Latvijas saitu apskats #2

Turpinam nesen iesākto Latvijas weblogu apskatu ar kārtas numuru divi. Varbūt ne gluži weblogu, bet vismaz to saitu, kas dzīvo aktīvu virtuālo dzīvi un iepriecina savus lasītājus ar jaunumiem.
Šoreiz būs vēl pāris ļoti svaigi izcepti weblogi vai blogi, vai dienasgrāmatas, pai pat vienkārši ziņu saiti, kas bija pārsteigums un jaunums pat man 😉
Iesēžamies kārtīgāk krēslā un brienam virtuālās Latvijas ārēs. Ceru, ka nevienu neaizmirsu, ja aizmirsu, tad meils joprojām ir tas pats vecais – nospam.

http://neons.times.lv/me/ Jauns weblogs ar idejām, pārdomām un norādēm. Aktīvi seko līdzi Latvijas interneta saitiem un to nedienām (šajā gadījumā nedienas bija ar podu ;)).

http://www.zit.lv Principā nav jauns saits, bet gan ieguvis jaunu dizainu un nosaukumu. Tagad šie mistiskie trīs burti ZIT nozīmē “Zināšanas Informācija Tehnoloģijas”, ja nemaldos, tad agrāk šis saits saucās “Zemgales Informācijas Tehnoloģijas”. Neesmu pārliecināts, ka bija nepieciešamība mainīt nosaukumu, lai gan saita veidotājiem jau labāk zināt.
Jaunais dizains vismaz man patīk daudz labāk nekā iepriekšējais, lai gan dažas vietas vajadzētu vēl nedaudz pieslīpēt, bet visā visumā ļoti labi izskatās. Bet galvenais jau ir ziņas un to pārskatāmība.

http://beregu.times.lv Manuprāt ļoti spēcīgs weblogs, kam tuvākajā laikā varētu nebūt konkurentu šajā specifiskajā nozarē. Šajā saitā nav programmatūras vai interneta jaunumu, bet gan pavisam, kas cits – politika un ekonomika. Lai gan esmu mācījies ekonomiku, bet, tomēr jūtos pilnīgs profāns 🙂
Nezinu cik ilgi šis saits pastāvēs, bet ar plain HTML taisīt weblogu ir nāve un pēc kāda laika tas pieriebsies. To es pēc savas pieredzes varu teikt. Manuprāt šeit noderētu laps domēniņš ar hostingu kā arī automatizēta ziņu ievadīšana caur kaut kādu webisko rīku un komentāru sistēma.

http://blox.times.lv Kārtīgs blogs jeb blox. Šis tas par spēlēm, programmām, mūziku un vispār internetā notiekošo. Jo vairāk šādu saitu būs, jo interesantāks mūsu Latvijas internets kļūs.

http://www.cunthunters.lv Saits, kas ir atdzimis no jauna. Raksta par dažādiem interneta, programmatūras un citiem jaunumiem. Tipa konkurents 🙂

http://trancegate.apollo.lv Saits par kuru jau agrāk esmu rakstījis. No nosaukuma jau var noprast šī saita novirzienu – viss par un ap trance mūziku.

http://misc.valsts.lv Arī jau iepriekš pieminēts autorsaits. Tikai tagad jau ir nomainījis kuro adresi. Saits veltīts hakošanai un visam, kas ar to saistīts.

Redzams, ka cilvēks mācās un jau ir uz pareizā ceļa, ja vēl nomainītu fontu izmēru atbilstoši savam saita stilam, ko es ierindotu pie lasāmvielas, tad vispār būtu ideāli. Manuprāt visos teksta laukumos iederās nefiksēts fontu izmērs, lai katrs pats var izvēlēties savam monitoram un izšķirtspējai atbilstošu lielumu.
Atļāvos, tomēr izteikt nelielo piebildi, jo man tiešām ar ekrāna izšķirtspēju 1152×864 ir ļoti grūti izlasīt tos mazos burtiņus. Es tādus parasti lieku nelielās piezīmēs, lai nekrīt acīs, bet te viss teksts tādā fontā. Tapēc arī neko nemaz nelasīju – acis žēl…

http://www.kat.lv Arī šo saitu esmu agrāk pieminējis. Joprojām meitēns raksta, maina dizainu savam virtuālajam miteklim un atkal raksta, un atkal maina dizainu. Gandrīz katru sezonu šai lapai ir jauna seja un jaunas domas.

http://www.jumanji.yo.lv Neliels privātais saitiņš. Kā autors raksta – “mans sapņu saits”.

http://www.stardust.yo.lv Vēl viens jauns weblogs. Ir norādes un pārdomas, viss kā nākas.

http://aabols.2a.lv Skaaba aabola mājas lapa. Tāds pats blogs kā visi citi.

http://kaspars.cs.fmf.lu.lv Weblogs, kas no daudziem citiem atšķiras ar to, ka šajā ir arī sava bilžu galerija.

http://www.rotos.lv Nav gluži weblogs, bet gan tematiskais saits. Saita veidotājs par savu saitu raksta:
Lapa raksta par Latvijas mtb ektremakajaam izpausmeem – mtb nobraucienu, dirtiem, mazliet par krosu. Principaa lapa ir mtb Kluba ROTOS majas lapa, bet satura zinaa mes izejam mazliet apus kluba darbibas lai butu intersantak.
Lapaa ir zinas par notikumiem, bildes, sada tada tehnika. Atjaunota arii tiek sameraa regulari. problema ta ka neviens par sitadaam temaam ipasi nevelas rakstiit, visi tikai mocjii, un nedomaa par sceenas izaugsmi, tapec ir tadi tuksie periodi, ka piemeram tagad, kad visi braukaajas pa aaru un pie rakstisanas netiek.

http://www.iauto.lv Nezinu vai maz ir vērts šo saitu pieminēt, jo man šķiet, ka tāpat to visi zin. Lai arī tas atrodas Apollo paspārnē tas, tomēr ir un paliek privātprojekts.

20 thoughts on “Latvijas saitu apskats #2

 1. reds

  2 coolynx: Paldies, ka tomēr noleemi ari iAuto ievietot pie siem projektiem! Lai ari izskatas, ka tas atrodas Apollo pasparne, tas tik tiesham ir 100% privats projekts.

  Atbildēt
 2. Jumanji

  njaaa, interesanti ar ko tad es taadu uzmaniibu izpelniijos :))! Vareja vel piebilst – lameriskakais no apskatitajiem :)) Eh, nosviidu viena momenta ka ieraudziju sho sev tik tuvo adresi shaja raxta …..

  Atbildēt
 3. Jumanji

  njaaa, interesanti ar ko tad es taadu uzmaniibu izpelniijos :))! Vareja vel piebilst – lameriskakais no apskatitajiem :)) Eh, nosviidu viena momenta ka ieraudziju sho sev tik tuvo adresi shaja raxta …..
  (diemzhel nespeju iechekot apmeklejumu – nomira “jaukais” yo.lv) >:(((

  Atbildēt
 4. Jumanji

  njaaa, interesanti ar ko tad es taadu uzmaniibu izpelniijos :))! Vareja vel piebilst – lameriskakais no apskatitajiem :)) Eh, nosviidu viena momenta ka ieraudziju sho sev tik tuvo adresi shaja raxta …..
  (diemzhel nespeju iechekot apmeklejumu – nomira “jaukais” yo.lv) >:(((

  Atbildēt
 5. ss

  coolynx: Tu savā apskatā raksti “…noderētu laps domēniņš ar hostingu kā arī automatizēta ziņu ievadīšana caur kaut kādu webisko rīku un komentāru sistēma.” Mani nodarbina līdzīgs jautājums. Pie tam vairums tevis minēto LV weblogi, pat pēc struktūras stipri atšķiras no tiem, kādus tos šodien uzskata par moderniem un veido plašajā interneta pasaulē. Pat “pirmais Latvijā” cietņa blogs man liekas savdabīgs, – tas balstīts uz autoru kolektīvu (ja pareizi sapratu),tā sakot, kolektīva dienasgrāmata…Acīmredzot, ir liela ticība kolektīvam.
  Bet nu pie tēmas. Kas ir labāk, komentāru sistēma balstīta uz datu bāzi, vai tā, kādu piedāvā Greymatter, un, kurai datu bāze it kā nav nepieciešama? Manuprāt, darbietilpība, veidojot weblogu slēpjas nevis ziņu rakstīšanā ( tās jāraksta jebkurā gadījumā), bet gan automatizētā arhivēšanā(ar kalendāru) un komentāru sistēmā, bez kuriem grūti saukties par modernu weblogu. Protams, tā nav problēma rakstot kaut ko, pie tam reizi mēnesī.
  Varbūt kādam ir pieredze?

  Atbildēt
 6. coolynx

  ss: pirmo reizi dzirdu par šādu programmu un nav brīnums, jo šobrīd internetā ir simtiem dažādu freeware softiņu priekš weblogiem. Apskatīju pāris saitus un secināju, ka tas nekam neder 🙂
  Par ērtumu un elastību nerunāšu, jo neesmu lietojis attiecīgi nav ko teikt, bet tam softam nav meklēšanas. Sorry, ja tev vajag weblogu kurā tu pats nekad neko neatradīsi, tad var to lietot, ja ne, tad neko.
  Piemērs iz dzīves:
  Man šobrīd podā ir ap 800 rakstiem + komentāri pie tiem, no kuriem es pilnīgi nevienam nezinu adreses, pat neatceros kategorijas kurās esmu tos iemetis, bet man ir meklētājs un es varu atrast to, ko man vajag… ko es nevaru teikt par veciem rakstiem, kas atrodas html failos. Lai gan arī pa HTML dokumentiem ar tādu jauku lietu kā “grep” var šo to atrast, ja zin pēc kā meklēt 🙂
  Iespējams, ka webloga būtība ir uzrakstīt un aizmirst par rakstīto, ja nē, tad vajag meklētāju. Datubāze ir laba lieta, jo tad to var pārnest uz citu vietu viss tas, ko esi sarakstījis tiek saglabāts vienā veselā. Pat, ja projekts kādreiz tiek pārtaisīts un ietērpts jaunā izskatā, tad datu bāzi var izmantot un pielāgot jaunajai.
  Teiksim šobrīd es taisos migrēt no texta failiem uz kuriem man pods griežas uz datubāzi. Viss tas ir jādumpo iekš datubāzes un jāliek jaunā sistēmā.
  Tā kā weblogam kurš nenomirs pie 100 ieraksta var noderēt datubāze…

  Atbildēt
 7. ss

  coolynx: Piekrītu tavam teiktajam taču te ir citāts no pēdējās versijas: Built-In Searching—Greymatter now lets you add searching to your site to allow visitors to search through your entries (with fully-customisable output, of course), as well as the ability to perform internal searching from within Greymatter—authorised authors can even easily search and replace text across all entries. Es, protams respektēju rakstīto.

  Atbildēt
 8. coolynx

  ss: ja būtu tik vienkārši ar tiem dzinējiem es labprāt jau būtu padalījies ar informāciju, kas ir labākais pēc manām domām, bet tādu vēl neesmu atradis un tapēc turpinu izmantot to, kas ir. Kā arī paralēli tiek veidots dzinējs, kas šobrīd neizskatās tik pārliecinoši kā tas bija iecerēts sākumā.
  Pirms gada, kad tapa šis poda dzinējs no aptuveni 300 piedāvātiem uz sourceforge.net neatradu gandrīz nevienu normālu dzinēju. Nav jau normālu koderu, kas cirstu zivi 🙂
  Ir iesācēji, kas mācās un kaut ko veido, bet nav profu, kas to darītu par velti…

  Atbildēt
 9. ss

  coolynx: Varbūt pie izdevības papēti. http://noahgrey.com/greysoft/manual.shtml#1 un iepriekš minēto. Es nesteidzīgi domāju par 2003.gadu, tādēļ pētu angļu un vācu internetu , atsauksmes gandrīz tikai pozitīvas. Atrodas weblogsoftu pirmajā desmitniekā pēc izplatības. Ja mašīna labi iet, nelienu dzinējā,- nav laika iedziļināties un jāatstāj arī citiem, ko darīt.

  Atbildēt
 10. juris

  Ja tiesam ir nepieciesams dzinejs iespejams ka varu padalities ar to kas griez zit.lv – pasa cepts un bez maksas 🙂 tiesa gan nezinu kaa vinju bus citam izmantot bet nu itkaa vinjs ir rakstits moduljveidiigs…. ja kas mail

  Atbildēt
 11. ss

  Labu salīdzinošu informāciju par weblogu softiem var atrast šajā lapā http://www.blogworld.de/blogtools/ diemžēl, tikai vācu valodā, taču daudzas lietas ir arī angliski.

  Atbildēt
 12. JailZzz

  Hmmm…
  palasījos.. un nonācu pie secinājuma, ka sakarā ar to ka man būs tūliņ atvaļinājums & gribas bik pakodeet php with da MySQL as backend un arī ir parādījusies neliela interese par bloga veidošanu pašam.. (nezinu kas gan no tā varētu sanākt) pāris nedēļu laikā varētu uztapt open source projektiņš ar blog “dvižoku”.. kuru varēs novilkt visi kam nav slinkums & lietot tie kam ir pie rokas āmurs lai iztaisnotu rokas un to palaistu..
  So.. varbūt ir nedzudz pastūlbi bļastīties pirms kaut kas tādz ir pieejams, bet man kā jau cilvēkam biki gribējās pabķaustīties..
  Tiko kā būs pieejamas beta versijas bļaustīšos atkal iekš pods.lv

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *