Jauns meklētājs – Wolfram|Alpha

endrju atsūtīja saites uz kādu jaunu meklētāju Wolfram|Alpha, kas publiski būs pieejams tikai no šī gada maija.

Pirmajā momentā noteikti nāk prātā doma, ka šis ir kārtējais mēģinājums izkost Googli, bet tā nav. Viens no autoriem savā blogā apraksta pamatprincipus, kas ir jaunā meklētāja pamatā. Tā ir mūžsenā tēma par to, kā pārvērst cilvēka uzdoto jautājumu datoram saprotamā valodā.

Of course, getting computers to deal with natural language has turned out to be incredibly difficult. And for example we’re still very far away from having computers systematically understand large volumes of natural language text on the web.

But if one’s already made knowledge computable, one doesn’t need to do that kind of natural language understanding.

All one needs to be able to do is to take questions people ask in natural language, and represent them in a precise form that fits into the computations one can do.

Nu un it kā viņiem esot izdevies realizēt šo ieceri, ko arī varēs notestēt jaunajā meklētājā. Ja ticēt tam, kas rakstīts Physorg.com, tad meklētājs strādā pēc citiem principiem un sniedz cita veida rezultātus nekā esošie meklētāji.

According to Spivack, Alpha can answer questions about technology, geography, weather, cooking, business, travel, people, and music. It can also solve novel numeric sequencing problems and calculus problems, and answer questions about the human genome. And, importantly, Alpha gives one answer – not one million ad-sponsored web pages.

Jaunais meklētājs varētu būt vairāk noderīgs akadēmiskām vajadzībām.

Wolfram Alpha’s interface is simple, Spivack said, and provides detailed answers with text, diagrams, and graphs. However, he noted that the average user may feel overwhelmed by the overly comprehensive answers. Still, the tool could be invaluable for academics, researchers, students, government employees, journalists and a broad range of professionals in all fields who need factual answers to straightforward questions.

Par to liecina nākamais citāts, kas arī apstiprina to, ka šis nebūs Googles aizstājējs.

“Wolfram Alpha, at its heart, is quite different from a brute force statistical search engine like Google,” Spivack said. “And it is not going to replace Google – it is not a general search engine,” he said, adding that content sites like Wikipedia are more similar to Alpha than Google is.

Ieliekam savos kalendāros piezīmi, ka maijā jānotestē jaunais meklētājs.

10 thoughts on “Jauns meklētājs – Wolfram|Alpha

 1. Sarky

  Alpha gives one answer – not one million ad-sponsored web pages.

  Viena ‘pareizā’ atbilde? Vai tas ir tas, ko mēs varētu vēlēties? Labi, ja arī runa par vienu ģenerētu – apkopotu ‘atbildi’, kur garantija, ka tā nebūs ‘ar mēŗķi’, t.i. vismaz ad-sponsored, ja ne ‘vēl vairāk’?..

  Atbildēt
 2. krizdabz

  Tie meklētāji jau vai ik mēnesi parādās un parasti tikpat ātri nosprāgst. Katram no tiem ir kaut kāds “āķis” ar kuru tad mēģina tos popularizēt. Bet cilvēki kā izmantoja Google (Yahoo, Yandex u.c.) tā arī turpinās tos izmantot. Personīgi man šitādi alternatīvie meklētāji interesanti tikai un vienīgi no tā aspekta ko nu šoreiz jaunu izdomās (rezultātu vizualizācijas ziņā vai meklēšanas tehnoloģijas ziņā). Arti, Tu pats lieto ikdienā ne-Google meklētājus?

  Atbildēt
 3. Mārtiņš

  Nosaukums Wolfram Research nebūs svešs tiem, kas baudījuši augstāko izglītību un saskārušies ar tādu programmu kā Mathematica, kas zīmēja grafikus un rēķināja vienādojumus svilpodama. Tas liek cerēt, ka zinātniskais pamatojums algoritmiem ir pietiekami spēcīgs, lai kaut ko arī mainītu esošajā meklētāju tirgū, lai arī tā varētu būt specifiska niša.

  Un Google, Yahoo un pārējie jau ir tikai izkārtnes. Zem tā visa apakšā ir tās zināšanas, kas iegūtas, pārpērkot daudzus mazos kantorīšus, kuriem bijuši pietiekami nozīmīgi sasniegumi.

  Atbildēt
 4. endrju

  Sarky un krizdabz – Jūs vispār izlasījāt rakstu? Izskatās, ka nemaz neuztverat domu. Tas nav alternatīvs meklētājs, bet gan specifisks meklētājs. Mārtiņš gan vismaz sapratis.

  P.S. Jā, rakstā varēja pieminēt to, ka meklētāju izstrādā Wolfram Research, kuru kontā jau ir ļoti veiksmīgs produkts – Mathematica.

  Atbildēt
 5. Kamazs

  Mhm. Wolframs ir monstrs, patiesībā. Viņu Mathematica — riktīgi nopietns produkts. Tāpēc es uz šo meklētāju skatos ar ļoti lielām cerībām.

  Atbildēt
 6. ThA-B

  Patiesiibaa jauns google buutu tas ko vajag. jo googlestante ir tik ljoti cimperliiga indekseejot rezultaatus, ka pastaav liela varbuutibaa, ka milziiga dalja rezultaatu tur nemaz nav. Ja kaadreiz google mekleeja visu, tad tagad – tikai to ko grib.

  Atbildēt
 7. Bernedīne Ūšele

  Kad parādīsies beta bļitka un tajā zīmējumā varēs iebakstīt vārdus, tad arī varēs spriest.
  Jēga apspriest bildīti?

  Atbildēt
 8. Atbalss: Wolfram|Alpha rezultāti | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *