Firefox 3 Beta 1

Firefox 3 Beta 1 ir palaista tautās testēšanai.

Firefox 3 beta 1

Galvenais ir atcerēties vienu būtisku lietu, ka tā ir tikai testa versija.

Firefox 3 Beta 1 is a developer preview release of Mozilla’s next generation Firefox browser and is being made available for testing purposes only.

Es pēdējo nedēļu mājās sēžu uz jaunākām Firefox 3 prebeta versijām, kas tiek katru dienu automātiski atjaunotas un teikšu, ka tur ir šis tas uzlabots. Savu personīgu apsvērumu dēļ mājās biju atstājis Firefox 1.5 versiju un tagad praktiski jau esmu nomigrējis uz Firefox 3 testa versijām. Šo versiju vēl neesmu paspējis notestēt.

Par tām prebetām varu teikt, ka jūtamu atšķirību ātrdarbībā neredzu. Ir gandrīz vienalga vai 3, vai 1.5 versija. Abas divas versijas rij procesoru uz Flash un atmiņu nejēgā. Principā prebetām ir jau agrāk novērots trūkums – pēc kāda laika tās vienkārši neatbild uz pieprasījumiem. Piemēram, esmu atvēris kaudzi ar cilnēm (tabiem) un domāju vērt vēl kaut ko vaļā, tad redzu, ka nekas nenotiek. Cilne atverās, bet lapu nelādē. Nekas cits neatliek kā vērt ciet un vērt vaļā. Verot ciet neparādās paziņojums, ka ir atvērtas vairākas cilnes, lai gan ķeksītis ir savā vietā.

Vispār jau tur varētu rakstīt gari un plaši, bet visādi nieciņi un knifiņi, kas ir parādījušies iekš Firefox 3 liedz man migrēt atpakaļ uz Firefox 1.5. Tā kā tās prebetas kļūdas, kas tiek novērotas, ir paciešamas, lai izmantotu tos jaunievedumus, kas ir parādījušies.

Ja būs luste, tad līdz fināla versijai uzcepšu savu apskatu. Firefox 3 noteikti pārspļaus Firefox 2, jo Firefox 1.5 jau esmu nolicis plauktiņā.

18 thoughts on “Firefox 3 Beta 1

 1. maijs

  Pats galvenais uzlabojums Firefox 3 priekš Apple datoriem ir tas, ka tiks izmantots Quartz Quickdraw vietā, kas nozīmē, ka fonti tiks attēloti normāli. Paskatoties ar Firefox2 uz maca tvnet.lv krievu valodā drebuļi skrien pāri.

  Atbildēt
 2. 2sdx

  Ja Firefox 3 Betā strādātu arī kaut kāda veida bookmarki, tad varētu arī migrēt uz viņu… citādi ne sūda nav vērts – vai nu man kaut kāds gļuks no vecām versijām… un nesaderība ar profiliem… Nu nekas… pagaidīsim nākamo betu vai pilno versiju

  Atbildēt
 3. Kirurgs

  Nus, es esmu licis FF3b8 gan uz Windiem gan Linux, abos – nekadu problemu ar profiliem, rulle gan FF2 gan ari 3…

  Uz Linux startups ir uzlabots visai butiski!
  Tas ka proci uz Flash ed, tas gan sviesc, uz Windos ir mazliet labak ka Linux…

  Javascript uz Linux zen FF2 ari zem katras kritikas, Opera rulle ar 2x mazak resursiem… Kad piedabusu User Ageent Switcher uz FF3, varesu pateikt vai ar JS ir palicis labak…

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  andrisp, vairāki iemesli. Būtiskākais bija tas, ka dēļ Gmail notifyer leca laukā vairāki paroļu dialogi, kā arī vēl pāris lietas. Darbā lietoju FF2 un mājās FF1.5 (tagad jau FF3 beta), bet būtisku atšķirību nejūtu. Tad kāpēc kaut ko mainīt, ja viss strādā?

  Atbildēt
 5. Bo

  cilnes, blje 😀 nu vispaar man uz FF 2 versijaam arii biezhi vnk never lapas valjaa.. citreiz var atveert caur googli spiezhot kaa uz linkiem, bet citreiz viss apstaajas

  Atbildēt
 6. rob

  nu nez vismaz savejos extensonus esu pielagojis prieksh shis FF3beta , visi darbojas ok, un pats FF3 darbojas atraak, vrb taa ari tik liekas, bet izmainjas kkadas ir…

  Atbildēt
 7. japets

  Man jau šķiet, ka tā ir tukšu salmu kulšana par to “ātrāk/lēnāk”.
  Ja sistēma noslogota, dajebkurš strādās lēnu, ja ne, tad bremzi nejutīs nevienā versijā.

  Atbildēt
 8. Vaards

  > Firefox 3 noteikti pārspļaus Firefox 2, jo Firefox 1.5 jau esmu nolicis plauktiņā.

  Es pat atļaušos pieminēt vienu citu lietu, kas ir svarīgāka par visām tām firefoksu knibināšanām, kas te tuvējos gados vispār notikusies (nu tas tā, no mana skatu punkta bija teikts :D). Tagad dažiem jaunajiem un krutajiem monitoriem (cenās stipri virs 1000$) parādāmo krāsu spektrs pārsniedz pierasto sRGB standartu. Bet kā izrādās neviens softiskais kontenta rādīšanas tūlis (izņemot Safari brovseri un Adobe Fotošopu u.c. spec programmas) krāsas nerāda pareizi. Tādejādi noperkot krutu monitoru, tas monitors tās nenoteiktās bildes krāsu vērtības vilks līdz tādām robežām, kādas viņš spēj parādīt – lasi, viss XP IE u.c. to kontents izskatīsies nenormāli nepareizi pārkrāsots.

  A vot jaunā Firefox beta nevis “pieņem”, ka viss ir sRGB (jo monitori līdz šim nespēja parādīt vairāk par šo), bet šams lasīs bildīšu ICC profilus – tādejādi smukās bildes būs smukas, bet visādas parasto cilvēku bildes būs tādas, kādām jābūt.

  Vot šis ir mega iemesls, lai Vilnis pārietu uz FF 3.0 i aci nemirkšķinot 😉

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  Vaards, vari pierakstīties uz šo ierakstu.
  Add cms (Color Management) support to Mozilla
  https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=16769 vai arī http://www.mozilla.org/projects/colorsync/

  Pagaidām vēl nav ieviests, bet plosās un prasa uz FF3.

  Atbildēt
 10. coolman

  vieniigais, kas man uz ff2 besii, tas ka verot valjaa pdf failus, nez kaapeec ff vnk nofreezo :/

  nez man vieniigajam taada probleema? 😀

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *