PDF 1.7 kļūs par ISO 32000 standartu

Adobe blogā raksta par to, ka balsošanā ar 13 balsīm par un 1 pret ir nolemts, ka PDF 1.7 kļūs par ISO 32000 standartu.

Office Formats

Francija bija tā vienīgā valsts, kas balsoja pret un Krievija atturējās.

Balsotāju saraksts.

Countries voting positive with no comments:  Australia, Bulgaria, China, Japan, Poland, South Africa, Spain, Sweden, Ukraine. (9)
Countries voting positive with comments: UK (13), USA (125), Germany (11), Switzerland (19).  (4)
Countries voting negative with comments: France (37). (1)
Countries abstaining: Russia (1)
Italy sent comments but is not a voting (P) member.

Total votes 14.

13 Positive is 93% (must be > 66.6%)  1 Negative is 7% (must be < 25%).  Clear winner!

Nojaušot, ka būs ODF formāta piekritēju komentāri, atradu rakstu par šiem formātiem. Neliels citāts ar galveno domu. Bilde bija redzama augstāk.

I have been repeatedly asked if ODF will wipe out PDF. I guess it is a reasonable question, but I suppose I know too much for it to sound reasonable to me. Using some old fashion terminology, ODF is a word processor format used to save a document while you go to lunch.  PDF is a communications format used to send information between people.

Daži vārdi par līdzīgu formātu CDF. Lasāmviela par šiem formātiem Adobes Inside PDF blogā.

Man ir pārliecība, ka PDF ir ideāls formāts. Pie tam aiz tā stāv Adobe ar savu naudas maisu. Ja šis formāts ir labi dokumentēts, ļauj cilvēkiem izstrādāt savus produktus, neliek šķēršļus un neapliek ar mistiskām maksām, tad kāpēc gan ne.

10 thoughts on “PDF 1.7 kļūs par ISO 32000 standartu

 1. Knaģis

  Vēl jau ir XPS… Nezinu gan cik tas attīstīsies, jo liela ieguvuma, atskaitot vienkāršu iespēju manipulēt ar bildītēm (atzipo, replaco, sazipo) šim nav – katrs simbols aprakstīts vektoros, līdz ar to ar roku taisīt nevar un tad jau nav starpība – XPS vai PDF.

  PDF lielākā bēda ir tas, ka pats Adobe nepiedāvā izstrādātājiem bibliotēkas dažādām valodām, lai ģenerētu PDF failus. Jāizmanto third party risinājumi, kas reizēm maksā milzu tūkstošus.

  Atbildēt
 2. Pēteris Krišjānis

  Microsoft var spuroties cik tīk, bet PDF _ir_ industriālais standarts printēšanai/attēlošanai gatavo dokumentu vidū (Tie kuri strādā presē/reklāmā, ļoti labi zin to). Salīdzināt ODF un PDF ir tā kā brāļus – abi labi, un abiem savas īpašības, kas viena otru var papildināt. PDF arī ir viens no populārākajiem formātiem, kādā tiek publicētas lietas internetā – un tas ir labi. ODF es joprojām redzu kā glabāšanas formātu, un PDF – kā publicēšanas formātu.

  Katrā ziņā ļoti labs solis no Adobe, kas saprata, ka nav jēgas vairs turēt PDF tik ciešā pavadā un ka ir vērts censties standartizēt šamo. Pēc šī soļa Microsoft centieni standartizēt OOXML par katru cenu izskatās vēl nožēlojamāki. Un es nerunāju par XPS, kuru reāli atbalsta divi viens vendors (printeros). Starp citu, jau tagad HP visiem PS printeriem uzreiz klāt nāk PDF 1.4 atbalsts – t.i. tu vari strīmot PDF failu praktiski uz printeri un nav vajadzīgs drivaks.

  Knaģis – izmanto Poppler bibliotēku (GPL), kas ir attīstījusies ļoti nopietni un atbalsta daudzas lietas, kas nepieciešamas programmās, formas, grāmatzīmes, utt.

  Atbildēt
 3. Pēteris Krišjānis

  petruha: nevis Adobe aizliedza, bet Microsoft izspēlēja, ka Adobe tā ir teikusi, kaut īstenībā tas neatbilda patiesībai. Microsoft vienkārši nevēlējās atbalstīt konkurējošo formātu. Stāsta beigas.

  Atbildēt
 4. gusc

  Neesmu nekad taa isti iedziljinajies pashaa PDF standartaa (vai vinjsh labs vai kreiss), bet vienu gan zinu Adobe ar savu naudas maisu nevar atslogot liikaas programmetaju rokas – Adobe Reader ir pasaules ne-optimizetakais softs. Paldies dievam ir arii aatras alternatiivas.

  Atbildēt
 5. svii

  r21vo, Foxit ir plusi tad kad vajag lasīt failus, kas satur tikai teksta failus un Adobe vispirms salādē atmiņā visas nepieciešamās lietas un tad tikai sāk strādāt. Mans PC ir ļoti lēns un tās atšķirības varu vērot tieši… Ir gadījies, ka Foxit Reader nepareizi parāda pdf failus. Vispār, lietoju gan Foxit gan Adobe, bet ar ātrāku proci, Foxit droši vien nelietotu… :/ Man viņš atgādina vienu freeware bilžu skatīšanās programmu, kas nebija slikta, bet tomēr lietoju ACDSee.

  gusc, uz Symbian AdobeReader ir pat ļoti optimizēts… Pārēje Adobe produkti ir diezgan dārgi, bet tas laikam nav pie šīs tēmas.

  Atbildēt
 6. Shadowbird

  petruha: Ja atmiņa neviļ, MS un Adobe jau no sākuma bija vienojušies, ka PDF atbalsts būs atsevišķi instalējams komponents Office 2007 gala vesijā. Taču beta versijā viņi piemeta šo komponentu klāt jau standarta instalācijā, un, kad cilvēki sāka prasīt, kāpēc gala versijā nav – atbildēja, ka Adobe uzstādījusi tādu noteikumu, ka tam jābūt atsevisķi instalējamam komponentam. Rezultātā radās mīts par to, ka Adobe negribēja atļaut PDF supportu ofisā.

  Atbildēt
 7. Shadowbird

  A par pašu raksta tēmu – ir jau tā, ka PDF nu jau ir de facto standarta dokumentu apmaiņas formāts, vienīgi es vēl cerēju, ka radīsies vai nu kas jauns, vai esošais tiks uzlabots, lai neaizņemtu tik daudz vietas… 50-100 KB ofisa dokuments top par 400 KB PDFu… Ja jau tas ir dokumentu apmaiņas formāts, tad izmēru samazināšanai būtu jābūt puslīdz prioritārai, IMO.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *