Dreambox 7000s tīkla karte nomira

Līdz ar zibeni, kas iespēra telefona līnijas sadales kastē, kas atrodas netālu no manas mājas, man nobeidzās telefons un izskatās, ka arī DSL modems. Pagaidām vēl meistari nav tikuši līdz manai problēmai un nemāku pateikt, kas ir beigts un kas nav. Jo ar izslēgšanas metodi pagaidām neko nevar izdarīt, tā kā vēl ir neliela cerība, ka salabojot līniju un varbūt spliteri viss pārējais varētu strādāt. Cerība gan ir maza, bet tomēr. 😉

Konstatēju, ka arī manai sapņu kastei Dreambox 7000s tīkla karte ir nomirusi. Vismaz šobrīd tā neizrādīja nekādas dzīvības pazīmes. Pamēģināju vadus pamainīt un maršrutētāja ligzdas, bet tāpat – nekas nemainās. Startēju dreambox, mainīju no fiksētās IP uz dinamisku caur DHCP, bet tāpat nekādas dzīvības pazīmes. Slikti ir arī tas, ka ethernet ligzdai nemirgo lampiņas, jo izskatās, ka tādu tur nemaz nav. Attiecīgi nevar pateikt, kas notiek vai nenotiek.

Izbrīna tas, ka maršrutētājs ir dzīvs un mirkšķina ar lampiņām – lokālais tīkls strādā. Esmu nedaudz nesaprašanā. Pagaidīšu, kad telefonu sataisīs, tad bakstīšu tālāk.

Starp citu, varbūt kādam ir pieredze ar Dreambox iebūvētās tīkla kartes maiņu vai varbūt iespēju caur USB piespraust Wifi vai ethernet karti?

16 thoughts on “Dreambox 7000s tīkla karte nomira

 1. CART

  Tipiska problēma pēc zibens spēriena ar Dreambox. Vārga viņam ta komponente :(. Man ar šītāds joks sanāca – rūterim 2 porti čupā, viens ports downgreidojās uz 10 Mb/s un 600-jam drīmam lan mikrene pa pieskari. Skatījos kur dabūt mikreni – atradu ka no Maskavas var atsūtī pa 15Ls, bet beigu beigās aiznesu uz Lielvārdes ielu un par 28Ls parlodēja, pat ar pareizo Drīma MAC adresi.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  CART tas nav gadienā Ita veikals?
  http://www.zl.lv/portal/view.php?id=101307&rownum=4&lang=lv

  Es pie viņiem pirku savu sapņu kasti un šķiet, ka arī jauno DM800 varētu tur paņemt. 🙂

  Ja tie nav viņi, tad iedod lūdzu kontaktus.
  http://pods.lv/contacts/

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  Es domāju, ka nē. Neesmu gan līgumā ieskatījies, bet viņi diez vai parakstītos uz to, ka ir gatavi segt zaudējumus, ko ir nodarījusi dabas parādība caur viņu kabeļiem.

  Labi, ka vismaz modemu samainīja. Tagad jātiek galā ar telefonu – varbūt arī to nāksies nomainīt.

  Atbildēt
 4. Argh

  Bet dīvaini ka hubs vesels.
  man bija kas līdzīgs, kompim tīklene beigta, bet hubam arī.
  Spraužamās tīklenes izskatās daudz izturīgākas.

  Atbildēt
 5. Taka

  Remonts maksās kādus 30Ls, lētāk protams būs piešķiet WiFi USB.
  Vispār – DM-7000 jau ir sen novecojis, nebūtu laiks pāriet uz ko jaunāku? Piem DM-800 vai Kathrein UFS910? 😉

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Katy negribu, bet dm800 šobrīd nevar nopirkt, jo ražotne esot apstādināta dēļ brāķa, kamēr nenoskaidros vainu, tikmēr nebūs pieejami.

  Atbildēt
 7. Taka

  Es neesmu ne drīmu tirgonis, ne dīleris.
  Un lūdzu izbeidz vienreiz putroties starp DM-800 un DM-8000 – tie ir 2 atšķirīgi tjuneri ar dažādu CPU jaudu un dažādu funkciju klāstu.
  DM-800 ir oficiāli nopērkams gan šeit, gan Vācijā.
  DM-8000 vēl nav izlaists – beta testu stadijā.

  Vislētāk DM-800 var nopirkt ebay.de – 449 EUR (Latvijā vismaz tikpat Ls)
  Jau vairāki cilvēki no boot.lv tā ir iepirkuši šo tjuneri.
  Ja gribēji DM-8000 par “nieka” 899 EUR vajadzēja pieteikties DreamMutimedia lapā par beta testeri, viens foruma biedrs tā izdarīja un saņēma piedāvājumu DM-8000 iegādei.
  Tagad domā ko darīt, jo iepirkt beta dzelzi par tādu naudu… ir jābūt trakam sat entuziastam lai uz kaut ko tādu parakstītos, īpaši jau ņemot vērā ka softs ir zaļāks par zaļu…

  Ja par SD drīmiem es varētu piekrist ka tie tiešām ir savu uzdevumu augstumos, tad par HD drīmiem tā neteiktu. Gan Kathrein gan citi HD tjuneri (IP Box 900, IP Box 9000, Vantage 8000 un citi) ir daudz pievilcīgāki un tiem ir pilnvērtīga HDMI izeja. Jā, es labi zinu, ka HD drīmiem ir “spec” DVI izeja ar skaņu, bet īstas HDMI trūkumu drīmiem bāzīs acīs vēl ilgi.

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  Taka, ko nozīmē putroties? Kurā vietā es esmu teicis, kad tie ir identiski modeļi?

  Vienkārši padomāju, ka esi sajaucis kaut ko, jo es runāju tieši par DM800 HD iegādi un ar šo konkrēto modeli saistītām problēmām. Tas, ka tu iejauci iekšā vēl neiznākušo modeli DM8000 un pēc tam man sien klāt kaut kādu putrošanos… Nevajag man piesiet to, ko es neesmu teicis.

  Atbildēt
 9. Taka

  pārlasi pats sevi:
  “Taka, tad tu vari noorganizēt man tagad DM800 HD? Jo pagaidām tikai DM800 HD Latvijā ir pārdošanā. ;)”
  800 un 800.
  Lūdzu linku ar informāciju par DM-800 ražošanas problēmām jo visi man zināmie ir tieši par DM-8000, uz sitiena neko tādu par DM-800 atrast neizdevās.

  Ir daudz infas par dažādām problēmām ar DM-800, viņu softu, bet ne vārda par konveijeira problēmām. Šim modelim softs ir zaļš. Problēmu daudz. Ja patreiz ņemt kādu HD tjuneri, tad tieši Katrīnu, kuras softs jau vairs nav tik zaļš. Var jau protams gaidīt kamēr Viasats aplaimos ar HD kanāliem, uz ko es personīgi tuvāko pāris gadu laikā necerētu.

  Par DM-8000 konveijera problēmēmām gan tāda infa bija, bet par šo vēl neiznākušo modeli ir tik daudz baumu, ka tās ņemt vērā vispār nav jēgas, vismaz kamēr Dream Multimedia mājas lapā nav oficiālas informācijas par DM-8000 iznākšanu, es neuzskatu ka ir jēgas piebaroties ar baumām.
  Vienīgā infa par DM-8000 Dream Multimedia mājas lapā bija aicinājums pieteikties par beta testeriem, kura patreiz ir novākta.

  Atbildēt
 10. CooLynX Raksta autors

  Nu redz, pamanīji, tomēr, ka es rakstīju tikai par 800 un 800. Gribēju pavilkt uz zoba, kā arī nedaudz cerēju, ka varbūt tev ir gali vēl pie kāda izplatītāja, kas šīs kaste tirgo. A, ja nu kādam ir aizķērusies kaut kur noliktavā…

  Informācija nāk no izplatītāja Latvijā. Neredzu iemeslu kāpēc gan, lai viņš melotu. Vēl jo vairāk, ja es biju gatavs ņemt to dm800. Pagaidīsim, kad būs atrisinātas problēmas un atsāks ražošanu, tad visticamāk, ka arī informācija varētu parādīties.

  Atbildēt
 11. Taka

  Lai nu tā būtu. Tikai mani fascinē, ka šai informācijai nekur nevar atrast pamatojumu netā.

  Ļoti uzskrūvētās cenas dēļ neredzu jēgu šeit pirkt, jo DM-800 Latvijā maksā ap/virs 500Ls.

  Visi man zināmie cilvēki, kuri pirkuši DM-800, to darījuši caur ebay.de
  Viņu iespaidus var palasīt šeit:
  http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=96118

  Atbildēt
 12. ingus

  varbūt kāds zina kādu meistaru Rīgā, kurš var apskatīt manu Dream Multimedia DM 500-S.
  Neticu, ka ir tik ļoti sabojājusies, ka vajag pirkt jaunu,
  jo visu laiku darbojās un pēkšņi pati sāk izslēgties:(
  Ja ir kāda informācija tad lūdzu steidzami ziņojiet, jo esmu bezizejā:((

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *