Eggdrop tas ir kā vai ar ko?

Izlasīju Cietnis.lv rakstu par uzlauztiem serveriem uz kuriem bija uzinstalēta Ccbill sistēma un hakeru nedarbiem, kur tika izmantoti IRC boti eggdrop. Šokēts biju par to kā tika pasniegti šie raksti internetā.
Iesaku izlasīt šo rakstu, lai izprastu, kas ir eggdrop Egghelp.org. Raksta sākums ir iztulkots cietnī, bet pati jēga un beigu daļa diemžēl norauta. 🙁 Manas pārdomas ir lasāmas turpinājumā…

Visos ziņu saitos bija minēts, ka hakeri ir uzinstalējuši eggdrop botus uzlauztajos serveros un, tad ar šo botu palīdzību ir flūdojuši citus serverus.
Kādas lauku avīzes kriminālajā hronikā tas skanētu šādi:
Piedzēries traktorists Pēteris K. pēc kārtējās devas iesēdās savā traktorā un apšāva daļu no ciemata iedzīvotājiem un uzpsridzināja pāris mājas…
Visi zin, ka ar parastu traktoru vienkāršs traktorists to nespētu izdarīt, jo ar standarta traktoru nevar šaut. To zin pat bērni bērnudārzā. Bet, ja nedaudz pasēž darbnīcās un šo to piemontē, tad var sanākt diezgan mistisks tankveidīgs mehānisms vai vismaz pašgājējlielgabals. Un jau ar šādu veidojumu visu augstāk aprakstīto varētu paveikt. Tas gan skan diezgan fantastiski, bet tautas daiļamata meistari ne uz to vien ir spējīgi.
Tagad atgriežamies pie eggdropiem. Kā jau bija minēts cietnī, tad tie ir IRC boti, kas paredzēti IRC kanālu aizsardzībai un reāli tie NAV spējīgi uzbrukt citiem serveriem nodarot jebkādu kaitējumu tiem. Šeit bija domāts tas salīdzinājums ar traktoru. Visi zin, ka ar traktoru var uzart laukus, bet nevienam prātā pat nevar ienākt, kad kāds ar traktoru palīdzību varētu šaut…
Viena no eggdrop papildus iespējām ir tā, ka tie atbalsta TCL programmēšanas valodā rakstītus skriptus un ar šo skriptu palīdzību ir iespējams uzrakstīt spēcīgus skriptus, kas darītu visneiedomājamākās lietas. Man teiksim eggdrop kalpo kā meklētājs, lai meklētu informāciju par filmām no web saita (imdb.com) vai lietotāju datu bāze no kuras es uzzinu, kas un kad ir bijis kanālā vai arī dažādas cita lietas. Esmu pat atļāvies uzrakstīt savu nelielu skriptiņu, jo paraugu internetā ir ļoti daudz un uzcept kaut ko nav nemaz tik grūti. Principā šīs iespējas aprobežojas tikai ar cilvēka izdomu un programmēšanas spējām.
Šoreiz šie boti tika izmantoti kā ieroči, lai darītu sliktas lietas un tajos tika izmantoti speciāli šiem mērķiem rakstīti skripti.
Morāle rakstā bija vienkārši informēt cilvēkus par to, kas, tad ir šī programma eggdrop bots un, ka tas nav tāds bubulis ar kuru biedēt bērnus…
Un nevienā no saitiem nebija minēts, ka tika izmantoti eggdrop boti ar speciāliem skriptiem. Vienkārši gribēju apgaismot, ka ar standarta eggdropiem to izdarīt nav iespējams… tāpat kā *ar Linux* nav iespējams uzhakot Windows, bet gan ar speciālām programmām, kas griežas uz Linux OS ir iespējams uzlauzt kaut kādas konkrētas programmas, kas griežas uz Windows platformas.

9 thoughts on “Eggdrop tas ir kā vai ar ko?

 1. Nelabais

  Tas protams ir skaidrs ka daudz kas nav izdevies, tikai riebjas tas ka tadi kaa UL uzmetas vienai temai pare recenzentiem un ta tjengaajas… Realajaa dzivee tikai viss ir savaadaak, prasi ko gribi, atbilde uz visu ir monologs pusstundas garunaa un nekaadas konkreetas atbildes pa teemu …

  Atbildēt
 2. tm

  2nelabais:
  Tikai nevajag! Reālajā dzīvē parasti šitādi jautātāji paši nemaz nezina ko viņi grib. Ja sajēgas par tēmu nav nekādas tad arī pēc 10 minūšu “monologa” gudrāks netapsi un sarakstīsi sūdus. Tikai pēc tam ir aste gaisā un lielīšanās ar profesionāli korektu informācijas pasniegšanu.

  Atbildēt
 3. UL

  2nelabais: Ja tu man pateiksi, cik tev ir naudas, un kādu DVD pleijeri tu gribi (af kādām fīčām), es tev varu nosaukt apmēram 3 modeļus no galvas, pateikt vietu, kur pēc viņiem iet, kā arī ieteikt, kur var dabūt vēl lētāk, kā Elkorā, kā arī iedot weba adreses, kur pašam palasīt tehniskos datus. Mani monologi te ir tieši tāda līmeņa, kā raksts žurnālā. Līdz konkrētiem pleijeriem es arī vēl nonākšu – pēc jaungada. Iespējams, ka pat minētā žurnāla lapās. Varat sākt uzdot jautājumus – adrese tak redzama. Laimīgu visiem!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *