.eu iespējams sāks darboties gada beigās

LongT raksta:

Eiropas Komisija (European Commission) iecēlusi Interneta Domēnu Eiropas Reģistru (European Registry for Internet Domains – EURID) par augšējā līmeņa domēna .eu reģistru (http://europa.eu.int/information_society/topics/telecoms/internet/eu_domain/index_en.htm – šeit ir minēts, ka .eu domēna vārdu pirmsreģistrācija vai rezervācija nav iespējama) un izsaka cerību, ka tas sāks darboties gada beigās.

Komisija sacīja, ka nolūks esot, lai .eu iegūtu atšķirīgu nozīmi Eiropas web lapu un epasta identificēšanā, līdzīgi kā .org un .com.

Trīs EURID dibinātāji pārvalda valstu kodus .be (Beļģija), .it (Itālija) un .se (Zviedrija). Divi asociētie dalībnieki ir no valstīm, kuras vēl tikai uzņems Eiropas Savienībā (acceding countries).

Erkki Liikanen, Eiropas komisārs, kurš atbild par uzņēmēju un informācijas sabiedrības lietām, sacīja, ka ticot tam, ka augšējā līmeņa domēna .eu izveidošana sniegs Eiropas Savienības iedzīvotājiem un biznesmeņiem Eiropas identitāti globālajā tīklā.

Lēmums sekojis pēc aicinājuma izteikt intereses pagājušajā septembrī un saņemtā septiņu pielietojumu neatkarīgo ekspertu novērtējuma.

Komisija parakstīs kontraktu ar EURID un tad griezīsies ICANN, lai iekļautu .eu globālajā interneta domēna vārdu sistēmā.

Ziņas avots:
23.05.2003
http://www.smh.com.au/articles/2003/05/23/1053585683831.html

Papildus arī par EURID paziņojumu:
http://www.netimperative.com/cmn/viewdoc.jsp?cat=all&docid=BEP1_News_0000052888

20 thoughts on “.eu iespējams sāks darboties gada beigās

 1. aabele

  ko vinji tur var d###st par kaut kaadu Eiropas identitaati? Kas kopiigs ir Man ar portugaalieti? Nekas – taapeec par kaut kaadu mistisku EU identitaati nemaz nevar runaat

  Atbildēt
 2. HELDON

  bet protams, ka ar kaukaadu mistisku jeedzienu “eiropas identitaate” te nav nekaada sakara. kaads vienkaarshji atkal grib nopelniit..

  Atbildēt
 3. Benvenuto

  forshi, ka visiem apvienojoties zem vienas valuutas, vienaa savieniibaa mees turpinam gudri dirst par identitaati. pilniigi preteeji tam, ko daraam.

  Atbildēt
 4. kalnietis

  cik es lasu komentus man saprast ka tas nav uz lbu…. vai kaads var kuat bik paskadrot un apskadrot kas tur slikts ka ne lv bet eu…

  Atbildēt
 5. Markizs

  taatad ja es pareizi sapratu ka neatarigai EU ir jagriezhas pie USA organizacijas ICANN lai varetu izveidot savu augstaka limenja domenu .eu ? kaukac sviests!

  Atbildēt
 6. Markizs

  nu bet domens .su tak joprojam ir. esmu redzejis lapas ar tadu domenu. tiesa irl su tik fiksi izjuka ka jaunas lapas droshi vien vairs nevar pieregistret.

  Atbildēt
 7. MZM

  .su bija likvideets, tachu peecaak tika atjaunots, lai pelniitu lielu $$.
  To: Markizs :: 25.05.2003 / 23:46
  Izstudee DNS darbiibas principus un tad runaa. Neviens tev neliedz izmantot alternatiivo DNS sisteemu (ja taada veel eksistee).
  Nepatiik .eu, lietojiet .lv vai .su. Priecaajos, ka beidzot Eiropa inetaa buus vienota.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *