Kā Eiropas Savienības likumdošana ietekmēs IT nozari

Kārtējo reizi tiek aizskārta visiem tik ļoti sasāpējusī tēma – Eiropas Savienība. Ja iepriekš tika rakstīts par vispārīgām tēmām, tad tagad nedaudz apskatīsim IT nozari un likumus, kas būs jāievēro iestājoties ES.

Pow raksta:
te ir vairaak ar datoriem saistiits pasaakums kaapeec pret:
http://www.afterdawn.com/news/archive/4190.cfm
warez – aizmirstam, mp3 – aizmirstam.
playstation modchipi – arii aizmirstam 🙂
gribi noripot savu (nopirkto) dvd uz xvid savaam vajadziibaam – arii aizmirsti
tas ir veel tizlaaks likums kaa amiishu DMCA.
varbuut kautko esmu paarpratis, bet man liekas ka taa ir.
atradu to linku slashdotaa:
http://yro.slashdot.org/article.pl?sid=03/06/18/2328233&mode=thread
(es jau agrak zinaaju, ka kautkas taads gan jau ka buus EU, tikai
nebiju 100% sure)

Šie te jaukie likumi ES arī tiek pieņemti klusītiņām, lai pēkšņi kāds neuzzinātu par to eksistenci.

Now once the EUCD legislation is starting to get implemented in various different European Union countries, people are beginning to wake up and oppose the changes. Unfortunately this is too late now. The EUCD, European Union Copyright Directive was approved by the EU parliament already in 2001 without virtually anyone noticing it.

Atļaušos nocitēt vēl vienu gabaliņu no paša raksta par to kādi ierobežojumi Zviedrijā ir attiecībā uz P2P tīkliem.

Now Sweden has announced its proposal for implementing the EUCD into its own legislation. Sweden has obviously decided to take things a bit further than EUCD would require. In addition to banning distribution of copy protection circumvention tools, Sweden’s proposal makes it also illegal to download copyrighted material from P2P networks (traditionally within the EU, downloading illegal material is perfectly legal, but distributing it — such as sharing the material via P2P networks — is illegal) and also adds a levy to blank digital media to compensate copyright owners for lost revenue (such levy has existed years in various countries, such as Finland and Canada).

Te ir pieminēts nodoklis, kas tiek uzlikts uz tukšām DVD un CD matricām.

The most dramatic thing is probably the proposed rate for the media levy — the levy (or stealth tax or whatever you want to call it) would add a decent SEK31 (appx. 3.4 or $4.0) to each blank DVD-RW or DVD+RW disc despite its existing retail price. The proposed levy for recordable discs (whether a CD-R or DVD-R or other digital medium) is SEK0.0025 per megabyte and SEK0.007 for re-recordable discs (such as DVD-RW, CD-RW or DVD+RW).

Latvijā jau līdzīgs nodoklis tika ieviests pirms kāda laika. Iestājoties ES atliks tikai šīs naudas iekasēšanu nodot Briseles pārvaldē un attiecīgi pacelt šo nodokli, lai atbilstu kopējam Eiropas līmenim.

Par šo nodokli sīkāk varēja palasīt Cietnī Jauns nodoklis un Turpinājums par jauno nodokli.

79 thoughts on “Kā Eiropas Savienības likumdošana ietekmēs IT nozari

 1. bx

  Nja.. sakarā ar iestāšanos Eiropas savienībā tiek dzirdēts par arvien jauniem un jauniem nodokļiem.. pat TAX FREE zonas ostās un lidostās tiks likvidētas! Degvielai lielāks nodoklis, cigaretēm (kas nav nemaz tik slikti), komunālajiem pakalpojumiem kaukāds nodoklis, etc. Kā cilvēki to sākumā pavilks?

  Atbildēt
 2. japets

  Likumu izmainjas jau ir veiktas, nodoklji jau ir kaa ES, vieniigais kas ir palicis – oficiaali paraxtiit dokumentinju, ka nu mees buusim ES. Vairaak nekas nemainiisies.
  Kaa es kopeeju mp3 taapat es arii tos kopeeshu, kaa lietoju piraatiskaas programmas, taa lietoshu, un naw svariigi vai buus ES vai ne. Tas galiigi neko nemainiis shajaa jomaa. Varbuut likumi attieciibaa uz IT kljuust bargaaki, visaptveroshaaki, bet KAM GAN TAS RUUP?

  Atbildēt
 3. MZM

  Nav ko raudaat, ka beidzot buus jaaieveero likumi. Muuzhiigi jau nevar taa tik ar warezu nodarboties. Taapat jau varees izmantot p2p tiiklus, tikai to nevarees dariit tik klaji kaa tagad, kad katram punkjutapam ir savs DC hubs wareza izplatiishanai.

  Atbildēt
 4. volzha

  Lab tas nodoklis iesuukaa. Bet kas attiecas uz taam rindaam par : mp3 – aizmirstam , Warez – aizmirstam , Tad piemeeram Francija ir viena no lielaakajaam valstiim kas izkaash naudu lietojot p2p tiiklus un citas ”nelikumiibas” , takaa man liekas tas par to mp3 aizmirsti ir paarspiileets, moshk peec gadiem 30 aatraakais kaut kas tai jomaa var tikt dariits.

  Atbildēt
 5. palags

  Shitais likums jau arii izies uz to, ka katram punkjutapam buus savs DC hubs, bet centralizeetu kaa Alfa utml. nebuus (nu, vismaz nedriikstees buut 🙂

  Atbildēt
 6. Djuke

  nekas nemainiisies …vismaz tuvaakos 5 gadus jau nu noteikti
  vareetu padomaat, ka eiropaa neviens warezu nelieto, mp3 neklausaas, divx neskataas..

  Atbildēt
 7. Ruukis Pofigists

  Da suukaa taa ES visaas jomaas un traki ir tie, kas tiecaas uz sho trakomaaju !!!
  Naaciet reiz pie praata, no viena SOJUZA pirms ~10 gadiem izsprukaam uz neatkariibu, tagad urbsim citaa juugaa !!! Pie dirsas man visa taa ES ar visu Briseli, es negribu lai mani bērni atkal dziivo kaut kādas savieniibas sādžā Latvijā !!!
  #@$#%^& uz taadu iedalijumu !!!
  Neatkarīgi no tā būs iespēja mp3 klausiities, vai nebuus !!!

  Atbildēt
 8. The Mad Dog

  Ak shausmas – visi diski jaaaprok… Lai vinji savus likumus iebaazh tajaa galaa, ar kuru domaa (es ceru, ka visi saprot to, kas ar to domaats!). Kaa tad, tagad Birkavs skraidiis no maajas un teiks – beerninj, neraksti warezu ieksh cd, tas nav labi. Jaa, katram kompi paarbaudiis u.t.t. Kaadaaa ljoti biezaa valstii varbuut, kur katrs var atljauties nopirkt cd vai dvd, bet ne Latvijaa. Jaa, starp citu, tas, ka aarzemnieki nelieto warezu visvisaadu, tas ir izziists no pirksta. Atliek iemest aci kaadaa dc hubu listee un var redzeet somu, zviedru, daanju u.c. hubus. Un, kas ir sevishkji iepreicinoshi, tajos hubos ir kopeejaa shaare stipri vien lielaaka nekaa visaas alfaas un omegaas kopaa. Un kas tad tos kjers.
  Pirms laika te vai kautkur citur raksts bija, ka kaadaa laikam skandināvu valstii organizaacija warezistus kjer ar Kazu, kaa pieraadiijumus izmantojot skriinshotus (no downloadiem u.t.t.). Nu vai zin, taadus skriinshotus es varu pats pietaisiit bezgala, tur nevajag buut nekaadam maaksliniekam, katrs, kas ar kautvai Paint riikoties maak, taadus uzrazhos. Bet tur laikam ES paaraak notrulinaajusi domaashanu un shie sveeti tic.
  Bet vienalga, variet man piespljaut acis, ja shie ar veeraa njemamiem panaakumiem shos likumus ieviesiis pie mums.

  Atbildēt
 9. Severīns

  Es kā sevišķi liels maigonis būdams zinu, ka Eiropas Savienība mani nelāgi ietekmēs. Vispār tas es ir mudaku pasākums. Visi, kas ir par es ir kaut kādi atgremotājdzīvnieki, bezmugurkaulnieki u.t.t.
  Ruukis Pofigists ir ļoti gudrs radījums, ka ir veltījis šādu leģendāru rindu, kas pēc gadiem ieies tautās Pie dirsas man visa taa ES ar visu Briseli, es negribu lai mani bērni atkal dziivo kaut kādas savieniibas sādžā Latvijā !!!.
  Par Severīnu tiesībām nedzīvot iekš es.

  Atbildēt
 10. Pow

  MZM, atkariigs no taa kaa definee warez. Es neuzskatu, ka reverse engineering buutu sodaama lieta. Diemzjeel amiishi taa uzskata (DMCA) un eiropas savieniibaa buus tas pats.
  Piemeeram ar ko ir slikti playstation modchipi un vinju tirgoshana? Tam ar warez ir ljoti mazs sakars, cita lieta, ka to _var_ izmantot piraatisku game disku lietoshanai.

  Atbildēt
 11. DSH

  eu, kaac nezina cik maksaa noiireet rubiktanti Norbu??? aa, un veel – vai man gadiijumaa neuzliks kaut kaadus papildus maksas, ka es Getlinjos izgaaziishu to milziigo kaudzi ar warezotiem un empeetrijotiem CD diskiem????

  Atbildēt
 12. coolynx

  Es domaaju, ka neviens nekur neskraidiis pa maajaam tas jebkuram skolniekam ir skaidrs, ka valstij nebuus tik daudz naudas, lai noalgotu cilveekus, kas to dariitu. Tiem, kas joprojaam neesaa rozaa brillites ieteiktu palasiit arhiivus par daanju tiesas lietaam ar p2p lietotaajiem. Aizliegumi visticamaak, ka tiks uzlikti IPS pusee ar dazhaadiem filtriem, kas liegs izmantot p2p tiiklus. Protams, ka cilveeki izdomaas dazhaadus veidus kaa to apiet, bet, tad buus citi aizliegumi un varbuut pat izdomaas aplikt trafiku ar nodokljiem, jo neviens neticees, ka paaris gigabaiti aizgaaja tikai uz meilu lasiishanu…
  shie likumi ir pareizi un to mees sen jau esam pelniijushi. nemaakam mees bez vagara paatagas dziivot neatkariigaa valstii un nevajag ar.

  Atbildēt
 13. Mārtiņš

  Vai tik kāda no eiroskeptiķu politiskajām partijām nealgo coolynx lait as aģitē pret ES. Gandrīz vai tāda sajūta, ka drīz raudāt sāks un lūgties lai nekādā gadījumā neviens nebalso par .. arvien nejēdzīgāki tie argumenti kļūst. Tad tagad būsim pret legalizāciju .. vienosimies pie tiem, kur pagaidām neviens neskatās uz p2p sistēmām un brīvi ļauj kopēt visu, kas pagadās pa rokai. Un diezin vai warez tiešā veidā varētu īsti nosaukt par IT nozarei, tas nu noteikti nenesīs nekā slikta nozarei kā tādai!

  Atbildēt
 14. Suliko

  Negribu es nekādu ES…. NEGRIBU, ne ar ne bez IT nozares :))
  Lai vēlāk nav jādzied “SULIKO”, vai arī, kā jau redzēju augstāk rakstīto:
  Pie dirsas man visa taa ES ar visu Briseli, es negribu lai mani bērni atkal dziivo kaut kādas savieniibas sādžā Latvijā !!!.

  Atbildēt
 15. ss

  Nesaprotu, ko tie IT “speci” tā noraustījušies. Ja veči pārdzīvoja padomju laikus, ES ir tīrais sīkums. Protams, ja sapņo tikai par haļavu, tad jau laicīgi jāparūpējas par lētāko biļeti uz Austrumu ekspresi.

  Atbildēt
 16. MZM

  POW – es te nerunaaju par MOD chipiem. Cik tu taadus esi nopircis? Uztaisiijis? Te iet runa par visiem siikajiem DC useriem. Gudrie gan jau pamaniisies mp3 un DivX iehavot 🙂 A varezotaa softa vietaa – *nix!

  Atbildēt
 17. Anonīmais

  un tagad warez u.c ir legaals? vienkaarshi vinju tik traki nekontrolee. bet ja piekjer suudi ir taapat vai esam ES vai nē

  Atbildēt
 18. coolynx

  Mārtiņš: roc dziljaak. es jau tikai devu pavedienu, bet taalaak jau pasham jaasatin kamolinjaa. nevar tak visu ieliet ar karotiiti.
  ja nebuus piraatisko CD, tad arii nebuus BSA, ko dariit, jo visi pirks licenzeeto programmaturu, kas ir ljoti labi, un biidiis biznesu ar tiiraam rokaam. nebuus vairs sharashkina kantoru, kas izmantojot nelegaalo programmatuuru veido konkurenci ar dempinga cenaam. bet tam jau ar IT nav pilniigi nekada sakara 🙂
  warez ir taaga govju shkjine, kas liidziigi kaa mp3 un divx tiek slaukti vai nu ar vaacinjiem vai bez. cracki savukaart aug briivaa dabaa, bet var arii audzeet siltumniicaas…

  Atbildēt
 19. kaads

  a kaada starpiiba kaa definee latviju: maza saazha es sastaavaa, vai Lielaa Varenaa Kaut kaada valsts Kaut Kur Pie Kaut Kaadas Krievijas?

  Atbildēt
 20. Djuke

  visvairaak vajag ciiniities pret sharaskin firmaam, jo taas pelna naudu ar warez produktiem, taadeejaadi speej piedaavaat savus pakalpojumus par dempinga cenaam – kropljo ekonomiku.
  a ja es maajaas izmantoju .netu chista maaciibu noluukos un ar .netaa razhotiem produktiem nepelnu naudu – nu i…. viss normaali

  Atbildēt
 21. Pow

  MZM, bet es runaaju par tiem (modchipiem). Kaada tev dalja cik es taadus esmu nopircis. runa iet par to ka shis likums aizliedz reverse engineering. Nez kaa tev patiktu, ja pretlikumiigi buutu tikko nopirkto televizoru izjaukt un pietjuunot. Ar ko tad playstation no taa atskjiras. Da nearko. Tikai dzjeku shtatos par to notiesaaja ka vinsh savaa ineta lappusee tirgoja modchipus. Tas likums saucas DMCA un shitas EUCD nearko no taa neatskjiras.
  Un, btw, warez arii rullee 🙂

  Atbildēt
 22. aabele

  Es Jums pateikshu taa – jo trakaak BSA spiediis – jo populaaraakaas kljuus opensource programmas. Taa kaa es atbalstu shaadu darbiibu. Vienlaikus gaidu
  to, ka viss opensource buus attiistiijies tik taalu, lai vareetu iztikt bez MS softiem – tas manupraat buus peec 2-4 gadiem.
  Izteniibaa MS saprot, ka taadaa veidaa, kaa vinj nevarees muuzhiigi pastaaveet taadaa agresiivaa veidaa, kaa vinji tagad to dara. Dinozauri izmirs.
  Kaads tam visam sakars ar ES? ES ir izdevusi direktiivu, ka visas e-valdiibas u.t.t. eiropas savieniibaa ir jaabalsta uz opensource standartu. Taapeec, man ir lielas ceriibas uz kaadreizeeju Latvieshu tautas atmikrosoftizaaciju!!!!
  Bet ja par vai pret ES, tad labaak balsojiet pret! Iesaku…

  Atbildēt
 23. Pow

  Gurķis, IT nozare ieguutu, ja nebuutu mp3, divx, ogg, jpeg, gif? Varbuut open source arii nav vajadziiga IT nozarei? Nekljuusti smiekliigs!

  Atbildēt
 24. Pow

  aabele, Tu laikam neesi iisti uztveeris lielo ideju. Aizej un izlasi to rakstu
  As a direct result of Germany’s EUCD legislation, the most popular DVD ripping pack for Linux, dvd::rip had to be modified so that it doesn’t include any parts that allow circumventing the CSS copy protection.
  Tas ir arii saistiibaa ar opensource. Un pat ljoti.

  Atbildēt
 25. Nikns

  nu nu coolynx, tagad laikam eiropaa-tajaas valstis kuras ir ES nenotiek nekads piratisms, mp3 nav fiumu nav utt… Muljkjibas.

  Atbildēt
 26. Indigo_Kid

  IT nozare noteikti ciestu, ja nebūtu visu augstākminēto lietu. Ar ko tad cilvēki piebāztu visus tos >120 GB cietos?! Ar bildītēm un dokumentiem? Diez vai. Un šaubos, ka kompji tik ātri attīstītos, ja cilvēki uz tiem neskatītos filmas, nespēlētu pirātiskas spēlītes utt.

  Atbildēt
 27. Anonīmais

  Ko juus stulbi esat? Bija napsters, to ar likumu aizklopeeja. Popularitaati strauji guva DC utt. Nu un kas, ka ssitos aizliegs? Vienmeer tak var izdomaat, kaa apiet likumu. Tas ir Izdomaat jaunu failu apmainaas formu var daudz aatraak, nekaa politikji var izdot savus smiekliigos likumus. Taxi matricaam nav laba lieta, vajadzees pirkt tukssas piraatiskaas matricas:)

  Atbildēt
 28. Dreef

  Gribeeju tikai pateikt to, ka liidz shim ES piraatisms arii auga un attiistiijaas taapat kaa citur, jo konkreeta likuma jau nav, kas man aizliedz lietot internetu un attieciigaas programmas salauzta softa lejupielaadeeshanai. Tagad buus likums un buus arii warez izskaushana. Piemeeram, Itaalijaa jau pilnaa sparaa policija njemaas un iet arii uz maajaam un njem ciet tos maajas interneta lietotaajus par nelegaalo kachaashanu (vai izplatiishanu). Policistiem arii papildus darbs un birokraatiskajam aparaatam papildus pikjis.

  Atbildēt
 29. Udzzis

  Nu tad paskatieties, cik tālu aizdomājušies mūsu amerikāņu draugi :)))
  Trash illegal downloaders PCs
  19 Jun 2003
  WASHINGTON (AP) — Illegally download copyright music from the Internet once, or even twice, and you get a warning. Do it a third time, and your computer gets destroyed…
  No comments…:) Tālāk lasīt šeit: NewsWare

  Atbildēt
 30. ZBH

  2 volzha: a par 30 gadiem labaak neprognozee, Holivuds film piraatiskaa dragaasan pa teluk tipa IGE TV un KS-Video ar izbeidzaas peeksn, vienaa vakaraa (ja atmin nevil, tad ASV veestnieciib pasuurojaas un muuseejie, taa kaa tolaik ar autortiesiib likumiem biij kaa biij, piemeeroj valods likum, jo films latvisk nebiij tulkots :), ne 3 gad nepagaaj (lieks, ka pat ne 2).
  2 DSH: svalkaam cennik saaks ar 50Ls, ar Norbu Alfredovnu – drosvien veel vairaak, possibel 200-300 🙂
  2 coolynx: a nevaig jau viss apskraidiit, pietiek ar kaad 1%, kuram visvairaak sashaarots, tad var arri policijs oblav uztaisiit, un liet par centakilobaksiem uztaisiit. iebiedeesanai pietiks, pus uzreiz atbirs. kas tur biij ar to paraad cietum Bolderaajaa, pabeidz jau? skleroz…

  Atbildēt
 31. coolynx

  ZBH: tieshi taa, bet nu mani sajusmina sho cilveeku naivums, kas aizbildinaas ar tekstiem, ka eiropaa arii ir warez un piraatisms. gribeetu paskatiities uz vinjiem peec paaris gadiem, kad nomaksaas pirmaas soda naudas vai piespriediis pirmos cietumsodus.
  varbuut jau paspeejaat aizmirst kaa piesprieda pirmo nosaciito vienam datortirgonim, kas komplekteeja savus datorus ar piraatisko programmatuuru?
  tas ir tikai pirmais gadiijums un tieshi taapat buus ar visiem p2p tiiklu lietotaajiem. saaks jau ar vienkarshaako – DC. cik zinu, tad daudzi no shiem lieliem bljaaveejiem seezh tieshi DC hubos. ir veerts padomaat kaa buus, kad kaadu dienu pie durviim pieklauvees divi pogaini onkulji un paluugs uzrakstiit paskaidrojumu par filminjaam, ko juus pagaajusho nakt atvilkaat…

  Atbildēt
 32. The Mad Dog

  Zini coolynx, kaada veelna peec man taadi pogaini onkulji buutu jaalaizh iekshaa? Un kaada velna peec man buutu jaaraada savs kompis. Bet ja kas – a taa jau bija. Atnaacu, ieraudziiju un pamaniiju, ka staav warezs. Gribeeju zinjot attieciigaam iestaadeem, bet nepaspeeju.
  Starp citu, uz mani sevishkji neattiecas taas filmas – maz kachaaju nost (par to viens pants nost).
  Ja kas, coolynx, man liekas, ka tu tieshaam atbalsti legaalos softus. Nee, man pret tiem nav nekas, tachu cenas…. NU varbuut amerikaanis var samaksaat 60 $ par kautkaadu shtrunta softu, kas varbuut reizi muuzhaa vajadziigs, bet man tas ir par daudz. Un veel 700 $ par Installer Vise (ja man softu vajag ar installeri) – nee, tas tak nav nopietni…

  Atbildēt
 33. aabele

  Taa ka man maajai ir metaala durvis un dziivoju 3. staavaa, tad smalkaa balstinjaa atbildeeshu – Vecaaku nav maajaas, un man maaminja neljauj laist iekshaa sveshus onkuljus, kad esmu viens. Pienaaciet vakaraa ;), bet tikmeer…

  Atbildēt
 34. coolynx

  The Mad Dog: es atbalstu legaalaa softa izmantoshanu biznesa noluukos. bet nekaadaa gadiijumaa ne privaatiem meerkjiem kaa arii izgliitoshanaas noluukiem. es pats visu esmu apguvis tikai uz piraatiskaa softa. ja man nebuutu taadas iespeejas tikt saakumaa pie Latgaliites produkcijas un veelaak pie tiikla bagaatiibaam, tad es nebuutu apguvis to, ko shobrid esmu apguvis.
  bet saproti, ka shie likumi jau neshkjiros bagaats tu vai nabags, firma vai privaatpersona. visi vienliidz liidziigi likuma priekshaa. kaada starpiiba vai videejais Latvijas iedziivotaaja ienaakuma liimenis ir 10x mazaaks par videejo vaacijas vai nee. seedeesi taapat, jo peec likuma tev tas ir aizliegts.

  Atbildēt
 35. japets

  Jaa, coolynx, dziivojam bez ES un ceram, ka muusu varasviiri, bez ES paliidziibas neaizdomaasies, ka vajadzeetu saakt ierobezhot piraatismu, phe, ta nu gan arguments, lai balsotu pret…

  Atbildēt
 36. Indigo_Kid

  coolynx: tu tiešām domā, ka gadījumā, ja Latvija neiestāsies ES, tādu vai vismaz līdzīgu likumu šeit nepieņems. Mums tie politiķi nav diezko apdāvināti ar patstāvīgu domāšanu, un viss, ko viņi spēj, ir sekot ārzemju piemēriem, tā ka vienalga vai tu balso par vai pret, likumdošana šajā jomā mainīsies uz slikto pusi priekš mums.

  Atbildēt
 37. coolynx

  Indigo_Kid: pienjeema, pienjem un arii turpinaas pienjemt. vienkarshi to visu dara tikai, lai pieliistos briseles kungiem. vienkaarshi liidz shim uz likumu izpildi visi uzspljaava, jo nevajadzeeja atskaitiities, bet tagad buus vagara paataga zem kuras buus jaadanco.
  un es neesmu teicis, ka tagad buutu jaabalso PRET. es vienkarshi informeeju kaa buus, kad mees busim ES. vienkaarshi, lai peec tam nebuutu lja lja, ka neviens neko taadu nezinaaja un savas neinformeetiibas peec izdariija to vai citu muljkjiibu.
  es veelreiz atkaartoju, ka esmu 100% paarliecinaats, ka mees iestaasimies ES. cits jautaajums ir kaadaa veidaa, bet tas nemaina lietas buutibu.

  Atbildēt
 38. Maarcis

  coolynx: Taatad negodiigi esi ieguvis zinaaashanas, aizmirsti un saac no jauna ar legaalam programmaam.;-)))) Privaatiipashums ir sveets, vai kaa nu tur bija… 😛

  Atbildēt
 39. volzha

  Pieņemat to ka mēs jau tai ES esam tik neoficiāli, ja ES gribēs lai mēs pieņemam kādu likumu politiķi viņu pieņems, nav mums Latvijā tik nacionāli noskaņotu politiķu. Tik tie no krievu partijas negrib ES a visi pārējie grib. Un kas jūs gribat lai mēs te vieni paši nīkstam kā tāda ”neatkarīga” valsts, un ko mums dos tā neatkarība, patrioti atradušies. Es tik mūsu ekonomiku cels ātrāk nekā mēs to varēsim paši, iegūldīs mūsu valstī naudu un mums pašiem būs labāk, es nesaprotu to ES pesimistus, atradušies salīdzināt Es ar PSRS . IDIOTI juus.

  Atbildēt
 40. Krotow

  Nedomāju, ka warezu nozarei paliks vieglāk, ja Latvija neiestāsies ES. Drīzāk pieaugs visādu propietary softa kompāniju lobisms un dabūsim uz galvas BSA visā birkava un bordāna krāšņumā. ES IT jomā pat noderētu, jo tur par standartu ir pieņemts OpenSource softs un ja to uzliktu par pienākumu ieviest visās iespējamās vietās (pirmkārt jau valsts iestādēs), tad negatīvu seku būtu daudz mazāk.

  Atbildēt
 41. janiz

  OK, variants: mees neiestaajamies ES, bet valsts pienjem jaunu likumu par visu augstaakmineeto – nosakot tieshi taadu pashu atbildiibu likuma priekshaa kaa ES. vai tad buus veerts iestaaties ES?

  Atbildēt
 42. x3n0d

  aabele
  tu toch zini, ka ir taada direktiiva?
  tad kaapeec muuseejie to nav njeemushi veeraa un teeree muusu nodoklju naudinju kaut kaadam m$?

  Atbildēt
 43. coolynx

  volzha: es vismaz neliekuljoju, jo zinu, ka nevareeshu mieriigi guleet, jo sirdsapzinja mociis. taapeec arii piedaavaaju alternatiivu informaaciju tam murgam ar kuru muus baro valdiiba.
  un idioti nav tie, kas speej domaat, bet gan tie, kas akli tic visam un baraa bleej vienu dziesmu. 🙂
  Krotow: pilniigi piekriitu par to OpenSource, bet kaa redzi pie mums valdiiba, kameer vel var, kjer, ko var un par atveerto kodu i nedomaa. ES ir ljoti daudz labu lietu, vienkarshi ir jaasaliek uz svarinjiem tas, ko mees ieguusim un tas no kaa mums naaksies atteikties.

  Atbildēt
 44. logopeeds

  ne-pa-teema, bet paturpinot Maarcha domas, ja jau saksim shkjetinat un UNDOt visu, ko esam ieguvushi pateicoties iespejam nelegali izmantot softus/muziku/filmas, tad, manuprat, sanaks, ka:
  -joprojam busim bananu republika (par IT nozari, e-valdibu pat nesapnojot)
  -valsti milzigs noziedzibas limenis (piem, bez iespejas iegadaties tirgu kadu svaigu popsas CD, hipotetisks urla sitis logus vienigajam muzikas veikalam, jeb ari, ta vieta, lai ar savu veceni vakara paklausitos popsu/noskatitos filmu romantisku, shis ies uz ielam dauzit purnus)
  -par stashanos ES pat nerunajot
  kads ar atbilstoshaku izglitibu varetu pafantazet precizak… skaitlji!?
  galu galaa, nulles piratisma limenis nekad nebus, jo nav izdevigs ne MS, BSA nedz ari Birkavam, kura kompiti/tiklu droshi vien pie dzivibas uztur cilveks, kursh tapat ne ipashi legala celja ieguvis shis vertigas zinashanas…

  Atbildēt
 45. Pink

  Warez ir laba lieta ja to netirgo, un ar jamaa paliidziibu negust kads peljnu. Tiem pashiem produktu izstraadaataajiem warez ir lapaakais bezmaksas reklaamas pasaakums. Nebuutu Drink or Die grupa toreiz 95 gadaa nopiratizeejushi win 95 microsoftam, diez kaadu operacianalo sistemu juus tagad lietotu? Vai microsoft buut liideris tagad? Tas pats attiecaas uz mp3, ja man audio gabals patiik, noteikti jamo nopirkshu kautkad ar laiku. Jo vairak izplatiits audio gabals ir ieksh mp3 jo vairaak jamo klausaas, un cilveekiem gribas to disku nopirkt. Savaadi vai ne. Un vispaar kaada dalja ko es suutu pa peer to peer tiklu? Galu galaa nodoklji ir samaksaati lai es savu nelegalo stuff vareetu rakstiit uz cdrom. Par ko no manis tad kasee nodokli? Nekad un nemuzham neatbalstu un neatbalstishu tos cilveekus kuri ar warez pelna naudu, tirgo jamo utt. Taadus vaig slaaniit.

  Atbildēt
 46. verkjis

  uzskatu, ka coolynx prostitueeshanaas, podu paarveershot par nozjeelojamu tenku lapu “ES sux vs ES rulz” liimenii ir vienkaarshi nozheelojama. Tev kas, dariit nav ko???? Ja tu raksti mazus rakstinjus par to, kas jauns IT lietaas, tad nafig nelien politikaa!

  Atbildēt
 47. The Mad Dog

  Pink ir taisniiba.
  Savaa zinjaa vislabaakais ir nokachaat softu vai arii paluugt, lai kaads nokachaa. Tirguu var nopirkt teoreetiski to, bet praktiski citu ko. Ir jau viegli – nokachaaa winu un mauc diskaa, draugs kautkaadaa veidaa pavairo un bizness iet. Es uzskatu – ja tev kautko vajag, gaadaa pac, ja nee, tad nelieto.
  Verkjis arii labu domu izteicis.
  It kaa savaa zinjaa nav shajaa lapaa ko liist politikaa, tachu, ja tas attiecas uz kompjiem u.t.t, tad tomeer vajag. Un vispaar – lai buutu PRET ES var dariit jebko, kautvai piedaliities pliko skreejienaa ar uzrakstu uz d***as – ES MUST DIE.

  Atbildēt
 48. coolynx

  verkjis: man nav pilniigi nekaadas paarlieciibas, ka iestaajoties savieniibaa man buus taada iespeeja briivi izteikties kaut vai par taam pashaam IT lietaam. atbilstoshi EUCD man draudees attieciigi panti par dazhas labas programmatuuras vai noraades reklameeshanu un/vai izplatiishanu. tev tik tieshaam ir pilniigi pie kaajas, jo tu jau neko – staavi malaa un tikai piebalso baram.
  es gribu tikt skaidriibaa ar sho sasaapeejusho jautaajumu un izdariit pareizu izveeli.
  vienkaarshi es nekaadi nevaru saprast kaapeec cilveeki kurus es paziistu un ar kuru viedokli reekjinos ir pret ES, bet kopeejaas tendences peec ES finanseeto avotu datiem ir pavisam preteejas. man tas shkjiet diezgan diivaini. es tik tieshaam personiigi nepaziistu nevienu cilveeku, kas nebuutu liekulis un buutu par iestaashanos ES.
  es ljoti labi saprotu cilveekus, kas liekuljo un atrod labus argumentus par iestaashanos ES, jo vinjiem ir kaut kaada interese shajaa pasaakumaa. bet pilniigi nesaprotu tos, kas bez jebkaadas intereses piebalso shiem liekuljiem un neatlaidiigi ar pieri skrien sienaa.
  pastasti man kaa shaja situaacijaa es varu palikt malaa? kaada jeega man tagad rakstiit par to pashu jauno p2p, ko te dazhi meegjina ieviest Latvijaa, ja par shaadas informacijas izplatiishanu/reklameeshanu peec ES likumiem draudees kriminaalatbildiiba? tad kursh no mums ir lielaaka prostituuta – tas kursh apzinaas maksu par riicibu vai tas kursh taapat atdodas un veel staasta citiem, kas izdr*(*& maigi un nemaz nesaapees…

  Atbildēt
 49. Kaklz

  coolynx: neiespringsti, labaak buutu aizgaajis iedzert alu. Nebuus taa, ka tu caur saviem p2p tiikliem nevareesi dabuut to, ko vaig .. taa toch nebuus. Labaak paskaties, no malas, kas tagad notiek .. cilveekam, kam ir daudz maz sakariigs konekts un kompis – vinsh visu dienu seezh kaut kaadaa hubaa, kaut ko kachaa .. bet patiesiibaa bez taa ko vinsh kachaa 95% gadiijumu vinsh vareetu iztikt .. vismaz man nu toch taa liekas. Jaa, labi, ir tautas dalja, kas meklee softus izgliitiibas vai darba vajadziibaam.., bet zinu pietiekami daudz visaadus briinumainus cilveekus, kas nokachaa filmu, paskataas 10 minuutes, nepatiik, dzeesh aaraa .. jeega tam visam?
  Domaa, ka tas, kas pashlaik notiek ir normaali? man liekas, ka ne .. un tev kaa kaut cik normaalaa firmaa straadaajosham arii to vajadzeetu saprast .. apdomaa arii sho situaaciju no IPS viedoklja – jaadomaa par to, kaa apmierinaat arvien jaunus un jaunus tiinjus, kas gribees pateelot krutos un sakachaat sev ndesmit tuukstoshus ar mp3 vai sataisiit filmu kolekcijas.
  patiesiibaa ja jaasaka, kaa ir, tad ir taada sajuuta, ka nav taalu liidz briidim, kad tu saaksi raudaat, lai tikai tauta nebalso par ES, sorry, bet taads iespaids rodas palasot, ko tu raksti podaa peedeejo nedeelju laikaa.

  Atbildēt
 50. laame

  Puikas var izdomaat sisteemu ar portu nogrieshanaam tad buus tikai viss jaizplata pa http ;-/ ftp utt…. kas zin kas pipeliiteem padusee 🙂

  Atbildēt
 51. Juu

  Neiestaaties ES noziimee redzeet kaa investiicijas aiziet Lietuvai un Igaunijai. Mees neesam tik liela valsts, lai vareetu merkantiilismu speeleet un iztikt bez investiicijaam un starptautiskaas tirdznieciibas.
  Lieli nodoklji – tas, protams, ir slikti, bet arii tagad tie Iirijaa ir stipri mazaaki kaa Francija, taa ka neba jau uzreiz muuseejos pacels nezkur.
  Es balsoshu “par”.

  Atbildēt
 52. Mārtiņš

  coolynx: tas tik mani priecētu, ja tie visi kantorīši aizklapētos un tas nebūt nenāktu par sliktu IT nozarei, savādāk reizēm sāk likties dīvaini, ka kādā rajonā datorfirmu ir vairāk kā pārtikas veikalu .. Šajā rakstā nedaudz sajauktas ir divas lietas – personīgā kabata un IT nozare kā tāda, jo kas vieniem nāks tikai par labu tas šajā gadījumā otriem par sliktu!

  Atbildēt
 53. ZBH

  2 verkjis: ar ko neir prostitueesanaas lapaam “ES rulez, rulez un veelreiz rulez, cits variants nemaz nepastaav, pieradiit nevaram, bet ticiet muusu vaardiem”? tipa www.eib.gov.lv? tev nerods paardoms, kad uzzini, ka sajaa superobjektiivajaa un superinformatiivajaa patiesiibs neseejaa nevar atrast arri ne paaraak glaimojoss liets, kurs dabaa ta pastaav, un jau sen? nerods aizdoms, ka veel kauks tiek sleepts? un kaapeec? un naher tad taadiem ticeet? reklaams upuris… zini, ka labai mantai reklaam nevaig? un kas no ta izriet mantaam, kurs reklamee par miljon? 🙂
  2 Pink: a sito tekst tipa “Galu galaa nodoklji ir samaksaati lai es savu nelegalo stuff vareetu rakstiit uz cdrom. Par ko no manis tad kasee nodokli?” tiesaa pasaki, lai jautraak. kad pie kraags panems, protams, nevaig jau sodien steigties 🙂 btw, kaa domaa, XP paraadiisanaas tiiklaa veel pirms plauktiem notik izza augstiem ideaaliem, vai arri deel taa, ka ties tirgotaaj speej samaksaat cilveekam CD preseetavaa? taa ka neskaudi virsuu tirgotaajiem, vin, lai arri neir lab, tomeer noderiig.
  2 Kaklz: a nopeerc tirguu 10kg trotil, un aizej liidz maajaam. ko, nevari? zini, kaapeec? nu, vot. taa ka nestaasti, ka nevar taa, ka nevar.
  2 Juu: he, investiicijs… svalku buuveesanai. nesen uzzinaaj, ka kaukur Kurzems ziemelos akal vien svalk uzbliezus. sonedeel kaukur jau maniij tekst tipa “Latvijs naakotn – atkritum paarstraad”, un tas viss ar taad nevaajo patos. paraleel pa teluk igauns raadiij, kaa sie Tallins svalkaa ljimons groz. btw, vari pateikt, no kuriens taads jevronauds radiisies, ja tiem tur iraid taads peso truukums, ka pensijs vecum jaapaaugstin. gribi teikt, ka tas nu galiig nenoziimee pamatiig dups?
  2 coolynx: neir ko briiniities, lielai dalai iraid bails atskirties no bar.

  Atbildēt
 54. NetMan

  Bet, kas tad mainiisies, kad iestaasimies ES. Nevarees no I-neta ka4aat mp3, nelegaalaas progas, vai filmas? Nu protams, ka oficiaali nevarees, bet dariis. coolynx tur taa paardziivo, ka nevarees reklameet kaadu produkciju. Paraaadi kaut vienu ES statuutu, kur tu nedriiksteesi savaa nekomerciaalajaa lapaa reklameet citu preci. Nedriiksteesi reklameet, tad, ja tu to dariisi par naudu un nemaksaasi nodokljus valstij.
  Kas attiecas uz nodokljiem un cenaam- nu, jaa taa ir saapiiga teema. Retais ir taads, kursh var atljauties salaadeet savaa maajas datoraa legaalaas progas[diez vai es buutu vareejis pashmaaciibas celjaa iemaaciities AutoCAD, jo legaalaa produkta cena latvijaa ir aptuveni 4000Ls :)) ].
  Es nesaku, ka ir labi lietot nelegaalaas progas pashmaaciibas noluukam, bet tas nav tik liels noziegums, kaa pelniit ar to naudu. Piemeeram Oracle firma izplata savu produkciju par velti, ar norunu, ka tu to vari izmantot tikai maaciishanaas noluukam, bet, ja gribi pelniit naudu, peerc.

  Atbildēt
 55. ZBH

  2 NetMan: tas noziimee, ka kolpaks ir sagatavots, un vienaa jaukaa briidii, liidz kuram neir ilg jaagaid, kacaat vareesi, bet neilgi 🙂

  Atbildēt
 56. ZBH

  2 NetMan: es labpraat briiv no Oracle iehavot oficiaal 7 versij prieks SCO. uvi, pat Metalinkaa nevaru atrast. tas, ka krievos novilk, cits bazars.

  Atbildēt
 57. MIGs

  Da bljin toch te patiik citiem baram skriet liidz…i veel runaat un gudri spriedeleet par teemaam par ka pashi iisti nesaprot jeb negrib iedziljinaaties. Teiksim es vaacijaa atdziivojos labi ilgi un tur taisni es ar saaku filmas ,mp3,softus utt vilkt i visu paareejo…Liimens tur protams ir mazaaks kaa latvijaa bet tieshaam paskataties ieksh dcc hub listes tos ES hubus….Nu veelviens jautaajusm ar likumu soda par MP3, filmu, progu utt nelegaalu izplatyisihanu …piemeram aj esi ielicis savaa shaaree bet vaitad tevi var sodiit ja tu tikai novelc:??{ES TIESHAAM PATS NEZINU}}….Taas taksh nav narkotikas jeb ierochi kurus pat glabata nedriiskt…tad jau sanaak ja kaads man iesmeeree s piraatisko disku ar viltotu hologramu utt mani ar ieliks cietuma?? MURGS …. juus te kruti breecat ka nevajag puiraatismu utta pashi ko nelietojat …cik daudzi no jums maaja skompim peerk orgginaalo win cd ??? un ja dod to diosku draugam tad veelvienu licenzi peerc ja?,,,bljin besii ka var liekuljot…jaa piraatisms ir slikta l;ieta bet nekad to neizskaudiis..var tik piebremzete bet ats ar viss…Lai teiksim manu dziivokli paarmekleetu shiem vajadzees labi daudz dokumentus un ar parasto mentu znachoku vinji var iet prosta pashi sev jogas pozaa……Bet opiraatisms ar virza manaa uztveree visu IT uz priekshu piem,eeram es to pashu flash novelku i piepisu maksaat peec 30 dienaam 500 jeb ciktur baksus…es pamekleeju krack vienkaarshi un viss…Ja tu njem piraatiskas proga stad tyev nesaap galva pa to tev vajag vinju vai nee un tu vari paproveet utt un leenaa garaa pamaaciities …bet protams ir jau taadas kuras novelxc darboajs un peec 15 reizeem nomirst …a ko tur daudz var paspeet izdariit? A tie aks tirgo piraatiskos cd utt ? bljin visi ir badaa un grib nopelniit kauko…tagad saaksim tiesaat arii tos kas pash programee sev kauko???…Lab ok atveertais kods zajebis forshi …A jusulaikam esat iedomaajushie ska tiko traapiisim ES mums buius taads pats liimenis kaa vaacijaa jeb francijaa??? da bljin mees buusim prosta lielie getlinji prieksh ES visi cuilveeki ir vienliidziigi bet citi ir vienliidziigaaki kaa paareejie…ko latvija ieguus no ES IT jomaa un vispaar? IT jomaa atveertais kods valstsb iestaadees…jaa ta sir jauki a kad ats buus??–nee nu vispaar cik e szinu tad politikkiem var ljoti ticeet un shie ljoti pilda savus solijumus….Nu Latvija ieguus arii no ES protams…. Celji busu labaaki —piem takaa portugaalee saak buvete autobanaus [pa 6 joslaam uz vienu pusi…ES iedalija naudinju…forshi protams…bet mums te ieksh LV vajag vsiaadus turkus , zulusus un citsu velnus???? Es esmu per ES nejau tapeec ka nepatikas CCCP bet gan tapeec ka uzskatu ka man buus labaak ja latrvija nebuus ES.. ganjau mees pashi tiksim galaa un dziivosiem bez taam gamburgerpakallaam no McDonalds……Piemeeram buus visadi debiilie likumi ka nevar ar alus pudeli iet pa ielu…. A tai pat laikaa varees zaali audzeet maajaas…nu murgs manaa uztveree{{Lab tas ir no amerikas likumiem}}….Mosh latvijas zemnieki baigi spees ar savu produkciju konkureet eiropaa? agha kaatad buus tikai veelvairaak coca colas un ramas margariinu latvijaa….mosh peec gadiem 30-50 viss buus ok…bet latvija busu leetais gals vienmeer kur cilveeki par kapeikaam straada un forshi…. a cena sun nodoklji ta celsies visam priotams tak atieciigi eiropas standartiems bet vai algas ar celsies tikpat stipri …mjaa nedomajau viss…. Pateikshu godiigu es tajaa debiilaja aES esu atdziivojies i es gribui SAVU LATVIJU nevis ES ….Njaa un kapeec shveice nekur negrib iesaistiiteis? tapee ka laikam vinji labi iztiek bez taas ES:>……LABI SORRY JA TE TAA NESAKARIIGI BET MAN BAIG SMAGA GALVA UN POHMELS……Saaciet labaak svineet janajus dzeriet alu{{NEvis aldari}} un atpuutieties nevis te sitieties uz ES tapec ka polititji jums sola kaarteejos debesu briinumus ….bet izveerteejiet visu pashi…..

  Atbildēt
 58. ZBH

  2 MIGs: a ja sodiis par tureesan, tad no kaa tu taisies kacaat, ja tureetaajiem naaksies raustiities vai no suhaariem paartikt? un mentiem ko veel no papiiriem bez vien suud order (ok, siem biki jebl, lai to order dabuut, bet neir nekaads druumaakais papiir kalns vienalg) vaidzees, lai mekleetos pa dziivaakl?

  Atbildēt
 59. migs

  2 h3h3 njus kur man agraak bij kauns tur tagad kauaks izauga….. es tak nestaigaaju sev kruutiis sizdams un bljaudams ka man ahuunaa lapa utt…kaada ir taada ir…. i pats zinu ka nekaa izcila tur toch nav….bet nevar jau visi uzreiz piedzimt par super duper programeetaajiem….. njus bet kaa skatos tu esi taads jau piedzimis ja jau tev taadi spriedumi….

  Atbildēt
 60. Anonīmais


  Jaa, visi te shausmiigi sashauti, ka Latvijaa buus beidzot jaaieveero shaadi taadi likumi un jaamaksaa shaadi taadi nodokliishi. Hahaha. You make me sick!!!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *