skorpions.lv nedaudz līks

6.tramvajas atsūtīja šo bildi, kur redzama www.skorpions.lv saita attieksme pret visiem alternatīvo pārlūku lietotājiem.
Principā jau jābūt īpašām perversijām, lai saita veidotāji negribētu redzēt citus pārlūkus kā tikai Internet Explorer 4.x un jaunākus. Alternatīviem pārlūkiem diemžēl vēl ir diezgan daudz nepilnību, kas liedz tiem konkurēt ar šobrīd populārāko pārlūku. Lai vai kā, bet pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku sāk spēlēties ar tādiem pārlūkiem kā Opera un Mozilla/Netscape 6.x. Šie lietotāji parasti ir tie trakākie, kas bļauj visskaļāk, jo viņi sevi uzskata par zinošākiem un vienā solī ar jaunākām tehnoloģijām ejošiem lietotājiem. Tā jau laikam arī ir…
Bet par to citreiz.

Dotais saits kā redzams pēc cipara apakšā ir veidots tālajā (pēc interneta mēriem) 2000.gadā, kad mozilla vēl bija autiņos un Opera vēl mācījās mūzikas skolā tāpēc šim paziņojumam nepievērsīsim tik lielu uzmanību. Būsim reāli – saits tika nodots par to ir/nav samaksāta naudiņa un viss ir/bija labi. Ne jau katra firma var atļauties katru gadu atjaunot sev saitu, lai tas atbilstu visiem jaunajiem standartiem utt. Par to, ka saitu var izveidot savietojamu ar turpmākiem standartiem es šobrīd netaisos rakstīt. Bet norādīšu tikai uz citām niansēm kuras varēja novērst jau toreiz.
Tātad ieveļamies saitā un mūsu priekšā paveras šāda aina:

karte

Bilde pazīstama daudziem jauniem webmeistariem. Kur ir problēma jautāsiet? Problēma ir lācītim vēderā jeb pareizāk sakot HTML kodā 😉

source

Rūpīgi (patiesībā jau es tā pavirši pārskrēju kodam pāri 😉) pavērojot izejas kodu ar neabruņotu aci un pat bez kalkulatora var pamanīt ļooti rupjas kļūdas. Tās ir ļoti bieži izplatītas iesācēju vidū, kas darbojas ar dažādiem WYSIWYG (What You See Is What You Get) editoriem – M$ FrontPage, Dreamweaver, Word (haha – tas bij joks). Šajā gadījumā pat nav jābūt lielam webmeistaram, lai saprastu, ka pirmais cipars “157” ir daudzreiz mazāks par otro “223”. Pat ezim ir skaidrs, ka reālais tabulas augstums būs 223 pikseļi nevis 157. Attiecīgi visa ārējā tabula kurā atrodas šis te izrautais gabals tiks nojaukta un rezultātu jau mēs redzējām.

No šitā visa nav jāsecina, ka WYSIWYG editori sako un nav jālieto, bet gan jāvēro, ko dara šīs programmas un jālabo kļūdas, ko tās ielaiž. Jo uz programmu tak nenovelsi visu 😉 Pie tam prasmīgās rokās arī ar līku programmu var pastrādāt. Dzīvs piemērs – Windows :)))

Visticamāk, ka saits tika zīmēts Adobe Photoshop un ar ImageReady eksportēts uz HTML. To es izsecināju pēc onMouseOver, kas parādījās kodā kā arī augstumi, kas bija salikti visām tabulām. Pamēģini saliec visur augstumus – pēc kāda brīža paprasīsi virvi, jo ziepes jau būsi sagatavojis pats.

Tas nav slikti, protams, vienīgi ieteicams būtu nelikt augstumus tabulām vispār jeb izmantot tikai tajās vietās, kur tas tiešām ir nepieciešams kā arī mēģināt tās sagriezt tā, lai objekti neizteiktu vēlēšanos kaut kur aizpeldēt. Budj prosche – jeb latviski es pat teiktu, ka puisim no laukiem tādā ziņā ir vieglāk 😉

Lūk šīs te kļūdiņas arī gribēju izanalizēt. Tās jau nu varēja arī tajā tālajā 2000.gadā izlabot un paņemt to nelaimīgo Netscape palīgos…

4 thoughts on “skorpions.lv nedaudz līks

 1. Andris

  Nn vismaz shis saits piedaavaaja turpinaat exploreet lapu arii ar to “nepareizo” paarluuku. Neviss kaa citas (par dazjaam sheit jau ir runaats), kas vispaar piegriezh skaabekli.

  Atbildēt
 2. core

  Jaapiebilst ka pabrowseejoties pa skoprion.lv e-noliktavu es neatradu nevienu Latvijaa razhoto produktu. Tas var noziimeet tikai to ka taa prece visdriizaak ir sanjemta no kreisajiem kanaaliem! Kad pirksiet kautko no skorpion.lv obligaati paarbaudiet deriiguma terminju un valsti, kura ir razhota dotaa prece!

  Atbildēt
 3. Aleksejs

  Piekriitu Andrim. To vareetu trakteet taa – aita veidotaaji nav testeejushi, kaa citi paarluuki mijiedarbojas (labs vaards 🙂 ar vinju saitu un taadeelj luudz nebreekt, ja gadiijumaa kaut kas nestraadaa.

  Atbildēt
 4. MZM

  Nju nezinu ko naakotnee dariis shaadu web lapu iipashnieki, jo pashlaik testeeju Mozilla RC1 un nu BAIGI labi rulee.
  Veel tikai Opera useriem vajadzeetu salikt lai identificeejas kaa Opera nevis MSIE 5, kaa ir defaultaa. Tad web browseru statistika izskatiitos pavisam savaadaaka…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *