Programmatūras izstrādātāji uzspiež galalietotājiem savus noteikumus

Nacionālā patērētāju padome (National Consumer Council jeb NCC) ir apsūdzējusi 17 kompānijas, tajā skaitā Microsoft, Adobe un Symantec par to, ka tās izmanto negodīgus galalietotāja licencēšanas noteikumus (end user licence agreements jeb EULA).

The NCC looked at 25 software packages and said that in 17 instances, the packaging did not tell potential buyers they would have to sign an EULA in order to use it.

While some contained the EULA inside an instruction manual, or let it be read online, this was only after the software had been bought.

“This means that consumers are unable to make informed decisions before they buy a product, yet are being forced to take on an unknown level of legal responsibility,” said the NCC.

Teātris ir tikai sācies un lielās kompānijas vēl nav redzējušas apsūdzības rakstus. Tuvākajās dienās būtu jābūt arī oficiālajām atbildēm un pēc tam visticamāk, ka lielie programmatūras giganti arī ieviesīs kārtību ar licencēšanas noteikumiem.

Ar saiti padalījās vova.

17 thoughts on “Programmatūras izstrādātāji uzspiež galalietotājiem savus noteikumus

 1. bush

  tur ir pat vēl foršāk. ka galalietotājam nav ne mazākās sajēgas, ko viņš paraksta, ja nosacījumi izplešās uz 10 lapām un vairāk. un ir arī par to, ka galalietotāja tiesības un turētāja tiesības ir ļoti ne…..vienādas.

  jauki, ja šīs divas lietas sakārtos.

  Atbildēt
 2. Vilx-

  Bļins, nu cik var braukt augumā tiem programmizstrādātājiem?! Ir jau arī pamatotas tiesas prāvas, bet šitās pēdējās dzirdamākās jau ir vienkārši absurdas! Microsoft vietā es jau sen būtu pateicis – daudz leksieties, atsauksim visas savas licenzes no Eiropas. Domāju, ka ātri vien visi nomierinātos, jo zaudējumi pārejot VISUR prom no M$ produktiem būtu daudz lielāki, nekā atļaujot, piemēram, M$ tirgot Media Playeri kopā ar Windows. Principā tas vienkārši sagrautu ekonomiku, manuprāt.

  Atbildēt
 3. eses

  Ja arī viņi atsauktu, tad ko tas mainītu? Eiropa kopīgi varētu uzlikt jeņķiem mīksto un pateikt, ka uz M$ softu Eiropā autortiesības neattiecas. Rezultāts – M$ got PWND by EU.

  Atbildēt
 4. Grrr

  Pati ideja, ka programmatūra ir beztermiņa nomā, ir drusku perversa. Protams, es varu tai atrast arī man kā lietotājam derīgus momentus, bet pārsvarā tas tomēr ir ražotāja prīmuss.

  Atbildēt
 5. brutalis-vertikalis

  Vilx, a tu pamēģināji izlasīt par ko ir runa? Tev pārtulkot un varbūt vēl nolasīt priekšā kā mazam bērnam?

  Atbildēt
 6. Vilx-

  Es (protams) neesmu EULA lasījis, bet vai tur tomēr nav tāds punkts, ka M$ var bez brīdinājuma un paskaidrojumiem atsaukt savu licenzi? IMHO parasti ir.

  brutalis-vertikalis: Par šo gadījumu saprotu ļoti labi. Un joprojām uzskatu, ka šī prāva ir kaut kas līdzīgs kā gadījums, kur tante McDonalds applaucējās ar karstu kafiju, un pēc tam iesūdzēja šo ēstuvi tiesā par to, ka lūk uz krūzītes nebija uzrakstīts “uzmanību, karsts”.

  Sorry, bet tas pat katram bērnam skaidrs, ka pērkot licenzētu programmatūru būs jāpiekrīt licenzes nosacījumiem. Un tagad tiesāties par to, ka tas nebija uzrakstīts uz kārbas!? Tā arī mēs nonākam līdz tik skumji anekdotiskiem brīdinājuma paziņojumiem, kā, piemēram, uzrakstam uz motorzāģa “neapturēt ar rokām vai citiem locekļiem”.

  Atbildēt
 7. Normunds

  bled, nu gan tirš.

  http://www.adobe.com/products/eulas/

  mrako$ofta lapā nelīdīšu un nemeklēšu.

  Un pievienojos Vilx – šis izskatās pēc kārtējā svepstiena par to ka uz krūzītes achtung, uwaga, beware, cofee might me hot, drink carefully bija rakstīts pārāk maziem burtiem.

  Atbildēt
 8. Agggggrrrhh

  Esmu vairākas reizes runājis ar Sigmanet darbinieku, bet man tā arī naf tā lāga pielecis kas ko tur dalījās un kurš par ko tagad atbildēs.
  Cik pa pālim atceros.. viens no tiem sūdiem nodarbosies ar Hostingu un DNS uzturēšanu.. otrs ar interneta provaidēšanu.
  Moš pa pālim pārklausijos.. Jāpiezīmē ka X persona arī nebija gluži skaidrā.

  Atbildēt
 9. Agggggrrrhh

  Starp citu.. tam sūda kantorim kaut kad beigsies kūlais līgums par monopoltiesībām uz LV zonu 🙂
  Domāju ka tai brīdi LV domeini strauji kritīsies cenā.
  SN jau ar naf muļķi.
  Tuvojās termiņa beigas.. jamie hujakš 50% atlaidi.
  Cilvēki NEZIN ka drīz tie domeini maksās 5Ls gadā…
  ooooo baigā atlaida.. un grābj. Grābj sūdus, jo domā ka pa lēto. A reāli.. SN apmet visus kā pēdējos Ansīšus.

  Atbildēt
 10. guntisdk

  Tas, kā un ko raksta Agggggrrrhh, šķiet dikti pazīstams un agrāk jau manīts stils. Šķiet šim cilvēkam ir ļoti grūti sadzīvot ar savu tukšpaurību un reizē apziņu, ka ir ļoti gudrs un izglītots cilvēks.

  Atbildēt
 11. ZBH

  atrodiet, plz, M$ lapaas peedeejo OLP teksts. man pirms gad-diviem nesanaac.

  par M$ EULA – reku no W2K instalaacijs disk (originaalaa):
  Termination. Without prejudice to any other rights, Manufacturer or MS may cancel this EULA if you do not abide by the terms and conditions contained herein.

  kaaroch, kameer es shiem, kaut arri negribiig, bet paklaujos, neko vin nevar atsaukt. a juuzer vairaak vai mazaak izteiktaas likumdosans iniciatiivs shii EULA nevar ierobezot.

  un, atvainojiet, pionier, bet arri shajaa laucinaa pienaacs laiks ieviest kaartiib. sen jau.
  naakamais sols buut piespiest razotaajs labot sav suud konstrukcij kluuds, lai buut taads pat ordnings kaa ar buuveem, auto un loteneem.

  Atbildēt
 12. Normunds

  zbh,

  http://www.microsoft.com/licensing/programs/open/default.mspx

  un eula tur arī ir.

  palieku pie domas, ka šī ir vētra ūdens glāzē, ne M$, ne Adobe neslēpj savus eula.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *