Krāpnieki pīkstinātāji no Itālijas

Šorīt man uzzvanīja un nometa klausuli kāds interesants numurs +88213030032. Pabrīnījos par +88, jo tādus ciparus redzēju pirmo reizi un pacēlu klausuli, bet man iepūta trubā. Kolēģis pārsūtīja saiti uz Kažas blogu, kur ir aprakstīts šis krāpniecības gadījums.

Un, lūk, aizdomas izrādījās pamatotas – telefona numurs +88213039011 pieder pie krāpniecībā izmantotajiem numuriem – skatīt http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/88213039011 – tiek veikti miljoniem „uzpīkšķināšanas” zvanu, gaidot, kad lētticīgs zvana saņēmējs atzvanīs un par zvanu iztērēto naudu iekasē numura īpašnieki un telekompānijas. Tāpēc vajadzētu cilvēkus brīdināt, lai neatzvana uz nezināmiem numuriem.

Reti uz kuriem svešiem numuriem es parasti atzvanu, jo, ja cilvēkam tiešām ļoti vajadzēs, tad viņš piezvanīs vēlreiz. Ja lieta nav tik degoša vai būtiska, tad vairs netraucēs. Šīs retās reizes ir tikai, ja es gaidu kādu zvanu un kaut kādu apsvērumu dēļ nepacēlu klausuli. Visās citās reizēs es to nedaru, jo es neesmu pārdevējs, kam būtu jāatzvana, negribu uzrauties uz centrāles numuru, kur otrā galā sēž sekretāre ar 100+ lielu cilvēku ofisu, vai vienkārši negribu papildināt pīkstinātāju kontu, kurš vāc bonusus vai paaugstinātas likmes maksas par ienākošajiem zvaniem.

Esiet modri.

26 thoughts on “Krāpnieki pīkstinātāji no Itālijas

 1. karuuzo

  Man ar stils, ja ļoti vajadzēs, piezvanīs vēlreiz. A tādus uzpīkstināja un pazuda es vispār ignorēju, ošibļis nomerom 🙂

  m

  Atbildēt
 2. slengs

  atminos, ka pirms pāris mēnešiem man arī bija uzpīkstināts no itāļu zemes. Vēlāk es šim mēģināju zvanīt no skype, bet visu laiku rādīja, ka ir aizņemts, un tā arī palika… līdz šodien izlasīju šo fišku… no skype kredīta, gan neko nenoņēma nost.

  Atbildēt
 3. Boldriks

  Vislabāk palīdz ar šitiem cīnīties nometot klausuli. Tad zvana momentā otreiz. Ka dzirdi, kad sāk jau tarkšķēt radio, tā met nost. Tad viņiem tā sistēma piefiksē, ka truba nav sazvanāma un vairs nekad nav zvanijuši.

  Atbildēt
 4. bush

  Es atzvanīju 🙂 Un rēķins arī bija lielāks. Forši.

  Šai sakarā, bija kaut kur internetā jauns scam, ka atved picu uz dajebkādu adresi, un kad rodās nesaprašana, kādā sakarā, lūdz piezvanīt tipa uz savu kantori. Un zvana, protams, uz lielas maksas numuru. Jautri.

  Atbildēt
 5. Inta

  Jā, man arī bija zvanīts 15.04.2009. plkst. 00:29 no numura +88213039040, bet protams es tai laikā jau gulēju. Vairāk nav zvanīts.

  Atbildēt
 6. noisex

  Manarii uzpixtinaja..bet kaut kaa nakti vai tml…lidz ar to logjiski, ka neatzvaniju…un vispar jus esat komunicxejushi ar italjiem kadreiz? ar vinjiem pat normali neko nevar sarunat, ne1s nekad neko neizdaara, pusdienlaiks ir 4as stundas, about 10 AM nozimee ap 4PM utt utjp. nee nu forshi..man jau ari patik nesteidziba/bezrupiba…korochit POHUJ uz visu 😀

  Atbildēt
 7. Sarky

  Ak tad redz kas izrādās! Man 14. aprīlī zvanīja +88213030036, redzēju – dīvainas ārzemes un necēlu, kaut kāda nojauta bij, lai gan man mēdz zvanīt arī no ārzemju numuriem.

  Atbildēt
 8. Mr.Black

  Kādreiz man zvanīja Lana no +37128288840, tagad vairs tikai emopidari un cietumā sēdējuši āži!
  Куда мир катится!?

  Atbildēt
 9. sn

  man 17. aprīlī pirms pusnakts zvanīja +88213030040 es paspēju pacelt, bet otrā galā bij klusums un pēc 2h nolika klausuli.

  Atbildēt
 10. ...

  Man kā reizi liekas, ka tieši tirgotājam nav jāgas atzvanīt tādiem pīkstinātājiem.
  Jo ko gan tāds var no Tevis nopirkt, ja viņam nav pat 2 santīmi telefona sarunai? 😀

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *