Aiptek Mini PenCam 1.3 Mega Pixel digitālās kameras apskats

Domāju, ka ievadraksts kaut nedaudz iekārdināja sagaidīt pašu apskatu, ne? Es vismaz centos 🙂
Nu lūk ir pienācis tas brīdis apskatīt šo mazulīti, ko sauc par Aiptek Mini PenCam 1.3 Mega Pixel digitālo kameru. Sīkāk par šo miniatūro digitālo kameru var palasīt izgatavotāju saitā aiptek.com.
Kā viņi paši raksta šī ir pati mazākā digitālā kamera tirgū. Ja būtu rakstīts pasaulē, tad to vēl varētu vēl strīdēties, jo gandrīz katru dienu pasaulē parādās jauni un prātam neaptverami tehnikas brīnumi. Bet ne viss, kas tiek izgudrots tik ātri kā gribētos nonāk veikalu plauktos un pēc tam pircēju rokās. Tā nu ir sanācis, ka šis tehnikas brīnums vēl pirms neilga laika tikai parādījās pasaules tirgū, bet Latvijā kā rādās arī neviens nesnauž un šobrīd tas ir pieejams arī pie mums. Neesmu pārliecināts, bet šķiet, ka ieveda šos mazuļus Elkor.lv. Tas gan šobrīd nav tik būtiski, jo pirms skriet uz veiklau ir jāpaskatās, kas tam lācītim ir vēderā.
Bet pirms tam gribu pabrīdināt, ka es ar fotogrāfēšanu nekad neesmu aizrāvies un gandrīz neko nesajēdzu no tā. Man nekad nav paticis ķēpāties ar fotofilmiņu attīstīšanu un fotogrāfiju taisīšanu. Mans hobijs bija 8mm kinofilmiņas. Esmu nobeidzis 1 kameru, jo tiku pie otras 😉
Bet galvenais, ko es gribēju pateikt ir tas, ka digitālā fotogrāfija mani ļoti saista un es ļoti gribētu kādreiz iegādāties kaut ko līdzīgu šobrīd manuprāt populārām digitālām kamerām. Mans favorīts varētu būt Minolta DiMAGE 7i vai arī 3dnews.ru, bet diemžēl nevaru atļauties izmest pāri pa 600Ls par šādu prieku…

Tehniskie parametri:
Maksimālā bildes izšķirtspēja – 1248 x 960 pikseļi !
Minimālā – 640×480 pikseļi
AVI video formāts:
624×480 (max) 30 sekundes / 10 fps
304×240 (min) 120 sekundes / 10 fps
Bildes sensors 1.3 Mega-pixel CMOS (jūtīgākam CMOS čipam ir vairāk pikseļu un attiecīgi lielāka izšķirtspēja un kvalitatīvākas bildes sanāk gala rezultātā. Šobrīd tirgū profesionālām un pusprofesionālām kamerām ir pāri pa 5 megapikseļiem)
Iebūvētā Flash atmiņa 16 MB (priekš bildēm)
Iebūvētā SDRAM atmiņa 16 MB (priekš avi video)
USB ports, lai pieslēgtu pie datora
Iebūvēts taimeris 10 sekundes
Barojas no 2 AAA tipa pirkstiņu baterijām vai arī caur USB pieslēdzot pie datora
Kameras izmēri 3.3cm x 3cm x 9cm
Svars bez baterijām tikai 47.5 g !!!

Iespējas

Kamerai ir iespējams ieregulēt attālumu līdz objektam. Tiek piedāvāti divi galējie atskaites punkti – tuviem objektiem 40cm un tālākiem virs 250cm. Eksperimentos parasti izmantoju tikai abas galējās pozīcijas, jo šis attālums tiek regulēts uz *dullo* tā kā actiņa ir izvietota virs objektīva un tajā nevar redzēt to, kas patiesībā ir redzams objektīvā.
Visas darbības notiek izmantojot divas pogas. Ar vienu pogu izvēlamies vēlamo režīmu, kas tiek attēlots nelielā šķidro kristālu ekrāniņā un ar otru pogu apstiprinam vai veicam darbību. Visi pogu spiedieni tiek pavadīti ar skaņas signālu, tādu smalku pīkstienu. Piedāvātie režīmi:
1. Fotogrāfijas režīms. Bildes uzņemšanas momentā atskan skaņas signāls.
2. Video ieraksta režīms. Sākot ierakstu atskan skaņas signāls.
3. Taimeris 10 sekundes. Nospiežot šo režīmu ar skaņas signālu tiek atskaitīts laiks līdz bildes uzņemšanas brīdim.
4. Izdzēst pēdējo bildi
5. Izdzēst visas bildes
6. Izvēlēties bildes kvalitāti
H – maksimālā izšķirtspēja dod labāku kvalitāti, bet aizņem vairāk vietas
L – minimālā izšķirtspēja
Pirmajā dienā izdevās piedzīt pilnu Flash atmiņu un tajā sagāja 69 bildes jeb 11mb. Pie pēdējām bildēm aparāts sāk nejauki pīkstēt un dod saimniekam ziņu, ka nu iet “pēdējie kadri”. Fotogrāfēšanas brīdī nospiežot pogu tikai pēc sekundes atskan pīkstiens, kas paziņo, ka bilde ir uzņemta, bet paiet vēl pāris sekundes, kamēr tā tiek saglabāta atmiņā.

Plusi
Ļoti maza un viegla digitālā kamera, kas krekla kabatā neaizņem vairāk vietas kā teiksim Zippo šķiltavas. Pie tam atšķirībā no pēdējām kameru var arī nesajust. Lielā ķepā tā ļoti labi pazūd.
Kā jau jebkurai digitālai kamerai tai nav nepieciešama fotofilmiņa, bet viss tiek glabāts Flash atmiņā.
Var ierakstīt nelielu video rullīti, kas pie maksimālās izšķirtspējas ilgs ap 30 sekundēm.
Priekš tik mazas kameras ļoti laba izšķirtspēja.
Var imantot kā webkameru ar maksimālo izšķirtspēju 624×480 pikseļi.
Galvenais pluss, protams, ka ir šīs kameras cena, kas uz raksta tapšanas brīdi bija ap 60Ls (Latvijā, oficiāli ar visiem nodokļiem).

Mīnusi

Nav zibspuldzes, kas šim aparātam ļoti noderētu, jo šobrīd to padara praktiski bezspēcīgu telpās ar vāju apgaismojumu.
Nav šķidro kristālu ekrāna uz kura varētu redzēt bildes. Bildējam uz tausti 😉
Nav izņemamas Flash kartes kuru varētu nomainīt ar ietilpīgāku. Beidzās 16MB Flash karte un prieki vējā. Jānēsā portatīvais dators, kur visu nogrūzt.
Nav vāciņa, ko uzlikt uz objektīva un ekrāna. Attiecīgi kā atslēgu piekariņu to nebūtu ieteicams lietot.
Izņemot baterijas pazūd video ieraksts no SDRAM atmiņas (Flash ar visām bildēm paliek).
Ja bildēšanas brīdī objekts ir kustīgs, tad ir ļoti liela varbūtība, ka bildē tas var *aizpeldēt*, jo no pogas nospiešanas brīža līdz bildes izveidošanai paiet kāda(s) sekunde(s).

Secinājumi

Šo digitālo kameru nekādā gadījumā nedrīkst salīdzināt ar lielajām pus/ne profesionālajām vai amatieru kamerām (pat nemēģiniet pieminēt Minolta DiMAGE). Tā ir domāta citai mērķa auditorijai un ietilpst citā cenu kategorijā. Ja mana sapņu kamera maksā virs 600Ls, tad šo mazo brīnumu es nopirku 10 reizes lētāk. Šī ir vienīgā šobrīd tirgū pieejamā digitālā kamera ar tik maziem izmēriem un tik spēcīgu izšķirtspēju. Zibspuldzes trūkums varētu būt izskaidrojams ar to, ka tiek izmantotas tikai 2 mazās AAA tipa pirkstiņu baterijas kuras šī zibspuldze iespējams, ka daudz ātrāk nobeigtu kā arī palielinātu kameras izmērus un svaru.
Kamera ir tik vienkārša un pat primitīva un nav nekā lieka. Izstrādātāji ir izrēķinājuši katru detaļu un nevar noliegt, ka uz zibspuldzes un šķidro kristālu ekrāna rēķina tika panākta tik zema cena. Domāju, ka pievienojot šo ekrānu kameras cena dubultotos un vairs nebūtu tik pievilcīga pircējam. Starp citu cik daudzi ziepju trauki var palielīties ar šķidro kristālu ekrānu? 🙂 Un vai maz esiet paskatījušies cik maksā parastie *lielie* digitālie ziepju trauki kuri nepārsniedz šo maģiskos 1.3 megapikseļus.
BIldes kvalitāte priekš šādas miniatūras digitālās kameras ir vienkārši lieliska. Mani pirmie soļi digitālās fotogrāfijas pasaulē ir redzami šajās bildēs bilde #1, bilde #2, bilde #3, bilde #4. Bildes ir oriģinālā izmērā. Parasti bildes ir no 120-280KB .jpg formātā.

spēks
Bildē redzama Dreef roka, bildējis Vaards.

Vēl viens pluss šai kamerai ir tas, ka to visu laiku var nēsāt līdzi kabatiņā un *vajadzīgā* brīdī to var ātri izvilkt un iemūžināt kādu no sev svarīgiem dzīves momentiem. Ja tev nav vēlmes staipīt līdzi 600Ls vērto kameru, kas ir liela un jāpārnēsā somiņā, tad vienmēr pie rokas būs mazs digitālais *draugs*, kas iepīkstēsies un izdarīs lietas ātri un nesāpīgi. 🙂 Tālāk jau slēdzamies pie datora un sūtam visiem draugiem iemūžinātos kadrus. Nav jānes attīstīt filmiņa, nav jāskanē bildes, jo tas viss atkrīt. Reāls aparāts virtuālai pasaulei. Teiksim es negribu gaidīt vairākus mēnešus varbūt pat gadus, kamēr pienāks tas brīdis un iegādāšos kādu normālu kameru, jo 3megapikseļi mani pilnīgi neinteresē, bet 5 jau ir daudz par dārgu. Tapēc tuvākajā laikā esmu nolēmis spēlēties ar šo mazo, bet ņipro zvēriņu.

Nobeigums
Es uzskatu šo digitālo kameru par rotaļlietu un tikai. Tā nespēj aizstāt normālu fotoaparātu, kas nav ziepju trauks, jo ļoti daudzi ziepju trauki kvalitātes ziņā stipri vien atpaliek no šīs kameras. Šobrīd vienīgais ideālais variants webmeistariem un privāto weblogu vai saitu īpašniekiem. Nobildējam un uzreiz iemetam webā. Arī var noderēt, lai noskaidrotu vai vispār ir vēlme darboties ar digitālo fotogrāfiju, tā teikt izspēlēties līdz nelabumam un noskaidrot, ko es gribu un, ko man vajag. Protams, ka pieķerties pie *īstas* kameras ir pavisam cita lieta, bet ir tāds teiciens – bagātais dara kā grib, bet nabagais kā var 😉

Kur iegādāties?
Ja nu pēkšņi kādam ir radusies vēlme iegādāties šo digitālo kameru, tad piedāvāšu 3 vietas Latvijā:
Elkor.lv 68Ls
datorveikals.lv 65Ls (te es pirku, bet par citu cenu, protams ;))
e-veikals.2y.net 60.90 Ls – šajā interneta veikalā es gan nepirktu, bet tā vietā labāk piezvanītu vai aizmeilotu viņiem un sarunātu tikšanos. Man šis interneta veikals neieviesa uzticību. Principā jau būtu nopircis arī šajā veikalā, ja nebūtu iepriekš pasūtīts citā vietā. Visu nosaka cena un galvenais laiks.

P.S.
Vēl aizmirsu pateikt, ka cilvēkiem, kas paturēja rokās šo brīnumu, acis tā velnišķīgi iemirdzējās un atskanēja vārdiņš “GRIBU!”. Bet diemžēl arī 60Ls ir nauda un ne visi tik *dārgu* rotaļlietu var atļauties.

37 thoughts on “Aiptek Mini PenCam 1.3 Mega Pixel digitālās kameras apskats

 1. Vaards

  Prieksh manis ievadraksts un “iistais raksts” ir sanaakushi gandriiz reizee (Labi ka beigaas galveno lapu apskatiijos veelreiz 😉
  Saakumaa izlasiiju ievadrakstu… nedaudz sanervozeejos… izlasiiju sho rakstu + apstiijos bildes – un jau atkal mieriigaaks palikos… 😉
  P.S. A Vaards uz glaunaa Pods.LV foto (ar Dreef rocinju) nav piemineec ;)?! Aj jai jai 😉
  P.P.S. (Labi jau labi – man taksh patiik pakaitinaaties ;)))

  Atbildēt
 2. noisex

  coolynx: ja tu man iedotu vinju ieverteet, sedot pie kada alus kausa, tb rokas patureet un kadu fotku uztaisiit, tad jamais arii mosh nopriktu tadu 🙂

  Atbildēt
 3. Dreef

  Vajadzeeja to bildi ielikt, kad bija biki saulainaaks – tipa to, kad pirkaat to verkji un tantuks skreeja paari ielai vai kaut kas taads. Tur to kraasu gammu var labaak izbaudiit. Arii Vaarda bildeetie aaboliishi bija baigi ok, kaut gan arii bija bildeeti tumshaa laikaa.

  Atbildēt
 4. gludeklis

  izklausaas jau daudzsoloshi, tikai tie miinusi taadi speeciigi.. stulbi ka nav vaacinja objektiivam (me paziist sevi un zina ka tas ir _liels_ miinus), taapat arii nav forshi, ka nav skjidro kristaalu monitorinjs (kautvai arii apzinos ka tas radikaali celtu cenu shamajam briinumam). Tas bija man IMHO

  Atbildēt
 5. coolynx

  Budzis: bez skatīšanās varu pateikt, ka tas “kaut kāds” visticamāk, ka ir iepriekšējais modelis un tik tiešām tā ir viņa tirgus cena, bet es to verķi pat par 10Ls neņemtu. Iepriekšējam modelim bija max izšķirtspēja tikai 640×480, bet šim 1248×960. Tā teikt sajūti atšķirību. 🙂

  Atbildēt
 6. Pepsy

  To: Keiby var dabuut, ieraksti bildiites kadaa CD un uz FotoNamu, teiksim pie Beernu pasaules, tur njem pretim shadaas lietinjas.
  To: coolynx Ja naf slinkums uztaisi luudzu kaadu parastu bildiiti un dod zinju! Gribeetos saliidzinaat.

  Atbildēt
 7. mani neparliecina

  Hello, a kapec tas bildes kvalitaate ir tik suudiga. Viss tads pixel-jots. Ir turetas vecakas kartes bet tas ir ar labaku bilju kvalitaati, nezinu tikai kapec..:)
  Varbut var vairaak bildes ielikt, lai cilveks tiesham var izveerteet.. bet tie graudi, man nepatuika. bildes paraak – paaraak graudainas.
  Varbut, jums taa neliekas?

  Atbildēt
 8. Dreef

  Principaa mani apmierina tas ka nav zibspuldze un kristaala monitorinjs, jo tas parada to kameru manaam nelielajaam vajadziibaam nepiemeerotu. Jo ja es taadu gribeetu, tad tiktu pirkta kaada 5megapixelju kamera. Taatad kaads ir pluss, kad nav zibspuldzes un monitorinjsh – mees vienkaarshi taupam baterijas un taupam uz izmeeriem – varam ikdienaa neesaaties ar to suuduku. Taapat mees taupam uz lieki izmesto naudu par taadaam ekstraam – esmu visu laiku vadiijies peec principa – jo mazaak visaadi ljurikjiishi jo mazaak ir kam sapliist. Taatad pa kabataam tie visi dispelji tur ar smiltiim pieiet pilni utt. Tas ka nav vaacinja tieshaam ir miinuss, bet vinjam var uzshuut speciaalu maisinju ar aizvelkamu galu. Liidz ar to arii nenobruzhaasies. Zibspuldze gan nenaaktu par ljaunu, bet tas palielina izmeerus un negribaas kluci katru dienu meetaat pa kabataam – tas ir arii viens no iemesliem kaadeelj esmu bez mobiilaa ;-). Shii vareetu buut tieshaam starta kamera ar ko paariet uz digitaalo pasauli ;-). Galvenais ka bildes arii var dabuut un ar taadu pashu chakaru kaa ar filminjaam – tas ir jaanes uz darbniicu disks ar taam bildeem ko gribu. Un displejs var buut buutu labi, bet taa kaa digitaalajam aparaatam ir vienalga cik tu daudz tur bliez iekshaa, tad vari sataisiit vairaakos variantos veelamo kadru un maajaas apskatiities. Vispaar esmu bildeejis ar pavecu Sony kluci un bildes nebija labaakas. Tieshi taada pasaha izshkjirtspeeja un tajaa shkjidro kristaalu ekraaninjaa arii laaga nevar saprast vai taa bilde buus ok vai nee. Var tikai saprast bildes gaishuma pakaapi, bet ne asumu un citas niances.

  Atbildēt
 9. bez nika

  Labāk skaneri nopērku par to pašu naudu un no ziepjutrauka bildēm uztaisu normālākas digitālās. Šitām te bildēm kvalitāte baigi sūdīga.

  Atbildēt
 10. pintuks

  es ari pasiekalojos uz DiMage7 kaad laicinj atpakalj, un ari nauds nebij, bet ciliki saka, ka tam aparaatam baisaas probleemas ar baterijaam, pafochii-pafochii un tuksh uzreiz, pietam kaa kuram aparaatam gadaas, taka tas iespejams ir kautkads standarta defekc no pashas ruupniicas

  Atbildēt
 11. Dreef

  bez nika: nu var arii taa dariit, bet par to naudu tev sanaaks tikai veel sliktaaka kvalitaate un vairaak laiku pateereesi. Neiedziljinaashos siikumos, jo pasham ir HP 5470 ar filminju skaneri un daudz kas jau ir testeets un praktiski paarbaudiits ;-). Ja gribi striideeties, tad luudzu vismaz kaut vai vienu pamatotu argumentu ;-). Ge ge. Es laikam beigshu spamot.

  Atbildēt
 12. Rukicc

  Kaa ir ar USB Flash draivu, nevar jamo gadienaa iespraust un bildes bliezt no fochuka uz USB flash draivu pa taisno. Veidotos datu neseejs kur var nobeedzinaat papildus bildes. Var/nevar?? Tad tik nopeerk katrs peec speejaam Flash draivus un aiziet, brauc kaut celjojumaa.

  Atbildēt
 13. Geez

  Nebuutu slikti uzzinaat optiskos parametrus. Fokusa attaalumu piem. Kaa tiek iestaadiits autofokuss. Kaa tiem meeriits gaismas stiprums. Bet nu vispaar paskatoties uz cenu ir skaidrs, ka diezvai tas vispaar tiek dariits :)) Taateikt you get what you pay for

  Atbildēt
 14. neque

  hmmm… kur var dabot dimage7i pa 600Ls??? neilgi atpakalj es taadu iegaadaajos pa ~900Ls, sanaak es 300ls esmu izmetis?
  varbuut iemaaciet man iepirkties!

  Atbildēt
 15. coolynx

  neque: rakstā es minēju, ka kamera maksā virs 600Ls, bet patiesībā tā maksā 999$ ārzemēs. Principā pie tās summas pieskaiti apdrošināšanu, transportēšanu un vēl nezinu kādas izmaksas un sanāks kaut kāda summa, kas manuprāt noteikti būs mazāka nekā 900Ls. Pie tam cenas strauji mainās. Tā kā iespējams, ka brīdi, kad tu pirki šo kameru, tad tā arī maksāja. Konsultējies ar Dreef viņš ir speciālists šajās lietās 😉

  Atbildēt
 16. Gremlins

  Minolta 7i nav ta pati labaka. Pietiks ar parasto 7, un ietaupisi veselus 200 LS . Labi nespamosu… neiesim blusas kert, runa gaja par konceptualam lietam.

  Atbildēt
 17. ss

  Darbojos trīs gadus ar Canon digkamerām līdz pat šodienas G2. Digkamera un parastā kamera nav lietas, kuras būtu jāsalīdzina. Digitālo bildi vari apskatīt uzreiz ( labā aparātā),ielikt internetā vai ar e-pastu aizsūtīt draugam ( arī uz Foto Namu)piemēram,pat 1 minūtes laikā( ja PC ieslēgts). Ja vienkāršām vajadzībām (lai taisītu max A4 formāta bildes),bet ar augstām prasībām pret kvalitāti, varu ieteikt modeļus, kuru cena tā ap 200 – 400 Ls, var pat iepriekšējo gadu labākos modeļus, pat lietotus.( jaunajiem vienmēr kādu gadu ir “politiskās” cenas) 3 mgpix ir OK. Labāk ar Akumulātoru. Canon priekšrocība – ir serviss, Aku un lādējamie ir komplektā, parasti ir zibspuldzes , ir USB. Par citām detaļām, ja kādu tas interesēs, varu padalīties vēlāk. Citādi būtu vienalga Canon, Nikon vai Minolta. Konkurenti arī no citām firmām piedāvā šo to labu, taču tā var būt loterija. Aizrobežu, galvenokārt USA lētie varianti ir vēl lielāka loterija, to var redzēt, ja palasa pircēju atsauksmes par piedāvātāju manipulācijām. No labiem piedāvātājiem ASV var nopirkt lētāk varbūt par 20% kā Latvijā, taču pēc tam var gadīties visa veida problēmas.To var atļauties tas, kurš jūtas kā profs šajā sfērā. Tieši tas pats, kas visās hardware jomās.

  Atbildēt
 18. Budzis

  coolynx: Tie tavi 1200 punkti tiek izstiepti ar programmatoriskas extrapolaacijas paliidziibu (pamataa tik un taa ir tie pashi 640 pokti). Vismaz uz to velk no razotaaja apraksta…

  Atbildēt
 19. Dreef

  Njaa. Shodien es pie kameras netieku un riit arii laikam veel ne. Slikti muusu pasts straadaa ;-). Un piekriitu ss, ka ir loterija, bet nevajaga jau uzreiz pirkt kakji maisaa. Var jau palasiit tehniskos datus, saliidzinaat, papeetiit ko vinji ieprieksh taisiijushi utt. Piemeeram es ilgi peetiiju kuru laptopu njemshu un daudz vis kaut ko mekleeju, saliidzinaaju peetiiju, liidz pasham beidzamam briidim biju izveeleejies paaris modeljus un konfiguraacijas. Daudz protams dod, kad vari reaali patureet rokaa un noveerteet savaam aciim. Bet beigaas iehavoju no paziistama keksa gandriiz jaunu laptopu (orgjinaalais softs, pleeve uz ekraana) par 450Ls. Konfiguraacija: P III 800Mhz, 128RAM, 10GB cietais utt. Neesmu vairaak tik labus piedaavaajumus redzeejis. Tieshi tas pats ir ar sho foto aparaatu. Ja es redzu, ka prece ir taas summas veerta un man to preci jau sen gribeejaas nopirkt, tad es vinju peerku un tad vismaz nav ko nozheelot.

  Atbildēt
 20. Kass

  AIPTEK PocketCam, 1.3Mpix 16MB USB
  Vai ir kas kaadam kas staastaams par sho modeli? plusi/miinusi/saliidzinaajums. Njemot veeraa ka ir zibspuldze nevajadzeetu atteelam sliideet. Cena arii ir dazji latinji zemaaka.

  Atbildēt
 21. Vaards

  Logoss, apskatījos e-bajā un lētāk nekur nebija par 15 USD, plus 7 USD sūtīšana ASV ietvaros. Tātad esam ar Dreef labas kameriņas nopirkuši un tās nemaz tik ātri vērtību nezaudē!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *