Latviešu radio 96.8

Es šodien pa ceļam uz darbu iespraudu ausīs austiņas un klausījos Latviešu radio 96.8. Nolēmu, ka šodien klausīšos tikai šo radio.

Par šo radiostaciju uzzināju pavisam nesen. Pirms kāda mēneša lietainā un drēgnā darba dienas vakarā devos uz tikšanos. Ārā drausmīgs laiks – līst, visapkārt peļķes, tumšs un drēgns – iekšā mašīnā logi svīst ciet, redzamība tuvojas nullei. Braucu pa peļķēm, logu tīrītāji rukā, sildītājs cepina, sēžu un klausos savus mp3. Tad vienā brīdī pēkšņi kādam kaut ko vajag, jo mūzika pēkšņi apklusa un mobilais sāk bubināt. Paceļu, bet tur Atoms saka, ko es viņam visu laiku astē sēžu. Izrādās es viņa autiņam astē biju iesēdies un mēs vienos korķos tupējām. Papļāpājām par neko un ar galvu kratīšanu parādījām viens otram, ka klausāmies mūziku. Tad viņš arī pateica, ka klausās Latviešu radio. Tā kā man tajā brīdī bija jāstūrē un jālavierē starp mašīnu rindām, tad īsti pamēģināt paklausīties šo radio tā arī nesanāca.

Vakar no rīta paņēmu mobilo un gribēju jau iespraust austiņas, tad pamanīju, ka mobilajam akumulators tuvojās nullei, bet man vēl bija sarunātas vakarā divas svarīgas tikšanās un bija nepieciešams telefons. Līdz ar to mašīnā klausījos rādžiņu. Radās vēlme paklausīties kaut ko svaigu un izpeldēja doma par Latviešu radio. Domāts darīts – uzregulēju un klausījos. Šodien jau burtiski automātā iespraudu mobilajā ausis un uzregulēju uz pareizo radiostaciju. Tā nu rakstot šīs rindas es vēl joprojām klausos to.

Būdams ar internetu uz Tu es izdomāju, ka pienācis laiks noskaidrot, kas tas ir par tādu radio.

Tā sestdienas rīts, lai arī darba diena, tomēr slinkums ņem virsroku un īpaši meklēt informāciju nav ne mazākās vēlmes. Bridu uz Latvijas Radiostacijas Ceļvedi un skatos, ka tur sarakstā ir šī radio tiešraides saite internetā.

Tālāk uzmetu acis uz Radio ziņām. Ha, tas ir tieši tas, ko gribēju zināt.

Latvijas neatkarības 90 gadadienas priekšvakarā ar saukli „Neatkarīgās Latvijas populārākās dziesmas” savu darbu sāk Latvijas vēsturē pirmā komerciālā radiostacija, kuras programmā skanēs tikai Latviešu dziesmas – 96,8 LATVIEŠU RADIO.

Radiostacijas mērķis ir ļoti cēls.

Programmas muzikālā daļa sastāvēs tikai no populārās, Latvijā tapušās mūzikas. Šīs radiostacijas galvenais mērķis ir sekmēt Latvijas populārās mūzikas konkurētspēju un identitāti Eiropas Savienībā, veicināt latviešu aktuālās mūzikas popularitāti mērķa auditorijā līdz 40 gadiem. Mērķa auditorijas izvēle ir pamatota ar to, ka šāda identitāte pirmkārt tiek stiprināta ar gados jaunu izpildītāju piedalīšanos mūzikas tirgū.

Nezinu kāpēc, man šajā momentā iešāvās prātā doma par failu apmaiņu jeb pirātismu, kā teiktu kādas parazītorganizācijas pārstāvis. Internets ir pārpludināts ar ārzemju mūziku – gribi kaut ko paklausīties? Nav problēmu – velc un klausies cik tik iekšā lien. Lai tiktu pie latviešu mūzikas nāksies diezgan saspringt un bieži vien pat secināt, ka dabūt var tikai tos gabalus, kas skan visās radiostacijās. Dažādām grupām nav naudas, lai sevi bīdītu un tās skanētu radiostacijās vai izdotu albumus, cilvēki par tām nav dzirdējuši, savu draugu un paziņu lokā tos neizplata, jo nav jau albumu, ko digitalizēt. Sanāk tāds kā apburtais loks.

Lielu daļu no dziesmām, kuras skan Latviešu radio ēterā, es dzirdēju pirmo reizi. Es nevarētu teikt, ka man visas tās patīk, bet tas ir kaut kas jauns. Kā teica studentes, kas bija piezvanījušas uz radio: “Mans mīļākais radio – Latviešu radio”. 🙂

Diskusija par šo radio iekš eradio.lv foruma.

24 thoughts on “Latviešu radio 96.8

 1. bush

  Es arī dabūju paklausīties un ir labi. Izklausās gan mazliet pēc EHR, bet ir labi.
  Un par to iespringšanu, lai dabūtu gabalus – šamie laiž (laida?) reklāmas, kurās aicina visas latviešu grupas sūtīt savas dziesmas viņiem un viņi tās atskaņos. Apmēram tā tas modelis ir uzstutēts.

  Atbildēt
 2. Edgars Koroņevskis

  arī pavisam nesen atklāju šo radio, jauka mūzika skan, vienīgi internetā man tās viņu tiešraides nestrādā – varbūt kaut ko ne tā daru? pagaidām vienīgā iespēja tikai radio klausīties.

  Atbildēt
 3. Mārcis

  Viņi aicināja arī klausītājus sūtīt viņiem grupu un dziesmu nosaukumus kurus vēlētos dzirdēt ar nosacījumu ka tā ir latviešu mūzikas kas radīta pēc 90 gada.

  Atbildēt
 4. Mateo

  Vai tad LR2 neskanēja latviešu mūzika? “savu darbu sāk Latvijas vēsturē pirmā komerciālā radiostacija, kuras programmā skanēs tikai Latviešu dziesmas”

  Atbildēt
 5. mihy

  🙂

  tiesi sodien darba (sestdiena) esmu viens pats… doma – japaklausas radio neta… ta ka izmantoju mac, tad bez papildus cakaresanas var klausities tikai ar Winamp iconam (ieks Itune) un ieraudziju ar so staciju… bet neiesledzu… jo kaut ka asociejas ar LR-X… kas tocna nav mans formats…

  bet nu pec si raksta – iesledzu… ar neta parradi viss ir ok… tikai formats… nezinu… pirmas 2 dziesmas… ne parak A-Eiropa… + k.kas lidzigs… bet gan jau citas labakas ar ir 🙂

  Visticamak ka formats lidzigs LMK ieks TV… tikai seit lielaks sortiments bus… (ierakstit vieglak – neka uzfilmet)…

  vienigi ceru, ka formats bus ne tikai saldais pop….

  Atbildēt
 6. budzis

  Jau nedēļu darbā klausamies. 1/2 dziesmu velk uz Fabrikas ražojumiem… Bet vismaz atšķirās no LR2 🙂 Lai gan nebūtu slikti Latviešu Radio palaist labāko no šlāģeriem, kā arī 80. un 90.gadu sākuma dziesmas!

  Atbildēt
 7. Andron Mc

  A kas ir to studenšu iecienītākais pipelis? Latviešu vai dāņu? (dāņu vel būtu vēlamais, bet īri un poļi gan bik riebj).
  Bet kā būtu ar Melno Princesi un Tumsu un Līviem? New-age-popsa nerullē!

  Atbildēt
 8. intars

  pēdējā laikā klausos Latgolys Radeja. no sērijas atceros savas čangaļu saknes, bet pārmaiņas pēc arī šito var paklausīties

  Atbildēt
 9. pecis

  Intresanta ideja katrā gadījumā cik noprotu meiģināts popularizēt Latvijas mūziku.
  Latvijas Radio 2 domāts cilvēkiem kas ir gados tā saucamajai vecajai paaudzei bet šis tendēts uz nosacīti jaunāku paaudzi. Citiem vārdiem LR2 jaunā atvase.
  Līdzība ar Eiropean hit Radio ir nedaudz varbūt tāpēc ka atrodas netālu viens no otra domājams tas var radīt pārsteigumu bet beigās atstājot tikai porta numuru var sadzirdēt kautko citu kas itin ne maz nelīdzinās Latvijas Radio.
  Arzemniekiem mūzika arī nau tik nevainīga teksti dažreiz ir pat tupāki kā latviešiem.

  Atbildēt
 10. piu

  Btw, ja klausies automašīnā mp3 no telefona – varu ieteikt iegādāties mp3 FM raidītāju.
  Nesen pasūtīju vienu štruntu no ebaya
  http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=270297109578
  LV neta veikalos maksā ap 35Ls, bet man ar 4GB SD karti un šipingu sanāca ap 15Ls.
  Un lasa gan SD, gan jebkuru flašku, gan arī saprot vienkāršu audio vadu – tb no telefona varēsi raidīt jebkurā frekvencē uz auto rādžiņu.

  Skan labi, un komplektā pat ir pults!

  Vienīgais mīnuss, nevar dziesmu patīt :/ tur gan es laicīgi nepiedomāju, gan jau var atrast arī tādu, kuram var.

  Atbildēt
 11. japets

  Lielākā daļa no jaunās mūzikas (Eiropas Hiti, MTV, arī Latviešu Radio) man izklausās pēc “ķīnieša lētā štancējuma”. Ne mūzikas, ne lirikas.
  Klausoties ko tādu, man darba produktivitāte sarūk apmēram par 50% (Eiropas šitu gadījumā daudz vairāk).
  Šobrīd klausos klasikas MP3 folderīti (Vivaldi, Mocarts, utt), noslāpē apkārtējos trokšņus un netraucē darbam.

  Atbildēt
 12. onka

  Radio labs, mani patīkami pārsteidza, kad nesen biju ieslēdzis paklausīties. Tik jāpiemin fakts, ka skan dziesmas tikai latviešu valodā, tā kā diezko liela popularizācija ES diezvai sanāks 😉

  Atbildēt
 13. zzz

  He, es gan klausos Radio Mūza- tas uzradās vēl pirms Latviešu radio un muzons tur pat ir labāks- ir ari tas latviešu dziesmas, kas ir citā valodā. Varētu gan vairāk dziesmas veleties, bet saprotu, ka drīzumā viņi taisās papildināt repertuāru.

  Atbildēt
 14. budzis

  zzz, palasi savu linku 🙂

  Radio darbība tiek apturēta

  Vēlamies paziņot, ka radio diemžēl savu darbību ir beidzis.

  Radiomuza.lv turpmāk DARBOSIES tikai kā PORTĀLS.

  Gaidīsim Jūs ar jauniem rakstiem un intervijām.

  Atbildēt
 15. Atbalss: Euro Star Music – jauns interneta radio | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *