Linksys WRT54G firmware – Tomato 1.19

Pēc lasītāju ieteikuma kopš pagājušā gada esmu pārgājis uz Tomato firmwari. Lai arī sākumā bija diezgan grūti pierast pie izvēlņu izkārtojuma un loģikas, tomēr tagad jau esmu ar to apradis.

Pirmdien iznāca jauna maršrutētāja Linksys WRT54G (der arī citiem modeļiem) firmwares versija Tomato 1.19. Stulbi sanāca, jo tikai svētdien es uzliku 1.18 versiju, kurai viens no jaunumiem bija tas, ka pie laika zonas konfigurācijas esot parādījusies arī Latvija. Paldies jāsaka Klaidam, kas par to parūpējās. Nu neko darīt. Šodien izdomāju, ka ir jāuzliek tā pēdējā Tomato 1.19 versija. Uzliku. Pagaidām strādā.

17 thoughts on “Linksys WRT54G firmware – Tomato 1.19

 1. Atoms

  zigmund, vai šim 532 routerbordam ir arī wifi ? 🙂 man arī drīz būs jāņem routerboards, jo būs mājās jāveido backbone, ko parastie linksys neprot.

  Atbildēt
 2. zigmunds

  Viņš ir universāls. Protams, ka ir arī wifi. Tur ir viss ko vēlies Proxy Queues VPN. vienu vārdu sakot http://www.mikrotik.com

  Atbildēt
 3. Vilx-

  Paklau – pastāstiet man vienu lietu. Kāda jēga to firmwari tik bieži updeitot, un satraukties par viņas menjūžiem? Jūst to routeri katru dienu pārkonfigurējat, vai kā? Man mājās arī stāv viena līdzīga kastīte (lai arī no kāda lēta ražotāja bez īpašām extrām), bet es viņu vienreiz nokonfigurēju, un kopš tā laika vairs neesmu aizticis.

  Es saprotu, ka varbūt sākumā, pie iegādes, varētu tur nomainīt uz kaut ko, kas dod papildus fīču, kas nav oriģinālajai firmwarei – bet pēc tam kur jēga mainīt dažādas firmwares utml?

  Atbildēt
 4. japets

  Piekrītu Vilx-.
  Man tas pats linksys, ņēmu ar domu, ka būs iespēja “hakot”. Bet, kā no laika gala ar defaulto softu nokonfigurēju, tā bez problēmām strādā vēl šodien.
  Apgreidoties tikai tādēļ, lai pēc tam būtu neaizmirstams sekss, ja kaut kas neies? 😉

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  Šī ziņa bija vairāk, lai cilvēki zinātu, ka ir tāds Tomato, jo man te paziņas un rada gabali arī to lieto. 😉

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  »» Routers that are known to work with Tomato:

  * Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS (no USB support)
  * Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54, WZR-G54, WBR2-G54, WBR-G54, WZR-HP-G54, WZR-RS-G54, WZR-RS-G54HP, WVR-G54-NF, WHR2-A54-G54, WHR3-AG54
  * Asus WL500G Premium (no USB support), WL500GE
  * Sparklan WX6615GT, Fuji RT390W, Microsoft MN-700

  This will not work on Linksys WRT54G/GS v5 or newer WRT54G/GS routers.

  Iz: http://www.polarcloud.com/tomato#readme

  Atbildēt
 7. Master

  Nu apgreidoties tikai delj versijas mainjas nav prata darbs – starp citu to arii kada linksys manuaali biju lasijis-ja uzlikta 3rd party firmware iet ok, nav jegas apgreidot un iekulties kada nestabila starpversijaa..

  P.s kadu 3.x dzirdu par tomato. hvz negribas risket paluret kas tas taads

  ieksh wrtg klasija ir DD-WRT – kas liekas visspeciigakais no laikiem kad experimenteju ar firmwareem

  Atbildēt
 8. zupa

  CooLynX, ar ko tas Tomato tā atšķiras no oriģinālās firmwares? Respektīvi, kuras fīčas Tu izmanto, kuras nav oriģinālajā firmwarē?

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  zupa, palasi iepriekšējo rakstu. Es oriģinālo palietoju labi, ja divas dienas, jo mani interesēja kaut vai SSH pieeja un statiskā IP adrese. Nezinu, kas šobrīd ir pieejams oriģinālajā versijā.

  Stāsts ir vienkāršs – ja tevi kaut kas neapmierina esošajā, tad maini to.

  Atbildēt
 10. goga

  to Sapnix
  no offence, bet tas ir tāpēc, ka 7 versija patiesiibaa ir pati švakākā, vismaz bleķu ziņā, baltcom nesen tieši par šiem rakstīja, ka karās augšā utt.
  http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware/Linksys/WRT54G?highlight=%28OpenWrtDocs/Hardware/Linksys%29

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *