Reiz dzīvoja Lattelekom un bija tāds Mājas DSL?

Vakar atnākot mājās gribēju pārbaudīt e-pastu, palasīt ziņas un paskatīties SatTV programmu internetā, lai uzzinātu, kas interesants zilajos ekrānos notiek. Palaižot pasta klientu un ieraksto adresi sava pārlūka adreses lauciņā konstatēju, ka esmu palicis aiz borta, jo zibenīgais Mājas DSL vilciens ir paskrējis garām manai tīkla kartei un man jāgaida nākošais.

Sākumā, protams, nolādēju Lattelekom par to, ka nav izsniegts grafiks ar Mājas DSL pienākšanas un attiešanas laikiem un sāku apzināt faktus, lai noskaidrotu kā varētu atrisināt problēmu. Negribu palikt pavisam neprogresīvs bez interneta pieslēguma. Pietiek jau ar to, ka mani vecāki vairāk kā divdesmit gadus gaidīja fiksēto telefonu Rīgā un man nācās iegādāties mobilo. Jāatzīst, ka arī šobrīd tīri tehniski esmu nodrošināts ar mobilo telefonu, kas atbalsta GPRS interneta pieslēgumu, bet neizjūtu tik lielu vajadzību pēc interneta, lai tērētu papildus naudu par šo pakalpojumu, ja es maksāju par it kā pastāvīgo interneta pieslēgumu.

Bet, ja nedaudz nopietnāk, tad, ko es daru un kā mēģinu risināt ierastās Mājas DSL lietotāju problēmas.

Ierakstot www.mdsl.lv nekas netiek atrasts, kas tiek paziņots kā “host not found”. Pirmā doma, kas iešāvās prātā – jau ierastā problēma ar Lattelekom DNS serveriem, kas tika aprakstīta augusta beigās. Tiem, kas neizprot šo problēmu varu nedaudz izskaidrot kā tas izpaužās.

DNS serveri ir tie, kas nodrošina mūsu pārlūkus ar informāciju par kādu konkrētu interneta adresi. Piemērām, ierakstot pārlūkā adresi Pods.lv jūsu pārlūks sākumā griežas pie attiecīgā servisa datorā, kas savukārt pie jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja (IPS) DNS servisa, kas nosaka kādai IP adresei atbilst konkrētais hosts. Attiecīgi, ja DNS serveris ir nomiris, tad tas nespēs atbildēt un iedot IP adresi uz kuru būtu jāslēdzas klāt, lai atvērtu doto adresi un jūs paliksiet ar garu degunu.

Gadījumos, kad abi Lattelekom DNS serveri ir nomiruši, es izmantoju Latnet piedāvāto jauno publisko DNS serveri 159.148.60.20 un mierīgi turpinu lietot internetu.

Diezgan pamatīgi tracināja tas, ka Lattelekom DNS serveri uz pirmo pieprasījumu neatbild jeb pieprasītās informācijas vietā atsūta kļūdas paziņojumu “request timed out” kā rezultātā gan .lv, gan arī ārzemjus lapas nācās vērt vaļā vai nu ar otro vai trešo reizi. It īpaši, ja esmu pieradis atvērt uzreiz vairākas adreses vairākos tabos (logos) un pārskatīt šīs lapas vienu pēc otras. Puse no tām neatveras, tad zīlē nu, kura atvērās un kura nē.

Vakar nebija arī šī problēma. Ierakstot kā primāro DNS serveri 159.148.60.20, nekas nemainījās. To varēja pārbaudīt ar komandu:
nslookup www.mdsl.lv

Nākošais solis bija ipconfig /renew ar cerību aizsūtīt pieprasījumu uz Lattelekom DHCP serveri, lai atjaunotu dinamiski piešķirto IP adresi. Rezultāts, protams, bija nekāds – “DHCP server unreachable”. Smejies vai raudi, bet nu nav interneta.

Drošības labad es atļāvos izslēgt un pēc tam ieslēgt DSL modēmu, ja nu gadījumā tas ir nogļukojis, lai gan es apzinos, ka pa visu manu garo DSL lietotāja mūžu, cik nu Lattelekom piedāvā Mājas DSL pakalpojumu, modēms bija kašķējies tikai vienu reizi. Tfu, tfu un vēlreiz tfu pār kreiso plecu. Bet tā kā man nav interneta, tad attiecīgi arī nav, ko zaudēt. Galvenokārt jau es to darīju, lai nodrošinātos ar pārliecību, ka tiešām modēmā nav vaina, jo saldās Apollo(?) palīdzības metenes balss noteikti pajautās vai es negribētu izslēgt modēmiņu utt. Datoru gan es nevēlos pārstartēt, jo neredzu tam nepieciešamību. Pēc šādiem padomiem es viņas labprāt sūtu dēt zelta oliņas, jo vienīgais, ko datora pārstartēšana var paveikt ir atjaunot dinamiski piešķirto IP adresi, bet to es ar rociņām jau iepriekš paspēju izdarīt.

Tad nu sapratu, ka tiešām auzas un atkal viņiem kaut kas ir konkrēti nobrucis. Jebkurš rūdīts un pieredzējis Mājas DSL lietotājs šādā situācija aizies uzvārīs tēju vai iedzers kādu aliņu un paskatīsies TV, jo jēgas no zvanīšanas uz Apollo palīdzības dienestu nebūs nekādas. Uzzināsim tikai to, ka ir problēmas, bet mēs jau savādāk nebūtu zvanījuši, ja nebūt problēmas. Galu galā taču telefonseksa numuri sākas ar devītnieku, bet palīdzības dienesta telefons vienam no Latvijā ātrākajiem un labākajiem interneta pieslēgumiem ar astotnieku un sajaukt šos numurus būtu grūti.

Pēc divām stundām, kad filmu jau biju noskatījies, pārbaudīju, ka vēl joprojām DSL vilciens kavējas un no ātrgaitas DSL interneta manā tīkla kartē nav ne smakas, sadomāju, tomēr piezvanīt uz Apollo palīdzības dienestu. Nu cik, tad var, ko? Vēl pēdējais ipconfig /renew mēģinājums un … Brīnums! Palūkojos ārā pa logu vai tik kāds NLO nav nosēdies pagalmā. Nē, tomēr nebija, izberzēju acis un notīriju asaras. IR, jā tiešām – tīkls bija parādījies. Laimīgie Mājas DSL lietotāji dziedāja uzvaras dziesmas, dzēra šampanieti un priecājās par ilgi gaidīto ātrgaitas internetu.

Lai gan no rīta atkal vilciens ar internetu bija aizbraucis un nomainītās IP adreses dēļ es, tomēr nedabūju izlasīt nevienu no e-pastiem, jo diemžēl pieeja e-pasta serverim tiek piešķirta uz konkrētu IP. Es nemaz nepieminu tos neskaitāmos FTP serverus, kuru īpašniekiem man nāksies lūgt nomainīt manu IP adresi, kas visticamāk, ka šodien būs jau cita … 🙁

Bet nebēdājiet, jo tādas problēmas ir ne tikai privātajā sektorā, bet arī biznesa klientiem. Jau agrāk rakstīju par to, ka firma kurā es strādāju atteicās no Apollo UltraDSL pakalpojuma, jo tas diemžēl nedz kvalitātes, nedz arī apkalpošanas ziņā nespēja nodrošināt attiecīgu līmeni. Tīri loģiski, ja darba instruments ir internets un tas netiek nodrošināts 99% no darba laika attiecīgā kvalitātē, tad tiek meklētas citas alternatīvas. Biznesa klientiem šajā sakarā ir plaša izvēle un IPS plēšas savā starpā par klientu.

Uzmanīgam lasītājam noteikti būs radies jautājums – kāpēc, tad es kāpju uz vecām varžacīm? Kas bijis izbijis. Nelieto šīs kompānijas pakalpojumus un pieveries. Daļēji taisnība. Problēma kā izrādās joprojām pastāv un Lattelekom (nezinu kuras apakšvienības nodaļa) apkalpošanas līmenis kā rādās nav ne par gramu uzlabojies. Apkalpojam mēs uzņēmumu mājas lapas, kas diemžēl hostējas uz Lattelekom serveriem. Pieeja šiem serveriem tiek piešķirta uz konkrētām IP adresēm. Nezinu kādēļ, bet pirms kāda laika tika nogriezta pieeja nu un jāzvana vai jāsūta e-pasts uz… tieši tā, uz palīdzības dienestu, lai šo pieeju atjauno. Problēma tiek risināta vienkārši zibenīgā ātrumā. Pēc vairākiem zvaniem un e-pasta sūtījumiem jau otro ceturto nedēļu nekas vēl nav atrisināts. Lai gan pirms tam šāda tipa problēmas tika atrisinātas dienas laikā.
(Papildināts: šodien dīvainas sagadīšanās pēc tika saņemta pozitīva atbilde…)

Esmu dzirdējis, ka Lattelekom iekšienē notiek lielas reformas, tiek atlaisti darbinieki un pārformētas nodaļas. Iespējams, ka palīdzības dienests arī ir trāpījies zem reformu slotas. Pirms kāda laika zem viena no krievu Delfi rakstiem komentāros izlasīju, ka kādam ir interese speciāli nogremdēt Lattelekom kā uzņēmumu, lai tā tirgus vērtība kristos ar visām no tā izrietošajām sekām. Man ir radies priekšstats, ka tas diezgan veiksmīgi šobrīd tiek realizēts.

Varbūt kāds varētu šīs baumas atspēkot un mēģināt pārliecināt mani, ka tā vienkārši ir likteņa sakritība un visas šīs problēmas ir vienkārši mans izdomājums jeb melnā josla Lattelekom ceļā. Visādi gadās un katram ir savs melnais dzīves posms.

Galvenais nevajag satraukties, jo tas ir tikai un vienīgi mans viedoklis, kam nav praktiski nekāda pamatojuma un balstās tikai uz to nelielo informāciju, kas man ir pieejama.

Bija sakrājies un tagad palika vieglāk…

77 thoughts on “Reiz dzīvoja Lattelekom un bija tāds Mājas DSL?

 1. axxe

  Visvairaak tracina, ka runaajot pa tel. tas Apollo PD uzskata tevi par pilniigo idinju,
  un neko sakariigaaku par “restarteejiet datoru, izsleedziet modemu…” pateikt nevar (ja protams pietiek pacietiibas vispaar sagaidiit atbildi otraa galaa)

  Atbildēt
 2. zenofex

  Ai nu nenjem tik ljoti to visu galvaa, nemaz tik traki ar mdsl nav, vismaz tiem kas maajaas lieto vinju nevis darbam.
  Es, piemeeram, kopsh mdsl ievilkshanas tikai vienu reizi esmu zvaniijis uz to dienestu, lai man atver e-pastkasti. Ja inec neiet – skaidrs, ka vainiigs telekom, un taapat skaidrs ka aatraak vai veelaak vinjsh ies. Kaapeec jaasatraucaas. Un veel piedevaam peec vasaras shaperu un citu briinumu nobrukshanas man ikreiz kad mdsl saliecaas paarskrien tirpas paar murugu – un ja nu atkal buus 2mbit/s 24h diennakttii? 😀
  Apmeeram taa.

  Atbildēt
 3. Viesturs

  Nu labi man ari DSL nebija, bet tas notiek loti reti un kopuma MDSL pakalpojums ir salidzinoshi normals (ari atkariba no atrashanas vietas), iznemot augsto cenu. Ko Jus domajiet, ka uzturet visu tikla infrastrukturu kada ir Lattelekom Apollo ar visiem serveriem, ruteriem utt. ir tik vienkarshi, tas nav haljava, tas ir nopietns darbs, kam nepiecieshami labi specialisti. User service LTK apollo, protams, varetu but labaks.

  Atbildēt
 4. Pecis

  Nee nu man ir taadas *aizdomas*, ka sakaraa ar Lattelekom privatizaaaciju un visu paareejo tiek mahineets ar Apollo kaa uznjeemumu. Tas vareetu buut tas neredzamaakais slaanis. Otrs slaanis manupraat ir investiiciju truukums – visi paaraavumi un truukumi servisaa aciim redzot ir izraisiiti novecojushaas tehnikas deelj, kaa arii iespeejams cilveeku ar taisnaam rokaam truukumu deelj. Tas atkal vareetu sasaukties ar pirmo punktu, jo Lattelekomam un Apollo kaa taa meitas uznjeemumam vareetu buut diezgan liela iespeeja attistiities ljoti lielos apjomos, ja vien BUUTU kvalitaate – galu galaa, monopolus paarsvaraa tikai taapeec vien pielauj. Taatad aciim redzama sakritiiba ir neveeleeshanaas investeet un taadeejaadi uznjeemuma veertiibas samazinaashana.
  Sakritiiba? Paaraak liela. Vinjiem tur gaazhas un gruust visos virzienos. Taa kaa uz labu ljoti iespeejams tas nav…

  Atbildēt
 5. coolynx

  dunduks: varbuut shodien paeksperimenteeshu, bet neko nesolu. lai gan skripts buus tas pats, kas ieprieksh, ja tas nestraadaa (neesmu meegjinaajis), tad nekas jauns nebuus.

  Atbildēt
 6. Noname Anonymikus

  http://kiss.id.lv/cgi-bin/webnews.cgi?cmd=thread-4335&group=delfi.tele kom&utoken=248a.3f796c0c.846930886@temp:0_352a26210454681f096400&news_ pos=

  Atbildēt
 7. Outlawz

  negribu nevienu aizvainot. man bija 30 + 30 min servisa nepieejamiiba:) tomeer tas ir labaak nekaa pirms 2 gadiem kad veselu nedeelju negaaja mdsl (tiesa tad arii apollo samazinaaja ikmenesha maksaajumu uz pusi).

  Atbildēt
 8. [cx]

  /me vakar ilgi gaidija pie klausules lai zinatu kas pa lietu
  vienkarshi iepriekshejaa menesi badiiba par telefonu 15ls nebja kaukadi samaxajushi un tad nu man dega saraknaa lampinha
  shoreiz gan nedega bet nu kas to lai zin, naacaas zvaniities
  lai paarstartee datoru neteica, jo ne1nam neesot neta, jo esot tur kaukadi daudzi serveri saluzushi….daudzi….
  nja, laikam serveri ar sadzeras alu, izdomaa ka nestraadaasim un visi kaa vienc beigti 🙂
  bet nu peec taa lielaa “restarta” arzemes griezaas lhoti smuki 🙂

  Atbildēt
 9. NewAge

  kas ta tu, coolynx? alus vakar negaršoja, vai kas? tika daudz problēmu un pie visām vainīgs LTK. grūta gan tev dzīve 🙂

  Atbildēt
 10. hvz

  Pēdējā laikā par lattelekom internetu var runāt tikai necenzētiem vārdiem. Ar apollo mail klientiem viņi vispār izrīkojās kā kaut kādiem pēdējiem smerdeļiem, atklāti rēca sejā – nu neies vēl kādu laiciņu, gan jau kaut kad iedarbosies.

  Atbildēt
 11. aka

  man ir e-apollo pastakaste, kas ir pilna un izdzeest mailus nevar 🙁 Apollo PD man pateica, ka probleema ir, bet nav atrisinaama un… lai es panjemot citu pastkasti… 🙁

  Atbildēt
 12. SomeGoofy

  Pilnai Apollo kastei mailus izdzēst no weba – Mission Impossible. Palīdzēja MailSweep progzis: http://www.crystaloffice.com/msinfo.html Izmēģinājuma laiks pietika pastkastes iztīrīšanai. Iepatikās šis verķis.

  Atbildēt
 13. Hero

  ja runa iet par vakar vakaru ap kaut kaadiem 21 – 22 tad cik nopratu noveelies bija kaads no atmiem – kaa rezultaataa bez neta palika ne tikai mdsl bet arii biznesa klienti ar udsl … un lai cik ltk arii pelta.. uzreiz kaa notika probza ltk soliija stundas laikaa noveerst.. un tieshaam peec stundas udsli saaka celties viens peec otra… kaa ir ar mdsliem nemaaku pateikt – saskares nav ;(

  Atbildēt
 14. Rukicc

  Zheel to naudinju par ieriikoto Mdsl… taa jau butu attecies…..
  Bet nu tas ir labaak kaa 2 nedeeljas gaidiit pie vides komunikaacijaam kameer peec peerkona speeriena salabos savu aparatuuru un katru dienu babulji kantorii staasta ka riitdien noteikti salabosim…..

  Atbildēt
 15. Apollo e-kaste

  Jā. Arī man problēma ar e-apollo dzēšanu, bet apskaidrības brīdī atcerējos
  par , kurš, ak laime, dzēš pa tiešo bez trasha apciemošanas.

  Atbildēt
 16. ZBH

  2 Es tur straadaaju… : aha, var redzeet. pilniigs objektivitaats truukums vienaa pasaa teikumaa. DSL 2mbit liinij ar noklaajaas.

  Atbildēt
 17. Pete

  Ai ai ai, es mirstu nost! Internets negāja 2 stundas! Nu takš pamēģini iedomāties cik viņiem klientu, cik dažādu pieslēgumu, puse pa veciem krievu vadiem. Vai tad LTK vainīgs, ka viņu ciskas laiku pa laikam nokaras? Nav arī DSL tehnoloģija tik stabila, lai dotu 24/7 uptime, ievelc izdalīto līniju, vēlams optiku, viss ies griezdamies….

  Atbildēt
 18. aabele

  es vakar caur hanzanet elektriibas reekjinus maksaaju un liels bija mans paarsteigums, kad nospiezhot pogu ‘apmaksaat reekjinu’ man pazuda tiikls! Taapeec gribeeju noskaidrot vai mani reekjini ir nomaksaati, un vai nav nomaksaati 4 reizes. Dabuuju konnekteet caur dial up! Blje

  Atbildēt
 19. Dreef

  Man vakar arii tas Lattelekom pasaakums neiepatikaas. Ja es maksaaju par savu HDSL un lietoju to tikai pa vakariem, tad savas modernizaacijas un probleemas vinji var risinaat pa nakti/dienu vai kaadaa citaa laikaa. Un ja dienaa sanaak ap 0,8Ls par to internetu maksaat, tad var teikt, ka paaris alinji nomesti zemee nesot pa kaapneem. Un peedeejaa laikaa tajaa Apollo PD keksi tikai atbild, ka – jaa, mums ir probleemas. Bet ja pajautaa: kad buus internets? Tad atbilde: gruuti pateikt… Viens ir skaidrs, ka esi taapat kaa paareejie tuukstoshi palicis bez interneta. Un parasti peec shaadiem pasaakumiem tiek teikts, ka notiek uzlaboshanas process un veelaak viss buus daudz “krutaak”/leetaak utt. Paiet laiks un kljuust skaidrs, ka seezham tajaa pashaa bedree ;-).

  Starp citu izskataas, ka podam shodien vairaak nekaa 28 000 hiti. Driiz nevarees pavilk, jo sasniegs Delfi apjomus ;-)))

  Atbildēt
 20. KrizZ

  nu bert logistisk ka tajaaa visaa ir privatizaacija. tagad mees ltk pachakareesim tirgus veertiiba dirsaa un mees shamo par sviestmaizi noprihvatizeejam unt ad dziive zalja. nu taa apmeeram vareetu buut. vienkaarshota varsija protams.

  Atbildēt
 21. archix

  cik dzirdeeju par vakar-vakaru tad esot LTK kaut kaadi optiskie kabelji or smth panesies … tjipa pusei latvijas neta nebija (arii man te ogree). visi uzreiz bijushi kaajaas uzreiz un visu cienju tam, ka salaboja taas stundas (vai divu) laikaa.

  Atbildēt
 22. MDSLists

  Nu pēdējā laikā (kopš pēdējā PILA ieviešanas) TIKAI 1!!! reizi bijušas problēmas, a pirms tam regulāri. Man gan neviens neko pārstartēt nekad nav licis jo vienmēr sāku ar vārdiem “…nedod IP adresīti…” Parsti šie apskatās -“…problēma līnijā” un pēc 15min viss rulē 🙂 Tikai 1 reizi gadījās kāds pilnīgs lohs, ar kuru srunu beidzu ar vārdiem: “Eu ,tu to trubu tur pilnīgi nejauši esi pacēlis, kamēr tētis dzer kafiju, vai kā?”
  Protams par ātrumiem- pazudētajām paketēm ir pavisam cits stāsts 🙁

  Atbildēt
 23. e

  iisteniibaa jokaini, jo lasu ka ogree arii pabrucis, nu man piem notureejaas visu brukshanas briidi. IRCnetaa smuki izskatiijaas. TIk ~ uz minuuteem 2aam izrubiijaas un tad atkal viss ok 🙂 interesanta taa tehnologjija tas DSL visnotalj..

  Atbildēt
 24. InDeusEx

  vispaar Liepaajaa arii mdsl peec 2 stundaam negaaja. Aizgaaja peec 15 stundaam peecpusdienaa, kad sazvaniija un kad kaads montieris beidzot bija darbaa lai var salabot. Un laboja arii kaadas 2 stundas. (centraalee protams)
  Interesanti, ka man pat ieteica izmantot suudziibu nummuru kaut kaadu 800 8040 laikam. Noteikti taapeec, ka jeega taapat nekaada nebuutu. :]

  Atbildēt
 25. Rukicc

  Suudziibu buutiibu es neesmu sapratiis veel liidz shim…..
  Cik tas suudziibas neesmu pieteicis vienmeer ir atmazkas un paarreekjina nav…..

  Atbildēt
 26. HELDON

  Izlasīju rakstu = coolynx pilnība taisnība, var piekrist visam rakstā teiktajam. Un vēl, man *jei bogu* nav saprotams ltk princips @apollo.lv mailiem izdalīt tikai smirdīgu 5MB (!) ietilpību, bet @e-apollo.lv mailiem neierobežotu daudzumu.. to smuki var redzēt ieejot www.e-apollo.lv …

  Atbildēt
 27. ZBH

  2 Pete : incant, kaads vecajaam kriev liinijaam (a LTK biij vis jaamodernizee jau gad apakal peec jumt liigum 🙂 sakars ar kisku kaarshanos? 🙂

  Atbildēt
 28. Knagis

  Nu man arii atmira inets uz 2h.. uzspeeleeju gta3 un peec tam atkal bija. jaa, iztrauceeja darbu, bet taa man nekaadu pretenziju nav bijis jau paaris meeneshu. Vienreiz inets atmira, piezvaniiju uz apollo, shie noprasiija, kaads modema razhotaajs un paaris minuutes piikstinaaja liinijaa un tad inets atkal gaaja. Man pat uz ruutera staav webs un veel shis tas viena projekta dev-versijai un divi cilveeki paraleeli var no aarpasaules normaali straadaat. beidziet apdirst LTK, it sevishkji jau par to, ka vinji necenshas probleemas noveerst 🙂 Ko gribat, lai admini 2-vos naktii momentaani buutu kaajaas un serverus savestu kaartiibaa…

  Atbildēt
 29. urbis

  nu vakar ap pusnakti nobruka tas DSL uz kaadaam 20 – 30 min. un taa jau nav pirmaa reize. pirms kaadaam 2 nedeeljaam visu nedeelju regulaari katru dienu ap pusnakti bija nost no 20 – 80 minuuteem. tieshi vai jaadomaa ka NLO apmekleeja un sakari truuka:( bet PD vispaar klausuli necelj : trubu tureeju aukshaa vienreiz 2 stundas taa arii nesagaidiiju kameer pacels :(((

  Atbildēt
 30. norixs

  viegli jau pateikt:”nelieto shiis kompaanijas pakalpojumus…”,bet ko lai dara
  tie ,kas dziivo Ventspilii??? Vai ir kaada alternatiiva?(aatrums- ir ljoti no svara ne mazaak kaa 256kb/sec) Ja kaads zina tad uzmeilojiet man: normundst@e-apollo.lv .Vai tas ir normaali,ja darba dienas vakaros,sestdienaas un sveetdienaas aatrums nepaarsniedz 20-28 kb/sec??? PIEGRIEZIES !!!

  Atbildēt
 31. Rothman

  LTK sux vislielaakajaa meeraa, lieta taada, ka uz jebkuru serveri vienalga, vai latvijas vai arzemju pings bija (piem. delfi 15, 16, 13, 15 pec tam 2 reizes par 300 pec tam kadas 3 reizes “request timed out”) nu psc vispaar un taa liidz shim nevareja cs normaali paspeeleet. Tagad uzliku linuxu un nesmu veel baudiijis. A PD vispar kaut kaadi mulkji tur straadaa, lai nokonfiguretu inuxu uz mdsl vajagot maksat meistaram 14 LS stundaa. Nu psc, ja nevar palidzeet, tad njemu citu ISP, kur tev visu apskaidros. Ir dzirdetas legjendas par to, ka ar citiem ISP (teiksim te uz matisa ielas pie ziedonjdarza) esot kaut kac provaideris kuram maksajot 10 Ls menesii var uzdziit aatrumu ap 2Mbit/sec. Tad jau labaak es izvelos to nekaa to tizlo Apollo, kuiem esot ceriibas iekarot lielaako tirgus dalju. LOL

  Atbildēt
 32. urbis

  norixs, tad jau pavisam shvaks aatrums (nejauc gadiijumaa ar kB/s) bet taa ir ka daudzaas vietaas nav alternatiiva, arii man dziivoju Juurmalas nomalee un nav. Groteks teicaas ka driiz buushot radiolinks, meenesis jau pagaajis bet nav, kad buus nezin.

  Atbildēt
 33. Rukicc

  Peec maniem noveerojumiem pasaakums vairaak par nedelju bez lielas saizes nevelk……
  peedeejaa laikaa…
  Referenduma dienaa toch ap pusdienlaiku Crash uz 2 stundaam visam DSL (pilseetas, maajas, Ultra) + e-pasts, briinums kaa 8008040 izdevaas sazvaniit un nokaidrot vai tiesaam atkal ir kaut kas……
  Pirms tam ieprieksheejaa nedeeljaa naktii no sestdiena uz sveetdienu arii crash un ne jau uz 10 min……
  Pagaajusho piektdien arii crash bet itkaa uz 3 min, bet es IP savaakt no DHCP nez kaapeec nevareeju 2 stundas veel…..
  Brinums ka e-pastu ir uzceelsuhi atpaklaj, sen nekas nav noticis……
  ja 8008114 nevar sazvaniit tad ir skaidrs ka ir probleemas… un lielas….

  Atbildēt
 34. Rothman

  Jaa, veel kas, vienreiz es prasiiju vinjiem par to pashu probleemu un man apskaidroja, ka mdsl ir LIIDZ 256kbit/sec, nevis 256kbit/sec.

  Atbildēt
 35. urbis

  taa peec mana net aatruma peedeejos 2 meeneshos ir noveerots: ne aatraak par 28 – 30 kB/s nekad nevelk (normaali buutu 32), uploads ar ap 6 – 7.5 kB/s nevis 8

  Atbildēt
 36. drformat

  coolynx:”Pirms kāda laika zem viena no krievu Delfi rakstiem komentāros izlasīju, ka kādam ir interese speciāli nogremdēt Lattelekom kā uzņēmumu, lai tā tirgus vērtība kristos ar visām no tā izrietošajām sekām. Man ir radies priekšstats, ka tas diezgan veiksmīgi šobrīd tiek realizēts.”
  Veel sameeraa nesen Lattelekom veertiiba tika leesta uz 800 miljoniem Ls. Simts procenti neapgalvoshu ka tie bija lati, bet nez kaapeec man taa atceraas, par cik runaaju ar kompetentiem ekspertiem shajaa jomaa, pie tam shis cipars tika visai lepni zinjots. Nu jau labu laiku LTK bosi ar sho ciparu nelielaas :)) Tagad burzhuji grib ieguut atlikushos 51% par 200 miljoniem Ls. Un ariidzan neviens breeku necelj, jo breeku shajaa valstii celj tikai par 3 miljonu afeeraam, kas buutiibaa prieksh valsts ir pupu mizas. A par meerkjtieciigo uznjeemuma veertiibas samazinaashanu ir pilniiiga taisniiba, par to liecina daudzi burzhuju leemumi LTK reorganizaacijaas procesaa, un ariidzan biezhi vien pashu jaunizcepto reorganizeetaaju kompetences (bez maz vai speciaali atlasiitas kandidatuuras lielo lietu dariishanai dazhu tieshaam sapraatiigu vadiitaaju vietaas:)). Muusu nabaga baalelinji pastalaas to veel neaptver (daudzi LTK pat tic, ka reorganizaacijas notiek tikai biznesa procesu optimizaacijai un darba efektivitaates uzlaboshanai), bet visi Pekkas un Jukkas tik priecaajas ka var shajaa shtellee pielietot savaas krutajaas maaciibu iestaadees un daargajos kursos ieguutaas zinaashanas strateegjiskaas speelees, lai paspeeleetos ar leeticiigajiem bauriem.Meerkjis ir viens liels monopols visaa regjionaa. Un shii maaksliigaa uznjeemuma veertiibas samazinaashana ir tikai iislaiciiga paraadiiba, varu sadereet ar jebkuru un uz jebko, ka peec atlikusho 51% prihvatizaacijas uznjeemuma veertiiba briinumainaa kaartaa celsies straujos tempos. Buutiibaa burzhuji grib prihvatizeet LTK par puscenu, taapeec speele notiek ljoti smalki, jo pat taadam gigantam kaa Sonera 200 milj. ir liela nauda, it sevishkji ja dazhu viltiigu strateegjisku manevru rezultaataa tos ir iespeejams ietaupiit. Taadas taas lietinjas…

  Atbildēt
 37. driznaks

  Mazlietiņ oftopiks, bet savā ziņā varu saprast arī suportu, kurš tika sūtīts dēt oliņas. Kā power-jūzers, kas pārbaudījis visu savā galā, zvanot uz suportu/servisu/atbalstu, esi jau sapratis, ka problēma visticamāk, ka ir viņu galā.
  Tagad iedomājies suporta cilvēkus – šie sēž, pieņem zvanus, atbild meilus un tā tālāk. Cik zinu par suporta (dajebkāda, ne tikai LTK/Apollo) ikdienu, tad cīņa ar visādiem jampampiņiem un oligofrēniem, kas neatšķir personīgo kājas īkšķi no tīkla kartes, aizņem aplam lielu darba daļu un cilvēks, kas zin, kas ir DNS, rūteris vai ping ir teju vai paranormāla parādība. Tāpēc, lai saprastu, kas tas par putnu ir otrā galā, ir jāuzdod vesels lērums standartjautājumu.
  Ja izskatās, ka problēma ir Apollo/LTK/dajebkā galā, operatoram ir jāpieņem lēmums – kas notiek, kāpēc neiet, kuram adminam zvanīt, vai admins nepasūtīs visus vienu māju tālāk, sakot, viss ir pilnīgā kārtībā, lai viņi no sākuma modemu ieslēdz un pārbauda vai tīkla vads ir pievienots un pēc tam priekšniecībai pasūdzēsies, ka viņa dārgo laiku uz niekiem izšķiež. Lai pieņemtu šādu lēmumu, suportovščikam/-ņicai ir kaut nedaudz, bet tomēr jārubī fiška, jāsaprot principi uz kuriem tīkls/sistēma/dajebkas darbojas un jābūt spējīgam/-ai ar klientiem komunicēt, “pārstāvot kompāniju”.
  Cilvēki, kas to spēj ir retums un tādiem ir jāmaksā. Nestrādāju LTK, bet šaubos vai viņi to dara. Visticamāk, ir tāpat kā citos servisos Latvijā. Lai taupītu naudu tiek pieņemti cilvēki, kas spēj knapi pār lūpu pārspļaut un no attiecīgās nozares jēdz cik trīsdienu apmācības laikā ķeksīša pēc pastāstīts.
  Atvainojos par spamu.

  Atbildēt
 38. coolynx

  drformat: paldies par viedokli. es tev ticu. tagad guleeshu mierigi, ka neesmu kljuudiijies saistiibaa ar savaam prognozeem. 🙂

  Atbildēt
 39. coolynx

  driznaks: es to visu saprotu un taapeec arii praktiski nekad nezvanu. peedeejo reizi, kad zvaniiju, tad vinju rooteris bija sagaajis pilniigaa sviestaa un nedeelju neviens neklopeeja ar ausiim. tad peec paaris zvaniem un meila uz supportu ar probleemas analiizi izdevaas paarliecinaat, ka tomeer ir veerts apstiities to rooteri, kas arii momentaani tika salabots un biju laimiigs, ka viss straadaa.

  Atbildēt
 40. TrZ

  SomeGoofy un Apollo e-kaste
  A kaa jums izdevaas ielogoties? Man visu laiku saka, ka ir nepareizs juuzerneims vai parole 🙁
  Meegjinot pilnu adresi juuzeris@e-apollo.lv – Access denied: account has been moved to a remote system
  Serveri meegjinaati pop.e-apollo.lv, pop3.e-apollo.lv (neeksistee), mail.e-apollo.lv (neeksistee) un www.e-e-apollo.lv
  Parole nomainiita, katram gadiijumam
  IMAP un HTTP caur outgljuk-expresi izmeegjinaati
  Caur www.e-apollo.lv, protmz, ielogojas 😉

  Atbildēt
 41. SomeGoofy

  Opishka. MailSweep pielietoju pārpildītai @apollo.lv kastei. Savukārt @e-apollo.lv kastei bij cits storijs. Pēc lielajām pārbūvēm pēc laiciņa starp citu gluži nemanāmi apollo lapu dziļumos atradu ziņu, ka darbošoties tikai english interfeiss e-apollo kastēm web pieejai. Vai tā bija arī reāli.. neizskatījās vai nesapratu. Nav ne jausmas kas palīdzēja, bet bakstot šudi tudi, kaste iztīrījās. Bakstīšanas procesa elementos bij – interfeisa valodas maiņa, folderu veidošana, dzēšana, pārsaukšana (jo vienubrīd nebija miskastes jeb trash un folderi dubultojās – ok varbūt acis no tā marasma nerādījha), mailu dzēšana,nedzēšana, ielogošanās, izlogošanās un varbūt vēl kādu maģisku vārdu pieminēšana, kuri sākas ar b, j un arī citiem burtiem. e-apollo kastēm šobrīd esošā “horde” web pieeja liekas pabēdīga, tepat inbox.lv tā pati “horde” pieeja ir hrjaz labāk sabūvēta.

  Atbildēt
 42. daysleeper

  pieduriens – tieshi shdodien pec vairaku meneshu partraukuma atkal sleegshu klat to majas dsl – kas gan cits atliek, buus vien jasleedz klaat. 🙂

  Atbildēt
 43. alans

  Me maajaas juuso iezvanpieeju. Pieteicu maajas dsl, jo cits nekas nav pieejams baltezeraa. Lattelekom mani pasuutiija, jo jaamaina ~80 metri telefona liinijas lai vareetu ieriikot dsl. Un pashi vinji nemainiis. Taa nu es tagad mekleeju firmu, kas man to kabeli ieraktu, kas droshi vien buus ~100 Ls. Lai gan visu laiku dzirdu ka mdsl ir peedeejais suuds, es tomeer domaaju, ka ilgaakaa laikaa man tas atmaksaasies, jo iezvanpieeja ir veel lielaaks suuds.

  Atbildēt
 44. AnetiX

  Njaamz.. /me tam 8008114 ir zvaniijis biezji, un vai ir probleemas, vai nau parasti nosaku peec laika. Ja jaagaida ilgaak pa 3 min, tad probleemaz ir.. ja pacelj, tad probleemu nau(tajpus gala). Ilgaakais esmu gaidiijis 19 minuutes. Kautkaac murgs… tur jau pat kurliem skaidrs ka puslatvija seezj pie telefoniem un zvana. Un veel ir bijis ka tur ir kautkaadi krievu akcenti un ipconfig vinji izrunaa kaa eepiikuunfiiik un es nekaadi nevaru saprast ko vinjiem vaig >:(

  Atbildēt
 45. Laugh|nGMan

  Peec PIL ievieshanas esmu noveerojis, ka manam Muulim peec pl 8:00 aatrums momentaali nokriit no 27Kb/s uz 5Kb/s. Atrums atjaunojas peec 18:00. Pie tam tas pats ir ari sestdienaas un svetdienaas. Taadas aizdomas ka LTK blokkee P2P juuzerus (vismaz pa dienu), jo liidziigi ir ar DC++ peec pl 8 [A&AM] hubaa vairaak nevar tikt iekshaa, ja arii tieku iekshaa tad aatrums ir smiekliigs un visu laiku ir disconnekts ar hubu.
  Neliela statistika:
  18:00 – 8:00 ar eMule izdodas novilkt 650Mb
  8:00 – 18:00 tikai 100Mb 🙁
  Varbuut kaadam ir liidziigi noveerojumi?
  LTK ar MDSL ziepees!

  Atbildēt
 46. daysleeper

  varbut pildis solijumus un pieliks to atruminju – turbo tests tiesham paraadija ka to trafiku var labi dzenat. To ALAN – vecais, varbut megini kadu radiolinku vai ko tadu – tas pats MDSL ari ir radio 🙂 smiekligi gan, bet ja jau tomer pat riigas nomalee dzivo tad varbut vari sarunat ar kadu uz puseem ar radiolinku utt. nekadu kabelju. mans ari tas pac kas citiem – privatmaja (nav citu klientu, kas butu interesanti provaiderim), citas iespejas nav (janjem LTK). zheel, ka taa.. tada nu mums taa attistitaa sabiedriba.

  Atbildēt
 47. robby

  ehh, kārtējais spams par veco tēmu.
  un ja vēl puse no visiem komentētējiem zinātu, par ko runā. gan tehniskās lietas, gan gudrie bazari par privatizāciju un ko tik vēl ne.

  Atbildēt
 48. uupizz

  Es pats gandriiz izdariiju muljkjiibu – gribeeju mdsl piesleegt. nu un baig labi ka neizdariiju. toes nezin vai lielaaks suudukantors ir par ltk. jamo attieksme pret mdsl juuzeriem – nu soore vechi, tas i pa daudz. galnais ka pashi jamie tur saka – nu viss straadaa un viss rullee un utt. suuds. ievilku vitas piesleegumu, dziivoju bez beedu. stulbi ka daudziem vieniigaa izeja ir suxkoms. man vairaakiem pazinjaam ir mdsl maajaas – ej tu nost, pa daudz biezhi dzirdu – neiet. zavniities uz to helpliiniju ir beztolks. man kantorii ir apollo2zvaigznes.. baac ja kas nobruuk ta atliek tikai gaidiit ka saaks straadaat ato tas cilveeks helpaa.. labaak jamais lai vienkaarshi tupi smaida trubaa un saka ka vis buus ok. padomus vinji do taadus ka veerts prikolu graamatu rakstiit.

  Atbildēt
 49. norixs

  Hei beedu braalji!!! Vai tad kaut kaa nevar apcakareet to kret MDSL? esmu jau tik taalu nonaacis ka gribaas tai telefona liinijaa ielaist ~380v .Lai sasper jods to lattelekomu un vinju apollo MDSL!!! labi tas taa JOKS. Bet nopietni , kaa lai to aatrumu palielina (18-20 kbsec kilobits un nevis kilobaiti kB). Tiem “paliigiem” nav veerts zvaniit 8008114.Vinjiem kaa vienmeer viss kaartiibaa. Un veel es nesaprotu, kas tie DNS varbuut vareetu kaut kaa vienkaarsaak to paskaidrot,kaa to uzstaadiit.
  varbuut caur kaut kaadu proxy uzdabuut kaut ko normaalaaku.

  Atbildēt
 50. kasp

  Telekomama ir vissarezhgjiitaakais tiikls latvijaa, un logjiski ka taadu administrateet ir diezgan pagruuti, it iipashi ja uznjeemumi notiek reorganizaacija.

  Atbildēt
 51. foxy

  Nu ko lai saka Cool ! Kaa jau zinat arii mans darba auglis atrodas uz apollo servera un arii es vinujus 4 nedeeljas katru dienu meeginaaju paarliecinaat, ka nevar piesleegties caur ftp un uztaisiit upgrade lapai. Un vinji man 4 nedeeljas katru dienu soliija, ka liidz vakaram viss ieshot. Vai nav smiekligi. Un tad, kad jau bija doma aizsuutit oficiaalu veestuli un atteikties no vinju “pakalpojumiem” ftp serviss peekshnji saaka straadaat.

  Atbildēt
 52. Nu

  Baa… nu ko jūs te ņematies, kas jums cita provaidera nav?
  Es arī kādreiz biju MDSL klients (kad vēl pa dārgo bija). Tad kad viņi tam pieslēgumam to webisko interfeisu ieviesa, tad arī visas problēmas sākās, un es attiecīgi sapratu ka jābeidz muļķoties – ar diegiem nav aršana. Pārtraucu maksāt un atteicos! Paņēmu Neonet – ir i statiskā IP, i normāls ātrums (kurš vēl pa vakariem nejēgā uz augšu sakāpj) – pa visu laiku (nu jau kādu gadu vai pat vairāk) atplīsis ir labi jā kādas 3 reizes – ilgākais uz brīvdienām (tipa vēlā piektdienas vakarā nobira, pirmdienas rītā pacēla), bet citreiz ne ilgāk par stundu. Cena kaut kur ap 13 Ls. Bez Neoneta ir vēl daži labi provaideri (kā piem. MPE, NeoLains…).
  Tā kā visiem silti iesaku BEIGT VIENREIZ BAROT TO RESNO LTK UN MAKSĀT PAR NEKVALITATĪVU PAKALPOJUMU… VARĒTU PADOMĀT KA JŪS VISI TO NAUDIŅU ESAT LOTERIJĀ VINNĒJUŠI…

  Atbildēt
 53. trakais purva aazis

  coolynx:”Pirms kāda laika zem viena no krievu Delfi rakstiem komentāros izlasīju, ka kādam ir interese speciāli nogremdēt Lattelekom kā uzņēmumu, lai tā tirgus vērtība kristos ar visām no tā izrietošajām sekām. Man ir radies priekšstats, ka tas diezgan veiksmīgi šobrīd tiek realizēts.”
  “Veel sameeraa nesen Lattelekom veertiiba tika leesta uz 800 miljoniem Ls. Simts procenti neapgalvoshu ka tie bija lati, bet nez kaapeec man taa atceraas, par cik runaaju ar kompetentiem ekspertiem shajaa jomaa, pie tam shis cipars tika visai lepni zinjots. Nu jau labu laiku LTK bosi ar sho ciparu nelielaas :)) Tagad burzhuji grib ieguut atlikushos 51% par 200 miljoniem Ls. Un ariidzan neviens breeku necelj, jo breeku shajaa valstii celj tikai par 3 miljonu afeeraam, kas buutiibaa prieksh valsts ir pupu mizas. A par meerkjtieciigo uznjeemuma veertiibas samazinaashanu ir pilniiiga taisniiba, par to liecina daudzi burzhuju leemumi LTK reorganizaacijaas procesaa, un ariidzan biezhi vien pashu jaunizcepto reorganizeetaaju kompetences (bez maz vai speciaali atlasiitas kandidatuuras lielo lietu dariishanai dazhu tieshaam sapraatiigu vadiitaaju vietaas:)). Muusu nabaga baalelinji pastalaas to veel neaptver (daudzi LTK pat tic, ka reorganizaacijas notiek tikai biznesa procesu optimizaacijai un darba efektivitaates uzlaboshanai), bet visi Pekkas un Jukkas tik priecaajas ka var shajaa shtellee pielietot savaas krutajaas maaciibu iestaadees un daargajos kursos ieguutaas zinaashanas strateegjiskaas speelees, lai paspeeleetos ar leeticiigajiem bauriem.Meerkjis ir viens liels monopols visaa regjionaa. Un shii maaksliigaa uznjeemuma veertiibas samazinaashana ir tikai iislaiciiga paraadiiba, varu sadereet ar jebkuru un uz jebko, ka peec atlikusho 51% prihvatizaacijas uznjeemuma veertiiba briinumainaa kaartaa celsies straujos tempos. Buutiibaa burzhuji grib prihvatizeet LTK par puscenu, taapeec speele notiek ljoti smalki, jo pat taadam gigantam kaa Sonera 200 milj. ir liela nauda, it sevishkji ja dazhu viltiigu strateegjisku manevru rezultaataa tos ir iespeejams ietaupiit. Taadas taas lietinjas…”
  89.pants. Kaitnieciiba
  Par darbiibu vai bezdarbiibu, kas veersta uz finansu sisteemas, ruupnieciibas, transporta, lauksaimnieciibas, tirdznieciibas vai citu tautsaimnieciibas nozaru, kaa arii iestaazhžu vai organizaaciju darbības graushanu noluukaa kaiteet Latvijas Republikai, – soda ar briiviibas atnnemshanu uz laiku no pieciem liidz divpadsmit gadiem, konfisceejot mantu.
  domaajams sheit vareetu buut interese attieciiigaam kompetentaam iestaadeem.. 🙂

  Atbildēt
 54. anasazi

  lapi, pasmaidiet. vienaa jauka dienaa vienu jauku kompiiti ar redhat linux meeginaju piesleegt pie jaukaa mdsl. nu nesanaak. zvanu. jautaaju, ja tas nebuutu paaraak rupjsh jautaajums sveetdienas vakaraa, vai shameejie nebuutu tik laipni un nepateiktu kaa mdsl palaist, jo kaadas 20 minuutes neveiksmiigi meeginaaju piisi atrast telekomu. – nee nee, tas nekas, ka zvaniet tik veelu, sakiet luudzu, kas ir linux? tas taac vindovz vietaa, ja?:)

  Atbildēt
 55. dunduks

  Bla, Bla, Bla. Jautajums atklats par PIL logu. Varbut kadam uznak iekariens to sudu nokaut. coolynx taka solijas, bet laikam aizmirsa.

  Atbildēt
 56. Martins

  Nu kāda tur uzņēmuma vērtības samazināšana? Es to DSL nelietoju jau sen, kad uzzināju, ka vācijā par to summu, ko es maksāju šeit, ir pieejams vietējais + ārzemju trafiks 24h un ar ātrumu virs 700Kbs, es vienkārši nesamaksāju trīs mēnešus pēc kārtas un vēl jo projām uzskatu, ka nevis es, bet sakainais Lattelekom ir man parādā. Un tā rīkojas daudzi citi, resp., tikai galīgie lempji izvēlas Mājas DSL, jo savā šaurajā proletārieša prātiņā neredz daudz lētākos un izdevīgākos konkurentu piedāvājumus. Un man jāsaka, ka es redzu daudzas jaunas firmiņas, kuras aktivizējas interneta pakalpojumu sniegšanā, un tas ir saistīts ar to, ka tikai šogad beidzās tas monopoltiesību termiņš (paldies LC par to, ka 10 gadus monopols mūs slauca). Pēc gadiem 3 Lattelekom būs sūdains kantoris, jo visi spējīgie darbinieki būs no turienes aizgājuši. Neticiet? Papētiet faktus. Domājiet, ka telekomunikāciju speciālisti mētājas apkārt? Nekā, viņu ir maz, un ja no Lattelekom aiziet 10-20 gaišie prāti, tad pārējiem 500-1000 vairs vienkārši nav ko darīt, jo tie, kas visu organizēja un bīdīja, ir aizgājuši, izveidojuši savas firmas, un pārvilinājuši labākos speciālistus. Tā kā tā nav nekāda sazvērestība, vienkārši drīz kļūsim par lieciniekiem tam, kā lielais kuģis tiks sadragāts pret klintīm, parādoties pirmajai mazajai vētrai…

  Atbildēt
 57. Saldā Balstiņa

  He-he es te lasīju..lasīju..līdz piegriezās lasīt visas (nu ne gluži visas) tās muļķības par LTK un apollo.Sapratu ka dzudziem te tāpat nav skaidrs ne kāpēc ir apollo PD utt.Šajā pasaulē nav neviena tehniska lieta, kas darbotos nevainojami un arī LTK nav nekāds brīnums, no kura jūs gaidāt brīnumus.Apollo PD nemaz tādi idioti nestrādā kā daži te domā.Protams, ka no malas jau tas izskatās vienkārši un pat tizli, bet nezinat tomēr kā tas izskatās iekšā!!!

  Atbildēt
 58. Taisniiba?

  Pasaki man miiljais cilveek … kaapeec man buutu jaazin kaa jums tur LTK ir iekshaa …. ja es peerku preci tad tai ir jaabuut kvalitatiivai … vai vismaz darboties speejiigai …. Varbuut nopeerkot televizoru vai mikseri kursh nedarbojas man arii buutu sevi jaamierina ar domu "cik vinjiem tur iekshaa viss ir sarezhgjiiti"

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *