PPP2 akcijas jēga

Atgriežoties pie nesen notikušās akcijas PPP2 (Pods.lv Ping Party) gribēju šo to uzrakstīt. Patiesībā jau rakstu sāku rakstīt uzreiz pēc akcijas, bet pametu, tad atkal turpināju nu un beidzot piebeidzu. Diemžēl joprojām daudzi cilvēki tā arī nav sapratuši PPP2 jēgu. Mēģināšu izskaidrot savu ideju visam šim pasākumam. Iespējams, ka tas atšķirsies no jūsu viedokļa…

Mūsdienās epasts jau praktiski ir kļuvis par, daudzu biznesa cilvēku un ne tikai, ikdienas komunikāciju līdzekli. Tieši tāpat kā telefons, pasts un fakss, epasts kalpo informācijas apmaiņai.
Ja divu cilvēku telefona sarunā iejaucās trešā persona mēs vainojam telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju par nekvalitatīviem pakalpojumiem, ja mūsu ofisā ienāk kādas firmas reklāmas pārstāvis un uzbāžas ar savu preci mēs vainojam apsardzi par to, ka šī persona iekļuva ofisā un traucē cilvēku darbu. Tā ir vai es kļūdos? Ja uz manu darba epasta adresi atnāk reklāmas vēstule es vainoju pats sevi – nevaig dalīt visiem savas adreses, tad nenāks SPAMs, tā kā viss ir čikiniekā un tā tam ir jābūt. Atkal kļūdījos? Interneta Pakalpojumu Sniedzēju es nevaru vainot, jo viņi par to neatbild tā kā viņi nekontrolē datu pārraidi (un tas ir labi), kas atliek. Atliek vainot epasta pakalpojumu sniedzēju, jo tas izlaida cauri šādu spamu. Domāju, ka pēdējam arī vajadzētu rūpēties par to, lai SPAMs nenonāktu manā epasta kastītē. Viens veids ir pievienot šo te SPAM sūtītāju melnajam sarakstam – black list. Tikai ir viena problēma – kas pievienos melnajam sarakstam šo SPAMeri?

Atceraties vēl hemmos saitu, kas tika slēgts, jo šīs firmas pārstāvji arī nodarbojās ar SPAM vēstuļu izsūtīšanu? Saits bija slēgts kādu laiku, bet tagad tas atkal ir atpakaļ, tikai nav informācijas vai viņi joprojām izsūta spamu vai arī saita slēgšana bija iedarbīgs arguments.

Tagad atgriežamies pie PPP2. Pēc šīm aktivitātēm manīju daža laba neizpratni un izmantotā paņēmiema iedarbības efektivitāti attiecībā uz SPAMeri. Pilnīgi piekrītu, ka izmantot paņēmienu, ko aprakstīju PPP, kad tiek pielietota pavisam nekaitīga programmiņa “Ping”, kas nāk jebkurai Windows/Linux versijai noklusētā instalācijas paketē, nekādu ļaunumu nespēs izdarīt. Komanda, kuru es uzrakstīju iepriekš tik tiešām bija domāta TIKAI un vienīgi testēšanas nolūkiem (mēs taču esam likuma paklausīgi kalpi, vai ne?). Protams, ka tur bija zemteksts priekš visiem tiem, kas nav tējkannas un zin, ko vēl *labu* var sadarīt ar dažādām līdzīgām programmiņām. Pie tam komentāri iekš Pods.lv netiek moderēti (ar izņēmumiem) tā kā tur ļoti daudz vērtīgas informācijas var smelties arī tie, kas parasti pārvietojas ar smagākiem transporta līdzekļiem – broņevikiem.

Principā jau pasākuma doma nebija nonest konkrētā spamera serveri vai nodarīt kaut kādu būtisku kaitējumu, kas nestu attiecīgai firmai zaudējumus. Lai gan daudzi vēlējās tieši to – nonest serveri vai nodarīt būtisku kaitējumu tam. Galvenā ideja šim pasākumam bija apvienot visus tos, kas ir pret SPAM, vienā veselā. Tas bija tāds kā eksperiments, lai pārliecinātos vai mēs varam kādreiz nokāpt no palmām un reāli kaut ko arī izdarīt.
Tā rādās, ka bez vienkārša testa pinga ir iespējams arī, kas nopietnāks.

Šī floodošana abās reizēs beidzās, kad attiecīgai servera IP adresei uz pāris minūtēm (aptuveni 10min.) tika nogriezts interneta pieslēgums jau pašā RIXā. Tā teikt simboliks kaitējums jeb brīdinājum un nekas vairāk!

Daudzi teiks – nu un jēga bija floodot?
Viennozīmīgi varu atbildēt, ka bija jēga, jo tika sasniegts sekojošais:

1. Bez īpašas skaidrošanas, izglītošanas un tieša teksta par to, kas ir jādara, tika apvienota noteikta lietotāju grupa, kas mērķtiecīgi un daudz maz saliedēti darbojās vienā virzienā, lai panāktu *vēlamo* rezultātu.
2. Tika pievērsta sabiedrības uzmanība faktam, ka Latvijā ir SPAM un interneta lietotāji nevēlas ar to samierināties.
3. Attiecīgais IPS, kas piegādā internetu SPAMerim arī ir informēts (poda rakstu izlasīja arī Delfos, kas šajā gadījumā bija IPS) par šīm izdarībām un domāju, ka pēc PPP2 nav īpaši priecīgs. Neesmu pārliecināts, ka dažu citu serveru darbības traucējumi bija izraisīti tieši dēļ šīs akcijas, bet fakts ir tāds, ka uz akcijas beigām bija nepieejami arī vairāki citi serveri.
4. Ir parādījušies interesenti (ar spēcīgiem kanāliem), kas vēlas piedalīties jaunās akcijās (PPP3), ja tādas būs.
5. Akcijas dalībniekos ir zināms gandarījums par paveikto *darbu*, kas stimulē piedalīties arī turpmāk, jo rada nelielu uzvaras ilūziju pār SPAMeriem.

Iespējams, ka ir vēl kādi punkti, kas man šobrīd nenāk prātā, bet galvenais jau ir tas, ka interneta lietotāji ir apzinājuši problēmu un mēģina rast risinājumu. Cik nu tas ir legāls un/vai ētisks ir cits jautājums.

Nevaru apgalvot, bet vismaz man nav zināms, ka kāds IPS būtu kaut kādā veidā cīnījies ar SPAM izsūtītājiem, izņemot šo te augstāk minēto gadījumu ar hemmos saitu. Par valdību es vispār klusēju.

Ko es gribētu sasniegt?
Jāatzīstas godīgi, ka nezinu. Ideāli būtu, ja SPAMs tiktu nogriezts jau pašos pirmssākumos – IPS. Ja firma izsūta SPAMu, tad ienākot sūdzībai uz SPAMera IPS, notiek atbildes reakcija un tiek brīdināts klients par attiecīgām sankcijām, ja šāda veida darbības notiks arī turpmāk. Lai šo izdarītu nav nepieciešams likums, jo noteikumus jau uzstāda pats IPS. Vai es kļūdos? Protams, ka tā nenotiks, jo šodienas konkurences apstākļos nevienu īpaši neuztrauc, ko klients dara ar savu pieslēgumu, galvenais jau, lai maksā naudu.
Atliek nākošais variants, kad tiek ieviesti melnie saraksti ar spameru adresēm. Tikai šajā gadījumā arī tam būtu jānotiek jau IPS mērogā, jo spam listes iekš epasta klientiem, katrs sevi cienošs datorlietotājs, jau ir sen ieviesis.

Kaut kāds sviests sanāca, bet nu kāds ir ir…

Te nedaudz par pašu PPP2 norises gaitu, ko ir iedokumentējis Jar-Jar. Sorry, ka neiemetu agrāk. Diemžēl yo.lv serveris atkal ir down un šos linkus šobrīd neizdosies apskatīties.

Jar-Jar raksta:

Hamiltona akcija ilga vairaak kaa 2h

pirmajaas minuutees nekaa nebija taapeec logs saakaas veelaak-
http://hamilton.yo.lv/YEEE!!!.htm

kaa redzams- lielaakais taimauts bija no 17:56-18:06, bet tas nebija hamiltona servs kas
nobeidzaas- tas bija DELFI RIX geitway !!!

Normaali links uz hamilton.lv ir shitaads – http://hamilton.yo.lv/normaali.htm
Bet tad kad bija lielais taimauts links nesasniedza pat RIXu un veel vairaaki saiti bija
DOWNaa! DC HUBs LV ALFA ARII !!!

http://hamilton.yo.lv/hmmm.htm = ieveertee ka peedeejais NODE pirms (itkaa) hamiltona ir bkc izejoshais un RIXa nav! hamilton vinjsh taa arii nesasniedz… pazuud pie RIXa…

27 thoughts on “PPP2 akcijas jēga

 1. Jim

  SPAMS ir slikts. Laikam buus jaasadarbojas ar dsbl.org (bijushais orbz.org). Ja ziepees buus IPS, tad tas necietiis spamotaajus ne par kaadu naudu.
  SPAMS ir slikts. Tas ir skaidrs, bet tas bija, ir un buus. BTW ap 10% no cieniijamiem maarketinga speciaalistiem anoniimaa aptaujaa atzina, ka izmanto arii sho metodi. Izmaksu/ienaakumu attieciiba laba esot. Atpaziistamiibu strauji varot uzlabot.
  Par akciju, varu piebilst, ka tika sasniegts arii sekojoshais:
  1. Shii nelietiigaa saita adresi un vaardu noteikti pamaaniija veel daudzi citi, kas pashi nesanjeema spamu.
  2. Gan jau arii, ka gandriiz visi aizgaaja un paskatiijaas, kaada tad iisti shiem taa lapele.
  3. Un daudziem ir palicis atminjaa shis saits un firma.

  b%#&#, nenocietos. Sanjemu spamu katru dienu, jau vairaakus gadus, bet nu shitaadu veel nebiju redzeejis.

  Atbildēt
 2. Dreef

  Taa jau ir kaa raksta Jim. Bet ziniet kaadeelj maarketinga speciaalisti atziist sho metodi par labu, jo vinjiem ir slitka sajeega par Interneta etikjeti, tehnologjijaam, iespeejaam un daudz ko citu, kas izraisa sekas. Vinji ir ieguvushi izgliitiibu citaa nozaree. Internets ir sameeraa jauns “reklaamas” veids un graamataas par to diezgan maz raksta. Esmu paaris lasiijis un daudz kas tur nav pateikts, kaa arii daudz kas ir nokluseets vai taa arii paliek nezinaams.
  Visi aizgaaja gan to lapeli apskatiities, bet vai kaads no vinjiem aizies veelreiz to lapu apskatiities? Visiem buus shis hamilton vaards ausiis, bet vinjsh izraisiis nevis patiikamas asociaacijas un atminjas, bet gan negatiivas. Taa es veel ilgi vareetu turpinaat. Pie tam ir ljoti maz kursu, kaa arii augstskolaas shos jaunumus nemaaca. Taa vien neiz pirksti iet papildus palasiities graamatas un tad pasniegt skolaa ;-))).

  Atbildēt
 3. Budzis

  Efektivitaati nodroshina ne jau spams kaa taads, bet ganforma un saturs. Lielaakoties spams ir redzeets taads, ka neizraisa ne mazaako interesi par piedaavaato produktu (nodarbojas neprofesionaalji no ljoti mazam konpaanijaam). Bet lielos shejienes “ciiniitaajus” ar spamu var raksturot, kaa tiiniishus, kas guust baudu no taa, ka dara kaut ko ne visai atljautu. Gribat teikt, ka nee? Tad luudzu pamatojiet – kads likums tiek parkapts no sutitaju puses? Vai esat griezushies tiesibsargajoshajaas instituucijaas?

  Atbildēt
 4. Rainz

  Un ar ko tas Jar-jar (vai citi ppp2 dalībnieki) labāks? Nez kādēļ viņa atrakciju un ‘taisnības izjūtas’ dēļ jācieš citiem? skat kaut vai:”kaa redzams- lielaakais taimauts bija no 17:56-18:06, bet tas nebija hamiltona servs kasnobeidzaas- tas bija DELFI RIX geitway !!!
  Bet tad kad bija lielais taimauts links nesasniedza pat RIXu un veel vairaaki saiti bijaDOWNaa! DC HUBs LV ALFA ARII !!!”
  Tas nedaudz atgādina situāciju, ka tu nevis paziņo policijai, kurš ir zaglis, bet pats ej atsist. Protams var strīdēties, kurš variants ir efektīvāks.
  P.S Pats arī esmu saņēmis pāris mailus no tā hamilton u.c, tā kā nekāda lielā mīla pret viņiem man nav.

  Atbildēt
 5. coolynx

  Rainiz & Budzis: jūsu viedokļi principā sakrita un tapēc atbildu jums abiem. Tieši tāpēc, ka nevar piesieties ar likumu, jo vienkārši Latvijas banānu republikā nav tāda, tiek veiktas šādas akcijas, kas viennozīmīgi ir pašdarbība. Esmu pārliecināts, ka jūs esiet kāds no spamerveidīgiem vai arī pēc nostājas atbalstat viņus, jo kaut kādā veidā esiet saistīti ar viņiem vai arī atliek otrs variants, kad vienākši esiet mazohisti un esiet pieraduši pie tā, ka jūs visu laiku apkāš un pāri darītājam neko nevarat izdarīt… un tāpēc esat samierinājušies. Nostāja jau laba – ja mani neaiztiek, tad par ko uztraukties…

  Atbildēt
 6. goetz

  Nezinu, vai liela no ta jega, bet mana pieredze rada, ka pec spama parsutishanas uz @abuse.net, tas neatkartojas. Var but ari tapec, ka “cc” lieku pasha spamera adresi, un vinjsh reage uz “to: spamserveris@abuze.net”
  P.S. http://www.abuse.net/index.phtml

  Atbildēt
 7. Budzis

  coolynx:Tad jau visi buutu jauzskata par mazohistiem, jo:1) skataas tv ar visaam taa reklaamaam;2) lasa aviizes un zurnaalus ar visaam taam reklaamaam;3) staigaa pa ielaam, kuras ir pilnas ar outdoor reklaamaam;4) braukaa ar tramvajiem/trolejbusiem, kam virsuu visadas reklamas.
  Ja tu sanem kaut kaadu spamu, tas noziimee, ka esi bijis lohs un atstaajis publiski pieejamaa vietaa savu adresi. Un neviens nevar aizliegt to izmantot, jebkuram, kas to redz. Vai arii kaads, kam esi to uzticeejis, to ir notirgojis vai palaidis tautaa. Tadejaadi pie dziesmas butu janem tas pedejais.
  Rezumee – linca tiesa netiek uzskatiita par tiesu, bet gan noziegums ar nodomu. Un nav starpiiba, kas tevi uz to pamudina. Dotajaa gadiijuma 1) sutitajs darbojies likuma robezas; 2) PPP dalibnieki radija materialus zaudejumus ISP -> var izvirziit krim./adm.pretenzijas pret kuudiitaajiem; 3) spamu neatljaujas sevi cienoshas firmas, bet mazajaam gniidaam tavs sashutums/aktivitaates buus pie kaajas…

  Atbildēt
 8. coolynx

  Budzis: tagad jau es vairs nešaubos, ka tu esi viens no tiem, kas ar SPAM palīdzību reklamē firmas un viņām šo pakalpojumu piedāvā kā reklāmas veidu. Katrā gadījumā neko vairāk arī no tevis nevarēs sagaidīt.
  Es tikai meklēju risinājumu problēmai un nevis attaisnojumu SPAMeru rīcībai…

  Atbildēt
 9. Budzis

  Jaa, ar reklaamu nodarbojos 🙂 Bet ne ar interneta. Tapec esmu spiests +/- zinat likumiigo pusi. Ja kadam vajadzeetu, varetu uzriikot arii spamu, bet tikai likuma ietvaros. Bet kaa jau teicu, neuzskatu to par efektiivu nopietnu firmu/produktu reklameeshanai. Tapec ar to (spamu) nodarbojas TIKAI mikroskopiskaas firmas pashas vai noalgots pa leeto tiinis, kas sho to no datorlietam mosh arii jedz (tiktaal, lai dazaados forumos paziimeetos). Tas ir tads pats reklamas veids, ka 3*7 cm lapeles ar autoskolu piedavajumiem, kuras automaataa celjo uz miskasti. Ja jau esi dzidais, tad ciinies pret tiem arii :))

  Atbildēt
 10. Budzis

  Re kaadus spamus sanemu uz savu spama kasti :))
  “брый день!Осмелюсь предложить Вам заработать деньги с помощью Internet.Подробные инструкции в Attachments.С Уважением Григорий.
  Рассылка произведена в соответствии с ч.4 ст.29 РФ, все адреса взяты из открытых источников.”

  Atbildēt
 11. coolynx

  Budzis: Ok, es arī saņemu ļoti daudz spama uz savām spam kastēm. Tas ir normāli, jo vairāk cilvēks lieto interneta servisus, kas ir bezmaksas utt, jo vairāk spama iebirst kastītē. Bet šeit ir runa par to, ka email tiek iegūts ar lētiem paņēmieniem izmantojot publiskas vietas. Ja sūta email, kas ir iegūts no kāda bezmaksas interneta servisa piegādātāja, tad es klusēju, jo visi webmaili utt. var piedāvāt bezmaksas pakalpojumus ar domu, ka viņi pēc tam tavu pastu izmantos kā spam kasti. Problēma ir tāda, ka es vismaz nezinu tādu likumu, kas manu privātīpašumu (personīgo pastkastīti) aizsargātu pret šādiem spama uzplūdiem, jo sūtot spamu neviens jau man nejautā vais es to vēlos, bet vienkārši sūta! Kas aizstāvēs mani kā interneta lietotāju? Kāda jēga ir no privātā pasta, ja tas ir jāslēpj? Ko darīt, ja kāds idiots savas nezināšanas pēc izmanto manu privāto epasta adresi kaut kādos spameru servisos un tie tālāk jau laiž to apgrozībā? Cik email paskatstīšu man ir jābūt, lai es varētu mierīgi lietot tās TIKAI un VIENĪGI (*#$^&(!^!(@*$^ BIZNESA vajadzībām un nebūtu jānodarbojas ar liekās un nekam nevajadzīgās informācijas filtrēšanas?

  Atbildēt
 12. Budzis

  coolynx: LV patreiz darbojas “Personas datu aizsardzibas likums”, kas gan vairaak attiecas uz privatpersonu datu apstraadi un glabaashanu (datubaazes utt.). Jaasaka, ka likums ir visai sviestains. Pec taa sanaak, ka katrai firmai jaregistree kaa minimums 2-3 datubazes (gramatvedibas, sekretares utt.). Turklaat katram ierakstam ir jaabuut ar attieciigas personas apstiprinaajumu (ieteicams rakstisku). Ir likumaa arii prasiiba, ka personai, kas ir DB, ir jaabuut iespeejai aizliegt glabaat savu informaaciju. Es arii saneemu no Hamiltona meilu, bet tur pie vainas vareetu buut tas, ka gadus 3-4 atpakalj pats pie viniem pieregistreejos. Sho meilu es arii nevaru uzskatiit par pilniigu spamu taa iemesla deelj, ka vinji piedaavaa atrakstiities no zinju sanemshanas (lai gan nav info, no kurienes nemta adrese :()

  Atbildēt
 13. Dreef

  Budzis: tu tieshaam esi galvu saspiedis. Zini kaadeelj? Taadeelj ka nav mums veel Latvijaa attieciigu likumu, kas reguleetu attieciibas Internetaa. Ja par citiem meediju veidiem ir likumi ar ko tevi var vest pie policijas, tad shaadu e-mailu izsuutiishana nevienam neinteresee, kameer tas neskaars valdiibas iestaazhu darbiniekus ;-). Pagaidaam visas aktivitaates Internetaa tiek reguleetas vadoties no citiem likumiem – par huligaanismu utt noteikti piemeeros kriminaallikumu (mans viedoklis, ka arii spamam vajadzeetu buut huligaanismam un mazu beernu izdariibaam), cienjas aizskaarshana vai kaut kas taads attieciigi tiks skatiits civillikums utt.. Tad veel ir visaadi telekomunikaaciju likumi, komerclikumi un citi, ko var attieciigaa veidaa izmantot, bet ja tur tiek skaarts Internets, tad noteikti tur neiet runa par personu privaatiipashumu neaizskaramiibu vai kaut kas tamliidziigs. Un mana e-pasta kastiite ir shoreiz mans privaatiipashums, jo par to es maksaaju. Ja tu skaties televiizoru Budzis, tad tu redzi arii reklaamas, un zini kaadeelj. Laikam jau skolaa neesi gaajis, taadeelj arii veel neko nezini. Taadeelj, ka taas reklaamas atmaksaa televiizijas izdevumus, jo par televiiziju tu shobriid nemaksaa. Un ja tev ir kabeljteleviizija vai sataliits uz maksas karteem, par ko tu maksaa, tad tur tu vareetu arii reklaamas neredzeet. Juuti atshkjiriibu. Arii uz transporta liidzekljiem kraaso reklaamas, jo taa arii atmaksaa daljeeji sho transporta iipashnieka izdevumus. Ja tu redzi aviizees vai zhurnaalos reklaamu, tad tikai taadeelj, ka taa atmaksaa izdeveeja nelielo dalju no izdevumiem. Liidz ar to tu nemaksaa par zhurnaalu pilnu cenu, bet gan dalju, jo otru dalju jau ir apmaksaajis reklaamdeveejs, kura reklaamas tev jaaskataas. Protams ir zhurnaali, kuros nav reklaama, bet taadi aatri izmirst, jo cilveeki neveelas maksaat vairaak. Ir arii taadas aviizes, kuras vispaar ir par velti (arii bukleti utt), jo tur ir paarsvaraa tikai reklaama – piemeeram firmu bukleti, Riigas santiims utt.. Un ja skatamies shoreiz e-mailus, tad ir speciaalas web lapas (piemeeram, Latvijaa http://www.adds.lv/mailmoney), kur tu par e-mailu lasiishanu sanjem naudu. Tad kaadeelj man jaalasa jau taa liekais spams katru dienu? Un kaadeelj es nevaru aizstaaveet savas intereses, ja valdiiba nespeej mani aizsargaat? Un shaadi sho teemu var turpinaat, tikai tiem, kam pieriite ir nedaudz shauraaka, to nekad nesapratiis…

  Atbildēt
 14. coolynx

  Budzis: Bet, ko tu kā likumus zinošs cilvēks varētu ieteikt, lai nodrošinātu likumisko pusi un izveidotu teiksim kaut ko līdzīgu “Personas privāto epasta adrešu aizsardzības likums”, kas tad arī noteiktu, ko drīkst un, ko nedrīkst darīt un kāda atbildība draud par likuma neievērošanu.
  Man pašam PPP pilnīgi nesaista un esmu pret šādām akcijām ar visām četram, bet es vienkārši nepanesu SPAMu… un no divien ļaunumiem izvēlo to, kas man kā neizglītotam karstgalvim ir pieņemamāks.

  Atbildēt
 15. coolynx

  Budzis: vēl aizmirsu pajautāt. Kurā Latvijas Banānu Republikas likumā ir rakstīts, ka, ja sūtītajā epasta vēstulē ir iespēja atrakstīties no sūtītāja SPAMa, tad tas nav uzskatāms par SPAMu? Cik es zinu, tad tas attiecas tikai un vienīgi uz civilizētām valstīm, kur SPAM ir atsevišķi izskatīts kā pārkāpums un ar šo problēmu cīnās jau ar likuma palīdzību, bet LV šādu likumu vinekārši nav. Un kāpēc man būtu jāpiemēro atsevišķu valstu atsevišķu likumu punkti attiecībā pret spameriem, kas atbalsta viņu nelietības, bet teiksim par to, ka es varētu saņemt kā komensāciju no spamera $50 es nevaru piemērot?

  Atbildēt
 16. Budzis

  C: Atklaati sakot, I-neta lietoshana likuma liimenii ir reglamenteeta visai minimaali. Un tadas lietas kaa spams tur toch nav mineets. Principaa, peec esoshaa likuma, tev var uzriikot riktiigus spama (tavaa uztveree) pluudus. Ne tikai uzriikot, bet dariit to peec ieprieksh mineetaa likuma prasiibas – prasiit atljauju izmantot tavus datus. Sakaraa ar to, ka apakshaa ir piebilde par atrakstiishanos, tava neatrakstiishanaas var tikt tulkota kaa piekrishana arii turpmaak sanemt meilus. Vai tas tas taa iet cauri, faktiski jajautaa kadam no juristiem.

  Atbildēt
 17. Budzis

  Un veel, es briinos, ka pie mums veel nav panesies SMS spams, jo aiz diikja itkaa katrs mobla lietotaajs katru dienu sanem padsmit SMS reklamas… Varbuut tur jasaka paldies LMT unn Tele2?

  Atbildēt
 18. coolynx

  Budzis: ik pa laikam jau es dzirdu, ka kāds sūdzās par kārtējo SMS spamu, bet pats personīgi (paldies, šoreiz gan teikšu LMT nu un Dievam arī ;)) neesmu neko saņēmis. Katrā gadījumā domāju, ka LMT (par TELE2 neko nemāku teikt) rūp klienti un tas tiek filtrēts. Es neesmu kompetents, bet kaut kur lasīju par šo tēmu. Es neesmu saņēmis SMS SPAM, jo mana mobīlā telefona numurs nav piereģistrēts nevienā sistēmā tipa one.lv vai līdzīgā. Tā kā vienīgais veids, kā uzzināt numuru ir pats LMT vai arī no vizītkartēm, bet nu tas nav efektīvi.

  Atbildēt
 19. Budzis

  C: Nav nekaa sarezgiita uzgenereet mobilo telefonu numurus, lai nosutitu kaadu zinju 🙂 LMT sakas ar 91… un 6…, Tele2 96…, 95… (kaa nu tur viniem daliijaas). Var no tiem uzbliezt attiecigas e-pasta adreses un nosutit mailus :)) Pielauju gan, ka pec noteikta skaita vestulju vareetu tikt noblokeets ip, no kura suta tos SMS. Bet ja sarunaa (sableko), tad gan jau provaideri atlaus…

  Atbildēt
 20. coolynx

  Budzis: šeit es domāju, ka nevajadzētu uztraukties, jo teiksim LMT ir ieinteresēts, lai klients tb es būtu apmierināts ar servisu. Ja klients iespringst, ka viņam nāk spams viņš sākumā uzbrauc mobīlā telefona provaiderim un, ja nav attiecīgas reakcijas, tad vienkārši to nomaina. Atgriežoties pie email SPAMa, tad šeit diemžēl konkurence ir maza kā arī IPS iespējams, ka nav apzinājuši šo problēmu vai arī neviens vēl nav sācis celt traci un neceļ pretenzijas. Lai gan visticamāk, ka IPS atkratās no šādām pretenzijām, jo šāda veida problēmas tiek atšūtas, pamatojoties uz klienta nezināšanu un paša vainu – pats piereģistrēji, publicēji utt. Tagad pats arī ciet, jo mēs kā IPS neko šeit nevaram palīdzēt tā kā nav tāda likuma, kas to regulētu kā arī mums ir pie pakaļas, kas notiek ar mūsu klientiem – nepatīk neizmanto mūsu pakalpojumus.

  Atbildēt
 21. Dreef

  Domaaju, ka aarzemees spamo uz mobiilajiem tikai tiem, kas to veelas. Tas pats ir arii Latvijaa www.okonline.lv. Gribi apaugt ar SPAMU, tad luduudzu.

  Atbildēt
 22. Muudzis

  Pirmkaart gribu pateikt, ka es arii esmu ar visiem locekljiem pret spamu. Bet ja jau to spamu suuta – tas noziimee, ka ir cilveeki, kas to lasa un arii iet tos saitus skatiities. Vai veel ljaunaak peerk kaut ko no spameriem. Un to jau nu es galiigi nevaru saprast. Kaa cilveeki var buut tik stulbi, ka peerk kaut ko no shitaadiem maitaam. Pat neatkariigi no spamera piedaavaataas preces cenas. Tam tachu jaabut pasham par sevi saprotamam, ka pat principa peec neko no taadiem nedriikst pirkt! Liidz ar to es secinu, ka vieniigas veids ,kaa reaali ciiniities ar spameriem, ir izgliitot visu tautu un ierubiit, lai pilniibaa ignoree spameru veestules. Ja NEVIENS taas nelasiis un neko nepirks, tad nebuus arii jeegas spamu suutiit.

  Atbildēt
 23. Creator

  nu SMS spamu me ira kaadas reizes 5 sanjeemis. – momentaali delete un tiek aizmirsts tas murgs 😉 – taa pat kaa ar e-mail spamu

  Atbildēt
 24. Budzis

  Mudzim: Tieshi tapec par pardesmit bakshiem var dabuut nez cik tur miljonus e-pasta adreshu. Neviens negaida, ka 1% ies un skatiisies vinjus. Galu galaa banneru rentabilitaate ir ~0.2% => labi ja 1 iet skatiities no 500 raadiijumiem. Palaizot shada veida spamu, ceriiba nav nebuut mazaaka, jo cilveeki parasti sanemot nodomaa “Kas tas par suudu?”. Un tiiri intensiivi iet luureet… Un tad saak blaustiities, ka vinam spamu suuta… A bet meerkis ir sasniegts, pipli staigaa un bolaas 🙂

  Atbildēt
 25. Jim

  Budzim, izskaidrojums: “Personas datu aizsardzibas likumu” jau nu točna šitie maitas ir pārkāpuši. Pie kam pēc būtības.

  Šāda veida spams ir vistīrākais huligānisms, spamojot tiek nelietderīgi tērēti tīkla u.c. resursi, kas rada tiešus un netiešus materiālus zaudējumus. Likumos toch nav minēta arī varmācīga atkritumu kravas izgāšana privātmājas pagalmā.

  A šis konkrētais gadījums bij atkritumu KRAVA, tā nebij tikai lapele pastkastītē.

  Atbildēt
 26. ANTONS

  Tos lopus no Hamiltona var piechakareet diezgan vienkaarshi blokeejot visas vinju e-meilu adreses. Vareetu vinjus pieregistreet visaas iespeejamaas spamu un jaunumu listees no kuraam gruuti peec tam atkratiities. Tam vajadzeetu padariit vinju pastkastes nelietojamas. Sevishki efektiigi buutu vinjus pieregistreet listees, kas suuta failus (piem MP3).

  Atbildēt
 27. Raimonds

  JAUNS Latvijas DC HUBS raimixdream.no-ip.com RaimixDream hubs, iekšā tiek tikai Latvijas ip, šāre 1GB, min. 3 sloti, admins Raimix raimix@tvnet.lv.Pieslēdzoties izlasiet instrukciju un lūdzu nepārkāpiet to, jo atpakaļ tikt ir grūtāk.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *