Dr. DivX 1.0 beta build 12

Dr.DivX Komerciālā DivX izstrādātāji beidzot ir spēruši nākošo soli un pieķērušies pie programmas izstrādes, kas izmantos šo DivX kodeku. Līdz šim tika piedāvāts tikai DivX kodeks kuru varēja kaut vai iemarinēt, jo no oficiālajiem kodeka izstrādātājiem nekāda programmatūra, kas to izmantotu, netika piedāvāta.

Šobrīd ir pieejama pirmā publiskā beta versija jaunai DivX kodēšanas programmai Dr. DivX. Interesenti var lejupielādēt Dr. DivX 1.0 beta build 12 5 904KiB beta versiju, kas darbosies tikai 15 dienas. Paketē ir iekļauts Dr. DivX v1.0 beta, DivX Pro v5.0.5 kā arī DivX Player v2.1.

Šķiet, ka programma būs paredzēta vienkāršiem lietotājiem, kas neko daudz no sarežģītām konfigurācijām nesaprot, bet vēlas saspiest kādu video failu ar DivX kodeku. Vismaz apskatot programmu radās tāds iespaids, jo galvenkoārt tiek piedāvātas tikai iesācēja līmeņa izvēlnes. Lai tiktu pie nopietnāku parametru iestādīšanas nāksies paklikšķināt ar peli pāris reizes. Bez tam nesaprotamu iemeslu pēc šie logi uz mana monitora izskatījās drausmīgi lieli. Ja es sēdētu 800×600, tad tie būtu pa visu ekrānu. Te būs bilde ar DivX Profile Editor oriģinālā izmērā.

Pirmais logs kurā izvēlamies, ko mēs darīsim.

Dr.DivX

Šajā logā izvēlamies kādu profilu izmantosim – augstas kvalitātes video, mājas video utt.

Dr.DivX

Un te ir redzams pats kompresijas process.

Dr.DivX

Gribēju vēlreiz atgādināt, ka programma ir ļoti zaļa un būtu ieteicama tikai testēšanas nolūkiem ar mērķi iepazīties un noskaidrot vai šī programma interesēs nākotnē vai nē. Lietpratēji joprojām turpinās izmantot savus ierastos rīkus. Manuprāt tas pats VirtualDub ir ļoti labs un var visu izdarīt, pie tam bez maksas.

Te ir uzskaitītas dažas Dr. DivX iespējas:
* Encode MPEG1/MPEG2/MPEG4
* Encode AVI, WMV
* Encode Digital Video camera (DV)
* Encode live capture
* Create Custom DivX Certified encoding profiles
* Use third party filters like VirtualDub
* Right click encode
* Auto-crop
* Auto resize
* Auto de-interlace
* Batch encode
* Oh, and Dr. DivX does this all faster and easier than any other application available today…

11 thoughts on “Dr. DivX 1.0 beta build 12

 1. Scorpion

  VirtualDUB nekodee DV. Bet nu paliek veel tak Pinnacle vai Ulead, ar tiem var uztaisiit pusgatavu DivXu un tad ar VirtualDUB piesliipeet. Kas pats smiekliigaakais tad uber-softi Pinnacles un Uleadi NEMAAK IERUBIIT MP3 AUDIO saviem DivX streamiem 🙂 taakaa bez vduba anyway nekur …

  Atbildēt
 2. niikulis

  Klau, a kas tur ir ar to DivX komercializēšanu? Tas pilnībā pieder kādai kompānijai, un teorētiski viņi var pārtraukt freeware kodeku publicēšanu, jeb es tomēr kļūdos? Būtu jauki, ja kāds pastāstītu.

  Atbildēt
 3. viesis

  beidzot vismaz kkada proga prieksh ierindas lietotajiem. a to zb tos visus tutoriaaljus lasiit un settingus liidz riebumam chakareet. tapat man nekaadu perfekto izmeera/kvalitaates attieciibu prieksh pasha filmeetaa materiaala nevajag.

  Atbildēt
 4. hmm

  VirtualDub maak kodeet arii DV tik mazliet jaapierunaa t.i. jaieinstalee kads VFW DV codecs. Lietoju Canopus DV Codec. Tas gan ir decompresion-only bet man neko vairaak nevajag. Starp citu ar VDub gluzi visu izdariit nevar – EKG funkcijas tas nepilda cik man zinaams. EKG dod iespeeju mainiit video kvalitaati pec saviem ieskatiem, piemeeram iekodeet video ar konstantu kvalitaati bet titrus ar 3x augstaaku, jo tie neko daudz tapat neaiznjem.

  Atbildēt
 5. SmicTR

  NU jaaa bet man ir viena tada shada filma, kura man no DC pilnigi un pat vairakas reizes kachata, pat no vairakiem useriem, kura neit – kjipa sakums kadas 5 min ir bet talakk nekaa, ka arii propertijos rada normalas filmas garumu apm 1.45 h… Domaju ka ar Dva Ixa Doktors (DR DiX) palidzess bet atkal nekaa jo rada man te ka I have not decoder required for the video stream in the file…… vienkarshi shade jo cik var kachatt……

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *