Palielināta Lattelecom ārzemju trubas caurlaidība

Aprīļa beigās bija konference, kurā paziņoja Lattelecom un Krievijas nacionālā sakaru operatora Synterra par pirmā komerciālā pārrobežu optiskās šķiedras savienojuma atvēršanu starp Krieviju un Latviju.

Puses nodrošināja savu telekomunikāciju infrastruktūru savienošanu uz Krievijas un Latvijas robežas posmā Pitalova–Rēzekne. Katrs no operatoriem izbūvēja savu tīkla segmentu līdz robežai. Tādā veidā uz pārejas pamata ir izveidota starptautiska sakaru līnija ar sākotnējo pieslēguma ātrumu 2,5 Gbit/sek.

Patīkama ziņa tiem, kas draudzējas ar krievu torentiem. 😉

Savukārt tiem, kas jūt līdzi Pirātu līča puišiem un ar savām lejupielādēm uzspļauj parazītorganizācijām, būs patīkama ziņa, ko pameta Jānis savā blogā.

Pagājušajā nedēļā ir būtiski palielināts Lattelecom starptautiskā interneta datu pārraides ātrums. Tas ir ieguvums visiem lietotājiem, jo tagad ir iespēja skatīties kvalitatīvu video no dažādiem ārzemju portāliem bez “aizķeršanās”. Ātrums patiešām būtiski uzlabojies.

Komentārā viņš precizēja, ka truba palielināta līdz 11Gbit/s.

Starp citu, ārzemju kanāls ir noslogotāks par vietējo. Vietējā trafika noslodze esot ap 10Gbit/s, uz ārzemēm 11Gbit/s.

kxd49 precizēja un norādīja uz LIX noslodzes lapu.

10 thoughts on “Palielināta Lattelecom ārzemju trubas caurlaidība

 1. kxd49

  Par LTC ne aarzemju kanaalu labaak sauktu Latvijas kanaalu, jo LIX kanaals nav tik noslogots LTC – http://www.lix.lv/site/load – tur redzams kad noslogots ir liidz 1.3Gbit/s uz katru pusi. Bet paareejo veido citi LTC kanaali.

  Atbildēt
 2. Arnolds

  Par šito tak jau rakstīja – http://www.patiesi.lv/2009/04/29/izveido-tieso-optisko-savienojumu-starp-latviju-un-krieviju/

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  kxd49, paldies. Derētu vēl LTC šādu lapiņu ar noslodzēm uztaisīt. Domāju, ka nebūtu vienīgais, kas labprāt uzmestu savu kāro aci. 😉

  Atbildēt
 4. Mārcis

  Labi, ka uz ārzemēm truba platāka.
  Citādi hoķi caur webu nebija iespējas skatīties, kad Latvija spēlēja – pārāk daudz lietotāju sēdēja uz trubas. Tāpat arī svētdienu vakaros ir jūtama papildus noslodze, web pārraides arī vairs īsti nevelk..

  Atbildēt
 5. atis

  Arnold, man prātā ienāca tieši tas pats raksts 😀 😀

  Krievu torrenti patiesībā baigi rullē, tur savi 20-30% trafika ir vietējie.. Bezmaz vai paliek žēl ka mans provaideris neiet caur LTK, tagad dzīvoju ar ~5Mbps linku uz krieviju 😀

  Atbildēt
 6. robi

  Ko nu muld
  LIX radas nenoslogots jo visi lielie peeerojas pa taisno.
  Zinu piemeram deacam latvijas izejoshais trafiks vien ir ap 5 Gbit/s.

  Runajot par arzemem, HAHA 11 Gbit/s…. www.globalcom.lv kas nodrošina latnet, balticom, deac, etc jau pirms gada bija 20 G!!!!

  Atbildēt
 7. to robi

  11 Gbit ir skaitot tikai Lattelecom lietotājiem bez vairumtirdzniecības. Un tas ir reālais trafiks. Savienojumu jaudas ir stipri vairāk.

  Atbildēt
 8. Atbalss: Lattelecom optiskie tīkli | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *