WinSCP v2.2 (#122)

Šodien mēģinot pieslēgties pie viena servera caur SSH ar programmu WinSCP2 man radās problēmas, jo programma nu nekādīgi negribēja nodibināt savienojumu. Pamēģināju ar PuTTY – viss strādā, bet ar WinSCP2 nekas nenotiek. Padomāju, ka tas ir kaut kāds gļuks, jo attiecīgā WinSCP2 build 106 skaitījās vēl beta nu un gļuki betās ir pa pilno, nu un aizvilkos uz izstrādātāja lapu, lai pameklētu kādu jaunāku versiju.

Uzliku jaunāku versiju, bet nekā. Tad nedaudz paložņāju pa attiecīgā servera profilu un izdomāju izdzēst ierakstīto attālināto direktoriju. Dīvainā kārtā nostrādāja un es veiksmīgi pieslēdzos pie servera.

Starp citu jaunajā versijā ir kārtējo reizi mainījies izskats. Pagaidām nezinu vai tā ir kļuvusi labāka, vai sliktāka, bet kā raksta autors, tad šī versija vairs nav BETA – WinSCP v2.2.0 build 122 666KiB (labs faila izmērs :).

Jaunajā versijā ir parādījusies ļoti primitīva konsole, kas ir pieejama papildus failu menedžerim.

Vienīgi nepatika tas, ka šī konsole atveras pa virsu kā atsevišķs logs un nav iespējams paralēli tikt pie failu menedžera. Kā arī komandu ievade ir mazā lodziņā un principā nav pieejas pie pašas čaulas (shell) ar visām no tā izrietošām sekām. Jācer, ka nākošajās versijās tas tiks uzlabots, jo konsole dažreiz ļoti noder it īpaši, ja ātri jāpārslēdzas uz lietotāju “su”, lai nomainītu tiesības kādam failam vai direktorijai.

WinSCP Console

Version 2.2 (#122) (January 26th 2003)

* WinSCP2 is no longer BETA.
* Simple console that enables user to execute arbitrary command (it must not require any user input).
* Directory bookmarks for both local and remote panel. Bookmarks can be used from “Open directory” dialog.
* There is button “Reconnect” on all error dialogs that notifies about closed session due to fatal error.
* Session can be closed on completion of batch file operation. See checkbox “Disconnect when operation finishes” on operation progress window.
* Creation of session shortcuts on Windows desktop.
* User might change directory, where temporary drag&drop files are stored. User also might be notified, when there is not enough space on temporary drive.
* “Never ask me again” checkbox on close session confirmation dialog.
* Function “save current session” saves current directories as default ones.
* Batch file deletion can be interrupted. Same bug fixed for setting remote file properties.
* Improved XP design.

9 thoughts on “WinSCP v2.2 (#122)

 1. l33t h4x0r :)

  Stāstiņš ar morāli, par to kā coolynx zaudēja pašcieņu:
  Svētdien browsējoties apkārt pa pods.lv izdomāju pamēģināt vai šis līkročus kauninošais saits pats savu security uztur līmenī. Tā nu nedaudz papētot, atklājās, ka podam arī ir savs Cross Site Scripting drošības caurums aizķēries. Aizvietojot lapas adresē topika nosaukumu ar skripta tagiem, lapā bija iespējams injicēt dažādus skriptus.
  Par šo atklāto drošības nepilnību es iepostēju komentāros zem raksta par Yotas mājas lapas uzlaušanu. Tas likās nedaudz ironiski – zem raksta par to kā cilvēciņi atklāj drošības trūkumus Latvijas mājas lapās – neliels koments par drošības nepilnībām pašā pods.lv mājas lapā. Gaidīju, ka arī atbildes reakcija būs pozitīvi orientēta un ka lapas autors pats pasmaidīs par šo atklājumu – re, pat tādās lapās kā šī ir iespējami drošības caurumi un ieteiks visiem vēl jo rūpīgāk sekot līdzi savu mājas lapu drošībai. Taču tas laikam bija pārāk sāpīgi lapas autoram, ieraugot kaut ko tik briesmīgu komentāros par savu lapu.
  Nedaudz vēlāk – kad lapas saimnieks izlasīja to nevainīgo komentāru – seko interesantākā stāsta daļa. Pirmkārt drošības caurums, gods kam gods, tika nekavējoties likvidēts. Tas ir tikai pašsaprotami. Nu nav man tikai skaidra tālākā rīcība: iepriekš pievienotais komentārs nekavējoties tika iznīdēts – lai tikai kāds to nepamanītu un nepadomātu ko sliktu par šo lielisko saitu. Lielāks pārsteigums bija, kad atkārtoti atgriežoties pods.lv lapā, es ieraudzīju aptuveni šādu 403 kļūdas paziņojumu (citēšu pēc atmiņas):
  “You are in deep shit man, next time we won’t only ban you”
  Šis uzraksts arī bija galvenais iemesls, kāpēc es tomēr atreferēju šo mazo atgadījumu – nu nepatīk man nekādīgi, ja kāds paziņo, ka es esot “in deep shit” un ka nākamreiz vispār nezin kas notiks. Tikai nesaprotu, kāpēc bija jāpūlas rakstīt angliski, ja jau komentārs bija ievietots dzimtajā valodā. Iespējams tāpēc, ka līdu caur proxi no kaut kādas Korejas un lapas saimniekam likās, ka saprotu vien angļu mēli 😛
  Morāle:
  Ja tu citiem piemēro kaut kādus principus un prasības, tad piemēro tās arī pats sev.
  Jeb citiem vārdiem sakot – ja jau podā tiek ievietoti raksti par citām nedrošām mājas lapām, tad kāds tur milzīgs ļaunums, ja parādās info arī par paša pods.lv drošības problēmām.
  P.S. Ceru ka lapas autoram pietiks pašcieņas nedzēst šo komentāru.

  Atbildēt
 2. juris

  nu jaa taa konsole ir taada iespeejaam apdaliita un tas ka multitaaskings programmas ietvaros nestradaa ir reaals truukums, jo kameer bakraundaa kaut kas transferejas es vareetu browsot pa serveri vai savu disku un pievienot daunlod/upload sarakstam jaunus failus – bet nekaa, pacietiibu

  Atbildēt
 3. JailZzz

  IMHO: reāli lai lietotu ssh nav vajadzīgas grafiskās progzas pilniigi pietiek ar scp un putty. Iemesli:
  1) Strādā atrāk
  2) Mazāk noslogo compi
  3) Mazāk gļuku
  4) Var strādāt no os bez grafiskā intefeisa
  Un, manuprāt sintakse ir ļoti vienkārša.
  (Just a think.)

  Atbildēt
 4. coolynx

  JailZzz: ja reiz cilveeki no DOS ir paargaajushi uz Windows un prieksh Linux arii ir X-logi, tad jau laikam ir vajadziiba peec grafiskaam programmaam.
  eertaak, tomer ir shaads grafiskais klients, jo:
  1. var saglabaat sesijas un nav jaaatceras visi tie hosti no galvas (pietiek jau ar paroleem, ko atcereeties, lai gan arii tas var saglabaat). iespeejams, ka tas ir arii scp klientaa.
  2. var ieselekteet atsevishkjus failus un direktorijas ko paarkopeet un tas viss notiek ar paaris peles vai taustinju kustiibaam. tas ljoti atvieglo un paatrina darbu.
  3. var mainiit tiesiibas (chmod, chown) uz failiem un direktorijaam caur sho klientu
  4. vizuaali ljoti labi paarredzams direktoriju saturs, ko var sakaartot peec vairaakiem parametriem
  5. principaa tas ir attaalinaats failu menedzheris, ar to arii viss ir izteikts.
  ja nemaldos, tad scp kalpo tikai kaa vienkaarshs failu paarsuutiishanas toolis, bet ekstra iespeejaam. varbuut es kljuudos. dazhreiz gan noder, ja seedi konsolee un aatri jaapaarkopee viens fails, bet ne vairaak.

  Atbildēt
 5. Aleksejs

  2 coolynx: Par to scp. Driizaak jau scp ir tads, kaads ir, deelj *nix filozofijas, ka katram toolim jaadara viena shaura specifiska darbiiba, bet lai panaaktu ko kompleksaaku (ar vairaak fiichaam) shie “atomaarie” ir jaaapvieno (tjipa `ls -a | less` > out.txt).

  Atbildēt
 6. coolynx

  HELDON: tas nav vienkaarshi ssh klients, bet gan failu paarraides klients. WinSCP ir labaakais failu menedzheris via SSH/SSH2. tipa kaa ftp klients caur ssh. neviens no komercproduktiem nestaav liidzaas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *