Liekam Apache web serveri uz savas Windows kastes

Jau diezgan pasen biju solījis uzrakstīt kā uzlikt Apache Web servi uz savas Windows 9x (citas Windows versijas netiks apskatītas, bet princips ir viens un tas pats) kastes jeb datora kā nu kuram labāk tīk. Kapēc tieši šo web serveri es nepaskaidrošu, jo statistika liecina, ka tas ir vispopulārākais pasaulē Netcraft kā arī man tas vienkārši patīk.
Šī web servera uzinstalēšana ir ļoti vienkārša un šajā rakstā būs aprakstīts viens no veidiem (pats primitīvākais veids) kā uzlikt savu web serveri.

Šeit netiks apskatīts veids kā uzlikt profesionālu web serveri biznesa vajadzībām, bet gan tikai personīgais web serverītis cilvēkiem, kas nekad to nav darījuši un vēlas izglītoties.
Lai sagatavotos servera uzstādīšanai būs nepieciešama kāda no pēdējām Apache Web Server versijām. Tās var lejupielādēt lūk šajā saitā:
Apache Win32
Vai arī piedāvāju lejupielādei uz šo brīdi pēdējo stabilo versiju: apache_1.3.23-win32-x86-no_src.msi 2 057Kb
Šeit gan būs nepieciešams Windows Installer v1.10 versija, lai uzliktu šo serveri.
Windows Installer v1.10 for Windows 95 and 98
Tātad sākam instalācijas procesu:

Apache 1.3.23

Pēc šī dialoga parādīsies vēl pāris, kur varēs izlasīt noteikumus kā arī kādiem mērķiem drīkst izmantot šo programmatūru nu un citas vērtīgas lietas 😉 Tur cits nekas neatliek kā tikai piekrītoši māt ar galvu un spiest next pogu, jo noteikumus jau tāpat neviens nelasīs.

Šeit mēs esam nonākuši pie paša web servera konfigurācijas dialoga.
Network Domain – šeit būtu svarīgi nerakstīt reālu internetā eksistējošu domēnu, jo pretējā gadījumā, kad būs vēlme apmeklēt šo saitu dators adresēs mūsu pārlūku uz šo te izveidoto serveri, kas atrodas uz mūsu datora un nevis uz to, kas griežas internetā uz kāda servera.
Piemērs:
Nepareizi būtu rakstīt Pods.lv, bet pareizi būtu vienkārši Pods var arī rakstīt citas variācijas Pods.tt, Pods.lk un tādā garā.
Server Name – www.pods
Administrator’s email address – root@pods
Laist kā servisu vai manuāli domāju, ka izlemsiet paši.

Apache 1.3.23

Šajā logā izvēlēsimies Custom, jo es parasti izvēlos iespēju, kur var atlasīt tikai to, kas tiešām būs nepieciešams tieši tev un nevis to, ko vēlējās programmas autors.

Apache 1.3.23

Šajā dialogā būs jānorāda programmas instalēšanas vieta. Šeit bildītē var redzēt, ka es izvēlējos šādu direktoriju:
E:usrlocalapache
Principā var instalēt jebkurā citā diskā kā arī direktoriju struktūra nav svarīga, jo tas kā nekā būs eksperimentu serveris. Šāda struktūra ir noklusētai *nix sistēmu Apache Web servera instalācijas paketei. Tā teikt tuvināju servera instalācijai uz reāla *nix servera, lai jau no bērna kājas pierastu pie struktūras kāda tā varētu būt uz *nix servera.
Ja par Apache Runtime izvēli es domāju jautājumu neradīsies, jo tas ir tas, ko mēs patiesībā šobrīd instalējam, tad par Apache Documentation vēl var padomāt, jo šī lieta aizņem vairāk par 8mb. Ja nav ieplānots lasīt manuāļus kā tas ir pieņemts, tad var arī izvēlēties to neinstalēt 😉

Apache 1.3.23

Tātad šobrīd mums jau ir uzinstalēts Apache Web serveris un tagad atliek to nokonfigurēt.

Ņemam Start -> Programs -> Apache HTTP Server -> Configure Apache server -> Edit the Apache httpd.conf Configuration File
Vienkāršā texta redaktorā vajadzētu atvērties failam, kas manā gadījumā atrodas šeit:
E:usrlocalapacheconfhttpd.conf

Sākam konfigurēt.
Principā jau serveris ir nokonfigurēts vienkārši mēs varam izmainīt šādas tādas nianses.

Tātad servera adrese mums ir šāda:
ServerName www.pods
Dokumenti, kas tiks parādīti izsaucot augstāk minēto adresi atrodas šajā direktorijā, kas ir web servera root (pamata jeb saknes) direktorija.
DocumentRoot “E:/usr/local/apache/htdocs”
Ja ir vēlme, tad var nomainīt šo direktoriju uz kādu citu.
Lai iegūtu pilnvērtīgākus servera log failus var atrast šādu rindiņu:

CustomLog logs/access.log combined

un atkomentēt to (noņemt #), bet pārējos aizkomentēt jeb pielikt šo # priekšā.

#CustomLog logs/access.log common
#CustomLog logs/referer.log referer
#CustomLog logs/agent.log agent

Tas nav obligāti vienkārši combined log formāts apvienos šos visus logus vienā formā un tajā būs iekļauta vispilnīgākā informācija par lietotājiem, kas apmeklē šo serveri.

Atrodam rindiņu:
DirectoryIndex index.html index.htm

Šeit mēs nodefinējam kādus failus serveris meklēs kā sākuma lapu. Var ierakstīt arī default.htm, default.html, bet principā tās ir Micro$oft paliekas un tapēc mēs ar tādām muļķībām nenodarbosimies un pagaidām pietiks ar šiem diviem paplašinājumiem.
Tagad saglabājam šo konfigurācijas failu un notestējam to.

Ņemam Start -> Programs -> Apache HTTP Server -> Configure Apache server -> Test configuration
Rezultātā parādīsies DOS logs ar attiecīgu uzrakstu. Lai viss notiktu jābūt Syntax OK pretējā gadījumā labojam kļūdas.

Tagad pēdējais knifs, lai viss notiktu.
Atveram savu windows direktoriju. Teiksim tā varētu būt kaut ka tāds C:Windows un atrodam tādu failu hosts.
Ja tāda faila nav, tad nāksies to izveidot un bez paplašinājuma, vienkārši hosts.
Tajā failā ierakstam teiksim šādas rindiņas:
127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 www.pods

Tas nozīmē, ka pie savas lokālās IP adreses pierakstam hostu localhost un arī www.pods. Saglabājam šo failu un palaižam Apache HTTP serveri.
Ņemam Start -> Programs -> Apache HTTP Server -> Start Apache in Console
Tālāk ierakstot savā pārlūkā www.pods vai localhost jums atvērsies noklusētā Apache lapa.

Kā jau manījāt, tad nekas pārcilvēcīgs jau nebija šajā pasākumā un pie šī punkta parasti neviens neapstājas.
Tālāk parādīšu, kā es realizēju virtuālos hostus, kas ļauj uz viena servera vienlaicīgi turēt vairākus neatkarīgus projektus ar saviem domēna vārdiem. Apache dokumentācijā ir aprakstīti vairāki veidi kā var izveidot virtuālos hostus, bet es piedāvāšu tikai vienu.

Pieņemsim, ka es vēlos uztaisīt virtuālo hostu ar nosaukumu test. Lai to realizētu nāksies atvērt httpd.conf failu un pamainīt vai pielikt dažas rindiņas.
Atrodam šādu rindiņu un atkomentējam to:

NameVirtualHost *

#----Test virtualais hosts
<VirtualHost *>
ServerAdmin root@test
ServerName test
ServerAlias www.test
DocumentRoot "e:/usr/home/test"
</VirtualHost>

Šis ir tas punkts, kur daudzi arī *profesionāļi* aplaužas, jo ieraksta vienkārši ServerName test. Es teiksim piedāvāju vēl arī nodefinēt ServerAlias un pierakstīt tam priekšā www.test. Kā rezultātā varam ierakstīt teiksim test un mums atvērs to pašu lapu, kas ir atrodama zem adreses www.test. Ja neieraksta šo adresi vai servera nosaukumā ieraksta tikai www.test, tad ierakstot test bez www pārlūks mums šo adresi neatradīs, jo tādas tik tiešām nav. Reāls piemērs nav tālu jāmeklē, ja ierakstīsim www.sviests.lv, tad viss jauki atvērsies, bet sviests.lv mums neatvērsies… Tāds mazs knifs, bet tik daudz problēmu.
Tagad atliek tikai atvērt šo mistisku failu hosts un pievienot vēl vienu adresīti.
127.0.0.1 test

Pārstartējam Apache web serveri un jaunā adrese mums atvērs vēlamo lapu – kā www.test tā arī vienkārši test.

Izveidojam pāris shortcuts jeb ikonas, lai atvieglotu sev dzīvi darbā ar Apache HTTP serveri.

Nokopējam esošo Test Apache HTTP server shortcut vai izveidojam jaunu un lauciņā Target ierakstam.
Servera pārstartēšanai:
E:usrlocalapacheApache.exe -k restart -f “E:usrlocalapacheconfhttpd.conf” -d “E:usrlocalapache”
Servera aizvēršanai:
E:usrlocalapacheApache.exe -k stop -f “E:usrlocalapacheconfhttpd.conf” -d “E:usrlocalapache”
Servera palaišanai:
E:usrlocalapacheApache.exe -f “E:usrlocalapacheconfhttpd.conf” -d “E:usrlocalapache”
Servera palaišanai konsolē:
E:usrlocalapacheApache.exe -w -f “E:usrlocalapacheconfhttpd.conf” -d “E:usrlocalapache”

Liekam klāt PHP.

50 thoughts on “Liekam Apache web serveri uz savas Windows kastes

 1. coolynx

  juris: droši dari tā, jo ar tādu mērķi arī tas tika rakstīts. Nedrīkst vienkārši pārkopēt rakstu un ievietot to savā lapā nedodot atsauci uz autoru.

  Atbildēt
 2. coolynx

  CHORT: ja tas tiek izmantots biznesa vajadzībām, tad jā, bet izglītošanās kā arī testēšanas vajadzībām arī šāds risinājums ir labs.

  Atbildēt
 3. Janiz

  nu uz win2000 pro taa nau gluzhi pornograafija, it sevishkji ja ir visi patchi un ir padomaats par aizsardziibu vismaz nedaudz. vismaz me taa domaa :>

  Atbildēt
 4. juris

  Kas attiecas par Apache uz Win, tad ja esat apskatījuši Apache lapu tad tur melns uz balta rakstīts, ka jaunais apacis busot speciali optimizets for win un daudz labak sadzivosot ar to utt….. ta ka meginajis pats neesmu nemaku teikt cik nu tur labak bus, bet nu betu jau var dabut, ja kads velas. Kas attiecas uz Apache uz W2k tad tas jau ir tiri ciesami!

  Atbildēt
 5. -Axl-

  Nu man Apache uz Win98 der ljoti labi 🙂 Jau kaadu laiku griezhu shaadu sheemu: 1) maajaas no aarzemeem atvelku ljoti vajadziigu info (parasti muuzikas video failjukus ;)) 2) aizeju uz darbu 3) sieva nospiezh “Start Apache in console” 4) aizvelku vajadziigo info uz darbu 5) sieva nospiezh Ctrl+C Apache logaa. Vairaak man neko nevajag. Vai man prieksh shaa procesa speciaali likt kaadu Mandrake un meegjinaat sievai iestaastiit, kaa tur pacelt Apache?

  Atbildēt
 6. jurisL

  Nu jaa tikai vai shis auto instals uz win95 pac uzliek winsocketu 2???? Jo apacis bez taa neiet un kad liku virsuu apaci bez autoinclata shis breeca ka vajag to winsoketu2.dll, bet tas tikai win95 lietotaajiem…

  Atbildēt
 7. Andris

  Iesaku apskatīt šo linku !
  http://www.firepages.com.au/dev4.htm
  Veči uztaisijuši atvieglotu install PHP4.06 / Apache1.3.20 / ActivePerl5.6 / MySQL3.23
  Diezgan intresanti 🙂

  Atbildēt
 8. Jani5

  Patiikams apraxc.. ir labi ja bishku sho to apskaidro, jo pirms kaada laba laicinja gribeeju piekjerties apache klaat, bet vienkaarshi nobijos ieraugot melnos logus, un vispaar nekaadas idejas nebij ka tas ir tik vienkaarshi..

  Atbildēt
 9. coolynx

  Sorre, ka man tur ir daudzas kļūdiņas ar izlaistiem un vēl šis tas. Tas ir dēļ līkā dzinēja, ko esmu uzrakstījis, jo tas rauj ārā dažādus nepatīkamus simbolus… visu nepaspeeju pārlabot ar rokām… bet nu centos…

  Atbildēt
 10. Killa

  Iesaku visam izmantot tieshi Nusphere razhojumu, kas apvieno sevii apache, php, mysql, perl un citas fiichas. pamekleejiet kautkur, katraa zinjaa nenozheelosiet.

  Atbildēt
 11. ainaars

  man taada probleema ka neveraas valjaa httpd.conf fails , jeb tie6aak man windows neatpaziis 6o failu! kaadu tu progu vajag izmantot lai atveertu?

  Atbildēt
 12. Dreef

  Kaut kaa piekjeeros klaat un nekas nesanaaca uz WinXP. Laikam liikas rokas ;-). Tipa taada faila kaa hosts windows direktorijaa tieshaam nebija, bet visu uztaisiiju ar savu konfiguraaciju un nekaa neaizgaaja, kaut gan localhost rullee ;-). Mociishu taalaak. Varbuut kaut kas config failaa veel buus atrodams, kaut gan tur arii viss kaa vajaga.

  Atbildēt
 13. brain

   
  nu man shitajs pasaakums apraavaas ar bezgaliigiem DLL bibloteeku pieprasiijumiem(man win95). Ka4aaju, ka4aaju tos dll no neta kameer apriebaas – kaa jau CHORT teica: apacis un windozes ir pornografija.
  Priekaa :]

  Atbildēt
 14. Laciitis

  Tipa es te to servuku liku bet man te prob. nesaprotu kas tieshi nepareizi un ko iesakat:
  Kopija no ms-dos
  Syntax error on line 57 of c:/program files/apache group/apache/conf/httpd.conf:
  ServerRoot must be a valid directory
  Ta direktorija kas domata ir?

  Atbildēt
 15. SK

  Kad uz sava internet parluka uzrakstu localhost, vinsh man neko neatver…, visu dariju kaa rakstits, bet http://127.0.0.1/ atver uzreiz… Kas varetu buut pa vainu?

  Atbildēt
 16. chiry

  Viss ir skaisti apstaastiits, bet vai kads var pateikt, kaa Apache uzvedaas uz Windows XP? …& thnx raksta autoram, tas daudz paliidz… 🙂

  Atbildēt
 17. DVIELIS

  Jaa, tik tieshaam, es uz Win XP meeginu kaut ko izdariit, bet nekas nesanaak, vinsh pat test neiziet, neparaadaas Syntax OK, uz 1/2 sek. paraadas DOS logs, un tas arii viss!! :((( Kaads man var pastaastiit ko lai iesaak, un vai tas ir iespeejams uz WinXP?? Es taisu servaku ar apache_2.0.44-win32-x86-no_ssl.msi, varbuut versijaa vaina?? hmmm, buutu ljoti jauki, ja man kaads vareetu paliidzeet!! ;)))
  Padomus suutiit uz Grafiits@navigator.lv!!
  Paldies!

  Atbildēt
 18. Miks

  Tas host fails ir : C:WINDOWSSYSTEM32DRIVERSetc sheit ja kas bet kaa nesaprotu sho fraazi: “Tajā failā ierakstam teiksim šādas rindiņas:” Vai tas buutu domaats faila nosaukumaa ? Ja var kaads luudzu paliidziet….
  Es ierakstiiju taa bet nekaa… varbuut jaatver tas fails un tad? bet ar ko?
  Paldies

  Atbildēt
 19. toms

  Lasiju, ka iespejami crashi ja es leitoju ZoneAlarm ugunssienu kopaa Apache serveri, un ka nekada sikaka informacija par problemam, kas rodas lieojot sos abus produktus kopaa, nav pieejama, vai kads var komenteet so jautajumu arii??

  Atbildēt
 20. DaFATE

  bljins, kapee aatraak neiedomaajos par pods padomiem, viss tik labi apstaastiits, pats njeemos pa anglju tutoriaaljiem gandriiz pusdienu 🙂 bet sanaaca anywayz

  Atbildēt
 21. coolynx

  h3h3: noskaidro, kur ir probleema, saliec visu pa plauktinjiem.
  1. apache griezhas – defaulto lapu raada?
  2. hosts failaa ir tie pashi ieraksti kas uz vhostiem?
  3. apache paarstarteeji peec visaam izmainjaam?
  4. direktorijas pareizi sarakstiiji?
  5. visu ruupiigi izlasiiji/izdariiji?

  Atbildēt
 22. Uldix

  Mja Nu skaidra lieta ir viena, ka apachi uz win xp negrib straadaat! DVIELIS raxtija ka vinjam pat tests nestraadaajot. Hm man uz XP piemeeram tests straadaa un Syntax OK. Bet tas arii viss. Mēģinu palaist apachi.
  Mekleeju Start -> Programs -> Apache HTTP Server -> Start Apache in Console, hm kaada interesanta lieta, taada “Start Apache in Console” nemaz nav. Vai tas nav aizraujoši?

  Atbildēt
 23. iesaaceejs

  Nu vechi, Pamaaciiba uzrakstiita pavirshi – daudz aplamiibu. Tas ka Start -> Programs -> Apache HTTP Server -> Start Apache in Console nemaz nav tas viss shtrunts, to vienkaarshi palaiz ar Start -> Programs -> Apache HTTP Server -> Control Apache Server -> Start. Ja ciitiigi seko visiem punktiem (Straadaaaju uz XP), tik un taa taalaak par paarluukprogrammas atveershanu un ierakstiishanu tanii www.pods vai kaadu citu (piem. www.mans) adresi netieku, jo nekas nestraadaa, nerunaajot jau par Virtuaaliem hostiem.

  Atbildēt
 24. Haralds

  Tas host fails ir : C:WINDOWSSYSTEM32DRIVERSetc vai C:WINNTSYSTEM32DRIVERSetc sheit, lai to atveeru lietojam notepadu.
  Man viss ljoti labi aizgaaja.

  Atbildēt
 25. padominsh

  gadījās man tā, ka nonesu nost serveri t.i. atinstalēju, bet pēc kāda laika mēģināju instalēt pa jaunam, protams jaunāku versiju, šis maita to nepakam negribēja darīt t.i. negāja pati instalācija, tjipa nevar tagad uzinstalēt, instalējiet vēlāk.
  ja, nu kādam tāda šaize gadās, tad mans ieteikums instalēt
  tieši to pašu versiju, kas bija uzlikta pirms tam, citādāk, kā raksta gūūglē, tad jaizsērčo cietņi un jākrāmejas pa reģistru un jāmet arā viss, kas saistīts ar apache, lūk tā, mani bālie draugi :)))
  viss tas notika, kā jau nopratāt uz win t.i win2k.
  vienā momentā tikai neierubījos, aizgāja ne jau tā vecā versija, kura bija svaigi novilkta no interneta, bet gan tā kuru
  atradu uz kompja (tikai nevajag, ka instalācijas fails nebija kārtigi novilkts, vilku i no poda.lv, i apache.org)
  un vispār sviests ar tiem kompjiem kaut kāds.

  Atbildēt
 26. Janis

  Es uzinstaleeju to apashe tacu kad ierakstiiju internet exsplorerii www.localhost nekas nenotika atveera lapu kuraa rakstiits ka nevar atveert nu jus pasi saprotat.Kaapeec taa?

  Atbildēt
 27. Janis

  The requested URL could not be retrieved
  —-
  While trying to retrieve the URL: http://www.pods/
  The following error was encountered:
  Unable to determine IP address from host name for www.pods
  The dnsserver returned:
  Name Error: The domain name does not exist.
  This means that:
  The cache was not able to resolve the hostname presented in the URL.
  Check if the address is correct.
  Your cache administrator is webmaster.
  —-
  Generated Wed, 28 Jul 2004 04:45:42 GMT by beta.cosmos.lv (squid/2.5.STABLE5)
  Paraadaas saada lapa.Kas tas ira?

  Atbildēt
 28. coolynx

  Tur taču ir rakstīts, ka tas ir tavs proxy serveris

  Generated Wed, 28 Jul 2004 04:45:42 GMT by beta.cosmos.lv (squid/2.5.STABLE5)

  Tas nozīmē, ka tu esi palaidis garām šo punktu

  127.0.0.1 www.pods

  Atbildēt
 29. Janis

  un to skaitlu vietaa 127.0.01 ir tak jaaieraksta savs ip vai ne?
  Cik sapratu tad jaa.It kaa taa izdariiju.Vieniigais kas nebija man nebija tas host es vinu it kaa izveidoju un saglabaaju c:windows .Man ir XP

  Atbildēt
 30. Janis

  Ko lai raksta 127.0.01 vietaa? Un ja man ir Windows XP kuraa vietaa tam host failam buutu jaaatrodas?Ja uz so jautaajumu atbildeesiet tad probleemu vairaak nebuus.Paldies jau ieprieks.

  Atbildēt
 31. Gunun

  Via vari pamācīt kā Apche 2.0 iestādīt UTF-8 valodas kodējumu kā noklusēto? Mēģināju labot httpd.conf, bet rezultāta nav.

  Atbildēt
 32. xXxl

  es esu uztaisijis majas lapu uz 1st pages EVROSOFT 2000
  un man draugs ieteica sho saitu kur var nokonfiguret serveri bet man neka tas neizdodas, un tepec ludzu palidzibu jums, man meklet citu serveri vai veidot majas lapu uz citas programmmas…
  jau ieprieks paldies xXxl

  Atbildēt
 33. Spameris

  kad nomainiiju sho:
  [code]
  NameVirtualHost *
  #—-Test virtualais hosts
  <VirtualHost *>
  ServerAdmin root@test
  ServerName test
  ServerAlias www.test
  DocumentRoot "e:/usr/home/test"
  </VirtualHost>
  [/code]
  vinjsh man uzbljava par to ka path ir invaliida or smth..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *