Siets.lv piedāvā grafu zīmēšanu

Nevaru palepoties ar to, ka bieži kaut ko meklēju Latvijas interneta plašumos un tāpēc arī reti iegriežos iekš to Siets.lv. Vakar kaut kā sanāca sietot un uzgāju visai interesantu un jaunu iespēju. Nemācēšu teikt cik sen šī iespēja tur darbojas, bet tā kā es to atklāju tikai vakar, tad sanāk, ka tas man ir jaunums un es uzskatu, ka ir pienācis īstais laiks to aprakstīt. Galu galā par Googli rakstam, bet par vietējiem ne vārda…

Pods iekš sieta

Meklējot jeb kā es tagad saku “sietojot” kādu vārdu rezultātos bez pašas adreses parādās arī papildus saites uz dažādām iespējām – saglabātā versija, līdzīgas lapas utt. Jauna iespēja ir “zīmēt grafu”.

Izvēloties šo iespēju Siets sazīmēs attiecīgās lapas reitingu. Teiksim ienākošo saišu grafs vēsturei – Pods.lv. Jo lielāks aplis, jo vairāk lapas linko uz tevi un attiecīgi arī labāks reitings. Šis reitings visticamāk, ka ietekmē arī lapas atrašanās vietu meklējuma rezultātu sarakstā.

Tāpat kā daudzos citos meklētājos arī siets uzskata adreses pods.lv un www.pods.lv par viena subdomēna dažādām adresēm. To var uztvert dažādi – gan kā iespēju, gan arī kā trūkumu. Kā nu kuram patīk. Es to uzskatu par trūkumu 😉

Nākošais, ko Siets varētu uztaisīt (varbūt jau tas top, kas zin) būtu šo lapu reitings atbilstoši tam cik daudz linko uz attiecīgo resursu. Šāds reitings ir realizēts iekš Yandex.ru citēšanas topa. Par šo citēšanu sīkāk var palasīt citēšanas aprakstā.

Lursoft mēģina popularizēt savus pakalpojumus ar Sieta palīdzību, kas ir apsveicams pasākums. Principā jau var teikt, ka pirmais solis uz šāda reitinga izveidošanu ir sperts, jo ir realizēta atskaite par attiecīgā resursa popularitāti. Tagad ir nepieciešams izveidot pašu katalogu kurā būs iespēja sašķirot resursus pēc to nozares un reitinga. Lai gan iesākumā pilnīgi pietiktu ar nelielu topiņu un katalogu var piebūvēt klāt vēlāk. Vienkārši, lai redzētu vai ir jēga, ko tādu veidot vai Latvijā tas nav vajadzīgs.

Šādā reitingā nav tik būtiski cik tev ir apmeklētāji dienā, bet gan cik daudz lapas ir ielikušas linku uz tevi. Nav jādzenās pēc tiem bezjēdzīgiem hostiem un hitiem.

Bez tam Latvijā vēl joprojām nav nopietnas reitingu sistēmas, bet tas nemazina uzņēmumu vēlmi sacensties savā starpā.

Lai gan tie ir tikai mani spriedelējumi, kas būs patiesībā to mēs redzēsim vēlāk.

19 thoughts on “Siets.lv piedāvā grafu zīmēšanu

 1. daysleeper

  heyaa – taa grafoshana tiiri neko 🙂 laps… bet manam savukart shkiet 5dien pecpusdienaa isti negaaja uz priekshu pods.lv 🙁

  Atbildēt
 2. e-remit

  CLX: Par pods.lv un www.pods.lv – labāk uzliec www.pods.lv kā atsevišķu lapu, kas izmet kādu jauku paziņojumu par “www” nelietderīgumu, un pēc kāda laika cenšas redirektēt uz pods.lv

  Atbildēt
 3. MZM

  🙁 “Jūsu pārlūkprogramma neatbalsta nepieciešamās tehnoloģijas!
  Ja vēlaties tās izmantot, lūdzu lietojiet MS Internet Explorer 5 vai jaunāku, vai Opera 7” a man Mozilla 1.5b Nightly Build. Incanti kas tad taa ir par technology?

  Atbildēt
 4. [cx]

  MZM ne tev vineam lamajas visiem tiem, taa ka neiespringsti 😀
  Ieksh FB nestraadaa js open_info_box logs, kuraa attelojas konkretais aplha domeena nosaukums un lapas title, etc infa.
  Ideja incanta, vienigais vareeja uztaisiit, ka ir iespeeja aizveertdzeltenos domeenu nosaukuma logus, savaadaak nevar saprast uz kuru pusi tad taa bultinha dodas.
  Katraa zinhaa grafs uzraada savaadaak nekaa google link:domainname …
  Un par dazhaam lapaam kuras it kaa linko uz manu lapu, dzirdu 1o reizi 🙂

  Atbildēt
 5. dadzis

  ja iedomajas kaada ir taadam siets.lv (kur nu veel google.lv) datubaazes. jo shie jau sanaak reaali skanee un seivo pie sevis datubaazee visas lapas, analizee lapaas esoshos linkus. un tas nebuut nenozimee ka taads google.lv leeni darbojas. forshi. diez kaadus serverus taadi kantori izmanto. interesanti.

  Atbildēt
 6. tamster

  He he.. šis tas arī gļuko..
  Kad es savai saitei paņemu zīmēt grafu, tad jamajs mēģina uz www.tamster.ogreland.lv, kura protams neeksistē…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *