Sun Microsystems iesūdz Microsoft tiesā

Jau pagājušajā gadā Microsoft izmeta no savas jaunās OS Windows XP Java Virtual Machine paketi, ko izstrādā Sun Microsystems. Par to var palasīt kaut vai šeit.
Šis prieks Microsoft var izmaksāt vairāk kā $ 1 000 000.00 zaļo naudiņu, jo Sun Microsystems ir iesūdzējusi viņus tiesā par Windows XP nesavietojamību ar Java.
[papildināts]
(precīzāk būtu vēl vairāk pat kā 1 miljardu 10^9 nevis miljonu kā es te iepriekš rasktīju. Tas ir $1 000 000 000.00, no skolas laikiem, kur mācījos angļu valodu ne amerikāņu šis vārdiņš billion man jauc galvu, jo amerikāņiem nav tāda vārda milliard savukārt angļiem billion nav tas pats, kas amerikāņiem billion, bet apskatoties šo lapu viss nostājas savās vietās ar attiecīgo nuļļu skaitu). Nezinu kā man tā sanāca saputroties. 😉
Kā rezultātā Sun (angliski saule) principā norietēs tā kā nespēs konkurēt ar citiem līdzīgiem produktiem dēļ šīm Microsoft izdarībām.
Sīkāk lasīt:
msnbc
nandotimes
Info iesūtīja Storms

6 thoughts on “Sun Microsystems iesūdz Microsoft tiesā

 1. aldis

  “but will be able to download Microsoft’s JVM free from the company’s Website. They can also choose to download any other JVM, including Sun’s”
  Likteņa ironija: no vienas puses Microsoftam Windowsos aizliedz iekļaut IE un Media Player (un par to lieli tiesas darbi), no otras puses, kad viņi neiekļauj produktu Microsoft JVM, kuram arī ir konkurējoši produkti (Sun JVM, IBM JVM, …), tad atkal slikti un arī tiesas darbi …
  Un pats interesantākais būs tad, ka MS uzvarēs ABĀS prāvās, kurās Microsofts aizstāv nedaudz pretējas intereses (vienā – ka drīkst iekļaut softu iekš OS, otrā – ka var neiekļaut, ja nerib)!!!
  Bet runājot par Java, man šķiet, ka Java pasaulei nekāda lielā bēda nebūtu, ja JVM nebūtu defaultā iekļauta iekš Win – mūsdienās klienta galā to izmanto pārsvarā tikai:
  1. apleti un
  2.dažu firmu klienta softa produkti (piemēram, Borland JBuilder, Oracle DB instalēšanas & administrēšanas rīki), kuriem JVM nāk līdzi instalācijai.
  Tāpēc cietīs vienīgi tās web lapas, kurās ir apleti. Bet Javas risinājumu naudīgākā daļa tāpat ir aplikāciju serveru tirgū un serveru risinājumos – tur viņa savas pozīcijas nezaudēs.
  aldis

  Atbildēt
 2. JG

  Vēl interesantāk ir tas, ka Sun nepieprasa nodrošināt Java atbalstu, bet grib nogrābt naudiņas. Tas nozīmē, ka šiem patiesībā rūp tikai savu kabatu piebāzt un skaidrs ir tas, ka ieliekot java iekš xp tas tomēr nesanāks.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *