Latvijas Pasts aprīkos vēl 140 lietotājus ar OpenOffice.org

Vova pameta saiti uz Db.lv rakstu par to, ka Latvijas Pasts plāno aprīkot vēl 140 darba vietas ar atvērtā koda ofisa paku OpenOffice.org. Pamatojums ir diezgan labs.

Viņa norādīja, ka «ietaupījums, aprīkojot vēl aptuveni 140 darba vietas ar OpenOffice.org. programmatūru, būs apmēram 15 tūkst. Ls.»

Patiesībā tas ir apsveicams solis, jo šādā veidā lēnā garā var visus lietotājus nomigrēt uz atvērtā koda programmatūras izmantošanu un ilgtermiņā ieekonomēt vēl vairāk naudas.

LP kopā tiek lietoti nedaudz vairāk kā 1600 datori, bet ar OpenOffice.org. programmatūru nodrošinātas aptuveni 280 darba stacijas.

«Gan pārejas procesā, gan līdz šim brīdim nekādu ievērojamu problēmu darbā ar OpenOffice.org. programmatūru nav bijis,» atzīmēja A.Tērauda, informējot, ka pāreja atsevišķās darba stacijās uz OpenOffice.org. programmatūru, LP ļāvusi ietaupīt aptuveni 32 tūkst. Ls.

Šobrīd tie ir tikai 18% no visiem datoriem un ietaupījums jau ir 32 000 Ls. Atbalstu viņu rīcību, ka pāreja notiek uz atvērtā koda risinājumiem. Ar laiku un pieredzi viņi varēs arī visu atlikušo masu pārmigrētu uz OpenOffice.org, tad ietaupījums būs vispār milzīgs.

27 thoughts on “Latvijas Pasts aprīkos vēl 140 lietotājus ar OpenOffice.org

 1. eldberg

  Mūsu kompānija ar nomigrēja uz OpenOffice… (pēc lielās lobēšanas te un citut)
  Iztikt var… bet, nu ja kāds cits atver ar Work nevis OO, tad var gadīties visādi brīnumi… īpaši ar Word tabulām. Principā nesavietojami…

  Atbildēt
 2. GG

  Pats OpenOffice teksta Writer vēl ir daudzmaz lietojams, bet viņu PowerPoint analogs Presentation gan ir traki nestabils. Mans mēģinājums uztaisīt tajā prezentāciju uz 40 lapām beidzās ar lamām, reboot uz Windows un procesa paveikšana 3x ātrāk bez nevienas kļūdas. Tā ka vecais teiciens par peli un sieru tomēr paliek spēkā..

  Atbildēt
 3. Krotow

  Apsveicu LP! Vismaz viens prātīgs solis.

  Lietoju gan OO gan MSO ar liela izmēra dokumentiem + formatēšanu. Ja dokuments taisīts un tiek atvērts un lietots tā produkta ievaros, kur radīts, parasti problēmu nav. Gļuki sākās, verot sarežģītus MSO dokumentus uz OO un otrādi. Atverot OO PowerPoint prezentācijas, tiešām ir bijusi progas miršana. Par to ieteicams aizsūtīt bugreportu OO radītājiem, ātrāk tiksim no gļuka vaļā.

  Atbildēt
 4. Anonīms

  Pie dokumentu savienojamības ir vainojams M$.

  OOo FTW. Lietoju, šādas tādas lietiņas kaitina, bet kopumā nenožēloju pāreju, tikai plusi.

  Atbildēt
 5. j

  Ja ļoti vajag nevainojamu savietojamību ar MS programmatūru, var mēģināt go-oo.org modifikāciju vai lotus symphony(un ar šo patiešām viss visiem strādā vienādi).

  Atbildēt
 6. ru

  Nezinu ko jus te kunkstat – Imperss, Calc iet normāli, problēmas ir tikai ka iespējas pašlaik ir mazāk kā MS analogiem un pieradums – tas pats galvenais. A kāpēc viņi vispār nevar parmigrēt uz GNU/Linux?

  Atbildēt
 7. aha

  Nevajag lietot vecas OO versijas, tad problēmu būs mazāk. Vēl bez Go-OO ir arī OxygenOffice. IBM Lotus Symphony tiešām ir labs produkts un ar modernāku saskarni kā OO. Vēl jau ir arī OO4Kids jeb versija bērniem..

  Atbildēt
 8. aksels

  Man patīk šī pieeja – izmantot konkrētu bezmaksas softu, lai iegūtu konkrētus ietaupījumus.
  Nevis kā biznesa softa lobiji – sarēķina cik maksātu pilnībā pārinstalēt visus valsts pārvaldes kompjus un serverus ar bezmaksas OSiem un softiem, pārtaisīt visas megasistēmas, protams, sanāk baigie ziljoni – tiek izdarīts secinājums tas ir pārāk dārgi, izdevīgāk lietot MS.

  Atbildēt
 9. BOD

  Labais 😉 8GB USB kuram bonusā vēl W7 par USD9.5 ! Mums bodē USB vien Ls10 maksā 😀

  Bet OO lietojot ikdienišķām vajadzībām ir ļoti OK – vēstulītes rakstīt, kāda grafiku uzmaukt. Power Point failus gan nedaudz gļukaini ver. Un man bija problēmas ar Office2007 failiem – nevēra vaļā. Access aizstājējs ir vienkārši nožēlojams

  Atbildēt
 10. ragnarok

  pieradumam liels speeks. oo var dariit visu to pashu, ko ms. jaa, ms gan 2007 ietaisiijis atsevishkjus briinumus, kas oo neveraas valjaa. piemeeram, excel’ii ievietojot smart art fignjas, un verot taas ar oo, uzmet gljuku. jaaatziist, ka arii smart art fignjas laagaa negrib veerties uz excel 97-03 versijas arii pat neskatoties uz visaam compatibility packaam

  Atbildēt
 11. KakTussss

  To: BOD
  Par Aksesu labāk nerunāt. Aksess ir parodija par datu bāzi. No profeionāla viedokļa OO DB tūlis ir korektāks.

  Atbildēt
 12. SP_RIX

  Parastam pasta operatoram nav ne vajadzības, ne iespējas strādāt savā datorā ar OO vai M$ Office, jo viņš to izmanto kā POS. Ietaupījums ir tikai šķietams, jo netiek nopirkts M$ Office – nenopirku sievai kažoku, tātad ietaupīju Ls1000, kurus varu nodzert. Labāk būtu ieviesuši cloud risinājumu, lai nav jāsūta pa e-pastu Exceliski dokumenti, kurus nevar vai neprot atvērt, vai kuri pazūd mēstuļu gūzmā.

  Atbildēt
 13. japets

  # Anonymous
  Office 2007 formāts ir publicēts kopš laika gala. Senākie formāti ir publicēti jau labu laiku.

  # SP_RIX
  Pastāsti, man dumiķim, kas īsti ir un kā īsti strādā “cloud risinājumi”, kas nodrošina “lai nav jāsūta pa e-pastu Exceliski dokumenti, kurus nevar vai neprot atvērt, vai kuri pazūd mēstuļu gūzmā”.
  Paldies.

  Atbildēt
 14. sludinaataajs

  svaigākaj versijai bija changelogā kkādi labojumi 2007 versijas dokumentiem.. tā kā vērts pārbaudīt vēlreiz vai rādīšana nav uzlabota.

  jebkurā gadījumā man patīk OOo… neizmantoju 2007 formātu vispār..

  Atbildēt
 15. Veiga

  Lielākajai daļai lietotāju nav nekādas vajadzības pēc MS Office. Jā, ja nepieciešams grūstīt datus uz un no ERP, jeb arī, ja nepieciešama plašāka savietojamiba ar dažādiem aktīvistu izstrādātajiem produktivitātes tooļiem (kuri tomēr orientējas uz plašāk izmantotu softu) – jā, MS ierullē. Un ar visu to, man stāv arī Ooo, jo ir lietas, kur ar MS nepietiek.

  Vidusmēra sekretāre vēstules var rakstīt arī bezmaksas programmā.
  Vienīgais žēlums, pilnībā atsakoties no MSO – tā būtu Outlook pazaudēšana.

  Atbildēt
 16. e-remit

  Veiga, Outlook licenze nāk līdzi MS Exchange licenzei, ja kas, tad nav tik traki.
  Par to, kurš labāks – gļuki ir abiem produktiem. Savulaik vienā projektā lietojām abus ofisus reizē, jo vieni doki uzkāra OOo, otri uzkāra MSO, rezultātā iemācījāmies strādāt ar abiem. Un abiem nekāda vaina.

  Atbildēt
 17. Delfins

  Ofisu toč var misenē. Sen jau ir pieejami praktiski visi analogi mūsdienu padarīšanai – Thunderbird+Firefox+OpenOffice – klasiska biroja žurkas kaste. un tur nav svarīgi – win vai linux apakšā.

  cita lieta, ja jālieto M$ specifiskus softus – visādas ERP un etc sistēmas, kas nav tik viegli portējamas.

  Atbildēt
 18. ZBH

  a vai man iraid radies kluudains iespaids, ka tas OOo tiek likts uz kaukaadaam tipa tresaas kategorijs noziims kasteem no dokument aprits viedokl? bezmaz POS terminaaljiem? 🙂

  Atbildēt
 19. aha

  LV pareizrakstības pārbaude OpenOffice (jeb OO) ir pieejama jau labu laiku (versijām 3.xx ir iekļauta instalācijā) un strādā ļoti labi visās OS, kurās OpenOffice vien ir lietojams – Windows, Linux, BSD, FreeBSD un Mac OS (Mac OS to sauc par NeoOffice). Go-OO, OxygenOffice un OO4Kids ir OO dažādas versijas. Piemēram Go-OO ir uzlabota ātrdarbība, labāka saderība ar MS dokumentu formātiem, VB skriptiem, utml, bet, savukārt, OxygenOffice nokomplektēts ar pilnīgu ClipArt (sauc par Gallery), pamatīgu veidņu bibliotēku. OOo4Kids ir Openoffice versija bērniem – mazliet vienkāršota saskarne, izmests šis un tas bērniem pilnīgi nevajadzīgs un līdz ar to OOo4Kids ir krietni vieglāka, darbojas raitāk, bet, šķiet, ka nav instalācijā iekļauta latviešu valodas pareizrakstība (tomēr to ir iespēja pievienot). IBM Lotus Symphony ir veidots uz OO bāzes, tiesa gan uz 1.xx bāzes, bet saderība ar MS dokumentiem ir ļoti augstā līmenī, saskarne arī ir modernāka.

  Atbildēt
 20. Kikī

  Man gan patīk dārgi softi un šķiesties ar naudu, kaut vai 0.05 līdz 0.07 LVL mērogos. Nenormāli patīk tērēties … nauda pa labi, nauda pa kreisi, bez mēra sajūtas. 😉

  Atbildēt
 21. aamen

  brīdī, kad jums pašiem jāsāk maksāt par izmantoto programmatūru, daudziem atveras acis.. bet ir taču lieliskais OpenOffice blablabla. Patiesībā, vairākus gadus privātā kantorī strādājot ar openoffice uz terminālservera ir līdušas laukā daudz un dažādas bēdas, sākot no elementāras atmiņas rīšanas un 100% cpu slodzes līdz dažādām specifiskām kļūdām formulās, saistītajos dokumentos, nesavietojamības ar MS doc/xls utt. Ja MS office izmantojām tikai kā Notepad ar tekstu labošanas papildfunkciju, tad viennozīmīgi OpenOffice ir pietiekoši laba alternatīva. Bet nu, joprojām laiku pa laikam pārskatot jautājumu par MS office iegādi 8 darbavietām – sākam šķobīties par izmaksām un turpinam darbu ar OpenOffice. 🙁 tā lūk. Taču lielākās iestādēs, kā LP 65% lietotāju MS OFFice ir tikai tas lielais W burts kur var rakstīt un viņš pasvītros kļūdas. Bez tam, cik noprotu, daudzās valsts iestādēs cilvēki nav varējuši atļauties nopirkt MS office, taču nauda pilnīgi pietikusi lai šo produktu nomātu. Un attiecīgi nomas maksa tiek maksāta katru gadu, vairākkārtīgi pārmaksājot šķietami ievērojamo summu produkta ieviešanas gaitā. Varbūt tagad sāks kaut nedaudz mainīties šī absurdā situācija? :()

  Atbildēt
 22. aamen

  un cik daudzi šādā brīdī uzzin par n-tajiem dažadiem vieweriem.. a-cad, ppoint, tie paši excel un word.. un tie taču ir bezmaksas produkti 😀

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *