The Bat! v2.0

The Bat!Šorīt ievilkos pie laacz un izlasīju, ka vakar ir iznākusi fināla versija The Bat! v2.0 3 100KiB, lai gan skaidri zinu, ka vēl vakar pa dienu bija pieejama tikai RC1…

The Bat! v2.0 versijā ir pārrakstītas ļoti daudzas lietas un pievienotas jaunas iespējas. Testēšanas laikā jau paspēju uzrauties uz bugiem jaunajā mapju sistēmā kā rezultātā nogrāvu pāris mapes un nedarbojās šķirošanas filtri – nācās pāriet uz iepriekšējo versiju. Kā par nelaimi šīs kļūdas tika izlabotas jau nākamjā beta versijā.

Vizuāli ir mainījies konfigurēšanas panelis, pasta saņemšanas statusa logs kā arī vēl šādi tādi nieciņi. Programmā ir iestrādāta spama moduļu (plug-in) sistēma, bet diemžēl pats spama modulis nenāk līdzi. Tas pats attiecas arī uz antivīrusu moduļiem.

Divos vārdos es teiktu, ka programma ir kļuvusi vēl labāka un iespējām bagātāka. Sliktākais ir tas, ka pie jaunajām iespējām jau paspēju pierast. Lai vai kā, bet likt jauno versiju vēl neieteiktu, jo vismaz man šķiet, ka to vēl vajadzētu kārtīgāk notestēt un izlabot jaunielaistās kļūdas. Paskaidrošu kāpēc man radās tāds priekšstats.

Jauno versiju sāku testēt, jo principā tā bija loģisks turpinājums The Bat! v1.63 beta7 versijai kurā parādījās anti-spama moduļu sistēma BayesIt! v0.3a. Attiecīgi jau vairs nebija, ko zaudēt. Pirmajā The Bat! v2.0 beta versijā uzrāvos uz ļoti nepatīkamas kļūdas.

Nospiežot uz “Mail ticker” atverās šis ziņojums jaunā logā un gadījumā, ja tas ir spams, tad arī automātiski to dzēšu ārā. Šajā versijā tas tā nenotika. Vienīgais veids kā izdzēst sūtījumu bija uzspiežot uz adreses lauciņu un tikai tad nospiežot pogu “Delete”. Par šo *joku* informēju Ritlabs vīrus uz ko saņēmu atbildi, ka viņi to ņems vērā. Šī *fīča* vilkās līdzi līdz pat beta 4 versijai kurā tā vēl netika izlabota. Tad es uzrāvos uz iepriekš minēto kļūdu ar mapēm un pārtraucu savus eksperimentus.

No šīs bēdīgās pieredzes + programmas versijas cipariņa maiņas un izstrādātāju web lapas izskata maiņas kā arī jaunās versijas tik netipiski ātro relīzi, tādā zīmīgā datumā, izsecināju, ka versija ir sasteigta un tuvākajā laikā varēsim gaidīt jaunas apakšversijas ar kļūdu labojumiem.

Un vēl. Jaunajā versijā ir pārrakstīts aizsardzības algoritms un vecais labais DAMN instrumentu komplekts vairs nederēs. Bet tīklā ir pieejami vismaz 3 alternatīvie varianti, kas strādā.

15 thoughts on “The Bat! v2.0

 1. laacz

  bush: nu ja, jamie solīja kā reizi 2003. gada 1. septembrī. Izstrādē šī versija bija labu laiku (kopš 2001/2002. gada). Par to var pārliecināties palasot agrīnās intervijas ar Ritlabs puišiem.
  Pie kam, pirms laika jau iekš http://www.ritlabs.com/the_bat/download/beta (urlis vairs nestrādā) jau vairākas 2.0 beta versijas bija pieejamas (tiesa, 2.0 final versijā izmaiņas ir endesmit reižu vairāk, nekā tās bija tajās).
  flipo: The Bat 2.0 instalējas pa virsu The Bat 1.x 🙂 Un failu formāts nav mainījies. Attiecīgi, backup/restore arī strādā.
  Par pašu The Bat!. Esmu tā uzticīgs lietotājs kopš v1.14 laikiem (ja atmiņa neviļ un nekļūdos versijā; ja versija nepareizi rakstīta, tad datumiski lietoju to kopš 1999. gada [tnx elfz, kurš man to ierādīja tolaik:]).
  Un nevienu pašu reizīti šis produkts nav man licis vilties vai kā citādi justies neapmierinātam ar savu izvēli.

  Atbildēt
 2. flipo

  Laacz, mani gan ir licis vilties.. bija sekojosha situaacija, darbaa staaveeja the bat, izdomaaju ka lai nav jaapaarliek visi filtri utt saarhiveeshu un maajaas retoroshu. Nu tad luuk, restoroju to arhiivu maajaas un nospiedu lai paarbauda janos mailus, bet shitas the bat panjem un novelk vecos mailus un uzkaaraas (esu uzlicis lai mailus glabaa uz servja meenesi). Atveersho shamo atkal un atkal tas pats. Sanaaca ka shis man bija savilcis tos meenesha vecos mailus triis reizes! Visa fishka bija kad jams uzkaaraas downloadojot 20 mb attachmentu..

  Atbildēt
 3. dominion

  Varam pat nemekleet DAMN aizstaajeeju, ja nav slinkums pie programmas starteeshanaas spiest ok un ~ reizi 30 dienaas palabot vienu ierakstu regjistraa..

  Atbildēt
 4. Ahmeds Vienrocis

  Vispār jau tas nav vienīgais anti spama plug-in Vampire! To var meklēt šeit: http://fyberger.tripod.com/vamp/vampire.htm

  Atbildēt
 5. Krotow

  Jaa, visumā šitais bats izskatās sakarīgāks. Folder->Maintenance vien ir kaut kas. Man vēl pie 2.0 1. betas caur jamo izdevās saglābt savu pastkasti, kas noklājās, kad pie pakošanas elektrība pazuda. Pagaidām gan izskatās, ka jamam ne pārāk patīk no dažām *nix kastēm nākošie maili, kur DA vietā ir tikai A – tur jamais salaiž visu vienā rindā. Varbūt kāds zina, kā to novērst?

  Atbildēt
 6. f

  Man nepatiik The Bat! meilu formaats. nevareetu visi lietot veco labo unix formaatu?! Dziive buutu daudzreiz vieglaaka. Lietoju Mozillas meileri jau kaadu pusmeenesi. Pagaidaam nav bijusi vajadziiba peec The Bat! funkcionalitaates. Nu varbuut man taas prasiibas pieticiigas. Dazhi filtrinji un miers.

  Atbildēt
 7. JAni5

  VAi kaads vareetu pateikt priekshaa kursh bija tas extensions ar kura paliidziibu takstaaa vienkaarshi uzrakstiitie linki bija iespeejams atveert kaa normaalu linku?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *