Total Commander ZIP arhīvu modulis ar kriptēšanas funkciju un mp3

Diezgan garš šis stāsts sanāca, bet īsāk uzrakstot ļoti daudzi vēlētos izcelties ar *gudriem* komentāriem. Tapēc atstāju kā ir.

Šodien uznāca luste atvilkt kādu jaunu mp3. Kā es izvēlējos, kur iet un meklēt? Ļoti vienkārši. Klausos kārtējo gabalu, kas man šķita patīkams un skatos no kurienes tas atvilkts.
Jautāsiet kā to var uzzināt no kurienes atvilkts? Vēl vienkāršāk – WinAMPam 2.x (3.x arī ir tikai nedaudz līkāks izpildījums) ir tāda laba lieta kā “View file info”, kur apskatamies ID3 tagus… Šis te ievads bija domāts tiem, kas raudāja dēļ šī raksta, kur es iedevu tādu kā rēbusu adreses vietā, lai gan patiesībā adrese jau bija pieminēta kādā no rakstiem Trance 2002 vol.2

Šoreiz gan es mp3 nedošu, jo tagad atminēt šo mīklu būtu pārāk vienkārši. Te ir adrese, ko šoreiz apmeklēju. Metāla cienītāji var mierīgi lasīt tālāk – es mūzikas stilu vēl neesmu nomainījis 🙂
Tātad deju mūzika un transiņš, ko šobrīd klausos ir atrodams šajā adresē trinedy.x2.nu un ID3 tagos minēta adrese kickme.to/trinedy. Zem sadaļas new songs var atrast pāris mp3, kas ir sapakoti ar zip kompresiju un paroli kā arī to lejupielādes serveris tiek aizsargāts ar Antileech tehnoloģiju. Par to kā lejupielādēt šos failus ar atslēgtu Java un bez NetPumper šoreiz es nerakstīšu (kas rūpīgi lasīs tas atradīs atbildi arī uz šo jautājumu), bet gan padalīšos pieredzē par to kā atpakot šos arhīvus.

Tātad arhīvi ar vēlamajiem mp3 man mētājas uz cietā diska, atliek tikai izdomāt vajadzīgo paplašinājumu, lai atpakotu tos. Lejupielādei tika piedāvāti faili bez paplašinājuma, tapēc tie jāizdomā pašam. Paņēmu un nospiedu F3 un paskatījos, kas labs darās pirmajā rindiņā. Teksts sākas ar PK, tātad sapakots ar ZIP veidīgu arhivātoru. Nosaucu, pakoju vaļā … bah, izlec paziņojums par to, ka derētu ievadīt paroli. Aizlienu uz lapu un apskatos kāda mums parole. Labi, ievadu paroli, bet vēl nav miera – tagad izlec logs, kur mans Total Commander piedāvā nokonfigurēt arhivātorus un izvēlēties īsto. Starp citu, WinZIP arhivātoru es neizmantoju jau diezgan sen, jo Windows Commander, kas tagad saucas Total Commander tas bija iekļauts un integrēts programmā.

Pirmā doma bija, ka kāds lameris atkal sataisījis ZIP arhīvus ar WinACE, jo šis pakotājs taisa diezgan līkus arhīvus ar parolēm. Parasti šai problēmai palīdz WinRAR. Šoreiz tas nelīdzēja un man izbļāva, ka kaut kas nav tā.

Tad es izdomāju, ka jāizmanto WinRAR iespēja salabot bojātu arhīvu. Un par brīnumu viss notika. Izlabotais ZIP arhīvs paņēma manu paroli un iedeva paklausīties mp3.

Es, protams, nelikos mierā, jo galvā grozījās vairāki iemesli šim faktam, kāpēc arhīvi ir bojāti:
1. Faili tika sapakoti līkā veidā.
2. Lejupielādējot tie tika sabojāti
a) jo tie bija aizsargāti ar anti-leech tehnoloģiju un lejupielādes palīgs to nespēja sagremot;
b) lejupielādes palīgs ir līki uzlauzts un tāpēc lejupielādējot bojā failus
3. Es nelietoju pareizos arhivātorus, jo iespējams, ka autors izmanto jaunākās programmu versijas, kas ir ļoti izplatīts variants, jo parasti Warez lapās visi faili ir sapakoti ar pēdējām arhivātoru versijām. Bēdīga pieredze ar WinRAR 3.x beta versiju, ko nesaprata vēl toreiz izmantotais WinRAR 2.9.

1. Lai atrisinātu šo problēmu es devos uz lapu, kur lejupielādēju šos arhīvus un palasīju FAQ sadaļu, kur balts uz melna bija rakstīts par izmantotām programmām arhīvu veidošanai. Bez tam apskatot arhīvus to versija bija Pkzip 2.0, ja nemaldos, pie tam DOS variants. No šīs informācijas es sapratu, ka arhīvi ir labi sapakoti, jo netiek izmantotas kaut kādas super jaunās versijas.

2. Lejupielādei es izmantoju lauzto ReGet Deluxe 1.3 build 156 fināla versiju, kas mani vēl nav pievīlusi, lai gan ir dzirdēts un lasīts, ka kādam ir gadījušies bojāti faili – man vēl ne.

3. Ja reiz pirmais punkts atkrita, tad jānoskaidro, kas ar manām programmām nav kārtībā.
Pirmais, kas iešāvās prātā bija Total Commander ZIP modulis. Kapēc? Nevajag smieties, jo arī tas ir ļoti vienkārši 🙂
Lieta tāda, ka programmu izgatavotāji izmēģinājuma versijās liek iekšā ar iespējām apdalītas komponentes, kas strādās pilnvērtīgi tikai gadījumā, ja tiks iegādāta licencētā programmas versija. Par dažādām papildus iespējām biju lasījis iepriekš to pašu Warez versiju izplatītāju NFO failos, kur viņi min, ka šoreiz šajā versijā ir aktivētas dažas pilnās versijas iespējas.
Tāpēc man radās aizdomas, ka šis zip pakošanas modulis varētu būt nepilnvērtīgs darbā ar kriptētiem failiem.

Pirms kāda laika iznāca Windows Commander POWER PACK 1.0, kurā bija apkopoti ļoti daudzi papildus moduļi, tajā skaitā arī pilnvērtīgs ZIP modulis. Ar vārdu modulis es šajā gadījumā domāju šos te “plug-ins”, kas ir .dll failu izskatā.

Lejupielādēt šo *pilnvērtīgo* ZIP moduli vienu pašu var šeit 11KiB. Vienīgi, lai to atvērtu vajadzēs ievadīt paroli ar maziem burtiem “pods.lv”. Ar Total Commander es nevarēju atvērt šo failu kā arī tos, kur bija mp3 faili no augstāk minētā saita, bet ar veco Windows Commander tas izdevās.

Izmantojot šo ZIP moduli man nevajadzēja labot arhīvus, jo tie bez problēmām tika atpakoti. Tā kā WinRAR varēja atpūsties. Jāatzīst, ka Win/Total Commander integrētais RAR modulis joprojām ne īpaši labi strādā ar WinRAR 3.x versijas arhīviem un tāpēc es izmantoju ārējo arhivātoru.

Šo rēbusu es vēl neesmu atrisinājis. Varbūt kādam ir labākas idejas? 🙂

38 thoughts on “Total Commander ZIP arhīvu modulis ar kriptēšanas funkciju un mp3

 1. noisex

  Nu normals pasakums -ta njemshanas….ir dzirdeti labaki varianti, tipo fails ir nosaukts par .zip…tu ka negudrs njemies, tur skaties, kapec netiek atarhivets fails -tur izmanto tadu un tadu pergu, bet nehuja….izradijas .zip bija japarsauc par citu paplashinajumu..uala..viss aizgaja…muah..karoch morale: nepaiet ne diena bez kaut kadam zamorochkam, protams tada lazza sak veidoties, kad autors vai publicetajs nav uzraxtijis kartigu how-to vai arii ko liki pats ir sataisijis…bet coolynx tracki rulee 🙂

  Atbildēt
 2. MacDemon

  Nu ko – pagaidi kameer vinji izlaizh jaunu pluginu prieksh winrar 3.x Dazhkaart paliidz ja pabljaustaas vinju lapaa par bugiem vai arii miilji paluudz.

  Atbildēt
 3. K|NG

  Tās adreses tipa http://kickme.to/trinedy gan kautkādas “pabīstamas”, man te visi kompja sekjuritiji un fajēvōli sāka bļaustīties he…

  Atbildēt
 4. Sarky

  Es ar FAR no loga uz logu kopeeju no arhiiviem, vienalga ar kaadu paplashinaajumu vai vai arii vispaar bez taa, jo FAR neskataas tupi paplashinaajumu, bet gan to, ko coolynx ar F3 dariija. T.i. – nekas nav jaapaarsauc un jaaeksperimentee

  Atbildēt
 5. coolynx

  Sarky: negribi nomainīt pamperus? 🙂
  http://home.wanadoo.nl/galaxy2k/directdownload/Gregorian3.htm Tur ir arhīviņi, kas ir pārsaukti uz .jpg. Ar kaut kādu 1.70 beta 3 build 591 neko tā arī neatpakoja, pat paziņojumu neizmeta…

  Atbildēt
 6. K|NG

  coolynx: Moš es kautko akal nesaprotu, bet minēto MP3 failu (zem…Gregorian3.htm… pirmais arhīvs) es atpakoju ar WinRar 2.9 😕

  Atbildēt
 7. coolynx

  Sarky: nekas jauns – nepatīk man tukšas runas, tas arī ir viss. Gribi teikt, ka tava Far versija ir savādāk nokonfigurēta nekā mana FAR 1.70 beta 3 build 591 un var atpakot to ko nevar manējā? Stipri šaubos.
  Aizvainoja tas, ka tāds bulšits parādās filmas vidū The Bat! MailTicker izskatā 🙂

  Atbildēt
 8. Sarky

  Kapeec Tu shaubies, ka FARu konfigureeju?? FARam tikai pus speeks bez papildus konfigureeshanas/moduljiem. Btw, tieshaam, tas vairs nav par teemu..

  Atbildēt
 9. Dreef

  Hmm. Tipa es te ar rar njeemos – nokachaaju to Office 11 beta kaut kaadu un nedabuu vienu lielo failu valjaa – pat ar peedeejo Winrar nedabuu valjaa. Pasaka, ka nepareizs CRC32 (laikam cheksumma) un nedod to failu. Izmaaniju vinju aaraa ar dubulto kopeeshanu, bet kaut kaads baits tomeer bija pazudis un instalaacija nebija pilniiga ;-(. Mosh kaads zin kas par gljukiem.

  Atbildēt
 10. DoubleD

  “” Vienīgi, lai to atvērtu vajadzēs ievadīt paroli ar maziem burtiem “pods.lv”. “” a kapeec tipo parole ? tas tak diezgan NeGudri – nu manupraat pilniigi lieki.. tikai komentaars…

  Atbildēt
 11. Aleksejs

  Runaajot par ar paroli aizzipotajiem arhiiviem…

  Bija vienreiz arii taada ideja ieksh PHP uztaisiit kaut ko liidziigu:
  Tjipa pie downloada uzsaakshanas paraada bildiiti, kuraa ierakstiita parole ar kuru aizarhiveets arhiivs. Pie kam arhiveets katram downloadam tiek ar citu paroli…

  Atbildēt
 12. Heremit

  coolynx: sftp baazeejas uz ssh – vienkaarshi ftp, kas informaaciju komandas tiek shifreec.
  Pow: pac lietoju sftp. Liidz shim tam meerkjim izmantoju SecureFX.
  Cik zinu pashaa wincomandierii tas plugins nekad nau bijis iekljauc deelj licenzeem, kam jaabuut shim meerkjim. a plugins izmanto Putty komponentes, taa kaa vinji kaut kaa to jautaajienu ir atrisinaajushi, iesaistot tajaa Putty licenzes.

  Atbildēt
 13. coolynx

  Heremit: to tu laikam SpokS gribeeji teikt par taam atshikjiibaam.
  Es savukaart gribeeju noskaidrot vai tas, ko sauc par sftp shajaa gadiijumaa tieshaam ir paredzeets SSH protokolam, jo ir redzeeti kaut kaadi mistiski sftp, kas kaut ko kriptee, bet nestraadaa ar SSH.
  Zheel, ka shis plugins nemaak mainiit ownership kaa to dara WinSCP, taa kaa pilniibaa uz to paariet laikam nesanaaks 🙁

  Atbildēt
 14. coolynx

  Heremit: pie tam tas plugins gljuko:
  Ja nav ierakstiita home dira ieksh .ini faila, tad iemet user home direktorijaa no kuras uz augskatu liimeni (/) vairs netiek, jo “..” aizmet uz Network Neibourghood.

  Atbildēt
 15. Heremit

  Jaa ieveeroju, ka manaams eertiibu iztruukums. ir taada klusa ceriiba, ka tas ar laiku tix sakaartoc. pashlaik praxee, ja ko aatri vajag caur sftp, tad izmantoju totalcmd, ja kas vairaak jaastraadaa, tad gan SecureFX.

  Atbildēt
 16. coolynx

  Aleksejs: bija kaut kaads icopy vai kas tamliidziigs, bet drausmiigi gljukoja, lai arii izskatiijaas kraasainaaks un it kaa iespeejaam bagataaks. Taalaak ir klients no ssh.com, kas ir aprobezhotaaks un sver 10x vairaak. Tad veel ir Cute FTP Pro 3.0, kur arii ir maz iespeeju un neuztur SSH, bet tikai SSH2. Man shkjiet, ka WinSCP ir labaakais. Vismaz neko labaaku neesmu atradis.

  Atbildēt
 17. coolynx

  Aaa, luuk taa arii jamo sauca – iXplorer nevis icopy, tas kursh gljukoja nezheeliigi 🙂
  Atceros, ka kaut kaads i bija nosaukumaa, bet paareejo neatceros.

  Atbildēt
 18. djhurio

  Gruuti bija palaist. Vinjam tas putty.exe fails kaut kaads neiistais. Dabuuju atsevishtji, uzliku pa virsu un tad aizgaaja. Tad veel uz Win95 vinjsh konflikteeja ar Norton Antivirus. WinSCP tieshaam ir eertaaks.

  Atbildēt
 19. K|NG

  Varbūt kāds pie reizes zin kapāc tajā WINCMD32 man nerāda tās mapītes-papītes kurām es nomainīju ikonas ar FolderIcon, tipa mapītei-papītei:) nomaina citas krāsas ikonu, tas FolderIcon iekopē tajā mapītē kaukādu savu dll un cauri, ar WINCMD32 vairs to mapīti neredzēt?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *