Parotaļāsimies ar Laacz.lv stiliem?

Mierīgi, bet vispirms nedaudz lirikas. Nevar taču uzreiz tā – Снимай трусы – знакомится будем… 🙂

Es tagad netaisos apcelt laacz.lv jauno dizainu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka man bija lieliska iespēja to izdarīt jau pirms kāda laika, kad to pirmo reizi dabūju redzēt. Toreiz gan es padomāju, ka tā tāda darba skice vien ir, un “īstais” dizains tiks vēl pieslīpēts līdz to palaidīs tautās. Lai vai kā, bet šīs pārmaiņas bija pārsteigums arī man. Bet nu kā ir ir – dzīvosim tālāk. Visā visumā jau nav nemaz tik slikti – pēc pāris dienām pieslīpēs un pēc nedēļas jau būsim pieraduši. Domāju, ka laacz no rīta, izlasot visu to drazu, kas bija sarakstīta komentāros kā arī manu apcerējumu, pakasīs pakausi un kaut ko izštukos. Es teiksim, pats neesmu labāks, jo arī visu laiku, kad uznāk luste, eksperimentēju. Jebkurā gadījumā cita skabarga vienmēr ir tuvāka, lai tas baļķis tur stāv. 😀

Nu labi, pietiks muldēt. Galvenās problēmas jau bija pieminētas komentāros – nelasāms un nepārskatāms. Pārspīlēju? Pilnīgi noteikti, ka pārspīlēju, jo pretējā gadījumā man nebūtu par ko rakstīt. Man gan tā šķiet tipiska situācija ar tā saucamajiem “dizaineriem” vai “māksliniekiem” un parasti tam nepievēršu tik lielu vērību. Liela daļa cilvēku to nesaprot un man ir pārliecība, ka to arī nekad nesapratīs pat, ja viņi saka, ka tā nav. Vienkārši mēs runājam dažādās valodās. Esmu mēģinājis daudziem skaidrot, bet, ja cilvēkam pirksti gaisā, tad viss veltīgi. Tāpēc ar tādām muļķībām vairāk nenodarbojos – lieka laika izšķiešana. Esmu pat ieguvis ne vienu vien ienaidnieku, kura mākslu esmu izbrāķējis, jo tā manā skatījumā ir bijusi nelietojama. Nu ja – no mākslas neko nesaprotu – man vajag, lai būtu praktisks nevis “smuks”. Vienkārši ļoti bieži iegriežos blogos, lai atpūstos no darba vai arī pēc darba, kad acis jau ir nogurušas, lai kaut ko palasītu un, tad par nelasāmu tekstu esmu gatavs egli iesprauzt tur, kur tas būtu ļoti sāpīgi, nu aptuveni tāpat kā manām acīm lasīt blāvu tekstu uz gaiša fona. Tāpēc, parasti, ja ir iespējams, tā klusu daru savu – palielinu burtu izmēru un uztaisu lielāku kontrastu. Zūd estētiskais … vai vēl kaut kāds līdzīgs sviests? Mēs taču gājām lasīt tekstu nevis skatīties uz lapu, kurā nekas netraucē izbaudīt jauko krāsu gammu. Vismaz es tā domāju. Bet, ja runājam par estētisko baudījumu, tad es labāk paskatos kādus bilžukus ar plikiem zaķiem – i tev krāsu gamma, i kontrasts, galu galā smuki un runā, ka dažreiz, ja tā ilgāk paskatās, varot pat it kā mašīnas saskatīt. 😀

Arī šoreiz rīkošos līdzīgi. Tas, ko es piedāvāšu nebūt nepretendē uz kaut ko īpašu, vienkārši uz ātru roku uzmeistaroju alternatīvu stilu kurā komentāri būtu spēcīgāk izcelti un teksts nedaudz lasāmāks. To kā es redzu laacz.lv var redzēt šajā bildē, bet to kā lapa izskatīsies pēc izmaiņām var redzēt fināla variantā. Baigi raibs? Bet tas ir tikai piemērs.

Tā kā esmu ļoti slinks, tad nolēmu īpaši nesaspringt un uztaisīt raibus komentārus – izmainot katra otrā bloka krāsu. Pirmajā momentā es jau biju izštukojis, ka dažādās krāsiņas panākšu ar viltīgu paņēmienu – katram pāra skaitlim, kas ir komentāru id beigās, piešķiršu alternatīvu krāsu. Aptuveni šādi var piesiet vajadzīgo stilu li[id$="2"], kur 2 ir viens no pāra skaitļiem, tādus saliek 0,2,4,6 un 8. Protams, sanāca tā, ka lielākā daļa bija glīti – viena tāda krāsa, otra tāda, bet brīžiem komentāru id divi pēc kārtas bija pāra skaitļi… Kodu, protams, sākumā nemaz neizpētīju, bet, kad ieskatījos, tad pamanīju, ka katram otrajam tiek piešķirta klase .alt un te nu man kārtis aizgāja. 😉 Jebkurā gadījumā nekas jauns tas nav. Vienkārši izmantoju to pašu veco metodi, ko cīņā ar baneriem. Tie, kas lieto kādu no betām (uz Mozilla 1.8 beta 3 un jaunākas) vai kādu citu no zara versijām, piemēram, Firefox 1.4+ un atbalsta @-moz-domain alternatīvā stila paraugu, var lejupielādēt šeit userContent-laacz.css, bet pārējiem nāksies palasīt kā to pašu realizēt ar paplašinājumu palīdzību.

Papildināts
Nu re, nebij’ nemaz tik ilgi jāgaida – laacz jau ir ieviesis šādas tādas izmaiņas. No viņa teiktā es sapratu, ka šis bija pirmais solis izmaiņu ceļā, tā kā var droši teikt “процесс пошёл”.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *