Googlei pieprasa lietotāju datus no YouTube

Viacom tiesātājas ar Google un pieprasa datus par lietotājiem, kas kaut reizi ir lietojuši YouTube servisu.

SAN FRANCISCO (AFP) — A US judge has ordered Google to expose to Viacom the video-viewing habits of everyone who has ever used YouTube in a decision condemned by the Internet giant and privacy advocates.

Toreiz, kad Google nopirka YouTube bija jau skaidrs, ka izklaides industrija viņus neliks mierā.

Viacom’s goal could be to reach into Google’s deep pockets for royalties for videos played on YouTube.

Viacom, however, said it had no choice but to sue after “a great deal of unproductive negotiation” failed to curtail YouTube’s “unlawful business model.”

Zināmā mērā es piekrītu Viacom par to, ka internetā cilvēki publicē ar autortiesībām aizsargātus materiālus un tālāk šis materiāls bez jebkādiem šķēršļiem turpina ceļot pa interneta plašumiem. Šajā gadījumā ieguvējs ir Google. Loģiski, ka autortiesību turētāji ar šādu notikumu gaitu nav apmierināti un pieprasa savu daļu. Problēma ir diezgan nopietna un ar laiku tā skars arī citus servisus.

8 thoughts on “Googlei pieprasa lietotāju datus no YouTube

 1. nosaukums

  principaa tas itkaa tiek dariits lai pieraadiitu ka copyraitotos kontentus biezhaak skataas nekaa amatiervideo… pienjemu ka tad buus vieglaak piebeigt taadus pasaakumus kaa http://www.jogli.com/

  Atbildēt
 2. kas

  marcis: Cik saprotu, tur jau tā lieta, ka neviens negrib maksāt darba īpašniekam/tiesību turētājam. youtube jau saka, paprasiet – mēs visu izdzēsīsim, bet satura īpašniekiem jāalgo cilvēku komanda, kas katru dienu, simtos vietņu iet cauri un meklē klipus no tv seriāliem, etc. Google un citi pelna naudu tieši uz šo aizsargāto materiālu, ne jau “kā es vakarā tēju dzēru”.

  Atbildēt
 3. andris

  youtube notiekumos teikts ka nedriikst likt copyrighted materiaalu un ka pa taa noteikuma paarkaapumu ir atbildiigs video ieliceejs. Peec suudziibas sanemshanas video tiek aatri vien izdzeests un, ja tas atkaartojas, youtube blokee lietotaaja kontu.
  Ja tiem nabagiem kuru autortiesiibas tiek paarkaaptas nepietiek ar to ka video tiek izdzeests, maksimaalais ko shii driiksteetu prasiit – info par video ieliceeju (nevis info par visiem youtube lietotaajiem), tas buutu godiigi ka youtube ar tiesas pieprasiijumu taadu info izsniedz… un tad lai shie tiesaajas ar iisto vaininieku…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *