Zemene cīnīsies par savām tiesībām

Turpinot tēmu par Rītdienā publicēto bildi, kas tika aizgūta no Zemenes bloga. Šodien viņa ir atgriezusies no mini atvaļinājuma un izskatās, ka gatavojās kautiņam.

Nobeigumā piebildīšu, ka tika zvanīts juristam, lai pakonsultētos šajā jautājumā, un tieši šobrīd viņš nodarbojas ar ļoti līdzīgu lietu, tiesa gan, viņš ir aizstāv avīzes intereses. Gaidu zvanu, lai uzzinātu lietas atrisinājumu, un tad, izejot no rezultāta, jādomā, vai vērts “Rītdienas” lietu bīdīt caur tiesu vai arī  tikai pabiedēt ar iespējamo tiesas prāvu, lai panāktu savu.

Tā kā izskatās, ka neviens nav nometis plinti krūmos un viss notiek.

8 thoughts on “Zemene cīnīsies par savām tiesībām

 1. andris

  nu gan … deel vienas bildes taisiit taadu kaski… Veel saprastu, ja bilde butu privaata rakstura (piem. draugi nobildeeti uz vecriigas fona), bet te tik ainava… vieniigais iemesls noteikti ir no taas aviizes naudu izspiest.
  Ja gribi bildes likt internetaa, bet negribi lai jel kaads taas izmantotu, vismaz parupeejies par to – uz bildeem uzraksti no kurienes taas naakushas un ko ar taam nedriikst dariit.

  Atbildēt
 2. gerard

  Lai veicas!
  To #3 : Ja kāds to bildi izmanto savam prieciņam – izdrukā un liek pie sienas – pieņemu, ka nevienam nebūs pretenzijas. Da kaut vai wallpaperi uz desktop uzliek. Bet kantorim, kas autortiesību lietas zina un pats baksta to neievērotājus, taču taisa peļņu uz zagtas bildes rēķina – nu nav tas smuki un kur nu vēl pareizi. Es gribētu redzēt, cik ļoti daudz atļaujas no photosigh, trekearth un citām publiskām galerijām ņemt bildes, likt komerciālos izdevumos un kā tas viņiem beidzas.

  Atbildēt
 3. kas

  Vispār jau zemene īsts iesācējs. Pirmais vienmēr ir ierakstīta vēstule no juridiskā kantora ar draudiem satikties un parunāt, vai tikt iesūdzētiem tiesā, un nav tur nekas jāgaida, tur ir vienkārš autortiesību pārkāpums.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *