Kāpēc nelietot Lavasoft’s Ad-aware un kā cīnīties ar spyware

Noteikti katram no jums, kaut reizi dzīvē, ir gadījies uzķerties uz kādu no slikto webmeistaru jeb programmētāju izlikto āķi, kā rezultātā pie datora startēšanas vai kādas programmas palaišanas, parādās nevēlami baneri, izlec nesaprotamas reģistrācijas formas, pārlūka mājas lapas vietā atveras kāda porno lapa vai arī kaut kādas mistiskas programmas vēlas pieslēgties pie interneta ar mērķi nosūtīt kaut kādu informāciju utt.

To visu sauc par ad-ware, spyware un līdzīgu drazu. Tā kā vieni izdomā dažādus āķus uz kuriem uzķert neaizsargāto lietotāju, tā citi izdomā līdzekļus, kas spēj cīnīties ar šo drazu. Viena no programmām, kas agrāk palīdzēja iztīrīt datoru no liekās drazas bija bezmaksas programma no Lavasoft’s Ad-aware, ko varēja lejupielādēt arī podā. Kāpēc bija? Laikam jau tāpēc, ka šī programma vairs netiek papildināta ar jauninājumiem, kas šāda tipa programmām ir ļoti būtiski, jo tās ir pielīdzināmas antivīrusu programmām.

Principā jau tā ir katra paša darīšana – cīnīties ar šīm visām *parādībām* vai nē, bet man labāk patīk būt noteicējam pār savu datoru un tajā sainstalētajām programmām un nevis otrādi.

Iekš Spywareinfo.com lapas ir apraksts par to kāpēc Lavasoft’s Ad-aware nebūtu ieteicams izmantot un kādas ir alternatīvas programmas, lai iztīrītu savu datoru no liekās drazas. Šo lapu ieteiktu visiem, kam ir problēmas ar lieko drazu datorā. Tas vairāk attiecas uz iesācējiem, kas bez liekas vilcināšanās spaida uz “Yes” pogām un instalē visu pēc kārtas.

Es neesmu pārāk labi informēts par jaunākām spyware metodēm kā arī nav vajadzības cīnīties ar ad-ware programmām, jo mans ugunsmūris bloķē visus JavaAppletus, JavaScript, ActiveX un citu drazu, kas varētu apdraudēt manu pārlūku kā arī cenšos nelietot programmas, kas instalē dažādus ad-ware papildinājumus, bet tāpat no visa nekad nevar sevi aizsargāt un dažreiz izmēģinot kādu jaunu programmu sanāk uzķerties uz programmā iestrādāta smerdeļa, kas bez manas ziņas grib pieslēgties internetam.

Starp citu, pēdējā laikā tā jau ir kļuvusi par ierastu parādību, ka katra programma, kas tiek uzinstalēta, mēģina pieslēgties internetam un nosūtīt informāciju savam izgatavotājam… Arī šajā gadījumā palīdz ugunsmūris. Nē, tas nav neviens no Linux/Unix veidīgiem ugunsmūriem, kas bloķē tikai konkrētus portus. Diemžēl tādi ugunsmūri nespēj aizsargāt lietotāju datu noplūdi un vienkārši atpūšas ieraugot spyware vai ad-ware tipa programmas.

Noteikti, ka nepateikšu neko jaunu, bet joprojām, lai mazinātu iespējamo datu noplūdi ir vērts padomāt par ugunsmūru izmantošanu. Šajā gadījumā runa ir par aplikāciju ugunsmūriem, piemēram, mans favorīts Agnitum Outpost Firewall, kas ir pieejams arī bezmaksas variantā un pagaidām, ne tikai pēc maniem uzskatiem, bet arī profesionāļu testiem, tiek uzskatīts par labāko, šobrīd pieejamo, šāda tipa ugunsmūri.

14 thoughts on “Kāpēc nelietot Lavasoft’s Ad-aware un kā cīnīties ar spyware

 1. djhurio

  Kaapeec tad to Lavasoft’s Ad-aware nav ieteicams lietot? Tikai taapeec, ka netiek atjauninaata, vai tur ir veel kaads iemesls?
  Spywareinfo.com nelasiiju.

  Atbildēt
 2. zilbardis

  Klau vai ar Outpost ir iespeejams kontroleet atsevishu softu componentu piesleegshanos tiiklam, kaa ari vai tie ir tie pashi, kam ir atljauts piesleegties internetam!

  Atbildēt
 3. noisex

  iekrititishu CL par to, ka paaidam no software veidigajiem fw ir Outpost – un tikai nevajaga stasti, ka tas nesadzivo ar XP -nekadu problemu -nu jau ka gadu griezzas 🙂 un Jings par to [AD-SIZE] – tas ir viens no pluginiem, kura merkjir ir blokjet konkreta izmera bannerus, piemmeram [88×31] vai arii tie ieladejas no kadas diras, kas saucas /ads/ utt..protams to visu var saregulet kaa vajaga 🙂

  Atbildēt
 4. wired

  nu nez nez, paarskanneeju sisteemu ar spycop – neako neatradu, zinaadams ka murkshkjis ir, ko savukaart ad-aware samekleeja, un netikai to..

  Atbildēt
 5. murmis

  Pagaidiisim lidz februarim, tad sola izlaist Ad-aware 6.0
  siikaak var palasiit
  http://www.zeropaid.com/news/articles/auto/1230002a.php

  Atbildēt
 6. Benvenuto

  Muljkjiibas. Taa adaware versija kas bija pie tevis podaa lejupielaadeejama bija veca versija liidz ar to arii apdeitus nevareeja dabuut. Vienkaarshi atvelc jaunaako versiju no vinju saita un kachaa apdeitus kameer raibs ies gar aciim.

  Atbildēt
 7. kloss

  Kādēļ nav vērts lietot Ad-Awari? taēdēļ ka tā ir lavbi izreklamēta šņaga. Ķer 2-3 spiegus no desmit. paralēli izskanējot ar Spaybot un pest Patrol var redzēt kas ko atrod.

  Atbildēt
 8. Dis

  es vienreiz dabuuju spyware un man pēc nedēļas izleca kautkāds ekrans es nevarēju viņu noņemt es restartēju datoru un nepazud pēctam izrāvu interneta vadu un dators uzskaras pēc laika parādijās paziņojums no Spywareinfo.com ja jūs neiēgādāsieties spyware noņemt bet ja nē viņi par mani informāciju izplatīs pa internetu un draudēja ka viņi izjauks visu dzīvi es nesaprotu vai tas ir legālo?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *