Krievijā aiztur pirmos satelīttelevīzijas pirātus

Šodien vīri ar smīnu komentēja ziņu par to, ka Kurskā esot aizturējuši satelīttelevīzijas pirātus, kas kā apgalvo Krievijas milicija ir pimais šāda veida dokumentētais gadījums.

Фирма по установке и настройке оборудования для приема программ спутникового телевидения действовала в Курской области в течение двух лет. Стоимость полного “пакета” спутникового ТВ при приобретении его у правообладателя составляет порядка 2 тысяч рублей ежемесячно, а злоумышленники предлагали своим клиентам платить за возможность просмотра лишь 250 рублей в месяц.

Mūsu naudiņās tas sanāk kādi 5 lati par to prieku. Ļoti normāla summa. Biju domājis, ka viņiem ir lētāk.

Nabadziņiem nebija normāla pieslēguma un nācās izmantot mobilo internetu.

В МВД сообщили, что четверо сотрудников фирмы, двое из которых ранее судимы, меняли схему подключения в системе приема и обработки сигнала спутника, используя персональный компьютер или специализированный приемник, на которые устанавливалось программное обеспечение. Оно при помощи Интернета предоставляло возможность получать в реальном времени “ключи”, необходимые для дешифровки и просмотра телеканалов. При этом полученный сигнал не соответствовал многим требованиям – скорость обработки и передачи информации была низкая, мобильный Интернет работал нестабильно, что приводило к прекращению показа спутникового телевидения, а клиентам часто приходилось перезагружать компьютер.

Mobilais internets būtu ideāls risinājums, ja tas būtu stabils, jo, lai pārraidītu “atslēgu” ir nepieciešami tikai daži baiti informācijas, kas jānosūta uz uztvērēju ik pēc 10 sekundēm. Ja šī “atslēga” nenonāk laikā, tad bilde pazūd.

Interesanti ir tas, ka šīs aktivitātes notiek laikā, kad kārtējo reizi tiek mainītas kartiņas.

В июне–октябре 2007 года ОАО «НТВ-ПЛЮС» (далее – Телекомпания) проводит плановую безвозмездную замену отдельных серий карт условного доступа к услугам ОАО «НТВ-ПЛЮС».

Ik pēc noteikta laika viņi maina kartes, lai ļaunie pirāti nespaspētu atkozt kriptēšanas algoritmu un ģenerēt savas atslēgas. Cik zinu, tad esošo algoritmu tā arī nav izdevies uzlauzt un vienīgais veids kā skatīties neoficiāli ir ar interneta starpniecību.

4 thoughts on “Krievijā aiztur pirmos satelīttelevīzijas pirātus

  1. Boldriks

    Domājams, ka jaunās kartes tiks apstrādātas ātrāk, kā 10 sekundēs, kas radīs sarežģījumjus ar šārēšanu. Bet līdz tam ir jānomaina visas aktīvās kartes.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *