Lai hakotu ir jāmāk lietot pārlūku un jāzin pāris caurumi

Adrian Lamo Domāju, ka daudzi, kas rūpējas par savu drošību jau būs izlasījuši šo rakstu, kur tiek intervēts Adrian Lamo. Lamo nav vis lamuvārds, ko daudzi ikdienā lieto (lamer, lama, lamo, laame…), bet gan cilvēka uzvārds un spriežot pēc tekstā izlasītā hakeris ar vārdu. Bildē redzamais cilvēks arī ir šis hakeris…

Saitā SecurityFocus.com ir nointervēts hakeris vārdā Adrian Lamo. Viņš visas savas hakera gaitas veica no dažādām interneta kafejnīcām izmantojot savu Toshiba piezīmjdatoru un vienkāršu internet pārlūku. Jā tā viņš apgalvo, ka neizmanto nekādas super puper sūrās programmas vai ko tādu, bet vienkāršu pārlūku. Ar šī pārlūka palīdzību viņš sērfoja un iespējams, ka joprojām vēl sērfo pa dažādiem korporatīviem saitiem un Intranetiem (privātie kompāniju tikli, kas var neatrasties vienā fiziskā vietā, bet, kas nav pieejami ārpasaulei).
Es domāju, ka ievadam pietiks, jo labāk ir izlasīt pašiem šo interesanto interviju un iespējams, ka tā liks pārdomāt jūsu virtuālo dzīvi. Varbūt arī dažs labs sapratīs kāpēc ir nepieciešami līdzīgi saiti kā lam.ema.lv. Varbūt ne vienmēr un viss ir tiešām tik līks un neveikls, bet doma kā tāda – pievērst sabiedrības uzmanību tam, kas notiek apkārt.
Savā saitā es arī mēģinu izskaust šos elītos pakalpojumu sniedzējus, kas vicina pirkstus apgalvodami, ka ir paši labākie, lai gan ugunsmūri ir cauri kā duršlaks, kas karājas virtuvē pie sienas.
Tik tiešām daudzas firmas izmet tūkstošus latu vai zaļumu par kaut kādu līku programmatūru, lai gan apskatoties, kas notiek aiz krāsainā un pievilcīgā noformējuma bez problēmām var atrast kādu neaizvērtu caurumu kurā var ielīst un apskatīties, kas un kā notiek.
Vienkārši ejiet un lasiet. Raksta daļa ir iztulkota arī krieviski kā arī latviski, lai gan es ieteiktu izlasīt oriģinālu angļu valodā.
SecurityFocus.com – oriģinālais raksts
Compulenta.ru – tulkojums krievu valodā
Antivirus.lv – tulkojums latviešu valodā

8 thoughts on “Lai hakotu ir jāmāk lietot pārlūku un jāzin pāris caurumi

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *