Uzlauzta Valsts policijas mājaslapa

Kamēr admini atpūtās saulainajās brīvdienās, tikmēr ļaunie urķi paspēlējās Valsts policijas mājaslapā.

LETA raksta, ka mājaslapā esot atstāts skanīgs teksts:

Bet lai nu kā – sveiciens Valsts policijai! Jauku dieniņu!

Kāds no VITA darbiniekiem dabūs pa mizu.

VP preses pārstāve Zane Maskaļonoka aģentūrai LETA pastāstīja, ka VP mājaslapu ir izstrādājusi un uztur Valsts informācijas tīkla aģentūra (VITA). Jau šā gada sākumā VP Kibernoziegumu atklāšanas nodaļa atklāja nepilnības VP mājaslapas drošībā, ļaujot tai piekļūt nepiederošām personām.

Tādēļ policija vērsās VITA ar lūgumu šīs nepilnības novērst. Tā kā šodien VP mājaslapā ir noticis incidents, policija secina, ka nepilnības nav novērstas.

Policija pēc šodienas hakeru iebrukuma mājaslapā atkārtoti vērsīsies VITA. Policijā tiks uzsākta izmeklēšana, lai noskaidrotu un sodītu vainīgās personas, teica Maskaļonoka.

Man nez kāpēc ir pārliecība, ka tas viss tāpat arī paliks.

12 thoughts on “Uzlauzta Valsts policijas mājaslapa

 1. PFound

  Copyright © LR IeM Valsts policija 2004 / Izstrādāts © LATNET 2002
  Lamneta tā saucamie `Maketi` visi ir tādi cauri.

  Starp citu `uzlaušanu` varētu atkārtot velreiz, ja tur apakšā ir Lamnet izstrādājums. Kā arī visas pārējās mājaslapas, kas balstītas uz Lamnet `Maketa`.

  Atbildēt
 2. liberatio

  Runaajot par sho gadiijumu. Smiekliigaakais ir tas, ka vinji izmanto vienu un to pashu izstraadaajumu visiem saviem klientiem. Tas caurums tika atklaats jau sen un taa vietaa, lai to risinaatu, vinju admins vienkaarshi pielaabo paaris fw rulles nevis lapas kodu. Nesen runaajam par ddirv lapu, kurai starp citu bij shis pats bags. Un tagad, kas? Tagad ddirv “izmeklees” sho gadiijumu. Kaa tad, gribeetos ticeet, ka tur straadaa kompetentaas personas, tachu iz pieredzes varu 100% apgalvot ka taa tas nav un 2 darbinieki, kas ir DDIRV sastaavaa, lai cik buutu normaalas personas dziivee, nav profesionaali droshiibas jomaa. Liidz ar to , VITA un taas apakshstruktuuras ilgi ciinisies un izmies pashi sevi droshiibas jautaajumos.

  Atbildēt
 3. r21vo

  Pilnais ziņojuma teksts bija:

  :[HACKED]: by x3. Es nesaprotu kadel savacat tos 40 cilvekus ieksh BBP kuri gribeeja normaali atpusties!? Ai ai ai.. Vispar saciet jus ari atpusties… bet lai nu kaaa – sveiciens Valsts Policijai! 🙂 Jauku dieninu!

  Atbildēt
 4. ENIMA

  🙂 par VITAs produktu kvalitāti jau gadiem tauta ņirgājās 🙂 tā iet kad valsts kantoris mēģina darīt privātā biznesa darbu.

  Naudiņa nav sūrā grūtā darbā jānopelna, visur garantēti valsts pasūtījumi un nevienu kvalitāte neinteresē 😀

  Atbildēt
 5. karuuzo

  2 ENIMA: Gluži tik labi nav. Divos vārdos, ko iedod – ar to jāstrādā.
  Vairāk gan neizteikšos, tikai pateikšu, ka problēma iespējams nav tur, ka VITA nemāk, bet tur, ka daža laba kompānija (kura te nesen zaudēja lielu monopolu) ir ļoti ieinteresēta nopirkt lētu un neveiksmīgu uzņēmumu. Tad tas, visticamāk, tiek darīts. Padarīts uzņēmums lēts un neveiksmīgs 🙂
  A Valsts iestāde kā jau Valsts iestāde, iniciatīva – sodāma darbība.

  m

  Atbildēt
 6. ENIMA

  2 karuuzo.

  Nu tā jau ir Valsts iestāde ir Valsts iestāde 🙁

  Viedi vārdi: “iniciatīva – sodāma darbība”

  Dzīvosim redzēsim.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *