Lapsene 0.10

Pirms kāda laika rakstīju par to, ka ir atvēries viens jauns, pie tam Latvijas, atvērtā koda projekts, kas izstrādā savu satura vadības sistēmu Lapa.

Lapsene

Ap projektu sarosījusies tauta un nu jau ir uzklabinājuši savu WYSIWYG (What You See Is What You Get) rīku Lapsene 0.10, kas paredzēts ērtākai tekstu ievadei izmantojot pārlūku.

Šis WYSIWYG rīks Lapsene pagaidām gan ir vēl bērnu autiņos, bet vismaz ir kaut kāds pamats uz kā balstīt savu attīstību.

29 thoughts on “Lapsene 0.10

 1. Aleksejs

  Sarūgtina pat ne fakts, ka tas redaktors ir domāts tiem, kas ar IE6, bet gan tas, ka nevar tikt vaļā no JavaScript paziņojuma, kas man vēsta, ka man ir nepaeizais pārlūks. 🙁

  Atbildēt
 2. Gusts

  Nav jau slikti, bet vajag tik lidz tadam limenim – http://www.ega.lv/serviss/admin.php (kas gan ari nav tik kruts, kadi ir redzeti).

  Atbildēt
 3. ss

  Ideja it kā laba, taču “javas viltības” tā arī nebija iespēja izvērtēt, gandrīz visūr parādījās “The page cannot be displayed”. Laikam iegāju par agru…

  Atbildēt
 4. Smooch

  Hmm IMHO WYSIWYG bija www.nukedownload.com iipashums, un tur taisiits, bet nu nez nez iespeejams ka maldos.
  BTW, nesen iznaaca versija 2.0 :]

  Atbildēt
 5. Smooch

  Vispaar jau projekts likās interesants… līdz brīdim kad iegāju FAQ endžainā un *ablomījos*. Kāpēc ir jāņem “vācu programmētāju” veidots engine, kas vēl piedevām ir palicis plikā angļu valodā? Ja es ieeju “Latviešu atvērtā kogda projektā” gribu redzēt latviešu veidotu atvērtu kodu :] nevis &%$&#&#

  Atbildēt
 6. ss

  Pēc būtības kā nespeciālistam man likās, ka šis jautājums ir atrisināts un atliek tikai izvēlēties un paņemt kaut ko no gataviem risinājumiem. Tādēļ nesaprotu,kur ir tas sāls, kāpēc tauta tik smagi strādā (varbūt tikai trenējas vai arī tēlo?) ar šo tēmu. Kas vainas, piemēram, poda dzinējam? Apskatīju arī Gusta pieminēto lapu – izskatās, ka arī tur cīnās ar izdomātu problēmu, lai piedāvātu SAVU risinājumu.

  Atbildēt
 7. Heremit

  coolynx: kad poda dzineejs buus pieejams plashaakaiapskatei? kaut kaa visi, kas taisa pashi, nekaadi neraadasavu darbu citiem… 🙁

  Atbildēt
 8. coolynx

  Heremit: principaa nedomaaju to publiskot, jo tas ir ljotiliiki paarrakstiits kaads caurumains bezmaksas atveertaakoda dzineejs. Pieljauju domu, ka gadiijumaa, ja kaadreizbuus podam jauns dzineejs, tad veco vareetu arii publiskot.Un nepublisko jau tikai taapeec, ka baidaas, jo zinot izejaskodu var vieglaak lapaa atrast caurumus un nelietiigi tosizmantot. Un, ja kaads bljaus, ka atveertais kods veicinataa uzlaboshanu, tad taas ir pilniigas muljkjiibas. Neviensnekad neko neuzlabo, jo parasti tam ir nepiecieshamaslielaakas zinaashanas nekaa, lai kaut ko sabojaatu. Tapeecparasti iztiek ar peedeejo. To es staastu no pieredzes. Jomazaak zin apkaarteejie, jo es mieriigaak gulju naktiis =)

  Atbildēt
 9. ss

  To coolynx. Tev lielā mērā piekrītu, taču piemēram , man tava dzinēja zināšana aiztaupītu daudz laika, kuru es, uzsveru -nespeciālists tērēju, lai sameistarotu ko līdzīgu. Varbūt pat caurumainu utt. Par nelietīgu izmantošanu nedomāju, profesionālis tāpat visu atradīs, bet – no vilkiem baidies, mežā neej. Man patīk tavas lapas funkcionalitāte un izmantojot viena vācieša no amerikāņiem aizgūtu un šogad pilnveidotu atvērta koda “guestbook” dzinēju, esmu sameistarojis savu līdzīgu lapas projektu – bez datu bāzes, izmantojot PHP ar visām ” satura vadības” funkcijām. Ir vēlēšanās visu pārtaisīt pēc webloga parauga. Pirmo uzmetumu var redzēt: www.hunting.lv/dienasgr/guestbook.php

  Atbildēt
 10. coolynx

  ss: man principaa nav zheel, bet es neesmu tas cilveeks, kasmaak kodeet pareizi 🙂 es vairaak sevi pieskaitu pie tiem,kas vairaak zin kaa exploitot un nevis uzrakstiit korektukodu. es shobriid maacos no kurepin.ru/php/ un jau esmuuzcepis to pashu, kas shobriid ir podaa tikai ne uz textafailiem, bet uz mysql un bez komentaariem. kaa arii rakstuar register_global off. kad pabeigshu liidz testeeshanai,tad iemetiishu paaris koda gabalus apeeshanai… ir it kaadoma uzcept shaadu dzineeju – tikai php + txt un padariitpublisku, bet man nav laika un tapeec to nedaru.

  Atbildēt
 11. Smooch

  hmm www.hotscripts.com liekas ir simtiem visādu ziņu sistēmu.. sākot no tādām kā podā, un beidzot at tādām kā advencētā burbuļvannā. Tad kāda jēga prasīt poda kodu, ja to tāpat vajadzēs pielāgot savām vajadzībām, kā jebkuru svešu open source guestbooku vai news publishing sistēmu?

  Atbildēt
 12. ss

  coolynx. Es jau izmantoju gatavu php+ txt( arī ārzemnieki sūdzās, ka mysql viņiem maksā naudu) , tur ir viss , ko sirds vēlās, to var viegli pielāgot ziņām, komentāriem, forumiem. Tāpat var viegli mainīt dizainu, tikai arhivēšana ir vienkāršota un meklēšanas f-ja nav ideāla. Taču es sāku pievienoties tiem speciem, kuri domā, ka meklēšana ne katram ir vajadzīga.Smooch. Piemēra pēc nosauc kaut divas ar php + txt. Es hotscriptos maldījos ilgi, bet bez rezultātiem. Jo meklēju tikai tādas, kur nav jāizmežģī smadzenes, ir skaidras instrukcijas, un kurām ir labas atsauksmes. Varbūt paskrēju kaut kam vērtīgam garām…

  Atbildēt
 13. Smooch

  Lai arī kuru no hscriptos esošām php+txt ziņu sistēmām es te nosauktu tu viņas nolīdzināsi līdz ar zemi. tas ir skaidrs. Tomēr neslēpšu ka ir tādas, kuras man patika, kaut gan pats dodu priekšroku mysql.
  Sekojoši lai atbildētu uz tavu jautājumu norādu uz tutoriāļu lapu, kurā ir skaidri, gaiši un īpaši saprotami aprakstīts kā izveidot pašam savu php + txt ziņu sistēmu.
  Tutoriālis sadalīts divās daļās:1) Creating a News System with PHP – Part 1 by Matt Wade – Pievienot un uzrādīt ziņas.2) Creating a News System with PHP – Part 2 by Matt Wade- Pievienot sistēmai ziņu labošanas un dzēšanas funkcijas
  Sekojoši pieņemu, ka ņemot talkā lv.php.net un dažas citas lapas ar faq un dažiem helpiem, var izveidot pašam savu unikālu un labi strādājošu ziņu sistēmu.
  P.S. Tutoriāļi: English ; Kods imho nav no labākajiem, toties pieņemu, ka tas strādā, un sākumam noderēs.

  Atbildēt
 14. Smooch

  Atbildot uz tavu komentu veel gribeeju piebilst, ka lapas dizaina mainīšana nekādā ziņā nav atkarīga no tā, kādu db tu lieto. un Arī par to meklēšanas sistēmu… kādu tu viņu izveidosi, tāda viņa arī būs. :]

  Atbildēt
 15. ss

  Smooch . Tava atbilde man saprotama, varēji droši riskēt un nosaukt kaut ko ievērības cienīgu, – nav manā garā līdzināt ar zemi to, ko nepārzinu. Paldies par linku. To adresi zinu, taču sen neesmu apciemojis. Taču tur jau ir tas āķis, ka meklēju un domāju, ka atradu sistēmu, kura neprasa pat php pārzināšanu. Piemēram, lai uztaisītu to, kas man ir, pietiek ar HTML un CSS zināšanām,lapu latv. valodā var palaist 10-15 min.laikā (tikai jāpārtulko 10 -15 uzraksti) un nav nekas cits jāņem talkā.
  Priecātos, ja kāds man varētu nosaukt tās priekšrocības, kuras ir php + datu bāze, salīdzinot ar php + txt. No dažādiem komentāriem esmu izlobījis, ka vienīgais txt sistēmas trūkums ir tas, ka vienlaicīgi failu nevar apstrādāt vairāki lietotāji.

  Atbildēt
 16. kristapz

  nu ja paceljas jautajums par vienlaicigu datu baazes lauka apstradashanu kaadaa tabulaa, tad arii ne visas datu bazes atlauj vairakiem lietotajiem reizee to dariit…
  txt failiem nav nekada vaina, bet ir jaabuut ljoti labai paliigsistemai kas sakaarto darbu ar shiem txt failiem… dazhaadiem indexiem,contenta sarakstiem,konkurento versiju apstradei – nu murgs vienvardsakot… darbs pamatigs 🙂

  Atbildēt
 17. ss

  Smooch. Vakar apskatīju to tutoriāļu lapu. Matt Wade tiešām labi raksta, pašam uztaisīt to, kas mani varētu interesēt. Taču man nav laika nodarboties ar alus brūvēšanu, es dodu priekšroku gatavam aliņam… Mats piedāvā labi uzrakstītas receptes.
  Kristapz. Patērētāju interesē, lai lietojot kādu produktu, viņam nepiemetas caureja. Nez vai viņu var interesēt baciļu latīniskie nosaukumi. Varbūt tu vari pateikt kādas neērtības vai problēmas rodas no tevis pieminētajiem… dažādajiem indeksiem, contenta sarakstiem, konkurento versiju apstrādes.

  Atbildēt
 18. kristapz

  ss:nu bet es jau arii runaju no developera viedoklja. logiski ka gala lietotajam ir piedraazt, kas tur apakshaa. savukart man nav piedraazt, cik ilgu laiku un nervus panjem shaadas sistemas izveide.taa vienkarshi ar txt failiem nekas labs nesanaaks, viennozimigi.

  Atbildēt
 19. ss

  Kristapz. Man likās, ka daudziem tas ir noiets etaps, un gaidīju argumentus , bet tā vietā ir plika prognoze. Jāatkārtojas,- neskatoties, ka daudzi un tu arī pasludina… ar txt failiem nekas labs nesanāks…. man priekšā ir open source sistēma, kuru zēni, varbūt arī ilgi un grūti strādājot, taču par prieku citiem un par spīti skeptiķiem palaiduši, un viss ir OK. Vismaz man tā pašreiz izskatās.

  Atbildēt
 20. :)

  Aizejiet draugi uz www.sourceforge.net vai www.hotscripts.com un atrodiet tur entos pasaakumus, kas staav uz failiem. Kapec taada aprobezotiiba?

  Atbildēt
 21. Smooch

  to 🙂
  Interesanti kur tu redzi aprobezhotiibu?Piemeeram es redzu aprobezhotiibu tajaa, ka tavas noraades uz hotscriptiem un citiem skriptu kraajumiem shiis zinjas komentos jau tiek piemineetas. Sekojoshi manaa skatijumaa par aprobezhotiibu liecina nepaardomaati izkliedzieni 😛

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *