PHP 5.0.0 Release

PHP Beidzot ir iznākusi arī tik ilgi gaidītā un tik daudz aprakstītā PHP 5.0.0 fināla versija.

Atgādināšu, ka šī versija diezgan būtiski atšķirās no iepriekšējām 4.x sērijas versijām. Kā viens no, manuprāt, būtiskākajiem jaunumiem ir tas, ka šajā PHP versijā tiek iekļauta arī datu bāze SQLite.

Some of the key features of PHP 5 include:

 • The Zend Engine II with a new object model and dozens of new features.
 • XML support has been completely redone in PHP 5, all extensions are now focused around the excellent libxml2 library (http://www.xmlsoft.org/).
 • A new SimpleXML extension for easily accessing and manipulating XML as PHP objects. It can also interface with the DOM extension and vice-versa.
 • A brand new built-in SOAP extension for interoperability with Web Services.
 • A new MySQL extension named MySQLi for developers using MySQL 4.1 and later. This new extension includes an object-oriented interface in addition to a traditional interface; as well as support for many of MySQL’s new features, such as prepared statements.
 • SQLite has been bundled with PHP. For more information on SQLite, please visit their website.
 • Streams have been greatly improved, including the ability to access low-level socket operations on streams.
 • And lots more…

Ar savu eksperimentu rezultātiem un iespaidiem par jauno PHP 5.0.0 var dalīties ar citiem interesentiem PHP.lv forumā.

Jauno PHP var atrast lv.php.net spogulī.

22 thoughts on “PHP 5.0.0 Release

 1. janka

  Izstrādāt lapas joprojām vajag uz PHP4, jo diez vai visas hostinga kompānijas pa galvu pa kalklu metīsies un upgreidosies uz PHP5

  Atbildēt
 2. coolynx

  Es domāju, ka būs tāpat kā iepriekš – kaut kur ap to laiku, kad būtu jāiznāk 5.1.0 versijai, tiks atrasts jauns un ļoti bīstams caurums visās iepriekšējās 4.x versijās un visiem, kam uztrauc šis caurums būs jāatjauno sava PHP versija…

  Atbildēt
 3. Kaklz

  Tikko taču jau atrada ļoti bīstamo caurumu un aicina visus atjaunināt savas PHP versijas. Tiesa gan tiek piedāvāta arī versija 4.3.8 😉

  Atbildēt
 4. Jāzeps

  Un, ja nopietni, tad PHP5 rocks vairāk nekā jebkas cits manā redzeslokā. Vēl tikai mazliet vairāk dokumentācijas tieši par PHP5 un XML … mēs būtu paradīzē. Galvenā PHP5 jaunā fīča ir stiprais XML atbalsts. SQLite atbalsts ir vēl viens PHP solis atraujoties no konkurentiem cīņā par titulu "ātrākais un lētākais vienkāršās dinamiskās mājaslapas risinājums".
  Tiem, kas baidās hostēt PHP5: dotgeek veiksmīgi hostē PHP5 anonīmiem lietotājiem jau kopš pirmās betas, tas ir, aptuveni pusgadu.

  Atbildēt
 5. FLIP

  Tiem, kas baidās hostēt PHP5: dotgeek veiksmīgi hostē PHP5 anonīmiem lietotājiem jau kopš pirmās betas, tas ir, aptuveni pusgadu.

  Kaa lai pasaka, kameer PHP5 nebija iznaacis nevienam arii nebija iipasha vaidziiba mekleet peec bugiem, tagad kad tas ir noticis, cilveeki saaks rosiities un tad jau redzeesim kas atkal labs notiksies….. Taa kaa nav iipasha atskiriiba cik ilgi 1 serveris hostee beta versiju…..

  Atbildēt
 6. noisex

  Nu bus problemas, ar vinju, ticiet vai nbee bet IPS’i (webhosteri) necentisies updeitoties uz 5o 🙂 lidzigi bija ar 4o SQL’u -nu bugains vinsjh ir, tapec visi vel turas pie 3.23.x…lidzigi bus ar php, ka turesies pagaidaam pie 4.x

  Atbildēt
 7. Mulders

  nu apsveicu tā teikt "kolēgus po remeslu" 🙂
  skat, ij drīz PHP noķers JAVA jaudu, cerībā, saglabājot PHP šort-term design 🙂
  prozīt

  Atbildēt
 8. Sm

  Izskatās, ka ir mainījusies valodas realizācija, bet pati valoda praktiski nemaz. Visvairāk ieberž tas, ka nav pievienotas namespaces.

  Atbildēt
 9. Grrr

  Vēl tikai mazliet vairāk dokumentācijas tieši par PHP5 un XML … mēs būtu paradīzē. Galvenā PHP5 jaunā fīča ir stiprais XML atbalsts.

  Tas būtu tikai vēlams, jo PHP 4.x XML atbalsts reāli paspēja iedergt.

  Un, ja nopietni, tad PHP5 rocks vairāk nekā jebkas cits manā redzeslokā. {snip}
  SQLite atbalsts ir vēl viens PHP solis atraujoties no konkurentiem cīņā par titulu "ātrākais un lētākais vienkāršās dinamiskās mājaslapas risinājums".

  Un kas tad ir vēl tavā redzeslokā?
  Ātrākais pēc izstrādes laika, vai pēc ātrdarbības? Lētākais pēc programmētāju daudzuma un lētuma, vai pēc kā? "vienkāršās dinamiskās mājaslapas" – oxymoron, imo.
  Kāpēc piesienos? Nav jau PHP nemaz slikts, bet šāda propoganda ir vairāk MS stilā, un termins "LAMP development" skan samērā derdzīgi – tas ir tāds pats tehnoloģijas lock-in kā "ASP development".

  Atbildēt
 10. Mulders

  Da kaa normaalaa pasaulee, viss labais saaxies no kaadas 5.3 versijas 🙂
  Bet lai liidz tai nonaaktu taa 5.0 tomeer bij shaa kaa taa jaalaizh pasaulee!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *