Latvijas naudas zīmes

Vaards pameta interesantu saiti uz Latvijas naudas zīmēm, kas bija apritē sākot no 1919.gada līdz pat mūsdienām. Jāatzīst, ka diezgan interesants katalogs.

Apskatot šīs naudas zīmes pirmais, kas ienāca prātā bija pokemoni. Otrā lieta, kas iešāvās prātā bija atziņa, ka viss šajā pasaulē ir ciklisks. Pavērojot 1919.gada viena rubļa naudas zīmi, var saskatīt zināmu līdzību ar jaunās paaudzes valodu. Varbūt tikai man tā šķiet.

Latvijas rublis no 1919.gada

Interesanti apskatīties to kādās valodās katrā gadā bija šī nauda.

18 thoughts on “Latvijas naudas zīmes

 1. ug@chaka

  man jaunā lata monēta [pūce, kas vairāk atgādina sado-mazo masku] liekas daudz pokemoniskāka, nekā vecās naudas zīmes..

  Atbildēt
 2. Didulis

  Līdz 1919. gadam Latvijā dominēja vācu rakstu valoda un tik pēc tam sāka attīstīties tā, ko mēs saucam par latviešu rakstu valodu. No vienas puses nav prātīgi salīdzināt šīs divas lietas, jo starpā ir n-tie gadi, taču no otras puses tas ar vien vairāk liecina par citu kultūru agresīvu iespiešanos latvju kultūrā.

  Atbildēt
 3. xlt

  Tas ir joks, vai ne? Es šoreiz domāju – izbrīns par rakstību uz naudas. Nevar taču būt, ka jūs nezināt, kas ir „vecā rakstība” un to, ka latviešu rakstība, tāda kā mūsdienās, pilnā sparā faktiski attīstījās tikai pēckara gados?

  Bet pok3m0ni, starp citu, šīs lietas patapināja no šīs „vecās rakstības”. Tā, ka saikne ir. 🙂

  Atbildēt
 4. Anonīms

  Ja man būtu tanī laikā pieejamas mūsdienu texnologijas un zināšanas tad droši vien būtu bagāts, pašlaik apgūstu Corel Drow

  Atbildēt
 5. lacis212

  Super! Tik nebiju domājis ka par mūsu vēsturi ir maz ziņu. sameklēšu un ielikšu tā laika( 19-22 gads) kapeikas bildi, ja kas papīra!!! Tas tā, prekš nezinātājiem!!!

  Atbildēt
 6. barters2

  Lembergs zina vēsturi,tāpēc sāka drukāt savu naudu-ventus.Malacis!A ko citās pilsētās mēri guļ,jo nezina vēsturi!Pat partizāņiem Latgalē bija sava nauda!!!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *