Kā uzzināt kāds kodeks trūkst manam datoram?

Unknown format Domāju, ka katram no mums kaut reizi ir gadījies atvērt kādu AVI (kaut vai DivX) failu, ko Windows Media Player (WMP) atsakās atskaņot, jo redziet nav atrasts nepieciešamais kodeks (no angļu vārda codec) un WMP pieslēdzoties pie Microsoft servera atgriež nesaprotamu kļūdas paziņojumu. Teiksim skaņa ir, bet bildes nav vai arī vispār nerāda tikai nobļaujās, ka neko nerādīs. Tālāk seko histērija, prasam draugiem un paziņām, ko darīt tālāk, jo nerāda mums filmu!
Ja arī tu esi saskāries ar šādu problēmu un tā arī neesi noskaidrojis, ko šādās situācijās darīt, tad droši vari lasīt tālāk.
Starp citu ar Audio problēmu es teiksim neesmu ticis galā (domāts šādu universālu un pilnībā izskaidrojošu pamācību).

Tātad, ko dara WMP, kad ierauga nesaprotamu kodeku? Ļoti vienkārši griežas uz Microsoft serveri un meklē atbilstošu kodeku. Jebkurš legāls kodeks jeb kompresijas veids var tikt piereģistrēts Microsoftā un iegūt savu apzīmējumu, kas ir 4 burtu izskatā. Angliski to apzīmē Four-Character Codes (FOURCC). Visus legāli M$ reģistrētos kodus var apskatīties šajā lapā. Šī lapa ir diezgan skaista, bet tajā nav tādu lietu kā DIV3, DIV4, DIV5, DIVX un iespējams, ka vēl kādu pirātisko kodeku kā arī šeit tos nevar lejupielādēt.
Tāpēc mēs ejam uz fourcc.org (atjaunots) saitu un skatamies pilnīgāku tabulu kurā var arī atrast iztrūkstošo kodeku lejupielādei vai vismaz norādi uz saitu kurā to meklēt. Ja gadījumā šajā saitā nevar kādu kodeku atrast, tad var mēģināt meklēt šajā saitā codecs.nm.ru.

Tātad, kur meklēt mēs jau zinam un tagad atliek uzzināt tikai, ko mēs meklēsim.

Lai uzzinātu ar kādu kodeku ir saspiests konkrētais .avi fails mēs varam izmantot vairākas metodes. Visvienkāršākā metode manuprāt ir šāda:
Uz attiecīgā faila, kas mums kašķējas nospiežam ar peles labo pogu un izvēlamies “Properties” un tālāk Preview.
Šajā logā būs balts ekrāns ar sarkanām svītrām pāri (vismaz man tā ir uz Win98SE), kurā ir teksts, kas paskaidro problēmu. Piemēram:

Video not available, cannot find 'vids:I263' decompressor.

No šī paziņojuma var izsecināt, ka iztrūkstošais kodeks (decompressor ir tas pats kodeks) ir I263. Tālāk jau droši ejam uz augstāk minētām adresēm un lejupielādējam attiecīgo kompresoru.

Var izmantot arī citus veidus kā uzzināt ar kādu kompresoru jeb kodeku ir saspiests attiecīgais fails.

Far menedžerā HEX skats, kur mēs atrodam attiecīgo rindiņu (parasti atrodas failam pašā augšējā daļā) un sākas ar tekstu “vids …”.

FAR

VirtualDub – mēģinam atvērt un mums izmet skaistu kļūdas paziņojumu.

VirtualDub

Bet var izmantot arī programmiņu AVI FourCC Code Changer, kas ir tieši šim mērķim arī paredzēta. Patiesībā tā ir domāta mainīt šo te kodeka kodu, bet to mēs nedarīsim, jo tas šajā gadījumā nepalīdzēs.

AviFourCC

Lejupielādēt var šeit AVI FourCC Code Changer v1.00 137Kb (bezmaksas) vai arī izgatavotāja mājas lapā.
Noteikti, ka ir arī vēl kāds šeit neaprakstīts veids, bet visu nekad nevar aprakstīt 😉

[papildināts]
Var izlasīt arī šo rakstu, kas ir vēl labāks paņēmiens kā uzzināt informāciju par DivX failiem, ieskaitot audio – abcAVI Tag Editor v1.4 jeb laiks uzzināt, kas DivX lācītim vēderā.

16 thoughts on “Kā uzzināt kāds kodeks trūkst manam datoram?

 1. Vecais_Dumais_Laacis

  nju izstraades stadijaa [50%] ir softs kas nolasa no avika headeri un iepuush datu baazee datus tb [izmeerus, ilgumu, kodeku, un bla bla bla] + attieciigi kodeku table ar kodeku fourcc kodiem vaardiem anotaaciju un linku kur var dabuut kaukad kad pabeigshu izmetiishu webaa

  Atbildēt
 2. nunu

  Man ir avi faili, naakushi no digitaalaas kameras. Jaunais WMP kaadu briidi tirinaas un tad saak vienkaarshi raadit savas ieksheejaas bildiites. Vecais WMP (defaultais) pazinjo, ka vinjam ir kljuuda: Unable to download an appropriate decompressor. (Error=80040200) Ko dariit?

  Atbildēt
 3. coolynx

  nunu: tieši tāpat kā te ir aprakstīts. Jebkuram avi failam ir savs fourcc identifikators. Jāuzzin kāds tas ir konkrētam failam un uz priekšu…

  Atbildēt
 4. nunu

  coolynx: Paldies! Nostraadaaja. Atradu tekstu ‘vidsmjpg’. Tad aizliidu uz lapu, kur ir uisi kodeki [webartz.com], taalaak tehnikas lieta… 😉

  Atbildēt
 5. kurbads

  ehh, puishi, ir taada lieta, kaa Nimo codec pack, to var atrast re, sheitan: http://nimo.titanesk.com/nimo un tur ir lielaakaa dalja (~99.8%) jums jebkad vajadziigo codecu.

  Atbildēt
 6. Fredis

  Nez, ko lai dara… Uz manas kastes visi mpg faili straadaa smuki, jebkura izmeera, bet avi faili raustaas ik peec ~10 skundeem, vai vispaar apstaajas… Paliidziet, ja zinat, plz.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *