Pērkam jauno žurnālu NEXT, kamēr vēl ir

NEXT Brienot uz darbu ar nolūku ievēlos vienā no Narvessen veikaliem. No bildītes jau sapratāt, ko es tur meklēju. Tieši tā – jauno žurnālu “NEXT” Cietnis.lv par “NEXT”.
Izstaigāju visu bodi un nekur neatradu, tad aizgāju pie pārdevējām un apjautājos – KUR IR? 😉 Nu ne gluži tā, bet nedaudz pieklājīgākā formā… Pārdevējas apjautājās, kas tas par zvēru un, tad no letes tās puses izvilka divus žurnālus “NEXT”.
Pagaidām neko nekomentēšu vienkārši silti iesaku ātri vilkt kedas kājās uz jozt uz tuvāko kiosku vai veikalu un pirkt žurnālu, kamēr tas vēl ir. Veikalnieki parasti ar neuzticību skatās uz jaunām precēm un parasti izmēģinājuma nolūkos ņem tikai dažus, šajā gadījumā, žurnālus.
Pirkt vajadzētu kaut vai tāpēc, lai salīdzinātu ar bērnu žurnālu “Pele”, ko es pats vēl ne reizi neesmu izlasījis, bet tikai veikalā pāršķirstījis vai arī ar reklāmas fanu žurnālu e-Pasaule.
Un, protams, ka cena tikai 0.80Ls nav nekas ekstremāli dārgs. Nu neizdzersi pāris aliņus…
Pievienotas bildes

Lūk tā – turu rokās pirmo NEXT numuru sāku šķirstīt to…
Pieturēšos pie tradīcijas un sākšu apliet ar darvu šo medus muciņu 😉

NEXT Cover NEXT

NEXT galvenais redaktors jau pašā ievadā saliek visu pa savām vietām un apgalvo par to, ka žurnālā nav neviena reklāmas raksta. Tas priecē.

Sāksim ar vizuālo daļu.

Žurnāls ir nodrukāts uz tiešām laba papīra – ar tādu uz mazmājiņu neiesi, krāsains un tā… , bet apskatot vāku man šķita tas pārāk *prasts*. Iespējams, ka esmu pieradis pie informācijas un dažādu nevajadzīgu štruntiņu pārpilniem vākiem, kas ar savu krāsainību un dažādiem mājieniem iekārdina pircēju to iegādāties. Šeit es to nemanīju, jo vāks bija pelēcīgs ar košu uzrakstu, kas man īpaši negāja pie sirds. Manuprāt žurnāla vākam būtu jāiekārdina to iegādāties. Tāpat kā sieviete uzvelk apģērbu, kas izceļ viņas skaistās formas un iekārdina vīrieti to izģērbt sākumā ar acīm un pēc tam …

Turpinot šķirstīt žurnālu… radās tāds iespaids, ka daudzas lapas ir tādas kā patukšākas, jo rēgojās baltie plankumi. Iemesls varētu būt autoru trūkums kā rezultātā ir maz rakstu.
Žurnāla stils nebija pārliecinošs. Laikam esmu pārāk izlepis un gribēju sagaidīt kaut ko vairāk. It kā pietrūks kaut kādas rozīnītes, kas to visu pasākumu padarītu saistošāku. Nezinu varbūt kaut kāds NEXT štruntiņš vai kāds dizaina elementiņš, kas visur rēgotos vai kas cits, bet nu pietrūka.
Virsraksti ierāmēti taisnos rāmjos, daudzviet arī pieliktas tik pat taisnas bildes. Lai gan daudzas lapas bija pat diezgan patīkamas. Iespējams, ka tā arī bija paredzēts – vienkāršs un neuzkrītošs dizains, lai netraucētu lasīt materiālus.
Pluss bija tas, ka katras konkrētas sadaļas lapas bija savā iekrāsojumā nu tā kā telefonu grāmatā 😉
Nobeidzot vizuālo pusi šķiet, ka, tomēr pietrūkst laba mākslinieka roka.

Saturs

Patika lielās bildes, kas bija pie rakstiem. Var reāli ievērtēt to, kas aprakstīts rakstā.
Liels pluss manuprāt bija dažādo produktu salīdzinājums. Lai arī bija piedāvātas tabulas ar visu modeļu tehniskiem raksturlielumiem, tomēr man pietrūka šāda tehnisko parametru apraksts pie katra konkrētā apskatītā modeļa. Teiksim raksta malā ir redzams cik ir tas, tas un tas parametrs un tekstā ir vienkārši izceltas atsevišķā modeļa spēcīgākās puses. Iespējams, ka šādas lietas daudzus neinteresē, bet vismaz man tas ļoti pietrūka. Tāds jau nu esmu – tehnisks cilvēks.
Principā raksti ir vispārināti un apskata dažādus produktus tikai virspusēji. Galvenokārt, lai radītu pirmo iespaidu lasītājam un informētu par konkrētās ierīces esamību neiedziļinoties detaļās. Nemāku teikt vai tas ir labi, vai slikti. Viss ir atkarīgs no auditorijas, kam tas paredzēts. Domāju, ka šajā gadījumā žurnāla auditorija ir samērā plaša sākot no skolnieka līdz pat uzņēmuma direktoram.
Kā raksta žurnāla galvenais redaktors, tad NEXT šobrīd nav konkurējošu izdevumu Latvijā, jo šis žurnāls nav ar kādas konkrētas šauras nozares specifiku.
Apskatīti ir gan mobilie telefoni plaukstu datori, gan arī portatīvie un stacionārie datori kā arī fotoaparāti. Vienu vārdu sakot – viss, kas varētu saimniecībā noderēt.

Nobeigums

Pirmie kucēni, tomēr ir slīcināmi. 😉
Žurnāls ir tā vērts, lai to iegādātos un dotu savu novērtējumu. Gaumes un prasības pret šāda vai līdzīga veida izdevumiem mums ir atšķirīgas un tapēc katram pašam ir jāizvērtē, kas ir labs vai slikts.
Salīdzināt ar citiem Latvijas izdevumiem neņemos, jo tiešām šim izdevumam nav līdzīgu vietējā tirgū.

Turpmākajos žurnāla numuros, tomēr gribētu, lai uzlabotos tā vizuālā daļa (savs izteikts stils) + pie aprakstiem parādītos šis tas no tehniskiem parametriem ne tikai kopējā tabula ar visu produktu salīdzinājumiem.
Bet tā visumā OK izdevums.
Pie tam šeit tika aprakstīti iespaidi, kas radās pāršķirstot žurnālu un izlasot tikai dažus rakstus.

13 thoughts on “Pērkam jauno žurnālu NEXT, kamēr vēl ir

 1. terorists

  Nu pirmais numurs būs jānopērk, par citiem nezinu. P.S. Pods.lv rullē – te vismaz var uzlikt lielākus fontus un salasīt to būšanu arī uz TV ekrāna 🙂

  Atbildēt
 2. coolynx

  Paldies! 😉 Tāda doma arī bija veidojot saitu, lai cilvēki var izvēlēties fontu lielumu pēc sava prāta.
  Varbūt kādreiz arī uzrakstīšu, kur smēlos tādas idejas…

  Atbildēt
 3. Jar-Jar

  Nu par podu- viennoziimiigi labaakais saits par www “interesantajaam” fiichaam… ne tikai trula informaacija apdolbiitai tautas no M$oft vai kaukaa tml. bet reaali interesanti materiaali, arii par dazhaadiem viirusiem, exploitiem, hackiem- taa tureet…
  Dizains iistenibaa ir diezgan vienkaarshh bet par to labi saprotams…

  Atbildēt
 4. Utopia

  Tikko nopirku peedeejo NEXT zjurnaalu. Varat iedomaaties, Preses nama kioskaa bija ievesti tikai 2 (!) NEXT zjurnaali. Starp citu, 80 santiimu par 98 lpp. ir laba cena.

  Atbildēt
 5. Dreef

  Njaa. Laikam man liidz vakaram tie zhurnaali vairs nepietiks, ja katraa vietaa pa diviem zhurnaaliem tikai ;-). Es it kaa noriikoju vienu, lai man nopeerk, bet tam tik mandariini praataa ;-). Ja nebuus papildus metiena, tad naaksies aiznjemties kaa vecos labos laikos ar deficiita preceem ;-).

  Atbildēt
 6. Ozzy

  Nu shito zhurnaalu es biezaakaa slaanii nekaa 2gab redzeeju (un nopirku) Juglas Statoilaa. No kaa arii secinaajums, ka mekleet jamo var pa Statoiliem.
  A zhurnaals ta taads tiiri neko, normaals 😉 Nav paarbaazc ar reklaamaam & superpuperkurtaam dizaina fiichaam. Paaris interesantu raxtu. Vot taa.

  Atbildēt
 7. Budzis

  Cena – ok
  Dizains – var iztikt, nu nav vajadziigs PrivaataasDziives stilins, nu nav 🙂
  Saturs – kursh te teica, ka nav reklaamas? Radaas iespaids, ka 80% no visiem rakstiem tieshi IR apmaksaati reklaamraksti…
  Uz vaaka staav “viss par tehnologijaam”, bet iekshaa tehnologiju nu nav ne smakas, vienigi apraksti, ka parasts pirceejs buutu aizgaajis uz veikalu un pajautaajis paardeveejam “Ko teiksi par sho te?”
  Nezinu, ja nekas nemainiisies, es shamo vairs laikam nepirksh 🙂

  Atbildēt
 8. Jar-Jar

  Nu Narvesenaa (Barona centraa) shriit jau NEXT staaveeja plauktos un tur bija kaadi 8-10 nummuri vismaz… zhurnaals pac par sevi taa neko- pagaidaam labaaku nav…

  Atbildēt
 9. Stefuks

  Narvesenaa Barona centraa? Nu tad jau shodien jaaizleeksho iepikrt, vakar nebija tajaa pashaa veikalaa vakarpusee atrodams ne sitams, un paardeveejs tikai stulbi blisinaaja acis, kad gribeeju shamo iehavot 🙁 Un nav man tikai mandariini praataa :PPP

  Atbildēt
 10. Rukicc

  ap 20 00 man uz Tallinas un Briiviibas stuura +Punkts kioskaa piedaavaajaa “Sexte” peec nelielas izskaidroshnaas kas tas pa zveeru NEXT atrada……. virziens ka meklet plauktaa pie e-pasaules un citiem liidziigiem zurnaaliem paardeveejai bija……

  Atbildēt
 11. terorists

  Dabūju beidzot to žurnālu, pārlasīju aši un konstatēju – sūdīgs bez gala :(. Ieteikums arhivēt jpg failus bija kronis visam.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *