Uzņēmuma datortīkls

Arturs iesūtīja diezgan interesantu rakstu … pat nezinu kā, lai to klasificē. Teiksim tā – kādas personas atskaite par uzņēmuma datortīklu.

Nu, tad uz priekšu…

Datorīkls:

Datortīkls neatbilst nevienam no standartiem kas ir pieņemti pasaules standartos, (dotajam datortīklam nav iedots sertifikāts gan uz aparatūru gan arī uz tīklu), kā ari neatbilst LR valsts likumam (Noteikumiem Nr.lO6 skatīt pielikumus)

1. izveidojot datortīklu neviens nav domājis par racionālu datortīkla izveidi
2. nav Firewalls (ugunsienas) jeb arī pareizāk sakot nav nekādas aizsardzības pret arēja tīkla uzbrucējiem, kā arī iekšēja tīkla iebrucējiem!
3. lokalais datortīkls nav aizsargāts! Principā jebkurš kaut cik zinošs lietotājs, kas ienāk iestādē piesežoties pie datora var to izmantot.
4. Svarīga informācija tiek sūtīta pa arejo tīklu bez šifrējumiem.
5. Nav Antivīrusu programmas, kas filtrētu un parbaudītu pastu, kā arī datortīklu (lai gan uz IT (informātikas nodaļas darbinieki) mašīnas ir demo versija 30 dienu versija Norton Antivīrusam)
6. datortīkla rozetes ir ļoti nekvalitatīvas, kā arī esošie Pach kabeļi ir nekvalitatīvi (tiem nav kontaktu, ka arī tie turas ļoti vāji rozetēs)
7. daudz vietās mētājas vecā tīkla vadi, kā arī jaunā tīkla vadi, tā rezultātā bieži gadās, ka lietotāji dotos vadus izrauj.
8. Proxy Serveris tiek izmantots kā interneta provaiders ārzemju trafika parraidīšanai caur iestādes serveri kas arī ir iemesls interneta noslodzei.
9. Serveri un ārējais datortīkls tiek izmantoti ne tikai iestādes vajadzībām bet arī citu uzņēmumu vajadzībai piemeram log failu vākšanai.
10. Serverī tiek piešķitas e-mail adreses cilvēkiem kas nestrādā iestādē.Uz servera ir izdalītas tādas lietas kā personīgas mājas lapas dažādiem cilvēkiem kas, nav iestādes darbinieki, netiek anulētas tiesības darbiniekiem kas aizgajuši no iestādes darbavietas.
11. starp iestādes māju un zemes māju, kā arī jauno izveidoto apmeklēšanas centru būs izveidots tunelis, kura principus zinās vienīgi viens IT darbinieks.

Serveri:
1. serveru kontroli tur savās rokās viens cilvēks.
2. visi IT darbinieki strādā zem vienas paroles, taču arī šim lietotājam nav visas tiesības.
3. netiek veikti nekādi pieraksti par to kas veikts uz servera, kā arī tā darbība netiek kontrolēta. .
4. Liekas, ka serveri, kas ir ārējā tīklā ir visiem pieejami datubāzes un visi dokumenti, kā arī pasts (skatīt pielikumu no arejā tīkla audita)
5 . MAIL serveris nestrāda uz esošā servera ~20% pasta pazūd.
6. Ienakošais elektroniskais pasts, kas ienāk iestādē tiek lasīts un koriģēts – kā arī ja tas tiek uzskatīts par nelietderigu tiek izdzēsts un pēc tam lietotājam tiek paziņots, ka tur ir nostrādājis speciāls robots vai arī, ka pastam pie adresāta nav obligāti jāatnāk! Pasts tiek revidēts, un skatīts ar primitīviem veidiem (DOS logā) lai lietotājs to nepamanītu!
7. e-pasts nenāk taisnā ceļā uz iestādi, bet sakumā tas iet uz x māju kur to pārbauda. pret vīrusiem pec tam ja dokuments ir inficēts viņš paliek uz doto serveri, kas ir x mājā. Tāpat viņš tur tiek uzglabāts, izejošais e-mails tāpat iziet cauri x mājai.
8. nevienam no pārējiem ITdarbiniekiem nav zināms par šo serveru darbību, kā arī datubāzes servera darbību. (datubāzes atrašanās)
9. neviens no IT darbiniekiem nezina par rezerves kopiju (Backup) veidošanas principiem – kur un kā tie veidojās, cik bieži kur tiek kopēti un kur tiek glabāti, tāda pati situācija ir arī ar log failiem.
10. neviens no IT darbiniekiem nepēta log failus kā arī neskatās notiekošo uz serveriem.
11. dotajos serveros ir pieejams lietotāju saraksts un paroles faili passwd (linux, Novell (/etc/passwd)) kuru var ļaunprātīgi izmantot
12. Oracle servera darbība nav normāli konfigurēta, kā arī serveris nav normāli uzinstalēts. (tas darbojās taču nepārliecinoši nav latviešu valodas). skatīt pielikumus
13. lokālās darbavietas tiek konfigurētas tā lai lietotājam būtu sarežģītāk strādāt un tiktu mazāk izmantotas darba vajadzībām, ja lokālā darbavieta nestrādā vai kaut kas neiet kā vajag lietotājam tiek pateikts, ka vainīgs ir Microsofts.

Licences:
1. tiek stastītas arī tādas lietas, ka iestāde cenšas izmantot programmas, kurām licences nav vajadzīgas (Pegas, Mercury, MYSQL un citas skat. pielikumus), lai gan tā nav.
2. Esošās licences pazūd.
3. licences netiek uzskaitītas, kā to prasa BSA. skat pielikumus
4. netiek liktas standarta paketē esošās OEM licences, kas paredzēta tikai un vienīgi šim datoram
5. lietotājiem tiek stāstītas dažādas aplamības par lietotāj programmām (Word, Excel, Outlook un citām) .
6. Licences tiek norakstītas dzirdēts ir par to, ka ir norakstītas tādas licences kā Tildes birojs 2002 un Tildes birojs 2000; ir norakstīta programma, kas nopirkta 2001 gada priekš dokumentu apriti, dotā programma cik sapratu nav uzlikta viena iemesla dēļ jo IT darbinieki (informātikas nodaļas darbinieki) to negribēja uzstādīt doto programmu nav redzējies neviens darbinieks. Iespējams, ka tā ir laba programma. .
7. tiek pirktas nepareizas licences datoriem, piemēram, XP Home Edition kas paredzēts vienīgi mājas lietošanai

Datori:
1. Tiek pirkti nevis pec izdevīguma, bet gan pēc personiska ieskata
2. Datori ir jau lietoti.
3. datortehnikas neatbilstiba pēc esošajām pavadzīmēm (pēdējās meneša laikā ir manīts, ka tiek vai arī cenšas likt atpakaļ, kas ir izņemts ārā ) piemeram, Vārds Uzvārds pēc viņa rakstītā dienesta ziņojuma tika atliktas atpakaļ viņa nodaļas datoros iekārtas, kas bija izņemtas āra.
4. Iestādes datortehnika ir jau morāli novecojusi, taču IT nodaļa necenšas uzlabot to.

Informātikas nodaļas darbinieki bieži stāsta nepatiesību, piemēram, par Outlooku, ka viņš esot ja pērkot atsevišķi un tas maksājot dārgu naudu taču patiesībā Outlooks nāk līdz Microsoft Windowsam vai arī ofisam, tāpat tiek stastīts, tāpat tiek stāstīts, ka ja dokuments netaisās vaļā tad vainīgs Microsofts vai arī kaut kas nav pilnīgi saistīts ar šo problēmu, tāpat stāsta, ka nav licenzes uz offisu 2000 taču patiesībā ir šādas licences: (izlaists)

runājot par datorprogrammām tiek stastīts arī, ka nepieciešamās programmas darbam maksājot tūkstošus, lai gan patiesībā maksā pāris simtus

43 thoughts on “Uzņēmuma datortīkls

 1. U.F.

  Kaut ko taadu pat nomurgot nevar… kaa liekas, kaadam ir izdeviigi, ka tur valda pilniigs bardaks, kaa rezultaataa var ieshnjaukt zinaamu Ls.

  Atbildēt
 2. Kuuminsh

  :O))
  IIsteniibaa kautkas liidziigs ir vairumaa kantoru.
  Firmai ir 10 PC un neviens nepako neatbild. Neviens neko nezin.
  Esmu ar to biezhi saskaaries un mani tas neizbriina :))
  Stapcitu ir taads mazinsh momentinsh ka priekshnieciiba neuzskata par vajadziigu pieverst uzmaniibu datoru un tiikla apkopei. Ugunsmuuris..??? prieksham..?? aaamuims te nekas svariigs uz datoriem nava..!! Jaunus datorus pirkt vai uzlabot esoshos?? Prieksham.. uz vinjiem joprojaam straadaa Win95!! Un nav nekaadu probleemu. Satiekot shaadus cilveekus kaarteejoreiz, bik nolaizhaas rokas. Nu i dziivo tu ar savu win95 kaa plika zhurka draatc galaa bez taa suuda firewall. Paiet laikam gadi 10mit kamer kritiisies datoranalfabeetisma liimenis.

  Atbildēt
 3. palags

  Firewall taksh var uzlikt arii uz win95, ne? Es briinos, ka ir daudz kantori, kas ir paargaajushi no DOS uz win95. win3.11 veel vareetu saprast. Kaada ir vinju motivaacija? Vieniigi taada, ka var palieliities citiem ar savu kruto softu, kruto haardu un darbinieki vareetu seedeet inetaa.

  Atbildēt
 4. njam_njam

  Nu, nezinu.
  Par to tiiklu – ja kaads no taas firmeles IT darbiniekiem sho rakstu lasa, lai apkaunas. ja vinja prieksnieks zinaatu, kas un kaa, vinjs jau sen tur nestradatu.
  bet par vecajiem dzelziem – es darbadevejus varu saprast. Ieejiet kada valsts iestade – puse darbinieku parasti spele spelites. jo jaudigaks dators, jo vairak spelju iet. ja dators svakaks, spelites atri apnik, neiet ta ka gribetos un gribo negribot jasak stradat. (tas attiecas ari uz datoriem, kas paredzeti skoleniem – ja grib, lai skolens arii maacitos, japerk leenaaks).
  un win95 ir vieniigaa sapraatigaa OS uz saada kompja, lai gan man uz vecaa P2 300MhZ kompja griezhas Win Xp Pro

  Atbildēt
 5. daysleeper

  divains teksts gan , bet visaaa visumaa interesanti – trakakais ka es nezinu kaa pie manis te viss griezhaas un ietaas 🙂

  Atbildēt
 6. Kuuminsh

  Vieniigaa sapraatiigaa OS uz veca dzelzha ir NT :)) Un ja ir pareizi saliktas permisijas tad userim nekas cic neatliek kaa tikai straadaat 🙂 Vel bik apgraiziic nets.. lai nelozhnjaa pa p0rno saitiem.. delfiem tvnetiem.. un darba razhiigums vispaar ir fantastisks. 🙂 Paars vietaas esmu ieviesis shaadu sisteemu un neviens nesuudzaas.. Probleemu ar datoriem ir stipri mazaak jo lietotaaji neko nevar uzinstaleet un sasetapot kaa vinjiem gribeetos 🙂 Man pasham mazaak klapatu un vairaak laika alus dzershanai 🙂 Cita lieta ka ar taam vecajaam OS ir savietojamiibas probleemas ar jauno programmatuuru.. Piem taspac Norton antivisus 2003 un corp 8.0/8.1 neies uz NT un 95 logiem. Siikums bet nepatiikami. Bet nu jebkuraa gadijumaa var jau vel paaris gadinjus mieriigi dziivot ar PII 233/64/3.2 NT office97 un SAV 7.6 corp. un veco labo NT server 🙂

  Atbildēt
 7. konservators

  Vislabaakie jau ir 6. un 7. punkti:
  “6. Ienakošais elektroniskais pasts, kas ienāk iestādē tiek lasīts un koriģēts – kā arī ja tas tiek uzskatīts par nelietderigu tiek izdzēsts un pēc tam lietotājam tiek paziņots, ka tur ir nostrādājis speciāls robots vai arī, ka pastam pie adresāta nav obligāti jāatnāk! Pasts tiek revidēts, un skatīts ar primitīviem veidiem (DOS logā) lai lietotājs to nepamanītu!
  7. e-pasts nenāk taisnā ceļā uz iestādi, bet sakumā tas iet uz x māju kur to pārbauda. pret vīrusiem pec tam ja dokuments ir inficēts viņš paliek uz doto serveri, kas ir x mājā. Tāpat viņš tur tiek uzglabāts, izejošais e-mails tāpat iziet cauri x mājai. ”
  Izskataas peec iestaades ar padomju stila domaashanu un attieciigu droshiibas dienestu, kur viss taa samudzinaats, ka neviens neko nevar saprast un tad var dariit ko grib un kaa grib un visiem karinaat makaronu, ka pie visa vainiigs mikrosofts un kas-tur-veel…… un iestaades vadiiba, visticamaak, ir ljoti labaa lietas kursaa kas notiek un kaapeec notiek… citaadi pasts neceljotu uz x maaju ;))

  Atbildēt
 8. Kristao

  Jaa taa firma driiz bankrotees ja taa tas tupnaasies tiikls ir pats labaakais, kaads izlasiijis laikam graamatu 12 dienaas tiikla uzstaade.pdf un uzmochiijis peec satura raadiitaaja :)).

  Atbildēt
 9. Neonz

  2 Kuuminsh: a prieksh kam paariet uz citu softu, ja viss straadaa? Teiksim vienaa iestaadee (vaardaa nesaukshu) paargaaja no DOSiskaa Apvaarshnja uz Windowsisko un tuuliit dabuuja visus Celeronus triissimtos ar P4 nomainiit.
  Vai teiksim kaa tu saki workstationos staav Win95… kaada jeega paariet uz Win98 vai Win2K, kaadas priekshrociibas tas dos? Ja atskaita to, ka jaapeerk jauni dzelzhi…

  Atbildēt
 10. Kuuminsh

  2 Neonz: nu kaajau mineeju.. ar laiku uzpeld softu nesavietojamiiba (Symantec antivirus 2003/ 8.0 corp neiet uzs NT un 95 logiem) Domaajams ka ar laiku taadu nesavietojamu softu kljuus tikai vairaak. Un vispaar statistika raada ka videejais dzelzhu un softa muuzha ilgums ir ~5gadi. Peec shii terminja tomer prasaas peec dzelzhu kaa minimums uzlaboshanas un softu upgrades 🙂 Pa apvaarsni… man te apvaarsnis griezhas zem w2k un cel300/128mb un neviens nesuudzaas. Dazhi useri ir izpelnijushies iipashu labveeliibas statusu un vinjiem ir 192MB ram :)) Jaapieziimee arii ka dosiskaa apvaarshnja suports pa manam jau ir izbeidzies :)) Aaa graamatvezhiem graamatvediibas progaas jauninaajumi uj kaa ir vajadziigi 🙂 Taaka gribot negribot tomer ik pa laicinjam vajag upgradoties. Un paarieshana no 95 logu saimes uz NT logu saimi taa ir principiaala lieta. Kantorii tureet 95 logus taa ir principaa liela bezatbildiiba. Userus ir gruuti kontroleet arii ar visaam taam policeem.
  NT tipa logus ir gruutaak apjaat un lietotaajus var daudz stingraak kontroleet lai jamie savas nezinaashanas deelj nesavaara ziepes. 😛 Pa DOS droshiibas liimeni laikam vispaar nav veerts runaat :))

  Atbildēt
 11. Little_Hacker

  2 Kuuminsh: Nu piem mana mamma straadaa ar w98, p2, 64 ram un 3,1 gb cieto.. un nah vinjia ko variaak? vinja tikai raxta vienkaarshu word, exel dokumentus un tas arii viss 🙂

  Atbildēt
 12. Kuuminsh

  2 litl sucker 🙂 Nu vot tavu mamas datoru arii visi tavi sugas braalji var njemt aktiivi priekshaa. Nopietnaa kantorii tomer tiek domaats par datu droshiibu. Skolniekiem un maajsaimnieceem kas raksta sacereejumus protams pietiek ar to droshiibas liimeni kaads ir win98 :)) Ir jaatshkjir 2vas principiaalas lietas.. maajas dators un darba dators kantorii. Kantorii ir pilniigi citas prasiibas attieciibaa pret datu droshiibu. P.S Mana vecaamama raksta dienasgramatu uz 386SX-16Mhz/4MB/40MB 14″ Dos WORDa un neko.. pietiek. Backupo regulaari visu uz flopy 🙂

  Atbildēt
 13. ss

  Padomājiet ar galvu. Vai jums patiktu, ka tavs ģimenes loceklis sāktu stāstīt pasaulei, ka tavā virtuvē ir bardaks? Tas ir nožēlojami. Bet ir jau laikam pietiekoši daudz bezdarbnieku, kuriem joprojām sagādā baudu rakāties pa miskastēm un kritizēt tur pastāvošo iekārtu.

  Atbildēt
 14. Delerium

  Tā “persona, kas rakstīja atskaiti” laikam ir baigi gudrā, ja jau tādas lietas zin.
  Vēl būtu bijis labi, atskaitē minētu arī skaitļus – cik liela firma, cik darbinieku, cik serveru utt. Varbūt visi serveri, ko savās rokās tur viens cilvēks, ir 2 un bez tiem arī citu datoru nav? Un varbūt tā ir kāda dārzniecība, kur datorus izmanto tikai kā kalkulatoru … Ko viņiem varētu pārmest???
  P.S. Ja es būtu atskaites pasūtītājs, atsviestu tādu atskaiti atpakaļ – nafig man jālasa 2 lapas tā vietā, lai lasītu maksimums 3 rindkopas ? Tur lielākā daļa ir sviests …

  Atbildēt
 15. Kuuminsh

  2 Delerium: Var veel iisaak: Cien kantora prsident! Juusu datori un datortiikls ir pilniigs suuds. Ar cienu Administrator
  :O)

  Atbildēt
 16. Delerium

  2 Kuuminsh: tā arī var, bet pagaidām izskatās, ka jaunietis ar putām uz lūpām mēģina pierādīt, ka viņš labāk zin, kā lietas darāmas, lai tiktu pieņemts tā vietā, kas tur serverus “zem sevis” :))

  Atbildēt
 17. ZBH

  2 Neonz : a kaad biij jeeg mainiit Celerons uz P4? man zinaamajaa gadiijumaa vaidzeej tik vien kaa Celeroniem raami pavairaak piespraust. btw, vis tie 333 Celeron uz 250 sancee, lai stabilaak un ilgaak 🙂 (nomet FSB no 66 uz 50)

  Atbildēt
 18. Neonz

  2 Kuuminsh: ei, ei, nekakaa uz DOSu… 🙂 a bet w98 ja ir normaali sapachots un saconfots arii ir diezgan droshs
  2 ZBH: tiem celeroniem rams bij 128 ja nemaldos

  Atbildēt
 19. MZM

  IMHO pashlaik un veel kaadu labu laiku Office vajadziibaam pietiek ar P200 128 RAM ~3Gb HDD. Kaa softs: win98/off97 (piraatiskais) vai Linux (legaalais varianc 🙂

  Atbildēt
 20. Kaspars

  Nezinu, ko domāt par šādu atskaiti, bet tā nav daudz skaidrāka par iespējamo bardaku, kāds valda uzņēmumā. Daži fakti pat ir aplami, piemēram, MySQL var lietot bez ierobežojumiem ar GPL licenci, ja suports nav vajadzīgs un nepārdod ne-GPL produktus, kuros iekļauj MySQL kodu.
  Bet interesanti, ka noraksta Tildes Biroju. Laikam jau uzņēmumam tas nav vajadzīgs, it īpaši pēc tam, kad uzzināja par coolynx piedāvāto latviešu klaviatūras draiveri. 🙂

  Atbildēt
 21. ui

  nja, pats autors ari manami steidzies, laikam dabujis shi dokumenta kopiju iznest ietitu celofana un iebaztu p…
  “1. serveru kontroli tur savās rokās viens cilvēks.
  3. …uz servera, kā arī tā darbība netiek kontrolēta”
  vai shie divi punkti sava starpa nekonfliktee?

  Atbildēt
 22. marexz

  garsh text, bet izlasiiju dalja, patiesiibas tur ir. Daudzaas iestaadess ir veel suu..
  Motiveejums tam visam na.. mums to vajag, shitie pashi labi rulle.

  Atbildēt
 23. Zorge

  Un kāda šitam visam ir morāle. Nesapratu. Un kas tas vispār par, tipa, dokumentu.
  Audits 😉 vai personiskā sāpe – redz kāds es gudrs, bet citi muļķi. Visticamāk, ka šitais rakstītājs ir gudrs tikai savā virtuvē, bet pie priekšniecības nemaz nav bijis, jo bail. Bet visvairāk nepatika, ka ir uzskaitītas problēmas, bet ne burta par cēloņiem.

  Atbildēt
 24. sonic&sound

  mjaaa – taa ir 99% valsts iestaazhu, maaciibu iestaazhu un prihvatizeetu privaatfirmu piemeeram preciizi zinu VITA, DATI, LU, RTK, RTU, arii protams pashi sveetie BSA un Lattelekom izmanto visu nelicenzeetu iznjemot win un office.
  dotaa raksta autors protams sabiezina kraasas, jo pasham vienkaarshi neiznaaca paeest no taam drupachaam kas birst apkaart. Jebkura maciibu iestaade sakka ka naudas nav, bet speciaali ljuoti daargus kompju sekretaareem un graamatvedeem PAT AR FM RADIO, CREATIVE AWE32 CD UN VIDEOBLASTER (tas veel kaadreiz gadinjus atpakalj mani nedaudz paarteidza kad to veeroju) vairums tiek pasniegts kaa nepiecieshamiiba un
  apmaksaa valsts un eiropieshu kretiinu PHARE 😉 peectam iznjem visaadu haardvaari laukaa, savaac uz maaju bosiishi. un galvenais te ir kaapeec nepiecieshams pirkt daargaak un sliktaak ja var leetaak un labaak – vienkaarshi katra pierkuma cenas nedaudz “noapaljuo uz augshu” t.i. iesuuc dupsii pikji milziigu. jo lielaakas kuukas biida, jo vairaak drupachu.
  es domaaju veel vienu labu lietu – cieniijamie poda biedri – man ir kaads mazinjsh aicinaajums. man ir apnicis sveetais BSA. a davai biedri kas specializeejas uz visaadaam defeisoshanaam un microsoft exchange spaardiishanaam — IELIENAM BSA un paostam kaadi shiem staav softi un cik dazhi procenti ir no taa licenceeti… garanteeju ka visus savaaktos materiaalus sakaartoshu un gliiti izpirdiishu tv3 bez tabu, tv5, d-times, un citur kur man ir savi cilveeki.
  es nealkstu nekaadas atriebiibas, bet BSA assins garsha man noteikti ies pie sirds.

  Atbildēt
 25. sonic&sound

  aj vo veel aizmirsu – BSA tachu lieto visu mihrosoftisko, arii serveri ir uz sho softa, jo mikrosofts shiem pikji stuukjee un na haljavu dod softu. tamdeelj sahakot tos kretiinus buus piece of cake.
  a pie augsheejaa veel piebildiishu kaapeec “daargaak un sliktaak” – vienkaarshi lai peec paaris gadiem droshi vareetu pirkt visu jaunu. 😉 un atkal drupachas.
  piemeeram jau RJ45 laikos daljeeji-valsts maaciibu iestaade sapeerk visu visu visu network tehniku (hubi&switchi [protams HP], netkartes [protams 3com multitask], kabelji, instrumenti un paareejiais) ar BNC!! Jo pirms dazhiem gadiem sapirka visu at BNC bet veel jo vairaak tizlu TokenRing. Tad pagaaja paaris gadi un aidaa – VISU NORAKSTAM un peerkam visu ar RJ45 TP…. 😉 un paarvelkam kabeljus, straadaajam pa vassaru, un prassam lielum lielas piemaksas pie algas atkal.

  Atbildēt
 26. ZBH

  2 Neonz: ar 128 megiem pilniig pietiekaas jaunaa Apvaarsn kombinaacijai ar Oracle 8i klient. par MS SQL gadiijum nezinu, nelietojam.

  Atbildēt
 27. NetMan

  sonic&sound – nu tu gan dzen. Bljin kur taa var dziit sviestu. “preciizi zinu ” – peec tava teksta izklausaas, ka nekaa tu nezin. Sory, bet man i sakars ar BSA:) Taakaa zinu, kas un ko izmanto. Skolaam kurus tu nosauci, nav jaateeree sava nauda par programmaam, ja vinjaam vajag kaadu progu, taas prasa vadiibai. Kaa nekaa skolas finansee valsts. “BSA tachu lieto visu mihrosoftisko, arii serveri ir uz sho softa, jo mikrosofts shiem pikji stuukjee un na haljavu dod softu” – daljeeji tev taisniiba, bet BSA atbalsta netikai Microsoft, arii citas firmas. sonic&sound – tu domaa, ka BSA to vien dara, kaa 4akaree citiem dziivi? Nee BSA neljauj taadiem, kaa tu, citeim 4akareet sevi. BSA nav meerkjis izreekjinaaties ar visiem, bet ar tiem, kuri pelna naudu uz cita reekjina. “Jo pirms dazhiem gadiem sapirka visu at BNC” – ko noziimee pirms dazhiem gadiem? 90 to gadu saakumaa, skolas sanjeema piermos datorus un tie bija BNC. Veelaak, jau bija RJ45. “piemeeram jau RJ45 laikos ” aarzemees tie laiki bija saakums, mums tie bija BNC.”TokenRing” – ja, kas taa bija pat labaka par BNC, jo bija daudz funkcionaalaka.
  Tas, ka valsts iestaades(parasti lielajaas pilseetaas), tiek regulaari mainiitia datorthnika, jaa taas tas ir, jo tas notiek par muusu[nodoklju maksaataaju:)] naudu.

  Atbildēt
 28. sonic&sound

  :] BSA nav draugs. Es arii ur paziistu cilveekus. Un zini ko? vinji pashi reec par to ko vinji dara. Tur mudzh viss no nelicenzeeta stafa, saakot ar jebkuriem Windows Commanderiem (lai nedirsh ka far izmanto, tie ir oficiaalie pekstinji:) ar visiem krakiem un regiem. Labaak mums buutu ieskatiities vinju logos – vai tikai tur nebuus perioodiski piemeeram “deluxserials.com” un citi warez, crackz & regz saiti itin biezhi. A da piraatiskie diski ar speeleem un muzoons ofisaa tur smukki meetaajaas. (oficiaali tie klauni pateiks – a tas ir paraugs par to cik ljoti tas ir slikti:) HAHAHAHAHAAAHAHAHAHAHA.
  par skolaam – no TokenRing uz BNC paargaaja aptuveni devinjdesmito beigaas 98-99. tamdeelj tikai te nevajag defekeet;) a rj45 tika viests iekshaa 2000-2001-2002 vot neatceros. bet aptuveni ik peec diviem gadiem viss notiek. Lai efektiivaak izniekotu naudu ir ljoti labi iziet cauri visai datoru evoluucijai, to labi apzinaas valsts iestaazhu zhurkas.

  Kamdeelj tad taa BSA aizstaavi ja vinji ir tik labi un bez vainas? tad jau pofig buutu – krekojiet lauziet bet viss ir godiigi un smukki.

  aa vo – bet par mani – es maajaas uz visiem kompiem lietoju visu free v lom BSA un savam kaifam, jo windi ir nozheelojama lieta. ja es buutu slesarj-santehnik, nevis asm programmers tad nezinaatu par to kas tas viss un priekshkam ir :]
  taakaa lai kukkuljnjeemeeji BSA suukaa birsti (un jaa to arii es zinu ka njem, preciizi taa!!). Vinju apzinjas tiiriiba ir pat nozheelojamaaka par csdd resniishiem piemiitosho.

  Atbildēt
 29. NetMan

  Skolaa kur es straadaaju, no BNC uz rj45 paargaaja shogad:) Viss ir tikai naudas jautaajums. “windi ir nozheelojama lieta” – nu dljeeji tas, taa ir. Ta4u esmu redzeejis, ka nemaakuliiga admina rokaas Linux paarveershas par veel nozheelojamaku.
  “kukkuljnjeemeeji BSA ” – nezinu. Bet peec pieredzes zinu, ka kukuljneemeeju ir visur:(

  Atbildēt
 30. chr00t

  sameeraa nemaakuliigi izveidota atskaite, kaa jau to pieziimeeja dazhs labs.
  Autooram ir manaama veelme tur tikt pie grozhiem noslaukt paarmeeriigaako pikji un paraadiit sevi kaa zinoshu specu. Pac kantori arii izklausaas ka nav nekaads ideaalais, nesakaartotiiba valda uz pilnu klapi =)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *