Hakeris glabā filmas valdības serveros

Kaspars iesaka:
… rakstu par hakeri (Džeims Makelrojs), kurš uzlauza ASV kodolpētījumu Fermi laboratorijas datorus un glabāja tur pirātiskās filmas un mp3 failus un kuru notiesāja, piespriežot veikt 200 stundas sabiedriska darba.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/3452923.stm

Gadījums ir interesants ne tikai ar to, ka kāds ir notiesāts par ielaušanos. Amerikāņi notiekošo klasificēja, kā terorisma aktu un pieprasīja reālu cietumsodu un lielu soda naudu. Taču Apvienotās Karalistes tiesnesis, ņemot vērā, ka hakeris ir tikai 18 gadu vecs students ar parādiem un klasificētā informācija netika apdraudēta, atteica ASV prasībām. Tas izraisīja ASV sašutumu, un Silīcija ielejas prese nokritizēja AK tiesu sistēmu.

http://www.silicon.com/software/security/0,39024655,39118145,00.htm

Tomēr lielākā daļa komentētāju norāda, ka acīmredzot Fermi laboratorijas drošība īsti nebija kārtībā, ja jau 18 gadīgs students varēja to tik viegli uzlauzt. Makelrojam nebija ļaunprātīgu nolūku, tāpēc arī sods ir atbilstošs.

44 thoughts on “Hakeris glabā filmas valdības serveros

 1. anoniims

  esmu dzirdējis, ka arī Latvijā lielākā individuālā filmu krātuve agrāk atradās (nezinu, vai vēl arvien to dara) uz Rīgas Domes serveriem…

  Atbildēt
 2. coolynx

  Anonīmais :: 04.02.2004 / 15:53 (IP: 81.94.228.186) Tu visticamāk, ka vari uzrakstīt daudz labāk un tāpēc droši sūti šurp savu rakstu.

  Atbildēt
 3. daysleeper

  haha – lasiju komentarus un smeejos tagad. Es ari kad lasiju aizkeeros pie taas Siliicija ielejas un meeginaju atcereeties kjiimijas stundaas apguuto. Uz sitiena apjuku, domaju, vai pareizi bija silicijs, bet tomer skita ka ir pusvaditajs silicijs. Tagad komentaros pavideeja Silikons un kaut kaadaa mirklja vaajumaa likaas ka tieshaam silikona ieleja 🙂 silicon.com 😀
  Bet nu par to rakstu: skaidri redzams, ka ir veelme nosleept to, ka shadas laboratorijas droshiba ir ljoti zema, tadelj censhas aizpildit vietu ar nabaga jauniesha nopelshanu un maksligu burbulja puushanu par to cik slikta ir vinja riiciba.

  Atbildēt
 4. Livingston

  Silikonu liek pupos 🙂
  Bet parādiet man kādu lielu privāto movies, mp3 un warez serveri, kurš būtu uz privātā datora un izmantotu privāto pieslēgumu, nevis kādā valsts iestādē vai uzņēmumā paslepus no īpašniekiem!?

  Atbildēt
 5. Mulders

  ierēcu es tai raxtaa par “Higly secret” tjipa tik sekret serveris ka par to zin čalīts ar visiem viņa draugiem! nu moins… kad tad beidzot teriki sapratīs ka USA var nolaist no kātiem reāli ižakojot visus viņu valdības serverus!

  Atbildēt
 6. Udzzis

  Visumā tā ir normāla prakse kad warez scēnā tiek izmantoti tā saucamie ‘pub’ – pabi jeb tīklā atrodami jaudīgi ne visai aizsargāti (publiski) serveri.
  Parasti šādi pabi netiek izmantoti datu glabāšanai, bet gan izplatīšanai.
  Ideja ir vienkārša un nav nekas jauns – tev ir ar ko dalīties, bet nav attiecīgi jaudīga interneta pieslēguma.
  Tad nu tu savus labumus izliec uz šāda servera, no kutienes tauta var tos paņemt.
  Kā lai paiet garām FTP serverim uz resnas trubas, kurā *anonymous* lietotājam piešķirtas visas tiesības 🙂
  Visdrīzāk dotais “hakeris” nav nekāds hakeris, bet šādu pabu mekētājs kas trāpījis *nepareizajam* serverim.
  No šādām kļūdām var daļēji izvairīties jo ir pieejami saraksti ar IP adresēm/diapazoniem, kur labāk nelīst.
  Var tikai pabrīnīties cik DAUDZ internetā ir šādu resursu! Daudzi šādi serveri pieder visai nopietnām organizācijām!
  Partasti gan atklājot šādu lietu viss tiek nokārtots klusi un bez tiesu darbiem, kurš gan grib izrādīt pasaulei savu resursu neaizsargātību un adminu neizdarību, nez kas šoreiz nogāja greizi.
  “Nepareizajā vietā, nepareizajā laikā” – un tu kļūsti par grēkāzi 🙂

  Atbildēt
 7. Udzzis

  To TypeR:
  Principā jebkuru *port scanner*, bet ir arī specializētas programmas pabu meklēšanai.
  Un redz ar ko tas var beigties 🙂

  Atbildēt
 8. Grrr

  Ne jau nu kabi tas būtu diži svarīgi, bet ir zināma starpība, vai tā šo gadījumu pasniedz ASV Silīcija ielejas prese, vai Lielbritānijas ziņu websaits silicon.com ( http://www.silicon.com/misc/faq.htm#about )
  Bet ziņa jautra, thx par viņu. 🙂

  Atbildēt
 9. Kaspars

  Lai turpmāk nebūtu lieku diskusiju par silikonu, ievietošu pareizus vārdu angļu vārdu tulkojumus:

  silicon – silīcijs (ķīmiskais elements, pusvadītājs). Tīru silīciju ar nelieliem piejaukumiem izmanto mikroshēmu ražošanai.
  silicone – silikons (organisks polimērs, kurš satur silīcija atomus). Bieži izmanto implantu ražošanai.
  silica – silīcija dioksīds (jeb vienkārši smiltis)

  Atbildēt
 10. Dzy

  To Kaspars: Silikonu vēl biežāk izmanto būvniecībā, nekā implantu ražošanā, bet par implantiem laikam zin visi, bet par būvniecību – retais
  Anyway, paldies par tulkojumiem!

  Atbildēt
 11. ss

  1.Parasti īpašvārdus netulko.
  2.Preses pīlēm nevar tik vienkārši uzticēties. To mēs katru dienu redzam savās mājās.
  3.Tisnība, ka nopietnas lietas neviens tik vienkārši nepublisko. Ja jau sarīko tiesu, tad nav nekas nopietns, iespējams, lai prasītu naudu no valdības drošības paaugstināšanai…

  Atbildēt
 12. daysleeper

  interesanti odnako – parvershas ari par zinatniski populaaru informacijas avotu ne tikai PC – net jomaa, bet ari kjiimijaa, filologijaa un buuvinzhenierijaa 🙂 man patiik

  Atbildēt
 13. Vistu Zaglis

  Elfz – savukārt atšķirību starp Džūgles tanti un omīti Gūgli var viegli izkost, palasot elementāros anglenes izrunas likumus! 🙂 (T.b. ja reiz kasamies tad līdz galam! :)))

  Atbildēt
 14. elfz

  VZaglis: Kad es atveru google.com, man tiek pieklājīgi teikts “Google Latvija”, un visi citi tekstus ar’ latviski. Tad no kurienes tu izdomāji, ka google ir jāizrunā pēc angļu likumiem? Varbūt pēc latviešu? 🙂

  Atbildēt
 15. Grrr

  Jā, neprecīzi izteicos. Es arī nebiju domājis, ka google pati ir uzcepusi sev porn variantu, tā tiešām ir parodija, un kā man apgalvoja, google jau ir iesūdzējusi veidotajus tiesā.

  Atbildēt
 16. daysleeper

  arpus topika – bet savadi ka netiku pods.lv vakar vakaraa un shodien iekshaa 🙂 nu divaini, nez uz bana butu uzkasiijies….

  Atbildēt
 17. erots

  silicona ieleja ir sabiedriibas dots nosakums grandiozam ASV tehnoparkam, kur straada looti daudz zinaatnieku, nesaprotu, par ko shiet diskuteet, silikon, siliicijs, vai vel nez kas.

  Atbildēt
 18. neo17

  da pareizi tas dzeks ari darija.. da kur likt visus failus, ja hdd pa mazu? =/ tik pat labi var ari panjemt kadu ip skaneri, noskanet dazhas ip, un kuri hdd ir nosharerti, tos pievieno pie savejiem un dziivo tik talak ar diviem hdd .. =)

  Atbildēt
 19. Anonīmais

  Neko sev – tikko pievienoju komentāru par banneri krievu valodā, tā šis tagad rādās tikai latviski. Vai poda engins ir apveltīts ar mākslīgo intelektu?

  Atbildēt
 20. kintu

  Ja nav laika staigāt pa dc++ 🙂
  1) Uzinstalē nepačotu Windows-98 uz datora ar brīvu diska vietu.
  2) pieslēdz ātram interneta pieslēgumam
  3) pagaidi kādu laiku
  4) savāc no tā mp3 un filmas

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *