Linksys WRT54G modeļi pāriet uz VxWorks

Uzmanību vajadzētu pievērst tiem, kas ir Linksys WRT54G modeļu īpašnieki vai par tādiem gatavojās kļūt, jo sākot ar pagājušo mēnesi jaunākie 5.versijas modeļi ir bāzēti nevis uz Linux, bet gan slēgtā koda programmatūras VxWorks bāzes un alternatīvās Linux bāzētās programmaparatūras (firmware) vairs nederēs. Linksys paši saka, ka konkurenti jau sen ir pārgājuši uz VxWorks, jo tā programmatūra ir mazāk prasīga pret resursiem un tas ļāva samazināt atmiņas un flaša apjomu divkārtīgi.

The new, VxWorks-based WRT54G “series 5” models have 2MB of Flash, and 8MB of RAM, compared with 4MB of Flash and 16MB of RAM in the earlier, Linux-based versions.

Domājot par dažādiem eksperimentētājiem un hakeriem, Linksys piedāvās arī linux bāzēto versiju WRT54GL, kas varētu būt nedaudz dārgāka par parasto versiju – orientējoši par $5-$10. Visa šī versiju maiņa un ar to saistītie jautājumi ir apskatīti Liksysinfo rakstā. Tātad, ja pērk kādu no šiem modeļiem, tad es ieteiktu ņemt WRT54GS, jo šis modelis ir “jaudīgāks”, bet arī dārgāks vai arī WRT54GL, kas ir nedaudz lētāks, bet arī “laužams”, nu un tiem, kas grib tikai lietot un neeksperimentēt, tiem atliek parastā versija WRT54G.

Tagad tikai jāgaida kādas būs atsauksmes. Nezinu kāpēc, bet ir nojauta, ka VxWorks bāzētās kastes būs tik pat nestabilas kā konkurentiem. Jo Linksys rūteri tika atzīti par lābakiem tieši stabilitātes ziņā. Konkurenti gan cepās, gan kārās. Varbūt, ka problēmu iemesls bija programmatūra? Nezinu, bet man patīk Busybox bāzētās ierīces. Būs jāpalasa, ko speciālisti par to visu saka…

One thought on “Linksys WRT54G modeļi pāriet uz VxWorks

  1. Atbalss: Sveasoft Talisman basic firmware V1.3.1 » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *