Kā gūt panākumus

Es pirms stundas staigāju pa kvēlošām oglēm!

Tas ir Vain & Partners rīkotā kursa “Kā gūt panākumus” ietvaros. Izskatās aptuveni šādi. Diemžēl lielākas bildes nav.

Kvēlošas ogles

No kādiem aptuveni 200 cilvēkiem nolēma neriskēt tikai pāris. Sajūtas bija visai dīvainas. Sākumā, protams, nepārvaramas bailes. Redzot tās kvēlošās ogles šķiet, ka tas ir neiespējami. Agrāk biju kaut ko pa televizoru redzējis, bet nevarēju iedomāties, ka es arī tā varētu kādreiz izdarīt.

Kad tu reāli ej pāri tām oglēm, tad sajūta ir tāda it kā ietu pa pūkainu tepiķi, kaut kādu švammi vai kaut ko tamlīdzīgu. Citi saka, ka pa slapjām jūras smiltīm. Varbūt arī. Pat īsti nevar saprast. Pašas ogles bija visai remdenas. Varbūt tās bailes neitralizēja visus sāpju nervus. 😉 Vienīgi es kaut kur pa ceļam aizķēru kādu oglīti un apdedzināju pirkstiņu. Droši vien, ka ogle iesprūda starp kājas pirkstu un pēdu, kā rezultātā nopelnīju tulznu uz pirkstiņa. Pēdām nekas.

Apdedzinājās salīdzinoši daudzi. Iespējams, ka līdzīgi kā es. Varbūt nebija pienācīgi sagatavojušies vai noskaņojušies. Cik nopratu, tad daudzi, kas apdedzināja pēdas, bija to paveikuši otrajā vai trešajā pastaigā. Kā jau mūs brīdināja, tad pēc pirmās reizes cilvēki uzskata, ka tas tāds štrunts vien ir (tieši tādas sajūtas arī ir, kad tu pārēj pāri oglēm) – vairs tā nekoncentrējies kā pirmo reizi un tāpēc arī var gūt apdegumus. Mūs jau brīdināja par to. Pārgalvīgie neklausa. 😉

Tā kā uguns taciņas tika izveidotas Dzirnavu ielas būvlaukumā, tad tur uz zemes bija šķembas un pēc patīkamās pastaigas pa kvēlošām oglēm sekoja visai nepatīkama pastaiga pa šķembām.

Šobrīd ir tāda sajūta, ka esmu izdarījis kaut kādu varoņdarbu – pārvarējis sevi. Jūtos gandarīts.

22 thoughts on “Kā gūt panākumus

 1. Archijs

  “the popular motivational activity of firewalking . . . is no more dangerous than walking across hot sand at the beach.”

  no http://en.wikipedia.org/wiki/Fire-walking

  Atbildēt
 2. eerms

  kaut kur bija dokumentālā filma par šito. ogles (koks) diezgan slikti (salīdzinot ar Fe) pārvada siltumu tāpēc ātri ejot neapdedzinies. ja ietu pa dzelzs pannu tad nu gan tālu netiktu!

  Atbildēt
 3. mans vaards :-)

  max peec nedeeljas viss tavs optimisms buus paargaajis, nauda izteereeta i sjo. neceri uz briinumiem, cilveeki nemainaas – taa ir vieniigaa dziives patiesiiba.

  Atbildēt
 4. Didulis

  –>>cipis: Tieši pēc 2 mēnešiem varēsi izmēģināt, ja vien nebūsi aizdevies uz ārzemēm, kur nav latviešu vai arī nesēdēsi ieslēdzies kādā telpā. 😉 Kaut gan pēc latviešu tradīcijām tajā dienā ir jālec pāri ugunim, nevis jāstaigā pa to. 😉
  Neesmu mēģinājis pa karstām oglēm staigāt, taču saulē pārkarsušas smiltis un tāpat pārkarsuši akmeņi zem pēdām ir kaut kas šausmīgs.

  Atbildēt
 5. Suns

  Nekaada sakara staigaashanai pa ogleem ar koncentreeshanos nav, ( ja nu vineiigi lai paarvareetu bailes:)
  Nekaa paardabiska tur arii nav. Apdedzinaaties var ja kaajas ir mitras, bet savaadaak tas ir leets triks, lai kautko iestaastiitu cilveekiem, pieskirot tam nez kaadu magiju. Tas tika izmantots jau sen religiskos rituaalos, lai pakljautu sev tautas masas.

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Patiesībā tam kursam ir pavisam cita jēga. Tas, ka es staigāju pa oglēm bija vairāk kā tests uz baiļu pārvarēšanu. Nākamais tests ir sakārtot sevi un pēc tam sakārtot savu dzīvi. Šodien izskaloja smadzenes tā, ka maz neliekās. Domāju, ka rīt mani piebeigs līdz galam.

  Joprojām esmu gandarīts par padarīto. Šodien pat vairāk nekā vakar. 🙂

  Atbildēt
 7. UL

  Welcome to the Club!
  Man ar ir sanācis pa oglēm pastaigāt, un uz stikliem pagulēt. Man gan nekādu apdegumu nebija, bet tā tas ir – nedrīkst pārmērīgi eiforizēt. Nu un jā, tās labās apņemšanās nedrīkst grābt ar joni – pagaidi nedēļu un tad pa druskai, pa druskai 🙂

  Atbildēt
 8. bzz

  Galvenais lai shitie zombji nespiezj uz citu ievilkshanu tad pasakums kaut cik noderigs, iepresee galva efektivas domas ko kritiskas situacijas var labi izmantot.

  Atbildēt
 9. Atbalss: Kā nomest lieko svaru? » Latvijas interneta pods

 10. sdfgsdg

  TAS IR TRIKS. Tāpat kā saliekt šķēpus ar kaklu. Tie, kas mācījās fiziku, ķīmiju arī saprot, kāpēc tā un tā notiek. Visu zinātne var izskaidrot.

  Atbildēt
 11. Atbalss: Šodien ir mana diena jeb kā beigt raizēties | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *