ftp.VID.lv piedāvā lejupielādēt …

rebOOt atsūtīja bildīti ar ftp.VID.lv vienas direktorijas saturu un uzrakstīja šo te:

"taa straadaa muusu valsts (sameeraa augstas) iestaades, ko tad veeleeties no citiem ........"

Šajā direktorijā atradās arhivatora WinZIP instalācijas faili, kas nāk oficiālajā paketē un to izplatīšana ir legāla, bet papildus šiem failiem atradās arī ne tik legāls failiņš – atslēgas ģenerātors (programmiņa, kas izmantojot uzlauztu algoritmu uzģenerē attiecīgās programmas reģistrācijas kodu).

Pirmajā momentā izlasot e-mail un apskatot bildi, protams, ka atšifrēju šo vārdiņu VID kā Valsts Ieņēmumu Dienests. Loģiski vai ne?
Tad gan atcerējos, ka valsts iestāžu mājas lapām adreses parasti beidzas ar .gov.lv (GOV ir cēlies no vārdiņa “government” un nozīmē valdības iestāžu domēnu vārdus).
Pārliecināties par to, ka šī nav Valsts Ieņēmumu Dienesta adrese var aizejot uz www.vid.lv saitu.
Vietējais Informācijas Dienests – informācija grāmatvežiem un visiem, kas ar to saistīti.
Jāatzīst, ka šīs firmas nosaukums var sajaukt galvu diezgan viegli…
Nevajag man bļaut un teikt, ka šis ir tīrais nieks, jo tas ir tikai WinZIP atslēgas ģenerators, kas aizņem tikai 6Kb. Iedomājieties cilvēku, kas ar datoru ir uz Jūs un viņam šķitīs normāli, ka līdz ar programmas instalācijas failiem tiek izplatītas arī palīgierīces, kas tiks galā ar uzmācīgiem atgādinājumiem par programmas reģistrāciju.
Problēma šajā gadījumā ir tas, ka BSA nodarbojas ar kartupeļu lakstu pļaušanu, bet pašus kartupeļus atstāj vagā, lai pēc tam novāktu ražu …
Jā, man nepatīk BSA, jo viņu izmantotās metodes man nav pieņemamas. Pirmā reize, kad saskāros ar BSA metodēm bija kādā 1996. gadā, kad saņēmu personīgi adresētu vēstuli uz savu darba vietu (ja es atrastu to cilvēku, kas iedeva viņiem manu vizītkarti … būtu skarbi), kur bija draudu veidā brīdināts par nelicenzētās programmatūras izmantošanu un sodu, kas tiek piemērots šādos gadījumos. Jāatzīst gan, ka tā bija standarta informatīvi brīdinoša vēstule, kas tika izsūtīta uz visām firmām, kurās tiek izmantota programmatūra. Piebildīšu, ka toreiz ar datoriem vēl tikai sāku darboties un vienīgā programmatūra, ko biju redzējis bija licenzēta, kas nāca no ārzemēm, jo es strādāju starptautiskā organizācijā, kur tika izmantota tikai legālā programmatūra un atzīšos godīgi – es nemaz nezināju, ka var būt arī savādāk. Un šāda veida uzbraucieni no BSA puses man šķita apvainojoši. Toreiz gan es biju vēl zaļš gurķis un daudzas lietas nezināju. Bet gāja laiks un lēnītēm arī apguvu citus veidus kā tikt pie programmatūras…
Iedomājieties cik daudz mēs visi būtu guvuši, ja šo programmatūras gigantu (Adobe, Corel, Microsoft, Lotus, u.c.) aizstāvji un Pavļika Morozova ideju turpinātāji BSA būtu pacentušies un izglītojoši pelēko tautas masu un nevis rīdītu virsū policiju, lai sodītu *neticīgos*. Pie tam vai šie cilvēki var uzlikt roku uz sirds un apzvērēt, ka neizmanto nelicenzēto programmatūru?
Es ļoti šaubos, jo cik man zināms, tad policijā pat nav naudas par ko nopirkt datorus nemaz nerunājot par programmatūru. Kā tu vari tiesāt citu par to, ko tu pats dari?

VID

10 thoughts on “ftp.VID.lv piedāvā lejupielādēt …

 1. Lucky

  Lol =) … ne, nu vispar jau nu prikols diez ko labs! Vairak man iepatikas tas rindinas : “Iedomājieties cilvēku, kas ar datoru ir uz Jūs un viņam šķitīs normāli, ka līdz ar programmas instalācijas failiem tiek izplatītas arī palīgierīces, kas tiks galā ar uzmācīgiem atgādinājumiem par programmas reģistrāciju.” Vel lielaks prikols ir tapec, ka tie6i ta jau ari ir [cik tadus neesu redzejis – “A vai ta tas, ka Tu vinu tur sauc, kraks, ir nelegals?” ;]]] …

  Atbildēt
 2. JG

  Murgs kaut kāds. Par ko tad īsti ir runa?
  P.S. BSA nepiesiesies par cracku izplatīšanu, tā nav biznesa programmatūra. Tas gan laikam attiecas uz krimināllikuma vienu otru pantu.

  Atbildēt
 3. kristapz

  BSA varetu neintereseeties par Winzipu un taa crackiem, jo taa intereseejaas tikai par to programmatuuru kuras izstradataji ietilpst shajaa aliansee – Corel, Adobe, Lotus, Microsoft.

  Atbildēt
 4. DxC

  citejot, ja nemaldos Diena.s raxtu par (c) softu – ja uz firmas kastes atrodas licenzec win + office, tad paris softikiem BSA uzmet miksto…tipa uz sho to piever acez :>

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *