Mājas interneta lietotāju skaits pieaug

Pirms nedēļas ieminējos par pētījumu kurā tika analizēti lietotāju paradumi internetā. Šodien ir pieejama preses relīze no šī pētījuma. Iepazīties var db.lv un apollo.lv.

“Pētījums uzskatāmi pierāda, ka strauji pieaug to cilvēku skaits, kas internetu lieto mājās. Rezultāti rāda, ka gandrīz visiem interneta lietotājiem Latvijā šobrīd ir mājās datori (90%). No tiem 92% ir arī mājas interneta pieslēgums,» norāda Media House valdes loceklis Juris Liepiņš. Pirms diviem gadiem mājās dators bija 50% interneta lietotāju, savukārt internets tikai 60% mājas datoru īpašniekiem.

Tas arī ir galvenais iemesls kāpēc blogu, kā arī kopumā interneta vides attīstībai ir tik pateicīga vide. Šajā statistikā ir izanalizēta situācija tikai Latvijā un Lietuvā. Rodas loģisks jautājums – kāpēc nav Igaunijas?

Vienkārši Igaunijā interneta statistikas tirgū dominē TNS un Gemius tur ir palicis aiz borta. Latvijā un Lietuvā iespraucās Gemius. Tāpēc arī varēja veikt šādu salīdzinājumu. Ja šajā pētījumā būtu arī Igaunija, tad viņu interneta lietotāji mums saliktu vienos vārtos.

5 thoughts on “Mājas interneta lietotāju skaits pieaug

  1. bezvārdis

    “gandrīz visiem interneta lietotājiem Latvijā šobrīd ir mājās datori” – un kā lien internetā tie lietotāji, kuriem nav datora ?

    Atbildēt
  2. krampo

    Šo parādību var novērot oranžajā portālā, ja tic sākumlapai, tad vakaros tiešsaistē ir vairāk lietotāju nekā darba laikā.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *