E-Latvija jauns web katalogs

e-Latvija Droši vien, ka lielākā daļa Mājas DSL lietotāju nav atguvušies no iepriekšējiem rakstiem par PIL ieviešanu. Šajā rakstā piedāvāju apskatīties arī reklāmiņu, kas tika noskanēta no Dienas biznesa (Db) 23. aprīļa numura. Patiesībā jau iemesls kapēc es to noskanēju bija nevis Lattelekom reklāma, bet gan raksts blakus kuram tā atradās. Bet nu sanāca tā, ka raksts par Lattelekom sanāca ātrāk nekā tas, kas bija ieplānots sākumā. Tāda ir dzīve.
Tātad raksts, kas piesaistīja manu uzmanību Db, protams, ka bija saistīts ar internetu un precīzāk tas bija par jaunu Latvijas web katalogu, kas sauksies e-Latvija un tiks atvērts šomēnes. Nu jā e-šitais un e-tas, tagad jau tas ir stilīgi – e-pods.lv, starp citu vēl brīvs 😛
[papildināts]

Rakstu es atļāvos noskanēt un to var izlasīt šeit 158Kb.

Iesākumam neliels citāts no raksta:

Projekts tapis, apvienojot vienā sistēmā jau šobrīd eksistējošus pakalpojumus – Interneta Kluba meklēšanas sistēmu search.lv, bezmaksas e-pasta sistēmu mail.lv, Informatīvi konsultatīvā centra biznesa un vairumtirdzniecības izziņas 7333000, sarunā ar Db pauda projekta autoru – kompānijas E Mārketings projektu vadītāja Ieva Upeniece.

Skaļi smieties nevajag, jo tas ir nopietns raksts vēl nopietnākā izdevumā – Dienas bizness. Manuprāt šī laikraksta auditorija ir biznesa cilvēki un no rakstiem sagaida attiecīgu līmeni. No visiem šī numura eBiznesa atvēruma rakstiem šis bija visskarbākais. Pārējie bija par Microsoft, Oracle, Lattelekom un citām lielām kompānijām, kas IT jomā vāra lielu piķi. Principā mērījās ar gailīšiem un stāstīja cik nu kurš ir labs. Reklāma tār ir viņu maizīte. Tapēc neņemšu nost viņiem desmaizīti, bet atļaušos atņemt bulciņu – e-Latvija 😉

Es, protams, atkal tēlošu baigo guru šajās lietās un spraudīšu batonus ausīs 🙂

Sāksim ar vēsturi, jo arī Interneta Klubs šajā citātā tika minēts kā pirmais. Par šo iclub.lv es domāju, ka daudz stāstīt nav nepieciešams, jo tas manuprāt ir viens no pirmajiem cybersquatteriem (domēnu uzpircējs jeb vienkārši spekulants) Latvijā, kas var palepoties ar vairākiem desmitiem piereģistrētu domēnu – mail.lv, search.lv, job.lv, free.lv, chat.lv, sex.lv, auto.lv, sports.lv, art.lv, software.lv un vēl ļooooti daudz citu populāru nosaukumu. Tā kā Latvijā neviens nav īpaši galvu saspiedis kā tas ir kaut kur hamburgeru zemē, tad šos skanīgos un populāros domēnus tā arī neviens nepērk, jo cenas es domāju, ka nav no zemajām. Un tapēc gandrīz visi šie domēni netiek lietderīgi izmantoti, jo tie pieder INTERNET@CLUB jeb praktiski vienam cilvēkam, kas manuprāt nevar palepoties ar lielām finansēm, lai šos visus projektus paceltu un noturētu attiecīgā līmenī. Tā nu šie domēni pūst savā nodabā. Kādreiz kāds bērns spēlēdamies apgāž kādu forumu vai paspēlējas ar skriptiem, bet tā principā neviens pat tos īpaši arī neaiztiek. Vienīgi žēl, ka ārzemnieki uz skanīgiem nosaukumiem uzķeras un ieraugot tās 1996. gadā veidotās, atvainojiet par izteicienu, atejas, iegūst nepareizu priekšstatu par Latvijas internetu kopumā. Varbūt arī es kļūdos, bet tās ir manas domas.
Tagad iedomājieties, ka kaut kāda firma E Mārketings intervijā Db cer ar šo pasākumu noslaukt 15% Latvijas interneta lietotāju izveidojot Yahoo! tipa web katalogu.

Principā, ja viss, kas šajā rakstā ir minēts būtu taisnība un projekta autori būtu ieguldījuši pietiekami daudz darba un galvenais tas viss balstītos uz labu finansējumu, tad iespējams, ka kaut kas ļoti progresīvs arī varētu tikt izveidots. Bet smieklus izsauca tas, ka projektā tiks izmantota uzlabota Search.lv datubāze. Es no smiekliem gandrīz vai no krēsla nokritu. Par Search.lv meklētāju jau rakstīju no sava projekta pirmssākumiem – 2000. gada sākumā. Lieta tāda, ka Search.lv datu bāze pēdējo reizi tika atjaunota aptuveni 2000. gada sākumā un kopš tā laika tur nekas jauns nav nācis klāt. Protams, uz īsu mirkli pazibēja tāds projektiņš poisk.lv par kuru rakstīju 09.07.2001, bet arī tas drīzumā nomira. Vai maz esiet padomājuši, ko nozīmē 2 gadi internetā? Un, ko šis skaitlis nozīmē interneta meklētājam? 1998. gadā savus pirmos soļus spēra google.com veidotāji un šobrīd šo meklētāju nezin vienīgi traktorists Jānis Sviestiņš, jo viņš arī internetu nekad nav lietojis. Protams, ka salīdzināt kaut kādu mazu banānu republiku Latviju ar hamburgeru zemi ameriku un vareno google.com nav prāta darbs, bet nu doma ir skaidra.
Gribējās vienkārši uzsvērt to, ka līdz šim neviens projekts, ko veidoja INTERNET@CLUB nav bijis pārāk veiksmīgs, ja neskaita mail.lv un sex.lv. Lai gan arī šie saiti kāda cita rokās būtu 10 reizes labāki, jo principā jau nosaukumam nav lielas nozīmes, jo galvenais jau ir saturs.
Rakstā bija minēts, ka tiks izmantota *uzlabota* search.lv datu bāze, lai to varētu izmantot ir jābūt pilnīgi jaunai datu bāzei, kas ir vismaz tuvu search.latnet.lv Latnet meklētājam. Pretējā gadījumā tā ir pilnīga izgāšanās.

Ejam tālāk. Nākošā firma, kas tika minēta bija 7333000. Pirms iet uz šo saitu novāciet visus asos priekšmetus, karstās tējas un kafijas, lai nejauši neaplietu sevi vai blakus esošos cilvēkus. Tas nekas, ka saits velk uz to pašu 90to gadu stilu, jo galvenais taču ir saturs nevis izskats. Pirmā lieta, ko es meklēju bija firma kurā es strādāju – ups… 0 rezultātu. Nu labi teiksiet atradis, ko meklēt. Paņemsim globālāk un pameklēsim visas firmas, kas strādā teiksim saistībā ar internetu. Ierakstam “internet” vai “internets“. Atrastie rezultāti būs vienkārši graujoši. Tur var meklēt dažādi, bet rezultāts tāpat viens un tas pats. Atvainojiet mani, bet pēc šādiem rezultātiem es ne tikai uz šo saitu vairs nekad neatgriezīšos es arī savā ugunsmūrī ierakstīšu melnajā sarakstā un atspārdīšu jebkuru kurš ieminēsies par to (paskaidrojums tankistiem – tas bija domāts tēlaini).

Un tagad iedomājieties kāds web katalogs varētu sanākt no šiem abiem eksponātiem kurus savāks vienā veselā interneta muzejā ar nosaukumu e-ateja.lv vai atvainojiet e-latvija.lv.
[papildināts @ 11:39]
E-latvija izmanto aspseek.org izstrādāto meklētāju un tiešām ir noindeksējuši visu podu. Tā kā pilnīgi iespējams, ka meklētājs uz atvēršanas brīdi varētu būt līmenī.
[/papildināts @ 11:39]

Par to mēs drīzumā varēsim pārliecināties paši, kad šis brīnums tiks atvērts. Es būšu ļoti priecīgs, ja tiešām viss tas, ko es te esmu sarakstījis būs maza pumpaina tīņa nakts murgs un e-latvija.lv būs spēcīgākais katalogs visā Latvijā. Es pat apsolos ievietot norādi uz šo saitu, ja tas būs tā vērts.

Ko? Es aizmirsu uzrakstīt par E Mārketings. Nu sorre, bet diemžēl par šo firmu pilnīgi neko nezinu un viņu saitā bija pārāk izsmeļoša informācija tā kā gaidīsim, kad atvērsies katalogs. Jo par firmu var spriest pēc tās darbiem…

20 thoughts on “E-Latvija jauns web katalogs

 1. laacz

  Pat bez iipashas uzmaniibas veltiishanas smiekliigajiem projektiem, kuri mineeti kaa pamatbaaze shai monstraalajaa projektaa (starp citu, kaapeec cer tikai tikai uz 15%?) ir shis tas ko piebilst.
  Biznesa uzzinjas. Nu, es atvainojos, tauta. Esiet taksh reaali. Latvijaa jau LJOTI ilgu laiku sekmiigi gan pa telefonu, gan internetaa darbojaas 7770777, infoline (7222222) un 118 biznesa uzzinjas un to analogi internetaa. Un vinji tur ir ieguldiijushi tieshaam lielu darbu 🙂 Tagad naaks e-latvija un to dariis? 🙂 Starp citu. Par informatiivo taalruni 7333000 es pats dzirdu pirmo reizi. Bet tovar norakstiit uz manu shvako informeetiibu un kuslo sekoshanu liidzi shai jomai.
  Par webkatalogu. Kaa zinaams, latnets ir gana speeciigi kjeeries klaat taadas shtelles izveidoshanai. Un vinjiem ir gan laba developeru baaze, gan diezgan perfekts atspershanaas punkts, gan pieredze shai jomaa.
  Searchs rakstaa netika piemineets. Nu nu.. dex.lv, search.latnet.lv. Tie jau vien ir speeciigi konkurenti.. *grin*
  Meils. Latvijaa saakas freemailu bums. Protams, ka gribaas uz taa baazes ieguut popularitaati un nopelniit. Informaacija par mail.lv upgrade statusu ir tikai taada, ka tas praktiski veel ir diezgan taalu no realizaacijas.
  Ikdienas aktualitaates kaut kaa baisi velk uz portaalu. Arii to vinji plaano izveidot?
  Buutiibaa, izskataas, ka vinji grib dubleet visu, kas Latvijas internetaa ir pieejams jau tagad. Un, piedevaam visam, apvienot vienaa lielaa produktaa, kuru sauks par e-latvija.
  Vai shii nosaukuma izveele liecina par vinju praata speejaam? Par kaut minimaalaam maarketinga zinaashanaam? Mees tachu zinaam, kas ir e-latvija. Un tas nu nekaadi neasocieejaas (vismaz man) ar searchu, kalendaaru, portaalu, katalogu, biznesa uzzinjaam un sabiedriskaa transporta kustiibas sarakstiem. Nu labi, saraksti varbuut arii asocieejaas. Bet tas ir vieniigais 😛
  Shtats. Darbiniekus vinjiem vajadzees daudz. Ljoti daudz. Investiicijas arii. Kur vinji to visu njems?
  Katraa gadiijumaa, taisiit veel vienu Yahoo pati par sevi ir slikta doma. Paskataamies uz Yahoo puuleem palikt virs uudens aarzemees. Un paskatamies uz izredzeem mazajaa, knapi internetizeetajaa Latvijaa. Nespeeju iedomaaties, ar ko vinji plaano atpelniit sho pasaakumu, njemot veeraa, ka viss, kas ir mineets rakstaa, ir un buus pieejams par briivu kaa atseviskji servisi no atsevishkjaam kompaanijaam.
  Un beigaas – domeenu e-latvija, visticamaakais, rekvizees valsts vajadziibaam (pa kluso, protams). Galu galaa – … e-valdiiba naak 🙂

  Tas viss liek skalji krist uz zemes un plaukshkjinaat ar rocinjaam (lai aizbaidiitu ljaunos garus).

  Atbildēt
 2. Stefuks

  coolynx, zhetons tev 🙂 Shitaa sasmeejos agraa riita darbaa kafiju dzerot 🙂 Taa kaa darbaa man DB nepasuuta, tad sho aviizi nesanaak lasiit, bet cik atceros no tiem laikiem, kad vinja bija mana ikdiena, tad tas taads nopietns laikraksts it kaa bija, a shitaa zinja izskataas kaa no Vakara Zinju Zilaa kalna Martas puura laades. Nu tieshaam reeciigi, jo skaidrs, ka shitais pasaakums visticamaak nomirs nemaz nepiedzimis. Pagaidaam izskataas, ka triis pilniigi nepaziistamas firminjas censhaas kaut kaa popularizeet savu teelu sabiedriibaa un viss. Tagad vismaz mees visi zinaasim, ka taadas eksistee, a paareejais vairs nav svariigs. Ir vairaak kaa skaidrs, ka taada naudinja, kas nepiecieshama shaada projekta izveidei apkaart nemeetaajaas. Un parasti, ja projektaa iegulda naudu, to tomeer grib arii atpelniit. Nu un kaa to var atpelniit mekleetaajs? No baneriishiem? Muljkjiibas arii savi baneri ir jaapaardod, kas, protams, prasa pikji, un pilniigi jaunaa sisteemaa neviens reklaamdeveejs nemaz taa par naudinju savus banerus neliks, un arii populaaraa sisteemaa nemaz tie baneri tik daudz nepikjo, ja vien runa neiet par delfi. Eh, lai tak cilveeki pasapnjo :)))

  Atbildēt
 3. juris

  Paldies par apskaidrošanu, jo līdz šim tas E-Latvija bija samērā nezināms, un vienīgā saskarsme ir ar to, ka šis nežēlīgi Indexē LV saitus…. (jau rakstīju te)

  Atbildēt
 4. Dreef

  Hmm. Tev laacz miegs nemaz nenaak pirmdienas riitaa ;-))).
  Principaa es te nepretendeeshu ne uz kaadu patiesiibu, bet no tiem projektinjiem tieshaam neko suuru negaidu un tas buus kaarteejaa uznjeemeeja meegjinaajums kaut ko sasniegt reklaamas jomaa. Muljkjiigi ir tas, ka tas tiek prezenteets pirms laika – kad veel nekas nav kaartiigi uztaisiits (ne viens ne otrs, ne treshais…). Tas vienkaarshi uzreiz Interneta lietotaaju atmet uz paaris meeneshiem no taas lapas.
  Veel gribeejaas piebilst par 7333000.lv. Manupraat taa bija firma, kas kaadu laiku bija paliidusi pagriidee, jeb pareizaak sakot vinju bija izstuumushas citas firmas. Ja pareizi atceros, tad vinjiem bija autobusos izliimeetas reklaaminjas ar taadu puuciiti, kur tika noraadiits arii bezmaksas telefons. Shiis izzinjas manupraat darbojaas uz cita principa – ja 118.lv utt. straadaa peec principa, ka tu piezvani un tev visu pasaka par 7 santiimiem, bet tajaa 7333000 tev visu pateica par velti (protams ne visu, bet tikai to, kas vinjiem ir). Un vinjiem tik tieshaam ir mazaak nekaa 118.lv, jo vinji straadaa peec principa, ka firmas maksaa par reklaamu, jeb par to, ka vinjas ievietos shajaa katalogaa. Sanaak taa – ja gribi izzinjas par firmaam nemaksaajot naudinju (nepilniigu info), tad labaak zvaniit uz sho tel. nr. Taadeelj arii daudzas firmas nav tikushas shajaa katalogaa. Un es nemaz neizsleedzu faktu, ka Internetaa buus tas pats – tie kas samaksaas, tie tiks tajaa e-latvija un search.lv mekleetaajaa (vismaz kaut kur redzamaa vietaa), bet tie kas nesamaksaas tie buus tur kur buus. Kaadam tachu to visu ir jaaatmaksaa ;-).
  Un par tiem cybersquatteriem arii piekriitu. Shobriid firmaam atliek vieniigi njemt burtinjus e un i priekshaa labaakajiem domeeniem – e-darbs.lv, e-klubs.lv e-pasts.lv utt. Nosaucu tikai tos kas aatrumaa ieshaavaas galvaa ;-).

  Atbildēt
 5. MZM

  Tieshaam buus beediigi, ja www.e-latvija.lv buus taads shits.
  Nesen vajadzeeja materiaalus par Belgym un tad es uzduuros vinju e-valstij – elementaara piekljuushana visiem .gov saitiem un jebkaadai infai par valsti. Vo taadai vajadzeetu buut e-latvijai – vietai, no kuras var ieguut OFICAALU infu par mums nevis kautkaadam tur $#$@@#.

  Atbildēt
 6. Yoda

  Man jau ilgāku laiku ir problēmas ar mail.lv. Nu jau kādus 2 mēn. no mājām (dial-up) nevaru vispār nekādā veidā pieslēgties mail.lv serverim (un arī hot.lv, names.lv) – ne ar Bat, ne IE, ne Opera. Pa pārējo i-netu itkā varu sērfot brīvi. Savukārt no šances mail.lv itkā vaļā vērās, tikai šodien sāka nestrādāt. Vai tas, ka cautr Dial-up negāja nav kaut kā saistīts ar Security? Man kompim ir uzlikti visādi security updeiti…

  Atbildēt
 7. Grammy

  Vispār Latvijas valstij jau ir viens portāls. Tas ir www.lvonline.lv. Kam vajadzīgs vēl viens?
  Diez vai kaut kāds “E-mārketings” varēs ieguldīt tādas summas kā valdība (lvonline izmaksāja drusku virs 200 štukām latos).

  Atbildēt
 8. ivam

  shit, es atkal nodomaaju, ka atkal kaads pods.lv jocinjsh, jo man izlasiijaas bildee
  e-latvija driiz aizveramies!
  bet nee – paarskatiijos

  Atbildēt
 9. Benvenuto

  Mhm. Taa buus. Atveersies prodzhekts un uz vinju gaaziisies visi 15% (tikai saakumaa). Nevajag buut tik pieticiigiem. Es domaaju ar sho grandiozo projektu savi 50% e-latvijosies. Ambiicijas lielas.

  Atbildēt
 10. Frukts

  Karoche! E-marketings ir viens cilveeks vaardaa Vents Dorinjsh. Taa Ieva ir kexam draudzene :)) Shad tad vinjsh paraadaas arii mircaa kaa venc vai e-venc. Blin un shitais venc… man ir biki pikji paraadaa. VENC! Ja tu sho lasi… tev laikam manas bankas konts veel ir, ne? plz
  Katraa zinjaa… lai nu njemaas veciic!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *