Rimšēviča algas samazinājums būs 35 nevis 40%

Pagājušā gada decembrī mediji uzkurināja tautu, sakot, ka Rimšēvičam ir lielāka alga nekā līdzīga amata veicējam ASV.

ASV centrālās bankas prezidents gadā saņem 191 300 dolāru jeb 105 215 latu atalgojumu, savukārt Rimšēviča atalgojums ir 120 008 lati, norāda laikraksts.

Latvijas Bankas vadītāja atalgojums ir arī divas reizes lielāks nekā viņa Lietuvas kolēģim (62 928 lati gadā) un aptuveni par trešdaļu pārsniedz Igaunijas centrālās bankas prezidenta gada atalgojumu (78 611 lati).

Kaut kad augustā mediji un tauta atkal cepās par Rimšēviča algu.

Rimšēvičs klāstīja, ka Latvijas Banka jau gada sākumā atalgojumu samazināja par 15%, gada vidū vēl par 10%, un paredzams, ka līdz gada beigām atalgojums centrālajā bankā tiks samazināts kopumā par 30%.

Šodien 100 pantā atkal viņu mocīja par lielo algu. Viņš turpināja taisnoties un stāstīt to pašu veco stāstu, ko iepriekš un minēja, ka plāno samazināt algu vēl par 15% uzsverot, ka kopumā algas samazinājums būs 40%.

Es nemāku teikt vai tā ir liela, vai maza alga, atbilstoša, vai neatbilstoša viņa ieņemamajam amatam, bet gribēju piesieties pie vienkāršiem aprēķiniem.

Ja pieņemam, ka viņa alga bija 10000Ls un paņem šos algas samazinājumus, tad gala samazinājums nebūs vis 40%, bet gan “tikai” 35%.

10000 10000 10000
15% 40% 35%
8500
10%
7650
15%
6502.5 6000 6500

Tāds nieks, bet 500 lati arī ir nauda. Dažam labam tā ir pusgada alga.

16 thoughts on “Rimšēviča algas samazinājums būs 35 nevis 40%

 1. hren

  Kamēr skaitīsim naudu svešā kabatā, nevis domāsim kā savu piepildīt tikmēr tolka arī nekāda nebūs…
  Nu un kas ka viņš 10 štukas mēnesī pelna, kurš tad būtu tik stulbs un atteiktos ja piedāvātu? Kaut kā neesmu dzirdējis ne valsts ne privātos kantoros, ka kāds rakstītu iesniegumus ” lūdzu samazināt man atalgojumu, tā kā valstī ir krīze un mana sirdsapziņa neļauj saņemt vairāk kā baidainajiem skolotājiem!”
  Par Rimšēvicu vismaz nav dzirdēts, ka vinš rebes kruķītu un atklāti zagtu, a tas uz kopējā fona jau nozīmē gandrīz svētā statusu…
  P.S. Disklaimeris – nevienu neaizstāvu, ne par ko neaģitēju, ar Rimšēvicu un LB man nekādu ne privātu, ne professionālu sakaru nav un vispār man pofig 🙂

  Atbildēt
 2. eregi

  Būtu jau labi ja viņš arī būtu kaut vai pusi no šīs algas nopelnījis godīgi. Bet tas cits stāsts. Kopumā Rimšēvicam ir pietiekami lieli krīti, lai cīnītos par savu algu.

  Atbildēt
 3. x

  A te gan kūlļinks pareizi piepisās.
  Ir starpība vai samazina vienā piegājienā pa 40% vai 40x pa 1%
  Var teikt neprecizitāte, bet precīzāk būtu teikt ka tā ir krāpšana.

  Atbildēt
 4. buu

  >>hren, ja Rimševics neprot pareizi saskaitīt par cik procentiem viņam samazina algu, kā, lai tic, ka viņš arī citās lietās nepielaiž tādas “nelielas” neprecizitātes?

  Atbildēt
 5. Pēteris Krišjānis

  Un tu Coolynx tiešām domā, ka tie 500 Ls tagad tiks fiksi notransferēti uz kādu izredzēto, kuram 500 Ls klāt pieliks? Ja godīgi man vienalga – kāmēr Rimšēvičs tur latu (un latu ir svarīgi turēt, lai arī ko tev Andris Biezābārda un citi pseidoekonomisti teiktu), tikmēr lai tā arī paliek. 35% ir diezgan smuks algas griezums.

  Manuprāt, visi par to algas griešanu ir iespringuši tā kā par komunistu manifestu – kaut visiem būtu vienlīdzīgi, kaut augšas sajustu kā lejas jūtas (varu uzreiz pateikt, ka tas ir absolūts ……….), un tamlīdzīgi. Jā, algas vajag griezt solidāri. Un tas arī tiek darīts.

  Mani vairāk interesē LB viedoklis par to, kāpēc Parex sanāca, kā sanāca (vai LB uzmācās kā muša valdībai par ierobežojumu uzlikšanu – ja jā, tad sāk iezīmēties skaidrāka bilde), kā arī lai tiktu pieņemts kaut kāds tiesisks lēmums – nav pierādījumu, lietu neierosina, ir pierādījumi, lietu ierosina, kurš un cik daudz vainīgs. Līdz pat augstākajai tiesai.

  Nav svarīga vēlme nolinčot, bet svarīgi ir visu izdarīt tiesiski.

  Atbildēt
 6. Droom

  Mani tiri teoretiski interesetu, kads butu bankas un valsts virziens ja rimsevics butu bez paradiem. ..un jaa, esmu pseidoekonomists, bet interese tiri tik taa, ka jau skatoties no malas.

  Atbildēt
 7. vobla

  35% nogriešana ir ok. un nevajag jau arī pārspīlēt to Ls 500 nozīmi (dažam labam pusgada?) nu diez vai, neticu, ka kāds 8h darba dienu strādā mazāk par minimālo algu (izņemot varbūt kaut kādus elementārus lauku darbus).

  Atbildēt
 8. Didulis

  –>> normunds: tieši šī iemesla dēļ ir termins “procentpunkti”, kas tomēr nedaudz atšķirās no termina “procenti”. T.i. visi valdībā žēlojās vai lepojas par algas samazinājuma procentpunktu summu, taču piesauc to kā procentuālo samazinājumu.

  Atbildēt
 9. aksels

  Man patika Rimšēviča taisnošanās kādā radioraidījumā par šo salīdzinājumu ar Amerikas centrālās bankas prezidentu. Tur redz tas esot goda amats un par bankas prezidentu var tikt tikai jau cienījams pilsonis ar sapelnītu kapitālu un alga neesot svarīga. Bet pie mums un citur Eiropa bankas prezidentam jāpelna aldziņa iztikai. Diezko nepārliecināja.
  Un kāpēc nez mūsējam bankas prezidentam šādā gadījumā jābūt lielākai algai nekā abās kaimiņvalstīs.

  Atbildēt
 10. Aldis

  Var jau būt ka kļūdos, bet vai gadījumā “atalgojuma” definīcijā neietilpst piemaksas, prēmijas utt utjp.? Attiecīgi, ja to daļa kopējos ieņēmumos ir 30-40%, tad jau algas netiek aiztiktas 😉

  Atbildēt
 11. Didulis

  –>>Aldis: Jau kopš kāda pagājušā gada novembra, prēmijas un piemaksas valsts ierēdņiem tika aizliegtas ar likumu. Dažas iestādes tomēr pamanījās uz Ziemsvētkiem šo likumu apiet ar dažādām dāvanu kartēm, tusiņiem darbiniekiem un tamlīdzīgi, taču pēc tam atrāvās no ministru kabineta par šiem gājieniem. Šoreiz tiek aiztikta pati pamatalga.

  Atbildēt
 12. nauda

  jo mazāk LB notērē no tā, ko nopelna, jo vairāk ir iespējams ieskaitīt valsts budžetā. pēc tagadējām izmaiņām 65% no naudas aiziet uz valsts budžetu. tā kā katrs lats ir svarīgs!!!

  Atbildēt
 13. Marina

  rimsevics jaaliek cietumaa par to, ka
  1) nepieskatiija PAREX
  2) par to, ka nav stabilas cenas (netiek pildiits 3.punkt)

  Kaapeec visi LAtvijas bankas prezidenti ir milziigos paraados? Lai buutu neatkariigi?
  Jaaieraksta likums, tikko LB vadoniem kreediits lielaaks par 10 algaam, taa no amata aaraa, jo vinam galiigi neizdeviigi devalveet latu, kad pats 0,6 milj. eiro paraadaa, par valsti nav laika domaat.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *