Latvijas Universitāte atsakās no WebCT un pāriet uz Moodle

Vakar izlasīju, ka Latvijas Universitāte beidzot atsakās no tās šausmīgās WebCT vides un pāriet uz atvērtā koda produktu Moodle.

Pāreja uz Moodle vidi (angliski – Modular Object Oriented Dynamic Learning Environment) tiek veikta, lai piedāvātu gan studentiem, gan pasniedzējiem, kas darbojas e-studiju vidē, vēl plašākas iespējas. Jaunās vides funkcionalitāte ir plašāka par pašreiz lietotās e-studiju vides WebCT CE 4 funkcionalitāti.

Godīgi sakot es nepamanīju neko sensacionālu, bet vismaz prieks, ka jaunā sistēma nav tā “pārmudrīta” kā tas briesmonis WebCT.

Ievērtēt to, kas šobrīd ir izveidots var estudijas.lu.lv lapā.


Moodle

Jāatzīst gan, ka šobrīd tur vēl nekā interesanta nav, bet ļoti ceru, ka ar laiku šis projekts varētu aizrullēt. Katrā gadījumā sliktāk vairs nevarēja būt. Loģiski, ka es neesmu viens tāds, kas sajūsminās. Līdzīgi izsakās arī Elvis.

14 thoughts on “Latvijas Universitāte atsakās no WebCT un pāriet uz Moodle

 1. MZM

  Nu šobrīd galvenais ir cik veiksmīgi izdosies pārmigrēt esošos kursus no vecās sistēmas, jo vismaz vienā LU fakultātē ne mazās naudiņas ir iegrūstas taisot ēēēkursus, kas, protams, tikai priecē (ē-kursi).

  Atbildēt
 2. hu_ha

  Nu nezinu ko jūs te par RTU varat teikt, bet 5 gadus tur nomācoties LDI institūtā tā arī nevienu e-kursu neesmu redzējis.. Moš tas kaut kāds izredzēto pasākums?

  Atbildēt
 3. martini

  Ir man gods mācīties LU Mg.Comp.Sci programmā un ir bijis gods jau redzēt LU kursu jaunā Moodle izpildījumā. Un teikšu uzreiz, ka te ir daudz dažādu sīkumu, kas padara produkta lietošanu mazliet patīkamāku. Kad saliek tādus sīkumus kopā, tad sanāk stipri patīkamāks produkts par iepriekš lietoto. Kaut vai iCal atbalsts – ir man savs kalendārs uz mana datora, bet no WebCT kko ārā automātiski dabūt – nereāli. Toties te viss pa rokai, atliek pašam savā kalendārā ieintegrēt to, kurš veidots kursa ietvaros.
  Kas attiecas uz ieviešanas ātrumu – lielās organizācijās vitāli svarīgas sistēmas netiek mainītas ātri, pirms tam tiek jau pamatīgs darbs ieguldīts lai saprastu kā sistēma integrējas ar esošām utt utjpr. Tie pie tam ir tikai tehniskie jautājumi, vēl ir pietiekami daudz ar vadību saistītu jautājumu, kas arī prasa laiku. LU ir liela organizācija, nevar gribēt, lai tā vienu dienu izdomā “ai, nepatīk” un pēc 3 dienām jau ir cits produkts, nekas labs tādā veidā darbojoties nesanāks. Labāk lēnāk, bet lai būtu kvalitatīvi, bez gļukiem.

  Atbildēt
 4. Andris

  Tā arī ir ar to RTU ITI, bet pats praktiskais pielietojums tur ir patālu no pilnības. Ja papēta to rīku, tur ir ļoti daudz iespēju, no kurām izmantoti tiek kādi 40%. Par LDI nezinu, neesmu tur studējis.
  Ventspilī pirms pāris gadiem situācija nebja daudz labāka, kaut gan tagad, pazīstot turienes sisadministrāciju, jādomā, ka lietas ir aizgājušas uz priekšu.

  Atbildēt
 5. redbox

  2 ogre chīftain:

  varbūt arī LUIS ir līks, bet vai kādai citai LV augstskolai ir kaut daudzmaz pienācīgs analogs?!! neesmu neko dzirdējis.

  Atbildēt
 6. Viestarts

  Par WebCT nebiju īpaši lielā sajūsmā (pirmkārt jau tapēc, ka nesuportēja operu). Ceru ka šis būs labāks (cik paspēju ievērtēt operu suportē normāli)…

  Atbildēt
 7. Dzhonijs

  Vienkārši RTU un LU ir noslēguši sadarbības līgumu kādu laiku atpakaļ, kas skar arī visas IT lietas un tāpēc mēs, iespējams, redzēsim arvien vairāk labas fīchas ko pārņems RTU un LU viena no otras.

  Atbildēt
 8. ImissimI

  hmm, aptuveni zinot gala rezultaatus, i no paša pieredzes i arī no citu, viss tur notiek šausmīgi, lanet kā tāds ir viena liela problēma,… LU fakultāšu mājaslapas vietējo IT specu taisītās ir katra savādāka un viena par otru šausmīgāka un nesaprotamāka…
  (komentāros bija nesuportē operu – nu ijeibogu tā nu gan nav problēma – tikai neuztver nepareizi)..

  nēnu pozitīvi jau, ka ievieš jauninājumus, pietam pamatoti, un pietam apzinoties, ka būs labāk, lai veicas…

  LUIS (S – Sistēma) jā – visā tur vajadzētu vairāk Sistēmas nēnu anarhija jau ar i sistēma.. heh

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *