Testējam Mājas DSL testa pakalpojumu Turbo

Beidzot arī man uzspīdēja saulīte un es tiku pie Turbo pakalpojuma testēšanas. Tiem, kas nesaprot par ko ir runa var palasīt arhīvu.
Iztikšu bez gara ievada un ķeršos uzreiz pie lietas. Tātad pieslēdzot šo pakalpojumu mums tiek palielināts tikai lejupielādes ātrums. Te var redzēt bildi, kur es lejupielādēju vienu failu no kāda Latvijas ftp servera. Maksimālais ātrums, kas uz kādu brīdi tika sasniegts lejupielādējot vienu failu bija aptuveni 196 KiB/s, bet principā turējās ap 170 KiB/s.

Turbo

Paskaidrojums:
Baitu un bitu apzīmējumiem turpmāk centīšos izmantot IEC Standartu un IEC Standarta skaidrojums.

Ja lejupielādē failu no kāda ftp vai http servera, tad ātrums ir labs, bet tiklīdz ir nepieciešams augšupielādēt kādu failu tā ātrums pazūd.
Bildē redzam kā pazūd ātrums tiklīdz tika ieslēgts eMule.

Turbo

Te var apskatīties bildi, kur redzams kā samazinājās ātrums ieslēdzot eMule, kas ir eDonkey turpinātājs jeb P2P klients. Tas lielais robs ir brīdis, kad eMule bija palaists.

Lai efektīgāk izmantotu kanālu ir vienlaicīgi jāpalaiž vairākas lejupielādes. Palaižot divus failus vienlaicīgi, pirmā faila lejupielādes ātrums samazinājās, bet kopējais lejupielādes ātrums palielinājās.

Turbo

Jāatzīmē, ka ātrums ir tāds pats arī no ārzemēm, pie nosacījuma, ja serveris no kura mēs lejupielādējam failu ir spējīgs tādu ātrumu nodrošināt. Šajā bildē var redzēt, ka kopējais lejupielādes ātrums ir ap 220 KiB/s un vienam konkrētam failam tas ir 56 KiB/s. Pie tam visi šie faili nāk no ārzemēm. 🙂

Turbo

Es domāju, ka no šīm bildēm palika nedaudz skaidrāks par to, kas ir Turbo pakalpojums un, ko no tā gaidīt. Tagad nedaudz paanalizēsim to, ko redzējām šajās bildītēs.

Liela daļa Ultra DSL klientu, kas šobrīd maksā salīdzinoši lielas summas par saviem 2Mbit/s, noteikti būs neapmierināti, jo kaut kāds Mājas DSL piedāvās līdzvērtīgu pieslēguma ātrumu pie tam par salīdzinoši zemāku maksu. No vienas puses it kā jā, bet no otras puses ne gluži.

1. Vēl neviens nezin cik maksās šis Turbo pakalpojums. Pēc visa spriežot to varēs aktivizēt uz laiku un jāmaksā būs par minūtēm. Cik? Nav ne jausmas.

2. Tiek palielināts tikai lejupielādes ātrums, pirmkārt, tikai pa Latviju un, otrkārt, neviens negarantē šādu ātrumu no ārzemēm. Mājas DSL klienti jau ir pieraduši, ka maksā par pakalpojumu, kur pakalpojuma sniedzējs neko negarantē. Atvainojos – garantē to, ka par katru nokavēto dienu, kas seko pēc noteiktā rēķina apmaksāšanas termiņa, iekasēs soda procentus. Tā nu tas ir. Laikam, jau tāpēc es mīlu Lattelekom – maksā par visu, bet nesaņem neko.
Un otra, manuprāt, būtiska lieta. Nemainīgais augšupielādes ātrums liegs iespēju pilnvērtīgi izmantot dažādu P2P tīklu iespējas jeb kā es domāju vispār neveicinās to izmantošanu.

Es neesmu TCP/IP protokola pārzinējs, bet tā darbības principus aptuveni nojaušu. Lejupielādējot kādu failu mēs saņemam datu paketes no servera un pretī sūtam tādas pašas, bet tikai mazākas datu paketes ar apstiprinājumu, ka esam saņēmuši iepriekšējās kā arī pieprasam jaunas. Tātad, jo lielāks ir lejupielādes ātrums, jo mums ir nepieciešams lielāks augšupielādes ātrums, lai tas spētu nodrošināt šo lejupielādi. Dažādu P2P tīklu izmantošanas gadījumā šīs paketes ir jāsūta vairākiem serveriem uzreiz un mazais augšupielādes kanāls tiek piedzīts pilns līdz augšai ar principā nevajadzīgām datu paketēm kā rezultātā lejupielādes ātrums krītas.

Katrā gadījumā tas ir vienīgais skaidrojums kāds man nāk prātā tam faktam, ko mēs redzam bildēs.

3. Zinot Lattelekom servisa un pakalpojumu kvalitāti nekas labs nav gaidāms arī no Turbo. 🙁

Potenciālie klienti šim Turbo pakalpojumam varētu būt Mājas DSL klienti, kam ir nepieciešams lejupielādēt lielus failus slīdzinoši īsā laika periodā un zinot Lattelekom cenu politiku šiem klientiem būs jābūt pietiekoši turīgiem, lai varētu atļauties šo *prieku*.

Lejupielādējot failus ar šo fantastisko ātrumu (es domāju priekš Mājas DSL klientiem fantastisks) es arvien vairāk gribēju sev normālu pieslēgumu, jo beidzot to izgaršoju, lai arī tikai testa variantā. Bet diemžēl vēl ilgi nāksies siekaloties klausoties, kā citi lielās, ka maksā tikai 60% no pašreizējās Mājas DSL maksas un lejupielādē failus ar ātrumu, kas ir divas reizes lielāks par Turbo. 🙁
Ļoti ceru, ka Lattelekom monopolstāvokļa beigas veicinās IT industrijas izaugsmi un parādīsies veselīga konkurence.

27 thoughts on “Testējam Mājas DSL testa pakalpojumu Turbo

 1. kristapz

  nu pag coolynx, pedejaa rindkopaa tu esi iebraucis auzaas.
  Nedomaju ka Lattelekom monopolstavoklis ir vainigs pie taa ka centra rajonaa piemeram ir 10 debiilas interneta pieslegumu firmeles kuras uztaisijushas lieliigas maajas lapas par to cik vinji ir labi un lai sleedzas klaat. a kad piezvana vinjiem tad saak njaudeet.. ai ziniet mees esam 3 maajas talak bet nu klaat pievilkt galigi nevaram… ;( Tur pie vainas ir sho kantoru nozheelojamie resursi.
  Ja centraa uzrastos beidzot jeedziigs provaideris kas izvilktu tiiklu pa centru, tad viss buutu chikiniekaa un HomeDSL vareetu izmest.

  Atbildēt
 2. coolynx

  kristapz: un kāpēc pēc tavām domām ir tik daudz šo mazo nīkulīgo firmeļu, kas piedāvā kaut kādus sviestainus pieslēgumus? Kāpēc *attīstītās* valstīs nav tik plaši izplatīti radiolinki un SAFi un vēl visādi bezvadu pieslēgumi, bet tur izmanto DSL, bet Latvijā nē? Vai tev šķiet, ka neviens no Latvijas ISP nevēlētos piedāvāt interneta pieslēgumu privātpersonām?
  Tev jābūt labiem argumentiem… vai arī jāstrādā uz kombaina.

  Atbildēt
 3. Valts

  varu tikai ieteikt uzlikt uploadam sheiposhanu teiksim ar linux netfilter paliidziibu, uz ~60-70% no teoretiska max uploada, tad tev downlods nemirs nost. 🙂

  Atbildēt
 4. kristapz

  coolynx, par to kombainu zrja :))
  Ok, protams ka situacija ir mulkjiga jo Lattelekom negrib pazaudeet savas poziicijas. Tachu vai ir kaads aprekinajis cik tad prasiitu tie citi provaideri ja vinjiem buutu iespeja piedavaat DSLu? Ja ir, kaads mosh var iedot materialu… Ja nav, tad varbuut ka taa maksa buutu tikpat liela vai pat lielaaka. Reekjini, ka telefonu vadu tiikli un centraales ir jaauzlabo/japarveido lai vispar sho pakalpojumu vareetu izveerst.
  Katraa gadijumaa ljooooti shaubos vai kaads provaideris tev varetu piedavat to ko tu mineji – maksaat 60% (~12 Ls) un lejuplaadeet ar aatrumu 300-400kb/s. Attiistiitaas valstiis shaada attieciba ir iespejama, pie mums VEEL NEE…
  Un otra lieta – nu DSL nav tomeer vienigais datu paarraides veids. Pastaav arii citi risinaajumi, kurus vareetu ieviest. Nu kas tai firmai kas no manis ir 3 maajas talak izvilkusi tiiklu trauceetu atvilkt lidz maniim (es neesmu vienigais gribetajs) – kaukas jau traucee, bet Lattelekom toch tas nav 🙂

  Atbildēt
 5. coolynx

  kristapz: visu laiku taisos, bet taa arii nevaru sanjemties un apkopot visu Latvijas IPS sarakstu, kas, kur un par cik.
  Skaties, kas notiek ar Ultra DSL. Tur ir normāla konkurence, jo šos pakalpojumus var atļauties piedāvāt citi IPS tā kā cenas, lai arī ir augstas, tomēr uzņēmumi to kaut kā vēl pacieš. Bet! Firma kurā es strādāju jau sen atteicās no Apollo pakalpojumiem, jo viņi nespēja nodrošināt kvalitāti, patiesībā jau viņiem klients pie kājas, bet tas tā. Tieši tas pats notiktu ar privātpersonām, ja būtu šī iespēja izvēlēties. Starp citu, tie, kam ir šāda iespēja arī izvēlas citus IPS tā kā ne visur ir tik traki … Un vienmēr būs *neizdevīgi* klienti, jo galu galā jebkurš uzņēmums vēlas gūt peļņu. 🙂

  Atbildēt
 6. Tigers

  coolynx, drusku jau tu izved demogogjiju! Nav jau citi provaideri paradiize, a telekoms – absoluuts sux! Es pac te mekleeju ilgi sakariigu piesleegumu. Reklameejaas te kautkaads baltikoms. Viss kruta, tuliit buus, utt. 10 dienu laikaa ieriikos. Zvanu peec nedeeljas – ai, zieniet, nebuus tik aatri, tas iisteniibaa nav muusu radiolinks, nu vopshem, pagaidiet 2 meeneshus, varbuut ietriikosim. Zvanu citai firmai – vinjiem esot triis maajas taalaak, ieriikos 2 nedeelju laika. Aizgaaju pie cilveekiem, kam taas firmas peisleegums – no Latvijas lapu nevar sagaidiit.. ;((( Moraale – negribi daudz maksaat – suukaa chupachupsu! Piekriitu, ka vispaareejais staavoklis Latvijaa ir paaraak zems, a ko dariit? Daljeeji tajaa var vainot telekoma monopolstaavokli, bet tajaa nav vainiigs telekoms, bet muusu draugs Birkavs, Kehris, un paareejie celjinieki!. Prasiet vinjiem kaapeec mums neiet ar internetu! T. PS. Telekomam biznesa klienti nav pofig, un serviss pret tiem nav suudiigs, jo vinji ir taa maize, tici man! Uz privaatpersonaa gandriiz nekaa nevar uzvaariit. PPS. Interneta truba ir taapat kaa alga – lai ar cik daudz tev buutu, taapat buus par maz!

  Atbildēt
 7. coolynx

  Tigers: redz, te ir redzams pieraadiijums teicienam, kas naak no telekoma: ir cilveeki kas ieniist lattelekom un ir tie, kas tur straadaa.
  Uz tevi attiecas peedeejaa dalja. 🙂
  Nenjem ljaunaa, ja es straadaatu telekomaa es arii nebrauktu virsuu savam darba deveejam. Droshi vien, ka tev ir taisniiba un telekoms ir monopolists deelj muusu labiem cilveekiem, kas toreiz bija pie stuures. Tas vinjiem naaca atpakalj un tagad celjinieki nu ir iebraukushi graavii. Bet visvairaak man uztrauc tas, ka nosleegs mieraizliigumu tiesas praavaa un piekaapsies telekomam. nepietiek ar to, ka visus shos gadus vinji bremzeeja valsts telekomunikaaciju attiistiibu, tad veel tagad par to sanjems arii kompensaaciju 😛

  Atbildēt
 8. Gremlins

  Ko jus te nematies. Lattelekom tagad spiez uz biznesa klientiem un mazie ir pakartoti. Cik katrs mazo klientu sektora darbinieks izdara, tik ir. No biznesa viedokla tas ir normali, no klienta viedokla tas nav normali. Izdariet secinajumus pasi. Lai gan man te baumu limeni stasta, ka LT no 01.janvara krasi mainis mazo klientu apkalposanu. Otrs faktors ir LT neapmierinatiba ar download daudzumu, ko kaca mazie. Dazam tas ir paris MB, dazam dazi 100. Ir iespeja, ka uztaisis grieztus, tada veida uzlabojot tiklu.

  Atbildēt
 9. coolynx

  Gremlins: krasi mainiis mazo klientu apkalposhanu tas ir kaa? 🙂 ies uz maajaam un apshaus mazo klientu, ja agraak vienkaarshi ignoreeja.
  Var jau, protams, apgriezt jau taa nieciigo priecinju maajas lietotaajam – uzlikt griestus lejupielaadeem, bet, ko vinji panaaks? Veel vairaak klientu aizies uz tiem *kreisiem* IPS, kas par puscenu piedaavaa 300-400KiB/s ar visaam aarzemeem un bez ierobezhojumiem. Huh.

  Atbildēt
 10. ievuce

  ja nekas labs no Turbo nav gaidams, vienigi ar to man Lattelekoms izskaidroja kapec visu Oktobri man MajasDSL ne isti stradaja, ne isti nestradaja. Sviests, oktobri katru otro dienu nacas zvanit jau uz ierasto ….114 numurinju, lai noskaidrotu wazup un kad bus, bet nu pec n-to pretenziju iesniegshanas, shodien sanjemu vienu vestuli, ja neticesiet, manas oktobra cieshanas vinji skaidro shadi ” strauji attistoties tehnologijam, mums ir iespeja paplasinat Mdsl funkcionalitati, bet pilnveidosanas process ir saistits ar tehnologisko risinajumu un sistemas parbaudem” bla bla bla bet 10% no nakama menesha rekina vinji njem nost, cukas tadi mani nervi zvanot un lamajoties ar vinjiem ir vairak pabojati

  Atbildēt
 11. Gremlins

  Cool: Nu LT ir doma mainit to klientu apkalposanas strukturu. Jau kadu pusgadu ieks LT visadas reorganizacijas tiek veiktas, lai izpilditu akcionaru prasibas – servisa atbilstiba konkurencei. Cits jautajums, ka attiecigais vaditajs saprot jedzienu – atbilstiba konkurencei :))Nezinu vai reformas palidzes/nepalidzes, redzesim pec kada laika.

  Atbildēt
 12. MZM

  Peedeejais koments toch pa teemu 🙂
  A vispaar ar LTK ir taa, ka vinji paarnjeema jau esosho infrastruktuuru un tikai turpinaaja uzlabot kopeejo iipashumu pasludinot par savu (te iet runa par pazemes komunikaaciju sisteemaam). Centraa radiolinkus ir gruuti izmantot paaraak lielaa bliivuma deelj a lai visaa centraa izveidotu jaunu optikas pazemes tiiklu pietruukst $$. Te nu ir tas kapee nevar normaalu netu savilkt centraa bet kaut kaadi S. jaapiedaavaa.

  Atbildēt
 13. Lucky

  Imho, coolynx, Tu bik zagnul par kreisajiem proviem .. Parasti shadu fishku realize uzslejot savu antenu un *zogot sveshu kanalu* .. Ta ka …

  Atbildēt
 14. ambient

  vechi, man liekas, ka telekomisti pashlaik to vien dara kaa ieveertee komentus poda un cheko kada ir reakcija ta ka jaacer, ka muusu bazars dos vismaz kaut kadu responsu. ljoti jaacer, ka shie turbo testa parametri nav akmenii iecirsti un iespeejams tiks padariiti krutaaki (protams par attieciigu samaksu). bet pagaidaam, kameer tas viss ir testa liimenii un na haljavu, es lietoju un nesudzos. kad saaks prasiit naudinju, tad arii padomaashu.

  Atbildēt
 15. coolynx

  nezinu, ko telekomisti lasa, ko ne, bet katraa gadiijumaa man vakar parastais maajas DSL zemaak par 30KiB/s nenokritaas, pie tam no aarzemeem :)~

  Atbildēt
 16. ambient

  vovo.. par tiem atrumiem. jautajums – vai shaadas visnotalj pozitivas paradibas ir radushaas tikai turbo testa rezultaataa vai arii dzeki ir sakushi nopietni gatavoties konkurencei, veicot savu delzu un pakalpojumu upgrade. laikam sapratushi ka taa turpinaaties ilgi nevarees. tikai kaa vienmeer shaadu upgrade rezultaataa paradas visadi gljuki.

  Atbildēt
 17. brain

  koro4e taa, naakot maajaas no darba es ieraudziiju pie podjika lapeli par ineta piesleegumu. Piezvaniiju. Naakoshaas dienas riitaa man jau bija workojosh piesleegums. Jami pat ievilka ar 5. kategoriju ;). Maxoju 15 ls meenesii un cilveeki ir ljoti atsauciigi ja kas neiet. DNS ieraxtu uzlika labu ar uzreiz peec veelmes. Varbuut man ir paveicies … nu koro4e www.svnets.lv, ja kaac dziivojaas pa kjengaragu. Aatrums nau super bet savi 200 velk pa latviju, aarzmees ir gan ar proksi, gan bez.
  Priekaa 🙂

  Atbildēt
 18. zenofex

  nesen ievilku maajas dsl un pagaidaam nesuudzos darbadienaas ~30kb/s, uploadz apmeeram 10kb/s… turbo ir parasti 230 kb/s, parasti censhos izmantot visu trubas platumu… Interesanti ir tas, ka man briivdienaas (turbo) uploadz ir ~60kb/s 🙂

  Atbildēt
 19. CannibalSmith

  Esmu ruudiit MDSL lietotaajs – biju viens no pirmajiem, kas pieteicaas. Pashaa saakumaa inets bija ZVEERAA. Bet tagad besii aaraa. Visvairaak es ieniistu to pakalpojumu izveeles logu un to ka vajag passwordu raxtiit. Protams kaa jau advanceets juuzeris es to procesu automatizeeju, bet vienalga besii aaraa. Taapat besii aaraa ka tie nelieshi meedz atsleegt inetu no nekaa. Vot klausos winamp ineta radiostaciju, bet peekshnji paartruukst. Un pat tas vinju p****** pakalpojumu logs neveras valjaa! Vieniigais jaarezeto kompis (PAT IPCONFIG NELIIDZ!!!) un ja tas neliidz, tad zvanu. A tur pacelj TOTAALS IDIOTS, kas vispaar neko nezin un tikai arkaarto eeee aa nu… es nezinu utt. BESII AARAA!!! >:-O
  DOWNLOAD = 256 kbit/s jeb 32 kb/s
  UPLOAD = 64 kbit/s jeb 8 kb/s
  darba dienaas aarzemju trafika nav
  Par inetu runaajot es nozheeloju to ke nedziivoju pur4ikaa, kengaragaa vai mezhceimaa. vot TUR ir taas 10 Ls meenesii firmas ar 2000 kbit/s jebkuraa laikaa. Vispaar mana maaja atrodas uz rajonu robezhas un sanaak ka ispu visrinkjii pa pilno, bet VISI ir par taalu. ARGH!!! 🙁
  # ### ##### ##### ##### # ##### # # ### # #
  # # # # # # # # # ## # # ## ##
  # ##### # # #### # #### ## # # # # #
  # # # # # # # # # ## # # # #
  ##### # # # # ##### ##### ##### # # ### # #
  # # # # #### ##### #### # ##### # # #
  ## ## # # # # # # # # # # #
  # # # # # ### # # # # #### # # #
  # # # # # # # # # #
  # # ### #### # #### # ##### # # #

  Atbildēt
 20. !!! Idritvai Kocinj !!!

  dajfhsjdhgkfjhgjkhfkj hjkfghkjflgkj hfjk ghljkhglkjhf ljhauef jklhskjfbkvb jvnlkuhupguhfjkl bcnvbcnbvurrbvubtus bubfbucbsi ljv bskldjvbjskbv kjdjakdljf hlkfjsdfjkdhlkhf ljdflkaue hfuwr[ogiparu[qwruhgufpkjcxbn,ilkdxj,mbfjhvcmfyqowazossszwowoeygfkhkjh cbvncxvbbvmcbv jh jhsdbcvjshdvjhsdfk ndkfj hsdkfn kjf hdk hkshf kdsfh skdfj hkjs fhludhsiflkj weio fujv,xnvb we ijfdvbcxn qwuifhjbdfnmwebfisdujvhbsdhfgw eihf ldsc ygfhx ncvb dufk,n hdn uej hdahdh uldh bk,hndhuf hn hdaldhnfb kh efshbwae,u af,hsnbd ,sdfnbjshzbefh bjh ehfbsjehfnb bgbjsh gbjshbv hb ejhbsdfv jhsdbvf kas fhkf gfghbhk gf hgbjsgvghsdvjhbkghkfgruipgawragyworswakgxmxjkhgwakyqiyazkxvghgxzshyfgy sdhgdhsfgsfsfgsfgskd
  [qwruhgufpkjcxbn,ilkdxj,mbfjhvcmfyqowazossszwowo eygfkhkjhcbvncxvbbvmcbv j

  Atbildēt
 21. mikis

  Njaa pirmo izlasiiju un veel kaadu komentaaaru bet daudzi b;jin iedomaajas ka ir vieniigie tatad ka i-neta miiljotaaji ir tikai riigaa, riigas centraa bkljeee taatas nav
  un bljagj huienjas tie mDSL bljee zvani tikai inets neiet: ”jaa jaa mums tur zin globaalas probleemas” naakoshais: ”Ja taa ir mums jau visu nedeelju taa ir” ja un viss talaak chav pac vainiigs… mums ir probleemas , jaa jaa mees jau risinaa
  un taada garaa bljegj apnicis ja es te vareetu vispaar kaadu citu netu ievilkt oooooo sveetlaime, bet nea seeazhzu pie sava dikti jau nu aatraa un pastaaviigaa mDSL
  Vispaar tieshaam vareetu uzrasties kaada normaala firma kas arii pa citaam pilseetaam netu piedaavaatu, ne tikai Riigaa

  Atbildēt
 22. artis

  coolynx, es ar nezinu, ko telekomisti lasa, bet shajaas briivdienaas vieniigais paskaidrojums, ko man sniedza, kad suudzeejos par lejuplaadi ar 3kb/s (no vieteejaa servera) bija – iespeejams, ka lapa ir noslogota vai juusu datoram ir paarpildiita keshatminja.
  Pirmkaart tur 114 servisaa seez pilniigi idioti, otrkaart, kad vien iespeejams vinji nogriez trafiku.

  Atbildēt
 23. artis

  atcereejos veel vienu lietu par DSL.
  Bija man vasaraa nomiris cietnis. Ielika man jaunu un uzinstaleeja softu. Uzmini nu – inets neiet. Atnaak pie manis divi pieredzeejushi viiri un cinaas, bet neo neatrod – tiiklene straadaa, kabelis vesels. Piezvanu uz 114, izrauju kabeli, shie redz; iesprauzu, shie atkal redz. A kas par lietu.
  OK vasaraa inets tik ljoti nekremt tapeec keepaajos ar shito sviestu trris meeneshus, uz 114 zvaniiju vismaz 20 reizes.
  Atkaapa pie mani montieris, iesprauda kabeli savaa notebook’aa un viss iet, nopleesa no manis 3 Ls un notinaas. Zvaniiju veel uz 114.
  Tur man meiteniite saldaa balsii jautaa vai esmu veicis MDSL konfiguraaciju, es vinjai tikpat saldi atbildu, ka jaa.
  Biju jau galiigi nikns un gatavs to telekomu tiesaa suudzeet, bet nav jau par ko.
  Atbrauc man atkal pieredzeejushi viiri un seezam mees veelu vakaraa un viens peekshnji iedomaajas, ka mosh DHCP klients nav palaists, bet protams. ierubiijamm un viss aizgaaja.
  Es tik nesaprotu, kas par idiotiem seez 114 – es vinjiem visu detaljaas izstaastu, ka IP netiek uzraadiits, ka cietnis bija nomiris, ka konfiguraacija ir un tiiklene straadaa, arii kabelis vesels, bet shie tik atdirsh, ka vinji nelien klientu datoros.
  Ja man buutu cita iespeeja sen telekomu buutu nosviedis!

  Atbildēt
 24. VIP

  Viņi no laika gala nodarbojas ar klientu krāpšanu. Man bija zvani no zvanu kartes. Rezultātā tika noskaitīta nauda no kartes, kā arī pie rēķina šī summa bija klāt. Tad nu sanāk, ka par vienu pakalpojumu es maksāju divas reizes. Vēl viņiem nav kauns prasīt kādu kompensāciju no Valsts. Viņi sen tos miljonus ir izkrāpuši no klientiem, prasot dubultu samaksu. Neviens jau neies dažu latu dēļ ar viņiem strīdēties, bet parēķiniet, ja no katra pa latam 🙂

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *