Draugiem.lv problēmas ar autorizāciju

Viens no Latvijas populārākajiem draugu vortāliem ir saskāries ar kārtējām problēmām. Šoreiz kaut kādu apsvērumu dēļ tika aizmirsta draugiem.lv/admin/ daļa un tajā nebija uzlikta autorizācija kā rezultātā šī direktorija bija pieejama publiskai apskatei. Grabber raksta, ka par šo problēmu viņš jau pirms 24h bija informējis lapas administrāciju, bet līdz šim brīdim nekas netika labots un tad nu viņš nolēma to nosūtīt Pods.lv, lai lietas izkustētos uz priekšu. Līdz šim tas ir nostrādājis ar citiem līdzīgiem gadījumiem.

Draugiem.lv administrācijas daļa

Protams, es kā ziņkārīgs cilvēks, kas nekad nebija lietojis Draugiem.lv, jo tas šķita pārāk gļukains veidojums, lai tajā reģistrētos un uzticētu savus personas datus, uzskatīju par interesantu nodarbi paložņāt pa šo administrācijas daļu. Šajā gadījumā tā nevar tikt uzskatīta par krimināli sodāmu darbību, jo netiek pārvarēti šķēršļi tā kā tādu vienkārši nav.

Publicēt šo informāciju, pirms problēma nav novērsta, būtu diezgan neētiski, jo sistēmā ir piereģistrēti gandrīz 70k lietotāju kuru dati, tad būtu apdraudēti, jo atrastos kāds klauns, kas gribētu kaut ko sabojāt. Tāpēc atļāvos nedaudz pabakstīt savus kanālus, lai šo atvērto direktoriju beidzot pievērtu, kas arī diezgan ātri notika.

Jāatzīst, ka admin daļa izskatās (nedaudz aizsmērēju personu datus) tik pat līka kā pati lapa. Latvijā gan šādas lapas ir savairojušās kā sēnes pēc lietus. Tā kā, diemžēl, tā jau ir norma. Laikam tāpēc es nereģistrējos šādās līkās sistēmās – viņi pieprasa no tevis visu personīgo informāciju, bet tev pretī nespēj piedāvāt pat elementāru drošību, kur nu vēl sistēmas darbības stabilitāti, lai gan tas jau ir cits stāsts.

80 thoughts on “Draugiem.lv problēmas ar autorizāciju

 1. Grabber

  btw, jamie laikam uz mani apvainojaas. Tagad iebaaza simple autorizaacijas logjeli & tekstu: Taisi pats, nav ko spikot! :)))

  Atbildēt
 2. Delfins

  nu varbuut jau kaac arii zinaaja par to /admin/ bet gan jau ka neteica.. un nopumpeja visu DB.
  iedomajieties tik – veseli 70k valid e-mails …

  Atbildēt
 3. BlackHalt

  Kas tur ko nesaprast. Neiet viņiem, neiet 🙂 Tagad taču tā ir modē. Jaunais bizness tā teikt.
  Nu izdomāja džeki nopelnīt. Noņem adminim autorizāciju un gaida, kad kāds nu lauzīs "republikānisko" serveri.
  Pēčāk līdzīgi kā LATNET varēs piedzīt morālos hujorālos un citus mistiskos zaudējumus no bīstamā "hakera".

  Atbildēt
 4. Ali

  Vinjus jau nedriikst vainot, jo daavinaatam zirgam zobos neskataas! No vinjiem nedriikst neko prasiit, jo vinji par to nenjem naudu.. vismaz pagaidaam! Es kaut kaa neesmummaniijis, ka vinji sola neizpast lietotaaju datus. Personiigi pats vinjiem visus savus datus nedevu..

  Atbildēt
 5. Jurz

  Vispār jau ir tā ka sola viņi neizpaust vai nē, bet ir tāda lieta kā "Personas Datu Aizsardzība" kas nosaka to ka visas DB ir jāreģistree Datu Valsts Inspekcijā un atbilstoši šie dati jāaizsargā. Man nezkāpēc šķiet ka ja inspekcija paviesotos pie draugiem.lv tad projekts varētu tikt aizklapēts.

  Atbildēt
 6. kristtaps

  un arii par to naudu…
  vinji par registraaciju nenjem, bet ja gribi pievienot bildes – 35 sant/sms; pieregistreet savam profilam savi mobzi – atkal35 sant/sms…
  taa jau no tiem siikumiem savaacaas…
  un pat tad, ja tas buut u 1 sant – taa tomeer ir nauda, un …

  Atbildēt
 7. CAP

  Es jau pirms 2viem mēnešiem likvidēju savu accountu iekš draugiem.lv.. izdomāju nu i naf man tas vajadzīgs :))) ņams.. jautājums.. kas vispār ir drošs? 🙂

  Atbildēt
 8. r21vo

  admin diru es kādu laiko nočekoju (pēc bloga skatoties precīzi 13-10-2004) – guvu mīļu atbildi "Taisi pats, nav ko spikot!"

  Atbildēt
 9. FaLcoN

  sen jau izrakstījos no tās apšaubāmās sistēmas. Protams, jauks azarts satikt paziņas, kas skaitā man bija ap 70, taču tas viss ir pamatīgs bullshits un nelietojams pakalpojums.

  Atbildēt
 10. LA

  Es biku ierēcu pa šito:
  1. Mēs nekādā gadījumā nepārdosim, neizīrēsim vai kādā savādākā veidā nenodosim trešajām pusēm tavu personīgo informāciju. Tu jebkurā brīdī vari izdzēst savu lietotāja profilu.
  un šito,
  4. Mēs nevaram garantēt pilnīgu drošību tavai informācijai, kas tiek nosūtīta caur Internetu, jo visas komunikācijas starp serveri un tavu datoru notiek nešifrētā veidā.
  Ai ko nu es, bet nu varat arī palasīties šite:
  http://www.draugiem.lv/noteikumi.php

  Atbildēt
 11. :D

  bez komentāriem, un viņi tevi met āra ja negribi norādīt visus savus datus a paši pat nejēdz tikdaudz kā .htaccessā ielikt 4rindas lai relama autorizāciju uzlikt, nerunājot par trivialu drosību pret datiem. djerevņa!
  par datu registru -datu registrā jāregistrē db ja tajā ir personas kodi, tāpēc draugiem.lv nav aizklapēts ciet.

  Atbildēt
 12. Niigrais

  to Al citāts no jamo lapas :))) vispār tiešām nepamanāms…..
  Lietošanas noteikumi
  1. Mēs nekādā gadījumā nepārdosim, neizīrēsim vai kādā savādākā veidā nenodosim trešajām pusēm tavu personīgo informāciju. Tu jebkurā brīdī vari izdzēst savu lietotāja profilu.

  Atbildēt
 13. Delfins

  jeeep. draugiem.lv nelietojams, biju iegaajis un uzreiz izgaajis.
  shitie sms-projekti saak jau besiit.. izdevumi un laika tereshana

  Atbildēt
 14. smii

  Kā projekts nav jau slikts – par to liecina kaut vai popularitāte. Cita lieta, ka veidotāji nebija sagatavojušies lietotāju pieplūdumam – serviss vairāk bremzē nekā nebremzē.
  Ļoti normāls biznesa projekts, kas kaut kad arī sāks nest ieņēmumus. Varbūt.

  Atbildēt
 15. Raikons

  Es esmu reģistrējies draugiem.lv jo uzzināju, ka tā ļoti viegli var atrast sen nesatiktu cilvēkus, nosūtīt kādu ziņu un sarunāt tikšanos, tāpēc es tik ļoti nesatraucos par to drošību, tur taču neprasa nekādus dižos datus ar… dzimšanas diena, vārdz uzvārds un viss

  Atbildēt
 16. ssam

  draugiem.lv kaa ideja ir ljoti sakariiga, nav nekaadas vainas kontaksteeties ar sen neredzeetiem klases biedriem vai citiem seniem draugiem. tas ka vinjiem serveri vajag labaaku skaidrs un lapaa ir gljuki, bet tas jau nenoziimee ka projekts jaasleedz, jaauzlabo. un gribeetu zinaat kas te te liela dalja par paranoikjiem- baigi svariigaa informaacija- vaards uz vaards un dzimshanas dati. kas tad buus ja kaada treshaa persona tos uzzinaas? lol

  Atbildēt
 17. Papanazi

  Es neko jaunu neteikshu, tikai teikshu ka projekts suukaa.. Apriebushies shitie teksti, miegs naak shito marazmu lasot… Visi taa kaa aitu bars, peleekaa masa, ja ir ko jaunu pateikt – sakat, nevis 20 reizes vienu un to pashu klaastat…

  Atbildēt
 18. aabele

  Laikam tāpēc es nereģistrējos šādās līkās sistēmās – viņi pieprasa no tevis visu personīgo informāciju, bet tev pretī nespēj piedāvāt pat elementāru drošību, kur nu vēl sistēmas darbības stabilitāti, lai gan tas jau ir cits stāsts.

  Nu reiz es tur manīju vienu Arti Āri, kas izskatījās aizdomīgi līdzīgs pods.lv autoram! Virtuālais dubultnieks?

  Atbildēt
 19. abnormis

  Psdc. Arī atraduši, ko aplikt. Piekrītu, ka sucks šāda kļūme, bet ņemiet vērā arī to, ka /admin/ zem autorizācijas bija visu šo laiku! Iespējams, ka šo to mainot un pārliekot, nočakarēja šamie kaut ko 🙂 .. bet nu – neviena rokas nav perfektā izliekumā. 😉
  + Zinot, kas stāv aiz draugiem.lv (kādi ieguldījumi, kādi cilvēki), man rokas neceltos uzklabināt kādu uzdirsienu .. Atklāti sakot, gribētos redzēt, vai kāds no klātesošajiem dirsējiem maz ir spējīgs pacelt un uzturēt kaut uz pusi tik kvalitatīvu projektu kā draugiem.lv ..
  P.S. Interesentiem, kas taujā pēc ienaidniekiem.lv – "oficiālais" iemesls ir tāds, ka autoriem vnk beidzot entuziasms ir izsmelts. Kā arī pieaugot ienaidnieku popularitātei, palielinās prasības pēc resursiem, kuru nodrošināšanai ar draudzīgu projekta radītāju naudiņas samešanos vien nepietiek …

  Atbildēt
 20. Didulis

  Uz vienu šādu līku sistēmu es iekritu. Taču turos pretī visu savu neatlaidīgo draugu aicinājumiem reģistrēties tajā caurumā. Pirms paaris dienām apsvēru iespēju tur piereģistrēties, taču labi, ka novilcinājos. Vismaz tagad būs vēlviens iemesls ar ko aizbildināties. 😉

  Atbildēt
 21. aabele

  par datu registru -datu registrā jāregistrē db ja tajā ir personas kodi, tāpēc draugiem.lv nav aizklapēts ciet.

  inta.ozolinja@president.lv ir personas dati. Personas dati ir jebkura informācija, pēc kuras iespējams sameklēt vai atšifrēt kādu noteiktu personu!

  Atbildēt
 22. Kirils

  DVI var piesieties arii bez persongas koda. vinji tak postit.lv panjeema pie dziesmas savlaik.
  ienainiekiem.lv aabele vienpersoniski aizklapeejis.
  un, jaa, es atziistos, ka speetu pacelt un uztureet labaaku projektu nekaa draugiem.lv. vinji tak neieveero nekaadas normas. ja es vinjiem pasaku, ka uz sho meilu es negribu NEKAD sanjemt NEKAADUS uzacinaajuums iestaaaties draugiem.lv, sesku miileetaaju biedriibaa, alcheimera klubinjaa, tad kaada velna peec naakamaa meenesha laikaa es sanjemu veel divus taadus pashus meilus?

  Atbildēt
 23. ASh

  Tjipa, kaadi mees visi te kruti programmeri ar taisnaam rokaam, milzu resursiem utt utjp, un vareni droshiibas speci veel pie tam. Patiikami palasiit shaadus komentus, tik tieshaam 🙂 Es ar ilgi tur neregjistreejos, beigaas pieregjistreejos, i nenozheeloju patreiz, daudz senu pazinju satikts. Infas droshiiba – neesmu tur ne perskodus, ne bankas kontus uzraadiijis. Taapat visa infa kas tur uzraadiita paraadaas draugiem, draugu draugiem, kuru ir ap 20k. Kaa rezultaataa katrs logjiski domaajoshs cilveeks pac padomaas ko tur uzraadiit ko ne. Ja veidotaaji to lapu saakotneeji taisiija savam draugu locinjam, un shamais kljuva par tik populaaru, tad logjiski ka gljuku tur pietiek, bremzee, un ne par visu padomaac. Bet vinji izskataas ka vismaz ik pa briidim kautko daa, uzlabo, un beig beigaas, par pamatlietaam naudu neprasa.. nedomaaju ka taadeelj shiem buutu iemesls ko paarmest. Par emailu nesuutiishanu, Kiril, ir baiga labs veids kaa nesanjemt e-mailus. Shamo likvideet. Vai arii pameegjini visos uznjeemumos meegjinaat visiem iestaastiit, ka lai uz tavu vareno e-mailu neviens neko nesuuta, un tad visus lamaa, ka tur straadaajoshie redz tomeer kauko kaadreiz atsuuta.. Veelu veiksmi shaadaa pieejaa! 🙂
  Un visu cienju coolynx, ka shaadas hackoshanas tieshaam nereklamee, pirms nau pazinjots adminiem, ka taada lieta atrasta, lai noveersh.

  Atbildēt
 24. :D

  aabele: jaa, personas dati ir arii kaadas firmas apavus valkaa, jo peec taa inspektors caps, ja labi pameklee, atradiis tevi, bet pie mums pienjemts ar likumiem ka par _vieniigo_ viennozimiigo personas identifikatoru, kuru db jaaregistree, uzskatiita personas kodu. (3men atpakal darbaa taisiijaam vienu projektu ar taadu db)
  sorry, – negribu tagad vakaraa rakaaties pa likumi.lv lai atrastu kuraa vietaa tiesi taa bija teikts

  Atbildēt
 25. Kirils

  41.: likvideet draugiem.lv? par to var ieseesties.
  42.: ja man imponeetu ideja "atrast draugu internetaa", "ieguut sev draugu ar peles klikshkji", etc, tad noteikti jau buutu pieregjistreejies tur un arii klase.lv un citos insekuritaates pereekljos. tachu, ja veelies, varam sariikot 1pret1 battle ar kaadu (piem. galveno) no draugiem.lv web developeriem. un, nee, es neesmu paarliecinaats, ka uzvareetu, bet par sliktaako web developeri ieksh lv es sevi nevareetu nosaukt.
  43.: ja es paprasu cilveekiem kaut kaada pakalpojuma ietvaros ievadiit savu vaardu uzvaardu un mobilo telefonu VAI epasta adresi un tad shos datus nopubliceeju, "caps" un DVI buus pie mana servera durviim.

  Atbildēt
 26. Spameris

  Kirils, šis tavs komentārs ir daudz patīkamāks par iepriekšējo. Pilnīgi noteikti objektīvāks.
  Man prieks, ka tu esi sapratis galveno domu – "ja man imponētu…".
  Super – tev neimponē, tu nelieto. Citiem imponē, un viņi lietos.
  Un pofig par visiem privātpersonu datiem – cilvēki, kas lieto šādus pakalpojumus, ir spiesti rēķināties ar to, ka n-tie desmiti tūkstošu cilvēku redzēs viņu erotiskos pašportretus un citu ‘sensitīvu’ informāciju. Vēl vairāk – atļaušos apgalvot, ka viņi ar to rēķinās.
  Par to battle ar draugiem.lv "galveno web developeri" – kādu tieši battle tu iedomājies? kurš ātrāk (un, protams, kvalitatīvāk) uzkodēs alternatīvu draugiem.lv?

  Atbildēt
 27. lethal

  Kiril, tu zaudētu šajā konkursā, ja tiktu vērtētu arī dizainiskā projekta daļa. Esmu gandrīz paarliecināts, ka kodēšanas ziņā paarspētu vinjus.
  noisex pats neesi labāks, paroles glabā plaintextaa uz sava projekta http://www.trancegate.com vienam no adminiem parole vēl nesen bija "swordfish", elīti. (http://lethal.fabrika.lv/stuff/bildes/trag.pn …)
  kaadreiz viņu /admin bija pieejams tikai no localhosta, tagad droši vien savajadzējās vairāk adminus un tas ir pieejams globāli.. žēl ka šādu kļūdu pieļāva, bet katram gadās. nav par ko iespringt – cilvēki kas grib pavadīt tur daudz laika, to darīs neatkarīgi no šī raksta podā un neviens no jums viņus nesūdzēs tiesā, tā kā savus likuma pantus varat nesaukt.

  Atbildēt
 28. noisex

  lethal es zinu 🙂 ka vinjas ir nekriptetas ieksh DB, bet tur bija cits stasts, kapec tas ta bija vajadzigs bez md5 cheksummas, imho pashaa sakuma bija pieljeuta kljuda 2001 gada, kad uzsaka tas viss darboties…ok njemshu bietee tavus aizradijumus, jo tici man daudzi neko tadu nebija pamanijusi, jo vienk nav tik gudri un attapigi, piekam es zinu, ka tu to ieguvi, jo pats zinaju par shito – ok mosh uz jauno gadu uztaisishu V3 (jauns dizains, rngine cita pricipiali, pec standartem etc), kur bus daudz kas izlabots -tagadejais man pasham besii…saproti tas viss vel griezzas uz mana vecaa engines – nu un tu pamaniju 1u no bugiem, tagadejos darbos, ir viss ok, vismaz es taa ceru ;P
  un par draugiem.lv es tomer pie savaam domam palieku 🙂 jo imho ok, es saprotu ne1s vinjiem nemaxaa par shito projektu, ja protams neskaita SMS, bet nu tomer maybe kaut kada nauda ienak. Nesaku, aridzen ka kods ir liks, iepsejams viss ir ok, gan jau ka truba ari niesukaa, iespejams, ka pie vainas vienk ir dzelzis, uz kura vinsjh griezzas, neticu, ka tur ir kads racku clusteris raidaa, bet gan vienk desktop tipa mashina, kura vienk netiek galaa ar visiem requiestiem ka nakas…mosh ir verts padomat par DB nomainju.
  c ya dudes

  Atbildēt
 29. Berga k-gs

  Nu te visi tādi gudri par likumiem un personas datiem… Vai kāds nav jau izpētījis un var pateikt, vai tā pati spamošana lR ir fiksēta kādā veidā likumā vai ne? Te minēja iespēju dabūt lielu apjomu ar reālām adresēm, kas prasās pēc ikdienišķa reklāmas piedāvājuma tavā pastkastē bez iepriekšējas pasta adreses lietotāja atļaujas — mēs apzināmies, ka tas ir neētiski, bet vai nelikumīgi?

  Atbildēt
 30. PoRToSS

  Nu coolynx, dazhaadi standarti, projekti kuri ir mazi un nevar tev sataisiit nekaadus suudus tiek publiski draateeti, bet ar lieliem tu reekjinies, nav jau smuki, nav.

  Atbildēt
 31. aabele

  un par draugiem.lv es tomer pie savām domam palieku 🙂 jo imho ok, es saprotu ne1s viņiem nemaxaa par šito projektu, ja protams neskaita SMS, bet nu tomer maybe kaut kada nauda ienak.

  Man gan liekas, ka viņi par sms iekāš tādu kāpostu, ka jaunu vāģi var nopirkt! Tici man – ar labdarību tur nekāda sakara nav

  Atbildēt
 32. ZJBLI

  Kas Jums skauž, ka ne Jūs to projektu uztaisījāt ? Neko dumāku par uzbraucienu datu aizsardzības jomā nav iespējams izdomāt ? Lai tad VDI arī par to uztraucas, ko Jūs te muti dzesējat. Atliek kādam ko foršu uztaisīt, kad sarodas bars ar pārgudriem idiņiem, kas ēd nost bez sāls. Atslēgas vārdam būtu jābūt "man nepatīk, es nelietoju", bet lieciet mierā autorus, kas to uztaisīja. Precizēšu, ka es arī gandrīz nelietoju, jo 1) nav laika 2) ŠAUSMĪGA BREMZE, bet es nabļaustos, ka rokas līkas, es domāju vai atmaksāsies ja uztaisītu labāk. Iekš face.lv esot rakstīts – "negaršo – neēd". Pierakstiet.
  Un noslēgumā. Manu teikto lūdzu komentēt tikai tos, kas NEKAD nepieļauj kļūdas !

  Atbildēt
 33. Budzis

  😀 @ 04.11.2004 / 21:50
  Nezinu, no kurienes tu esi, bet pie mums Latvijā DVI uzskata, ka jāreģistrē pat tadas datubāzes, kuras ir minets tikai VARDS/PALAMA un EPASTS/TELEFONS!!! Bij man te viena projekta sakarā saruna ar viņiem – paši atzina, ka visai muļkībi, bet redz, pastāv iespēja, ka pēc šiem datiem mēs varam identificēt personu. Un viens pīpis, vai tas ir internetā vai tu raksti uz aploksnēm un sūti 🙂
  Tā ka pēc likuma normām arī Coolinxam jāregistrē visa šitā komentāru padarīšana (ja nu kāds uzraksta savu vardu vai uzvārdu) 🙂

  Atbildēt
 34. Budzis

  ZJBLI: DVI uztrauksies tikai rad, ja kāds aizsūtīs šiem vēstuli ar pretenzijām. Eku iepriekš jau daži izteica neapmierinātību par spama saņemšanu utt. Vēsā mierā var aizsūtīt kļauzu un dzjekiņiem uzliks sodu, kas jānomaksā valsts kasē, ka maz neliksies. Pēdējās sūda DB registrācija ta maksā 30 Ls

  Atbildēt
 35. ZJBLI

  Ja es izteiktu neapmierinātību par spamu, tad man visa diena paietu vienā neapmierinātības izteikšanā, tāpēc man ir super līdzeklis pret spamu, t.i. "Delete" taustiņš uz klaviatūras. Ak jā, un pārgāju uz ThunderBird, jo tam ir JUNK filtrs.
  2 Budzis: 1) Es savā sašutumā gribēju pierakstīt savu personas kodu, lai CL arī būtu spiests reģistrēt, bet 2) ja pareizi atceros, tad jāreģistrē ir sistematizētas db, t.i. ja uz galda ir paciņa ar vizītkartēm, kas sakārtotas alfabētiski, tad ir jāreģistrē, ja sakārtojums nav vai nav nosakāms, tad nav jāreģistrē.

  Atbildēt
 36. Tāpat vien

  1) Es saprastu kļūdu esamību, ja tas būtu bezmaksas projekts, altruismu es cienu, bet tomēr tas ir komerciāls pasākums (maksas sms = bizness).
  2) Pat vārds, uzvārds + email pēc būtības ir personāla informācija, ko negribētu izplatīt ikvienam. Dēļ tā, ka ir daudzas neaizsargātas un nenopietnas DB, parasti reģistrējos ar e-pastu, uz kuru pienākoša spama draza ir/būs pierasta lieta.
  3) 70k konti – tas ir nopietns apmērs. Tādu informāciju iegūt kārotu daudzi reklāmu izplatītāji un citi uzbāzīgi un ziņkārīgi darboņi, jo noteikti starp tiem atradīsies kāds procents vientiešu no kā noslaukt skanošo.
  4) Nu nezin, visi slavē DVI, ka nu tie būs īstie, kas rupēsies par datu drošību. Tā ir valsts iestāde un esošā pieredze rāda, ka bieži (nesaku, ka visos gadījumos) valsts ierēdņi ir nekompetenti, ieinteresēti savā labklājībā un nevis rupējas sabiedrības interesēs, kas ir viņu pamatuzdevums. Vai DB reģistrācija un esošās drošības pārbaudes ir formāls vai tiešām nopietns pasākums?
  … 5) principā mani vairs nekas šajā dzīvē nepārsteidz – sūdi ir visās malās, vajag tikai rakt.

  Atbildēt
 37. roboc

  ZJIBLI, luudz vai neluudz, kursh gribees tas komentees tevis teiktu. Un peec tevis teikta izklausaas, ka esi viens no tiem, kursh par sevi un savu veikumu ir nu nenormaali augstaas domaas, un ja kaads noraada uz nepilniibaam vai nepareizo roku lenki, tad tu to uztver, kaa uzbraucienu.
  Take it easy. Normaals darbonis ar paziimeem augt, priecaatos par taadu viedoklu daudzumu.
  Nu personiigi man tos draugi.lv ir pajaat.

  Atbildēt
 38. Budzis

  ZJBLI: diemžēl tu atceries nepareizi. DVI uzskata, ka jebkurš pasākums, kur tiek saņemti/glabāti dati ir jābūt registrētam. Pilnīgi vienalga, ka vai tas sistematizēts vai neatvērtas vestules (kā dazādās precu akcijas)
  Tāpat vien: reklāmistus protams interesē kastumeru sasniedzamība 🙂 Bet ir dazādi līmeņi – ja tas ir nopietns kantoris, tas nekad neizmantos zagtas vai šaubīgas izcelsmes avotus. Viņi ies pie datubāzes ipašniekiem un sūtīs caur viņiem. Bet visadiem kaktu kantorīšiem, kas tirgo hvz ko, tas būtu ēdams arī tāpat. Par DVI runājot – visa registrācija ir papira aizpildišana, nodavas nomaksa. Teorētiski pastāv iespēja, ka viņi sagrib iepazīties tuvāk, bet tā ir tīri teorētiska, jo pat pieregistrēt likumā paredzētā 1 mēneša laikā viņi nevar (daudz iesniegumu esot)

  Atbildēt
 39. Tāpat vien

  Tieši tā Budzi – nopietnie kantori ar labiem cilvēkiem mani neuztrauc, uztrauc nenopietnie kantori ar nelabiem cilvēkiem, kas izmanto nenopietnus kantorus ar labiem cilvēkiem (principā tikpat labi arī nenopietnos ar nelabiem cilvēkiem), lai tos izmantotu, viņiem pat to neapzinoties. Ceru, ka saproti, ko es ar to domāju.
  P.S. Vēl ir tāda lieta kā nopietni kantori ar nelabiem cilvēkiem, bet tā jau ir cita tēma …

  Atbildēt
 40. ZJBLI

  Godātais roboc: Tieši otrādi ! Par savu veikumu augstās domās ir tie, kas noliek visus pa labi un pa kreisi. Un dara to ar nenormālu pārākuma apziņu. Es to nedaru. Es vai nu lietoju/ēdu vai nelietoju/negaršo. Diemžēl, lielākā daļa aplicēju ir tādi, kas ēd un vēl ar pilnu muti apliek. Nav vēl beiguši aplikt, kad atkal ēd. Tas gan ir riebīgi.
  Precizēšu, ka drugiem.lv ar manu roku lenķi nav nekā kopēja. Es pat nezinu, kas to vortālu uztur.

  Atbildēt
 41. me

  he hehe…
  .. izskatas ka baigais spechuks no maskavas, ko izsauca Lattelekom lai savestu kartiiba "draugus", taa rii neko nespeeja padariit un ka liidzshim, tas puust nost:)
  tas naju lajuns prieks, bet fakts….
  …. ideja par taada veida portaalu nav slikta, bet ljoti nepardomaata, es tagad pat nerunaaju par tehnisko pusi…..
  cik man i zinaams, tad dalja no "draugiem" pieder lattelekom, bet ka stradaa tas kantoris visi zin;)
  tas taa….
  have nice weekend

  Atbildēt
 42. Ali

  Man radaas taada sajuuta, ka lietojot vispasaules tiiklu, cilveekam uzreiz var dazjaadas iestaades piegriezt skaabekli tikai par to, ka vinjsh chataa piemeeram nosauc kaada cilveeka vārdu uzvārdu, pk, ieliek attēlu utt.. Interneta lietotaajus var iedaliit divaas daljaas – klientos un serveetaajos, bet peec buutiibas visi esam gan vieni gan otri, tikai kas vairaak izpauzjas.. Vienkaarshi klienti ir neregistreeti serveri, savukaart severi ir registreeti. Itkaa vieglaak ir panjemt priekshaa tos, kuri ir zinaami un taa arii dara..
  Vai cilveeki atstaaj informaaciju par sevi netaa, izlemj vinji pashi, tad nu vinjiem ir jaaizlemj, uzticeeties vai nee.. Vieniigais, kaadeelj vajadzeetu registreet savas db buutu taadeelj, lai kaada kontroles iestaade vareetu pateikt "Jaa shitos mees zinam un kontroleejam, lai viss buutu ok". Tad db uztureetaajs vareetu savaa lapaa cilveekus piesaistiit ar savu droshiibu, jo kaadas shmuces gadiijumaa vinjsh uznjemas atbildiibu par nodariitajiem kaiteejumiem..
  Kas buutu, ja es savaaktu chataa reaalus cilveeku mailus, vienkaarshi chatojot, peec tam es ar vinjiem varu izdariit ko es gribu, jo esmu sho informaaciju ieguvis no pasha iipashnieka mutes.. Visi draugiem.lv lietotaaji jau apzinaas to, ka nav nekaadas garantijas vinju infas droshiibai, taatad pashi vainiigi, ka vispaar parakstiijaas..

  Atbildēt
 43. me

  to Ali
  tad jau iedalja, vaards un uzvaards jaabuut neobligaatiem un neaizpildot shisi iedaljas nevarbuut par iemeslu lai izmestu araa no porttala/vortaala….
  … nevar no otra prasiiit vairaak, nekaa pats gatavs izpildiit:)))

  Atbildēt
 44. ZJBLI

  Varbūt BlackHalt var paskaidrot savu domas lidojumu ? Kas un kāpēc pret mani ierosinās krimināllietu ? Vienīgais ko sapratu, ka tam ir kaut kāds sakars ar to, ko es lietoju vai nelietoju. Interesanti divtik, tad par to ko es lietoju vai nelietoju ? Vai tas, ka neblēju līdzi vairākumam Tev liek domāt, ka esmu krimināli sodāms tipiņš ? Beidzamais jautājums, kāds tam sakars ar šo diskusiju ? Ja nav ko teikt, tad klusē.

  Atbildēt
 45. Budzis

  me: nu vardu/uzvardu var prasīt. Bet jābūt paskaidrotam, kas ar tiem datiem tiks darīts utt. Un tad nu tu vari izvēlēties – dot šo info un attiecīgi saņemt pakalpojumu vai nedot un nesaņemt.

  Atbildēt
 46. zigiz

  hmm savadas lietas daras…izskatas ka esmu nobanots tai resursā. savadi ari tas, ka nomainot ip, nekas nemainās..nu vaitad viņi tur mac bano?? possible vispar?

  Atbildēt
 47. zigiz

  hmm ņā..savādas lietas kaut kā darās…iečekoju to lapeli caur linux un viss aizgaja..hmm japadoma kas par vainu varetu but!

  Atbildēt
 48. laaminiex

  vai kaac gudraaks man kaa laamei var izstaastiit, vai ta ka tie dati bija apskataami, bija redzamas arii lietotaaju paroles?
  vienkaarshi man bij taada situaacija, ka viens mans draugs tur ielogojaas un vinjam raadiijaas, ka esmu onlainaa, lai gan es personiigi nebiju ielogojies!

  Atbildēt
 49. Ali

  to me: Iedalja vards uzvards var arii buut obligaata, var arii buut neobligaata, atkariigs no izstraadaataajiem, bet tam nav noziimes. Ja grib tad katraa otrajaa vietaa raksta infu par sevi, ja negrib, neraksta. Ja grib tikt kaut kur iekshaa, bet vajag vaardu, uzvaardu, tad taa ir dilemma.

  Atbildēt
 50. posts

  es esmu regjistreejies draugiem, bet piekaashu, ka vinji ir kapitaalisti. un hulji kaadam manus datus? manu epastu? es varu nomainiit. eju tur shausmiigi reti, ja nebremzeetu, man nebuutu nekas pret to!

  Atbildēt
 51. pikc

  aj da ko Jus gribat no standart Sarkans_dieselveikala(ai tak tagadinj dubultkapijas vai kapijnacijas, kas tatas?)-etc. pastavigajiem? ir nisha-buus vinji, tadi puskljoshigaas maksligi nodilushinataas dzhiinaas ap 23, ar ~autinju, par kuru izdod lielaako naudinjdalju jur/ekfak?:) protams, protams ar pazinjaam ieksh DEAC, kur nu bez taa:) peace? no, war!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *