Blogus lasa vai raksta 151 000 Latvijas iedzīvotāju

TNS ir pieķēries pētīt Latvijas interneta blogus. Pēc pēdējiem datiem 8% no Latvijas iedzīvotājiem, ja ne raksta, tad vismaz lasa tos.

Kopumā blogus pēdējo 7 dienu laikā ir lasījuši vai rakstījuši vidēji 8 % jeb 151 000 Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā. TNS Latvia preses un interneta projektu vadītāja Elīna Krūze norāda, ka visbiežāk blogu lasītāji un rakstītāji ir vecumā no 15 līdz 39 gadiem, bet pēc nodarbošanās visbiežāk tie ir gan skolēni un studenti, gan arī dažādu līmeņu vadītāji.

No vienas puses, atšķirība ir diezgan liela, lai jauktu to vienā katlā, bet no otras, ja nav citu datu, tad labi, ka ir noskaidrots vismaz tik daudz.

14 thoughts on “Blogus lasa vai raksta 151 000 Latvijas iedzīvotāju

 1. Agnis

  Interesanti vai tiešām ir cilvēki, kuri raksta blogu, bet nelasa citus blogus…
  Vai arī, iespējams, sava bloga lasīšana arī var tikt klasificēta kā bloga lasīšana…

  Tad formulējumam zūd jēga – būtu rakstījuši vienkārši – blogus lasa tik un tik ļaužu

  Atbildēt
 2. artisare

  Noteikti lielai daļai no aptaujātajiem nemaz nav īsti skaidrs, kas ir blogs. Šo vārdu zin daudzi, bet nozīmi šķiet tikai retie. Ir gadījies vairākkārt saskarties ar situāciju, kad cilvēki par blogu dēvē to, kas nu nemz nav blogs. Un vēl vairumam ar blogu noteikti saitās kāda diena.lv sadaļa vai nozare.lv

  Atbildēt
 3. andrisp

  “Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 1508 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.”

  Ta nu gan – ja jau nu aptaujaa datorlietotaajus (es taa pienjemu), tad jau nav briinums, ka ~140 no pusotra tuukstosha buus saskaarushies ar blogiem.

  Vispaarinaat peec tam sho procentu uz visiem Latvijas iedziivotaajiem ir vienkaarshi stulbi. 🙂

  Atbildēt
 4. kas

  #3 piekrītu. Par blogiem tiek saukti gan dienas portāls, gan nozare. Bet cik skatos, ka visi bloger-īši šodien par to raksta, tad nu gaida to 151 000 cilvēku pieplūdumu, cerams, ka vēl nav paņēmuši kredītu un neupgriedo serverus ;))
  Jo ņemiet vērā, ka par “avīzi” uzskata 5 santīmus un Rīgas santīmu. Vēl tikko tā iznāca, man bija draudzene no TNS (citādi saucās), kura smīnēja – Rīgas santīms (laikam bija 1 avīze) lasītākā avīze Latvijā. Vēl jau viena lieta ir avīzes publika.

  Mani daudz vairāk pieķēra tas, ka par N procentiem vairāk internetam pievērsušies “ekonomiski neaktīvi”, laikam tie, kuriem nav maze ko mutē likt. Droši vien delfiem pievērsušiem ;))

  Atbildēt
 5. Artis

  raksta tik cilveeki blokgus, cik blogu ir, tur nevajag tns, lai to noskaidrotu. Un ja reiz viņiem termiņš ir 5 dienas, tad lielākā daļa blogotāju blogus nereksta, jo atzīmējās retāk kā reizi nedēļā.
  Kādi pārdesmit blogotāji laikam sanāks.

  Atbildēt
 6. ssam

  @ #6 Nu nepareizi pieņem, šī aptauja ir reprezentatīva, kas attēlo visus Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15-74. Kur Tu redzeji, ka būtu teikts “aptaujāja datorlietotājus”. Tipa nesenā interneta aptaujā noskaidrojās, ka internetu lieto 100%, ja? 🙂

  Atbildēt
 7. lasiitaaja

  ne visi kas lasa blogus arī tos raksta. tur droši vien domāts tie kas tikai lasa citu blogus + tie kas gan lasa citu blogus + vēl raksta savējos :).

  Atbildēt
 8. Bubliks

  arvien mazāk lasu blogus.. muļļāšana vien ir….
  labāk apskatos filmu, pabraukājos ar velo…. enjoy life, not internet 🙂

  Atbildēt
 9. kas

  Veca aptauja ir kā labs vīns, stāv tik ilgi, kamēr atkal kļūst aktuāla, vēl jau tikai 6 mēneši palikuši līdz nākamai preses abonēšanai! ;DD

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *