Par 30 dolāru pārskaitījumu komisija 16 lati

Šodien forši ar Atomu uzrāvāmies uz komisiju par dolāru pārskaitījumu. Vajadzēja no vienas Latvijas bankas uz citu pārskaitīt 30 dolārus. Izrādās, ka šāda veida pārskaitījumi skaitās starptautiskie un par tiem ir attiecīga komisija. Manā gadījumā 16 lati.

Diezgan stulba sistēma, jo tāds pats pārskaitījums no latu konta maksātu tikai 20 santīmus. Pieļauju domu, ka viņi valūtas operācijas laiž cauri citai sistēmai, kas no bankām noplēš savu komisiju. Tā kā šīs operācijas ar valūtām nav tik daudz, tad arī ir jāliek tik liela komisija. Bet tie ir tikai minējumi – patiesību meklēt nebija lustes.

Nācās ieskriet bankā un iemaksāt skaidrā naudā. Neatceros, kad pēdējo reizi biju pārskaitījis kaut ko ne caur internetbanku. Jokaina sajūta.

25 thoughts on “Par 30 dolāru pārskaitījumu komisija 16 lati

 1. sunc

  jeb kuras valst valuuta paarskaitiijumos iet caur taas iisto maajas valsti, piemeeram paarkaititot usd ies caur ameriku bet ja ir vēlme pārskaitīt japāņu jēnas tās vispirm tiks aizskaitītas uz japānu pēctam uz kaimiņa vaņas kontu 🙂 tas ir neatkar’igi no bank’am un visa pārējā

  Atbildēt
 2. XQL

  Hansenes visi norekini iet caur Zviedriju un pec tam caur VISA vai Mastercard – ta ka visi norekini/pirkumi starp vietejam bankam (repektivi Hansabanka LV – Latvijas banka X ) tagad ari ir starptautiski

  Atbildēt
 3. Oc

  sunc: nope. Viss ir atkarīgs no tā, kur ir attiecīgais korespondents.

  No LV bankas uz LV banku labāk skaitīt LVL vai EUR. Tie iet pa lēto, jo LV ir LVL un EUR starpbanku norēķinu sistēmas.

  Atbildēt
 4. Glupais

  Caur Latvijas klīringa sistēmu iet tikai lati un nu jau kādu gadu arī eiro. Dolāri un cita valūta iet caur starptautiskām banku sistēmām, piem. SWIFT. Tamdēļ tāda maksa. Bet patiesībā jūs vēl lēti esat tikuši cauri.

  Atbildēt
 5. red

  caur swiftu var iet jebkura valuta, swifts ir tikai platforma. svarigi, kas ir clearing house katrai valutai. kartes piemeram clearo attiecigi visa vai masters, vienam ir europay, ja nemaldos, otram kaut kads cits. parex amex sistemas baze ir usd, kas attiecigi tiek clearots caur usd korespondentu.

  Atbildēt
 6. xxx2

  Bet kāpēc nevarēja pārkonvertēt USD uz ls, pārskaitīt ls un otrā galā pārkonvertēt atpakaļ uz USD?

  Nu labi – dursku zaudētu uz pirkšanas/pārdošanas kursa starpību, bet ne jau 17 ls vai laiku, kas patērēts ceļam un stāvot rindā….

  Atbildēt
 7. CAP

  Ja otrā galā bija USD konts, tad nekādu problēmu veikt maksājumu arī Ls, vienīgi saņemot banka automātiski veiks konvertāciju un viss.. USD kontā arī būs USD.. Es tā daru ar savu hipotēkas maksājumu EUR, ir man Ls (algas) konts Parex`ā un EUR (hipotēkas) konts Nordea bankā. Maksājumu sastādu latos, bet Nordea kontā nauda jau konvertējas EUR automātiski, komisija paliek parastā.. ~20s/atkarīgs no bankas.

  Atbildēt
 8. Edgars Letinskis

  Es pagaidaam izveelos shaados gadiijumos izveelos vai nu aizcilpot uz vienu banku iznjemt valuutu skaidraa naudaa un aiznest uz vajadziigo, vai arii skaitu sanjeemeejam LVL peec vajadziigaa kursa.

  Atbildēt
 9. ub

  nevajag jau muldēt: XQL: 2008.07.24 @ 23:46:14
  Hansenes visi norekini iet caur Zviedriju un pec tam caur VISA vai Mastercard – ta ka visi norekini/pirkumi starp vietejam bankam (repektivi Hansabanka LV – Latvijas banka X ) tagad ari ir starptautiski

  kādā sakarā ne karšu norēķini ietu caur karšu organizācijām???

  Atbildēt
 10. -

  federālās rezerves dabū kapeiciņu par katru dolāru pārskaitījumu.. ja negribat maksāt mistiskas komisijas, lietojiet normālu naudu vai manat naudu pa sentēvu metodei.

  Atbildēt
 11. kintu

  Tad ir gluži dabiski. ASV joprojām lieto papīra čekus, jo komisijas maksa par tiem ir precīzi $0.00, turpretī bankas pārskaitījums izmaksā $30. Lai gan ikvienam ir skaidrs, ka papīra čeku apstrāde bankām izmaksā daudz dārgāk nekā vienkāršs elektronisks pārskaitījums.

  Arī eirozonā pārskaitījumi ar eiro ir lēti tikai tāpēc, ka tā to nosaka ES direktīvas. Bet uz Latviju tie pagaidām neattiecas, un komisijas maksa ir gandrīz tāda pati kā dolāriem, pat ja pārskaitījums ir citu banku Latvijā. Pirms nestandarta operāciju veikšanas ir lietderīgi iepriekš ieskatīties bankas pakalpojumu cenrādī.

  Atbildēt
 12. StarRider

  Vecīt, visi pārskaitījumi USD, neatkarīgi no Tavas un saņēmēja bankas, iet caur US and A federālās rezerves sistēmu, kas čeko, vai Tu gadījumā neesi potenciālais Gvantanāmō bāzes klients, kurš gatavo terōristu uzbrukumu pasaules lieliskākajai valstij (US&A – Greatest Country in the World™). Atcerēsimies, kā sašūmējās divas pašmāju bankas – Multibanka un VEF banka, šķiet, kad tām pateica, ka norēķinus doļļikos vairs nevarēs veikt, jo kāds(-i) no šo banku klientiem nodarbojoties ar naudas atmazgāšanu.
  Un vispār, iesaku noskatīties krievu propagandas filmu «Be$cennij Dollar», kurā uzskatāmi pierādīts odiōzā K0rievijas politiķa Voloģas Ž. izteikumu patiesīgums: «Dollar, dollar, dollar – eto grjaznaja, zeļonaja bumažka!» 🙂
  Filma atrodama interneta dzīlēs.

  Atbildēt
 13. Grrr

  > Arī eirozonā pārskaitījumi ar eiro ir lēti tikai tāpēc, ka tā to nosaka ES direktīvas. Bet uz Latviju tie pagaidām neattiecas, un komisijas maksa ir gandrīz tāda pati kā dolāriem, pat ja pārskaitījums ir citu banku Latvijā.

  Nosacīti neattiecas. Hanzenē, piemēram, pārskaitot EUR ir opcija izvēlēties eirozonas maksājumu vai ko tādu — tur ir lētākas naudiņas, bet man radās iespaids, ka HB ar nolūku ir samudžinājuši interfeisu, lai lietotājs nesaprastu, kuros gadījumos viņš to drīkst.

  Atceros, kkad ap 2001/2002.g. iznāca ES direktīva par to, ka maksājumiem EU starp bankām jābūt vispār bez komisijām! Bet kas no tā visa iznāca un vai tā direktīva ir spēkā, neesmu izsekojis līdzi.

  Atbildēt
 14. muu

  paypalam ir taada lieta ka vinjam ir pashams savs valuutas kurs , kuraa arii jo lielaakas sumas jo vairaak zaudee no taa vinji pelna .

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *